Альфа амілаза в крові підвищена причини. здорова кров


Пневмонія, Препарати для дітей / Понедельник, Декабрь 11th, 2017

Чому підвищується рівень амілази в крові?

Фермент амілаза утворюється в підшлунковій і слинних залозах, в печінці та нирках, а також в молочних залозах у вагітних жінок. Він бере активну участь в процесі перетравлення їжі, розщеплюючи вуглеводи крахмалосодержащих продуктів. З організму амілаза виводиться разом з сечею. Фермент грає важливу роль, а тому не завадить стежити за нормальним рівнем його вмісту в крові і сечі!

Альфа амілаза в крові підвищена причини. здорова кров

В організмі присутня амілаза кількох видів — альфа, бета і гамма. Найважливіший показник того, наскільки добре функціонує шлунково кишковий тракт — альфа-амілаза. Аналіз на фермент часто призначається лікарями для виявлення захворювань шлунка, підшлункової та слинних залоз.

Рівень альфа-амілази вимірюється за допомогою біохімічного аналізу крові. Дослідження призначається лікарем, щоб діагностувати панкреатит або виявити причину болю в животі. Щоб отримати точний результат, береться венозна кров — з ранку, натщесерце.

Для лікування серцево-судинних захворювань наші читачі успішно використовують метод Ольги Маркович. Читати далі

Виявилося, що амілаза крові вище нормативного значення? Причин цьому багато.

Яка норма амілази в крові?

Є суворі норми вмісту альфа-амілази, при якій травна система функціонує без «збоїв». За результатами аналізу ви отримаєте бланк, де будуть вказані нормативні свідчення. Лікарі при оцінці результатів керуються такими нормами:

Малюки до 2 років — 5-65 Од / л. Дорослі — 25-100 Од / л. Дорослі старше 70 років — 20-160 Од / л.

Незважаючи на те, що біохімічні процеси, що протікають в організмі жінки і чоловіки, різні, сильних відмінностей в активності амілази фахівці не виявили. Тому нормативні дані застосовні до обох статей.

Альфа-амілаза з деяких причин може бути підвищена незначно (на 1-2 одиниці) — тоді про патології мова не йде. Турбуватися слід, коли ви отримали аналіз, де показник вище в 2-3 рази!

Підвищений вміст ферменту в крові дає про себе знати безпричинними болями в області живота. І лікар, щоб виявити причину, обов’язково призначає аналіз і на альфа-амілазу поряд з іншими дослідженнями.

Амілаза крові не повинна бути сильно підвищена. Якщо ви отримали погані аналізи, зверніться до лікаря!

Чому підвищена амілаза?

Рекомендуємо статті по темі:

Концентрація альфа-амілази підвищується через активне виділення ферменту підшлунковою залозою. Його надлишок тут же надходить в кров, що чітко відбивається в аналізі. Відбувається це з кількох причин:

Підвищене виділення шлункового соку. Недостатній відтік панкреатичного секрету від дванадцятипалої кишки. Посилення кровооттока від підшлункової залози. Пошкодження тканин підшлункової залози.

Альфа амілаза в крові підвищена причини. здорова кров

Всі ці механізми, в більшості випадків, викликані патологічними змінами в підшлунковій залозі або блізрасположенних органів. Підвищена амілаза в крові може бути наслідком таких захворювань:

    Панкреатит (хронічний або в стадії загострення); рак підшлункової залози або дванадцятипалої кишки; жовчнокам’яна хвороба; паротит; панкреонекроз.

У рідкісних випадках рівень ферменту в крові підвищується через стрес, внаслідок цукрового діабету і ниркової недостатності, при перериванні вагітності у жінок і зловживанні алкоголем.

Зверніть увагу, що погані аналізи по амілази виходять і після вживання деяких медичних препаратів — ібупрофену, сечогінних і протизаплідних засобів, фуросеміду, каптоприлу, цітемедіна.

Щоб встановити точний діагноз, необхідна обов’язкова консультація лікаря.

Як лікується підвищена амілаза?

Коли амілаза підвищена, лікар призначає пацієнтові повне обстеження — тільки так можна встановити, з якої саме причини організм дав збій. Лікуватися повинна першопричина, а не симптоми захворювання!

Гострі захворювання, що викликали різке підвищення рівня ферменту в крові в кілька разів (пухлини, гострий панкреатит, позаматкова вагітність, отруєння), вимагають негайного втручання лікаря.

Лікування підвищеного рівня ферменту завжди починається з призначення лікарем суворої дієти — так можна знизити навантаження на органи травлення. З раціону на час потрібно повністю виключити смажені і гострі страви, копченості, випічку, каву, алкоголь. Не забувайте і про шкоду куріння в цей період. Особливу увагу приділяйте кількості білків в споживаної їжі. Постарайтеся не їсти страви, де багато клітковини, інакше амілаза буде виділятися в ще більшій кількості. Продумайте дробовий раціон, коли прийоми їжі поділяються на кілька раз маленькими порціями.

Після зняття гострих симптомів медичними препаратами та дотримання дієти, рівень амілази нормалізується — болі не турбують пацієнта, самопочуття поліпшується.

По секрету

    Вам набридла постійна задишка від найменшого напруження… Систематично Вас турбує шум у вухах, запаморочення і головний біль… Про скачках тиску і болях в грудині годі й говорити… І Ви вже давно приймаєте купу ліків, сидите на дієті і намагаєтеся не нервувати…

Але судячи з того, що ви читаєте ці рядки — перемога не на вашому боці. Саме тому ми рекомендуємо прочитати історію Ольги Маркович, яка знайшла ефективний засіб від серцево-судинних захворювань. Читати статтю

Амілаза в крові підвищена

Альфа амілаза в крові підвищена причини. здорова кров

Уявити собі, скільки в організмі міститься всяких корисних речовин і мікроелементів, непросто. Чи доводилося вам коли-небудь чути про таке фермент, як амілаза, наприклад? А ця речовина насправді в організмі відіграє життєво важливу роль. Зниження або підвищення амілази в крові — ознака наявності певних проблем, нехтувати якими дуже небажано.

Роль амілази в організмі

Амілаза — один з найважливіших травних ферментів. Вона сприяє розщепленню вуглеводів. Амілаза бере участь в травних процесах, а тому рівень її в організмі завжди повинен бути в нормі. В іншому випадку доведеться зайнятися вирішенням проблем з травленням.

Нормальний рівень ферменту в організмі варіюється в межах від 28 до 100 одиниць на один літр — для альфа-амілази і від 0 до 50 одиниць — для панкреатичної. Зазвичай перевірка, не підвищена чи амілаза в крові, проводиться паралельно з дослідженням сечі. Причому обидва аналізи повинні братися одночасно для достовірного результату. Кров для дослідження береться з вени. Здавати аналіз потрібно з ранку, перед цим не поснідавши. В особливо складних ситуаціях дослідження проводиться відразу після звернення пацієнта, при цьому доктор обов’язково враховує час доби і кількість прийнятої їжі.

Чому підвищена амілаза в крові?

Аналізи на амілазу призначаються при підозрах на кісту, пухлини, панкреатит, захворювання підшлункової залози. Хоча в ідеальному варіанті регулярне обстеження, що включає в себе аналізи на амілазу, нікому не завадило б.

Провокувати відхилення ферменту від норми можуть різні фактори. Так, наприклад, найчастішими причинами підвищення амілази в крові вважаються наступні:

Дуже часто стрибок ферменту — наслідок нападу гострого панкреатиту. Рівень амілази в такому випадку може підвищуватися в декілька разів. Судити про тяжкість захворювання за кількістю ферменту не можна, але те, що підвищена амілаза — ознака панкреатиту — факт. У пацієнтів з цукровим діабетом альфа-амілаза в крові дуже часто буває підвищеною. Супроводжуються підвищенням амілази проблеми з жовчним міхуром і жовчовивідними шляхами. Часто у хворих з підвищеним рівнем ферменту діагностується холецистит. Підвищитися амілаза може після механічного впливу. Наприклад, якщо перед дослідженням пацієнт отримав удар в очеревину, ймовірність того, що результати аналізу його будуть спотворені, досить великі. Підвищеної амілаза в аналізі крові буває при нирковій недостатності або наявності каменів. Іноді активне вироблення травних ферментів пояснюється захворюваннями слинних залоз.

Крім того, амілаза підвищується через надмірне вживання алкоголю, шоку або сильного стресу. Негативно на організм може вплинути прийом деяких препаратів:

Що робити, якщо підвищений рівень амілази в крові?

Амілаза — такий фермент, який організм повинен Альфа амілаза в крові підвищена причини. здорова кровВиробляти самостійно. Безумовно, є способи, що допомагають стимулювати цей процес, але на стані здоров’я вони можуть позначитися негативно. Підібрати найбільш щадне і ефективне лікування зможе тільки фахівець.

Головна умова підбору лікування підвищеного вмісту амілази в крові — повне обстеження. Після визначення точного діагнозу лікування вибирається спрямоване на безпосередню причину проблеми — то є, то захворювання, яке викликало підвищення амілази. Зрозуміло, для кожного пацієнта лікувальний курс підбирається в індивідуальному порядку — в залежності від стану здоров’я та стадії хвороби.

Біохімічний аналіз крові — найважливіше дослідження, що дозволяє визначити загальний стан здоров’я, помітити патологічні процеси в самому початку їх розвитку, оцінити ефективність терапії. Пацієнтам з цукровим діабетом або підозрою на нього часто досліджують титр амілаза крові. Залежно від пропонованих хворими скарг і об’єктивної клінічної картини може бути призначено вивчення додаткових різних показників.

Амілаза крові — це речовина, яка бере активну участь в розщепленні вуглеводів. З цієї причини при будь-яких порушеннях вуглеводного обміну даний показник рідко утримується в рамках допустимих стандартів. Є важливим свідченням патологічних порушень в роботі підшлункової і слинних залоз.

Існують 2 основних види: панкреатична амілаза (виробляється в поджелудке) і діастаза (надходить з слинних залоз). При різкому підвищенні титру в сиворткамі крові речовина досить швидко потрапляє в сечу, де при серйозних патологіях також визначається в солідних кількостях.

Альфа амілаза в крові підвищена причини. здорова кровАльфа амілаза в крові підвищена причини. здорова кров

Для дослідження береться венозний матеріал. Аналіз крові проводиться тільки натщесерце після 10-12 годин голодування. Напередодні дослідження рекомендується обмежити надмірні фізичні навантаження і щедре застілля.

Амілаза норма

Норма загальної амілази в сироватці є однаковою для всіх незалежно від статі. Становить 28-100 од / л. Титр може помітно збільшуватися при деяких станах і захворюваннях.

Амілаза підвищена в наступних випадках

    Цукровий діабет (в стадії декомпенсації, кетоацидоз). Свинка (епідемічний паротит). Тут різко зростає титр альфа-амілази. Холецистит (гостре запалення жовчних шляхів). Перитоніт, апендицит. Панкреатит у гострій і хронічній формі. При гострому нападі хвороби в перші години титр панкреатичної амілази зростає дуже різко (до 10 разів), знижується до норми через 3-4 дня. Підвищення амілази слинних залоз при цьому не відбувається. Ниркова недостатність. Пухлинні процеси в поджелудке. Травми живота. Переривання вагітності. Сильне отруєння (в т. Ч. Алкогольне). Перфорація виразки шлунка. Кишкова непрохідність. Макроамілаземія.

Амілаза знижена в наступних випадках

    Токсикоз під час вагітності. Гепатит в гострій або хронічній формі. Недостатність функції підшлункової залози Муковісцидоз. Видалення (відсутність) підшлункової залози.

На результат дослідження може вплинути прийом деяких лікарських препаратів. Кортикостероїди, ібупрофен, фуросемід, анальгетики, каптоприл, оральні контрацептиви нерідко підвищують показник. Знижений рівень амілази зустрічається у людей з високим рівнем загального холестерину.

Амілаза панкреатична норма

Зазвичай окреме дослідження призначається при визначенні діагнозу «гострий» або «хронічний» панкреатит, а також при підозрах на захворювання яєчників, порушення роботи слинних залоз.

Навігація по публікаціям