Аналіз на гормони коли здавати. Здаємо аналізи


Дитині 7 місяців, Температура у дитини / Воскресенье, Ноябрь 12th, 2017

Коли здавати жіночі гормони?

Аналіз на гормони коли здавати. Здаємо аналізи

Аналіз на жіночі гормони є важливою ланкою в діагностиці гінекологічних захворювань. Коли, за яких скаргах потрібно здавати жіночі статеві гормони?

Для направлення на дослідження рівня жіночих статевих гормонів є ряд свідчень:

    Затримка в статевому дозріванні; безпліддя; виявлення гормонозалежних пухлин яєчника; визначення статі; гірсутизм; відсутність овуляції; дисфункціональні маткові кровотечі; полікістоз яєчників; звичне невиношування вагітності; ендометріоз; олиго — і аменорея; контроль гормонотерапії.

Як правильно здавати жіночі гормони?

Терміни здачі жіночих гормонів залежать від того, на який саме гормон призначений аналіз. Здача аналізів на жіночі гормони яєчників проводиться в строго певні дні циклу: на естрадіол аналіз проводять на 6-7 менструального циклу, а на прогестерон — на день 22-23 менструального циклу або на 5-7 день від максимального підйому базальної температури.

Здача жіночих гормонів проводиться після певної підготовки. Перед аналізом на рівень естрогенів напередодні не рекомендуються фізичні навантаження, не можна курити. Напередодні аналізу крові на прогестерон виключають жирну їжу, за 6 годин до аналізу не можна їсти, але можна пити воду.

Підвищення рівня естрадіолу можливо при ендометріоїдних кістах, гормонпродуцирующих пухлинах яєчників, цирозі печінки, застосування гормональних препаратів з естрогенами. Зниження рівня естрадіолу можливо при гіпогонадизмі, загрозу викидня, інтенсивних фізичних навантаженнях, дієтах з низьким вмістом жирів, втрати ваги, куріння.

Підвищення рівня прогестерону спостерігається при кісті жовтого тіла, аменореї, вагітності, дисфункциях плаценти або наднирників, ниркової недостатності, прийомі гормональних препаратів кори надниркових залоз. Зниження рівня прогестерону можливо при ановуляторном циклі, хронічних запальних процесах жіночих статевих органів, переношуванні вагітності, затримки внутрішньоутробного розвитку плода, Аналіз на гормони коли здавати. Здаємо аналізиПрийомі естрогенів.

Крім аналізу крові на гормони яєчників, лікар може призначити аналіз і на гормони гіпофіза (пролактин, лютеїнізуючий і фолікулостимулюючий гормон). Аналіз на пролактин призначають при мастопатії, ановуляторном циклі, ожирінні, безплідді, аменореї, гірсутизмі, важкому клімаксі, остеопорозі, порушеннях лактації, зниженні статевого потягу. Аналіз на ФГ і ЛГ призначають при ендометріозі, поликистозе яєчників, безплідді, аменореї, невиношування вагітності, затримки росту і статевого дозрівання, контролі гормонотерапії, аналіз проводять на 6-7 день циклу.

Коли здавати аналізи на гормони?

Гормони # 8212; біологічно активні речовини, які виробляють залози внутрішньої секреції, кожна з яких відповідає за певні гормони. Всі гормони взаємодіють між собою, впливаючи на зростання, статура, поведінку, голос, статевий потяг.

Характер гормонального фону дозволяє виявити багато порушень, що провокують серйозні захворювання у людини, жіноче безпліддя. На точність результатів впливає безліч факторів, головний з яких — правильна здача аналізу, для чого слід знати ритм секреції кожного гормону, т. Е. Точний час, коли необхідно здавати аналізи.

Час здачі аналізу на гормони

Кращим часом є ранкові години # 8212; з 7-00 до 9-00. Крім того необхідно нічний і ранковий голодування, не менше 8-12 годин від останнього прийому їжі (в екстрених і важких випадках можна знехтувати).

Аналізи не здають при підвищеній температурі і інфекційних захворюваннях.

Жінкам слід пам’ятати про вплив на рівень вмісту статевих гормонів фаз менструального циклу. Це гормони: ФСГ (фолікулостимулюючий гормон), ЛГ (лютеїнізуючого гормону), прогестерон, естрадіол і пролактин.

У жінок максимальна кількість ФСГ буває в середині циклу і призводить до овуляції. Гормон здають на 3-7 день циклу, для визначення зростання фолікула — на 5-8 день. Т. е. Гормон можна здати з 3 по 8 день циклу.

Пік ЛГ припадає на овуляцію, після якої знижується. У лютеїнову фазу його значення нижче, ніж в фолікулярну. Рівень ЛГ знижується при вагітності. Здається, як і ФСГ — на 3-8 день циклу.

Аналіз на пролактин (гормон стресу) важливо зробити в 1 і 2 фазу менструального циклу. Перед здачею крові необхідно 30 хвилин стану спокою. Хвилювання і невелике фізичне навантаження спотворюють показання. У фолікулярну фазу пролактин нижче, ніж в лютеїнову.

Естрадіол відповідає за появу і регулярність місячних, розвиток яйцеклітини. підготовку слизової оболонки матки до вагітності. Його можна визначати в будь-який день циклу.

Прогестерон — гормон вагітності, його важливо визначити з 19 по 21 день циклу.

Тестостерон, ДЕА # 8212; сульфат — чоловічі статеві гормони, але їх здають і жінки. Здача аналізу в будь-який час. Підвищений тестостерон у жінок викликає ранній викидень, знижений у чоловіків # 8212; недолік чоловічої сили. Підвищений ДЕА # 8212; сульфат у жінок викликає порушення функції яєчників і безпліддя.

ФСГ і ЛГ чоловіки здають в будь-який час. Їх порушення призводить до порушення чоловічої репродуктивної функції.

Підвищений рівень пролактину у чоловіків говорить про порушення статевої функції.

Гормони щитовидної залози трийодтиронін вільний Т3 і тироксин загальний Т4 беруть участь в регуляції функції яєчників. При хвороби щитовидної залози часто спостерігається безпліддя. Кров для аналізу на Т3 і Т4 беруть в будь-який день циклу, перед взяттям необхідно 30 хвилин спокою.

Тиреотропного гормону ТТГ регулює діяльність щитовидної залози. Здається в будь-який день циклу.

Найцікавіші новини

Аналіз на гормони коли здавати. Здаємо аналізи

Коли здавати аналізи на гормони?

Гормони — це активні біологічні речовини, що виробляються залозами внутрішньої секреції, причому кожна окрема заліза організму відповідає за вироблення певних гормонів. За характером гормонального фону можна виявити багато порушень, що викликають серйозні захворювання, а також безпліддя у жінок, але на точність результатів впливає безліч факторів і головний з них — це правильність здачі аналізів на гормони, необхідно точно знати який ритм секреції має той чи інший гормон для визначення правильного часу для отримання достовірних і точних результатів, т. е. необхідно знати точний час коли здавати аналізи на гормони.

В який час здавати аналізи на гормони

Найбільш детально визначений час для здачі гормональних аналізів це ранкові години з 7 до 9 години ранку. Наприклад, рівень ТТГ, за яким можна оцінити стан щитовидної залози досягає свого максимального значення до 7.30-8.00 ранку і поступово знижується до 11.00, тому взятий до полудня аналіз може ввести в оману навіть професіоналів.

Крім того, загальним умовою для здачі аналізів на гормони є нічний голодування, а також ранкове. Але у важких і екстрених випадках, дане правило можна і знехтувати.

Для отримання достовірних результатів жінкам необхідно пам’ятати про вплив фаз менструального циклу на рівень вмісту того чи іншого гормону, що регулює статеву функцію. Це такі гормони, як ФСГ, ЛГ, прогестерон, пролактин і екстрадіол. Якщо особливих рекомендацій лікаря ви не отримали, то переважно здавати аналізи на перераховані вище гормони на 6-7 день від початку менструального циклу.

Зазвичай же лікарі призначають здачу аналізів на дані гормони наступним чином: на ФСГ (фолікулостимулюючий гормон), також як і на ЛГ (лютеїнізуючого гормону) — з 3-го по 8-мій або з 19-21 дні циклу. Чоловікам даний аналіз можна здавати в будь-який час, але строго натщесерце.

Що може вплинути на результат здачі аналізів

Аналіз на пролактин необхідно зробити в дві різні фази менструального циклу рано вранці, на достовірність аналізу також може негативно вплинути занепокоєння і нервозність.

Аналіз на гормони коли здавати. Здаємо аналізи

Проводиться забір крові на аналізи

Необхідно знати, коли слід здавати аналізи на гормони другої фази менструального циклу # 8212; екстрадіол і прогестерон, не варто здавати на 20 день, якщо ваш цикл довший сорока днів, т. к. в даному випадку вони будуть знаходитися в першій фазі і, отже, на нулі, що аж ніяк не означає відсутність овуляції. А під час вагітності взагалі не варто звертати увагу на підвищення прогестерону і пролактину # 8212; це норма, яка не потребує лікарського призначення лікаря.

Також слід пам’ятати, що рівень багатьох гормонів підвищується при фізичних навантаженнях, тому, відправляючись на аналізи кортизолу або, наприклад, інсуліну, уникайте інтенсивних вправ і емоційних сплесків.

Не варто здавати аналізи на гормони при:

    підвищеній температурі інфекційних захворюваннях

Не слід напередодні визначення гормонального фону приймати ряд ліків, наприклад, не варто заїдати тривогу або безсоння фенозепама напередодні аналізів, це може значно підвищити рівень пролактину. Необхідно скасувати антибіотики за тиждень до передбачуваного аналізу.

Легко запам’ятати, коли здавати аналізи на гормони щитовидної залози: Т3, Т4, а також ТТГ # 8212; в будь-який день незалежно від фаз менструального циклу. Точно також не залежить від менструального циклу і аналіз на тестостерон.

Знайти лікаря і записатися на прийом:

Слідкуйте за нормальним рівнем гормонів, адже вони визначають стабільну роботу нашого організму і регулюють всі життєво важливі функції і системи.