Аналіз по нечипоренко як зібрати. Здаємо аналізи


Дитині 10 місяців, Препарати для дітей / Среда, Ноябрь 1st, 2017

Аналіз сечі по Нечипоренко

Щоб дати загальну оцінку стану нирок і сечовивідних шляхів, пацієнту призначається аналіз сечі за методом Нечипоренко. За результатами дослідження вдається докладніше розпізнати порушення, які були виявлені при загальному аналізі сечі. Даний вид дослідження також призначається для контролю проведеного лікування.

Як збирати сечу для аналізу по Нечипоренко

Забір слід проводити вранці, так як скупчилася в сечовому міхурі за ніч рідина не схильна до добовим змін і тому дозволяє отримати більш точні дані. Кількість рідини, необхідного для проведення аналізу сечі по Нечипоренко — до 70 мл.

Не поспішайте відразу після пробудження братися за збір проб для аналізу. Для початку слід провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів. Необхідно приготувати відповідний розчин: мильна тепла кип’ячена вода з додаванням розчину марганцівки (концентрація — 0,02-0,1%) і розчину фурациліну (концентрація — 0,02%). Така підготовка вкрай важлива, так як недотримання вимог забору може вплинути на результат проведеного дослідження. Труднощі з постановкою правильного діагнозу можуть бути викликані високим вмістом в сечі еритроцитів і лейкоцитів. Для збору потрібно підготувати стерильну, суху ємність, попередньо очищену від залишків хімічних і органічних речовин.

Для забору потрібно середня порція ранкової сечі, це означає, що проводити збір потрібно в середині сечовипускання (ні початковий, ні кінцевий матеріал для забору не підходить). Треба пропустити хоча б 25 мл, потім частина сечі зібрати, а останні (також мінімум 25 мл) теж пропустити.

Посудина для збору потрібно тримати на деякому віддаленні, важливо, щоб в посуд не були мікроорганізми, що зібралися на поверхні статевих органів або всередині сечівника. Далі посуд слід закупорити і в короткий термін принести в лабораторію медустанови.

Увага! Зберігати збір в холодильнику або тягнути з доставкою на дослідження — не рекомендується. Це може привести до руйнування деяких важливих елементів в складі екскрементів. Холод також несприятливо діє на сечу, отже, при низьких температурах повітря, пробу потрібно убезпечити від «промораживания». У перемерзлі сечі солі осідають, що може бути прийнято за ознаку захворювання нирок. У такому випадку аналіз доведеться здати повторно.

Ще один момент, який потрібно враховувати при заборі — напередодні здачі аналізу слід не приймати ніякі лікарські препарати. Навіть найбезпечніші фармацевтичні речовини здатні вплинути на результат аналізу. Про те, чи можна на час скасувати прийняття препарату, запитаєте лікаря, у якого спостерігаєтеся. Якщо ж це неможливо, обов’язково розкажіть про препарати, які ви приймаєте, лікаря, який буде оцінювати результати аналізу.

Розшифровка аналізу сечі по Нечипоренко аналогічна такій при загальному аналізі сечі.

УРОМЕН. РУ Лікарям Преса Інше Як правильно зібрати аналіз сечі по Нечипоренко

Як правильно зібрати аналіз сечі по Нечипоренко

В даний час аналіз сечі по Нечипоренко дуже популярний у лікарів. Зібраний матеріал на аналіз якомога швидше потрібно доставити в лабораторію, лікувальний центр, діагностичний центр Гарант Клінік, де проводяться лабораторно — клінічні аналізи.

Для того щоб результат аналізу вийшов вірним, потрібно правильно зібрати сечу. Ідеально придбати в аптеці чистий сухий пластиковий контейнер, можна приготувати чисту суху баночку з кришкою, що закручується.

Для дослідження збирають першу ранкову сечу. Спочатку потрібно зробити туалет зовнішніх статевих органів, щоб мікроби і відмерлі клітини не спотворили результат аналізу. Для аналізу беруть середню порцію сечі в кількості не менше ста мілілітрів.

Напередодні аналізу бажано не вживати яскраво забарвлені фрукти і овочі, які здатні змінювати колір сечі. Бажано не здавати сечу під час менструації, так як потрапили виділення можуть спотворити картину аналізу. В цьому випадку сечу краще взяти за допомогою катетера. Також не бажано пити багато рідини, оскільки це змінить такий важливий показник, як щільність сечі. Слід відмовитися від прийому ліків, особливо сечогінних.

Для проведення даного аналізу лаборант застосовує 1 мілілітр зданої порції сечі, підраховуючи кількість компонентів сечі (еритроцитів, лейкоцитів, циліндрів) на 1 мілілітр за допомогою спеціальної лічильної камери.

Норми аналізу сечі по Нечипоренко:

На 1 мл. сечі: Еритроцити-не більше 1000;

Лейкоцити — не більше 2000;

Циліндри — не більше 20.

Аналіз проводиться в строк 1,5 години.

Лейкоцити в сечі вказують на запалення нирок і сечовивідних шляхів. Поява укупі з лейкоцитами еритроцитів і білка — серйозний привід для глибокого обстеження.

Підвищена кількість елементів сечі може підтвердити або спростувати результати загального аналізу сечі. Однак результати сечі, особливо в разі відхилення компонентів від норми, не можуть бути інтерпретовані пацієнтом самостійно. Лікар, часто із застосуванням додаткових більш складних методів діагностики, встановить причину порушення і підбере правильне лікування. В ході терапії пацієнтам не раз доводиться здавати аналізи повторно.

Спростити збір аналізу у грудничка або малюка допоможуть продаються в аптеці педіатричні мочеприемники. У дитини аналіз сечі по Нечипоренко проводять для уточнення хвороб громерулонефріт або пієлонефрит.

Відвідувачам:

Лікарям:

Як зібрати аналіз сечі по Нечипоренко?

Аналіз сечі по Ничипоренко збирають виключно вранці. Здати його потрібно не пізніше, ніж через годину після збору.

Для початку потрібно обполоснути водою зовнішні статеві органи, щоб відмерлі бактерії не зіпсували аналіз. Потім в стерильну баночку збирається середня порція сечі (першу і останню пропустити в унітаз). Обсяг сечі для аналізу по Ничипоренко повинен бути більше, ніж для загального аналізу, тобто десь в районі 100 мл.

Жінкам за 3 дні до менструації, під час неї і 3 дні після здавати цей аналіз не можна, так як потрапили в сечу виділення дадуть хибний результат.

Автор обрав цю відповідь найкращим

Правильність збору аналізу сечі по пробі Нечипоренко полягає в абсолютної стерильності або намагатися наблизити до цього, щоб в аналіз не потрапили сторонні бактерії. Для цього необхідно посуд для збору проби ретельно вимити і обполоснути кип’яченою водою. Потім самим провести ранкову обробку статевих органів з милом. Слід зазначити, що збирати аналіз тільки вранці, щоб була концентрована сеча. Набирати сечу в банку слід тільки порційно, тобто першу порцію в унітаз, другу збираємо, а останню знову в унітаз. Таким чином набираємо тільки середню порцію сечі. Природно, що здати аналіз потрібно в перші дві години після збору.

Аналіз по нечипоренко як зібрати. Здаємо аналізи

У обране посилання віддячити

Для уточнення результатів вже зданого аналізу сечі або при виникненні сумнівів лікарі часто призначають перездачу аналізу сечі. але вже не просто як доведеться, а по Нечипоренко. Це призначення не сильно відрізняється від попереднього. Збирати потрібно середню порцію ранкової сечі, попередньо провівши ретельні гігієнічні процедури. Далі аналізується вміст лейкоцитів. еритроцитів і циліндрів в одному мілілітрі сечі, взятому в лабораторії з принесеної вами чистої баночки.

У обране посилання віддячити

Аналіз сечі по Нечипоренко — лабораторне дослідження, за допомогою якого оцінюють стан нирок, сечовивідних шляхів і функції нирок.

Аналіз сечі по Нечипоренко часто призначають після загального аналіз сечі в тих випадках, коли в клінічному аналізі виявлено ті чи інші відхилення від норми.

Аналіз сечі по Нечипоренко дозволять ретельно вивчити ці порушення для правильної постановки діагнозу.

Часто за допомогою аналізу сечі Нечипоренко контролюють ефективність призначеного лікування.

Як здати аналіз сечі Нечипоренко?

Для проведення аналізу в лабораторії використовують 1 мілілітр (кубик) з зданої пацієнтом сечі і точно підраховують кількість компонентів в ньому: еритроцитів, лейкоцитів, а також клітин циліндрів за допомогою лічильної камери.

Норми при аналізі сечі Нечипоренко:

Еритроцити — не повинні перевищувати 1000 на 1 мл.

Лейкоцити — не повинні перевищувати 2000 на 1 мл.

Циліндри — не повинні перевищувати 20 на 1 мл.

Як правильно здавати аналіз сечі Нечипоренко?

Після ретельного туалету зовнішніх статевих органів пацієнт збирає середню порцію сечі: з цією метою найперше кількість виділеної сечі (приблизно 15-25 мл) пропускають, а отриману середню порцію ранкової сечі поміщають в заздалегідь підготовлену чисту посуд.

Щоб правильно зібрати аналіз сечі по Нечипоренко потрібно пам’ятати кілька простих правил. Збирається ранкова порція сечі після виконання гігієнічних процедур. Для аналізу необхідно зібрати середню порцію сечі в обсязі — 100 мл. Спочатку необхідно пропустити 50 мл, потім вже в спеціальну стерильну баночку зібрати необхідні 100 мл. Спеціальні баночки видають в медичному закладі або, як варіант, можна купити в аптеці.

У обране посилання віддячити

Напередодні забору сечі не вживати фрукти і овочі, які можу пофарбувати сечу, не брати діуретики (сечогінні) .Перед збором вранці провести гігієнічний туалет. Жінкам здавати під час місячних не рекомендується.

Першу порцію НЕ беремо, а тільки середню струмінь в кількості 15-20 мл і більше в чистий посуд. Віддати в процедурному кабінеті.

Здати аналіз в той же день.

Аналіз сечі по Нечипоренко проводять для визначення в сечі лейкоцитів, еритроцитів і циліндрів.

Роблять аналіз в спеціальній лічильної камері (це вже справа лаборантів).