Ангіна у дорослих симптоми і лікування. Симптоматика та лікування


Дитині 10 місяців, Температура у дитини / Суббота, Октябрь 14th, 2017

Ангіна у дорослих симптоми і лікування. Симптоматика та лікування Ймовірно, багато людей відчували на собі такі симптоми: розбитість і слабкість, сильні і постійні болі в горлі, які посилюються при ковтанні, а також висока температура.

Це все характерні ознаки такого поширеного захворювання як ангіна або кажучи по іншому: гострий тонзиліт.

У головній ролі збудників виступають — стрептококи, віруси і інші бактерії. Залежно від типу вірусу, який викликав ангіну будуть залежати методи лікування і симптоматика.

Всього в медичній практиці розрізняють 4 форми гострого тонзиліту: катаральний, фолікулярний, лакунарний і флегмонозний, саме їх ми розглянемо трохи нижче.

Класифікація

До легкого виду протікання захворювання відносять катаральну ангіну. Характерними ознаками цієї форми відносять ураження мигдалин і гіперемію (набухання) піднебінних дужок. Гостра фаза захворювання починається з несуттєвих болів в горлі.

Можуть з’явитися відчуття першіння в горлі з присутністю чужорідного тіла, сухість. Нездужання і стан розбитості буде супроводжуватися ознобом. Лімфатичні вузли шиї і щелепи набувають хворобливість і припухають.

Біль в горлі поступово зростає в процесі ковтання. Температура субфебрильна і зазвичай не перевищує 38 ° C. Захворювання протікає 3-5 днів. При неможливості нормалізувати температуру і загальний стан виникає небезпека ускладненого процесу.

Ангіна, симптоми якої виявляються більш вираженими при лакунарной або фолікулярну ангіну. Зазвичай ці види не розмежовують через певні труднощів, і цього не вимагає практика кліністов. Симптоми будуть залежати від загального стану організму інтоксикації. Поява сильних болів в гортані, неприємні відчуття в попереку, розбитість і головний біль з температурою 39-40 ° C.

Обстеження з використанням фарінгоскопіі показує різку гіперемію з інфільтрацією слизової оболонки горла і набуханням мигдалин. На поверхні мигдалин в разі фолікулярної ангіни з’являються запалені фолікули з округлими формами і жовтувато-білим відтінком.

Для лакунарной ангіни характерна поява жовтувато-білих нальотів в лакунах (горлечка), які зливаються. В середньому захворювання триває близько тижня.

Симптоми ангіни: перші ознаки у дорослих

Ангіна у дорослих симптоми і лікування. Симптоматика та лікуванняЛюдський організм складається з цілого ряду органів і тканин. Для забезпечення їх нормального функціонування задіяна венозна і артеріальна система кровоносних судин.

Крім них в організмі є лімфатична система з межтканевой рідиною лімфою. Саме мигдалини містять найбільшу кількість інформації, що збирається лімфи і найбільш схильні до гнійного запального процесу.

Реакція цих лімфовузлів на запалення має яскраво виражений характер в лимфаденоидной тканини глотки.

Інкубаційний період з початку зараження і до прояву Перших симптомів ангіни у дорослих становить близько двох діб. Поява ознобу з тривалістю 15-60 хвилин з подальшим жаром вже означає появу захворювання.

Гостра фаза ангіни починається з підвищення температури. Початкова стадія протікає досить гостро. Ознаки інтоксикації проявляються в пітливості, слабкості, втрати апетиту і головного болю. Різко збільшуються в розмірах мигдалини з характерним почервонінням і утворенням нальоту. Біль в зіві не дає можливості нормально ковтати. Лімфовузли розташовані під вухом і нижньою щелепою збільшуються з проявом хворобливості.

Тупі головні болі триватиме близько 1-2 днів і призведе до серйозного порушення сну. Хворобливі відчуття від процесу ковтання поступово зростають. На 3-ю добу захворювання набуває яскраво виражене забарвлення з неможливістю прийняття їжі і води, важко ковтати слину.

Шляхом огляду носоглотки і пальпації можна чітко виявити почервоніння ділянок м’якого піднебіння і мигдаликів, а також хворобливість лімфовузлів. Проста форма захворювання не викликає ускладнень з відкриванням рота. Небезпека появи ангіни полягає в підйомі температури тіла аж до 40 ° С.

Ускладнення ангіни

Як правило, заняття неефективним самолікуванням і відмова звернутися до фахівця призводить до виникнення серйозних ускладнень. Розрізняють 2 групи ускладнень.

Серед найнебезпечніших знаходиться загальна група реальна загроза життю і серйозні ураження внутрішніх органів. До цієї небезпечної групи належать ураження нирок, інфікування порожнини черепа з подальшим менінгіт (запалення оболонок мозку), ревматизм. захворювання шлунково-кишкового тракту. У разі найгіршого варіанту розглядається глибоке зараження крові (сепсис) і летальний результат.

Іншу групу ускладнень можуть скласти: гострий ларингіт. флегмона шиї, абсцес парафарінгеального простору, шийний лімфаденіт, набряк гортані, паротит. Це пов’язано з близько розташованими органами.

Грибок нігтя боїться цього як вогню! Якщо в прохолодну воду.

Варикоз зникає за лічені дні! Просто потрібно раз в день мазати ноги.

Ангіна у дорослого — які види бувають і якими симптомами супроводжується

Насправді ангіна — хвороба заразна і небезпечна своїми наслідками.

Вона не виникає сама по собі, внаслідок застуди або грипу, вона розвивається, коли організм атакують бактерії стафілокока або стрептокока.

І досить часто вона може виникати на тлі простуди, коли бактеріям легше атакувати ослаблений організм.

Як визначити ангіну у дорослого? Перші симптоми при ангіні у дорослих проявляються вже через кілька днів після заряджання.

Як ми вже говорили, ангіна — хвороба заразна. тому що передається повітряно-крапельним або побутовим шляхом, тому джерело заряджання — безпосередній контакт з хворим або його речами. Як буде протікати ангіна, залежить від імунної системи організму, чим більше ослаблений імунітет — тим вище ймовірність стрімкого розвитку вірусів і бактерій.

Звичайні симптоми при ангіні у дорослих можуть спостерігатися до 5-ти днів і до них відносять:

    Болі в горлі, які посилюються при ковтанні. Почервоніння мигдалин. Температура тіла підвищується до 38-39 С, іноді спостерігається підвищення до 40 С, що супроводжується ознобом, загальною слабкістю організму. Збільшення шийних лімфатичних вузлів. Болі в м’язах і суглобах.

Скільки днів тримається температура при ангіні залежить від правильного лікування. Тому обов’язково зверніться до лікаря при прояві перших ознак захворювання.

Ангіна проявляється по-різному, тому її прийнято класифікувати на такі види:

    Катаральну. Фолікулярну або лакунарну (їх зазвичай не поділяють, так як симптоматика дуже схожа). Флегмонозну. Герпетичну. Виразково-некротичних.

Симптоми і лікування ангіни у дорослих — сфера діяльності виключно фахівця в цій галузі. Точний діагноз і чим лікувати може сказати тільки лікар.

Яка буває ангіна і як вона проявляється в залежності від її виду, розглянемо докладніше.

Катаральна ангіна проявляється дуже швидко — через пару годин після поразки мигдалин. Період інкубації у дорослого при ангіні може тривати до 3-х днів, але опірність організму залежить від того, наскільки імунітет сильний.

Ознаки катаральної ангіни :

    Спочатку в горлі дере, потім це першіння переростає в біль в горлі при ковтанні. Температура тіла у дорослого може підвищуватися, але незначно до 37-37,5 С. ​​Мигдалини збільшуються і набувають червонуватого відтінку, також спостерігається збільшення шийних вузлів. Всі ці симптоми призводять до загальної слабкості в усьому тілі.

При Лакунарний ангіні під удар інфекції потрапляють лакуни, які через запального процесу покриваються гнійним нальотом жовтуватого кольору.

Симптоми лакунарной ангіни такі ж, як і у катаральній, але більш виражені :

    Температура тіла вже не така помірна, як при катаральній і часто досягає позначки в 40 С. Головний біль і болі при ковтанні сильні, що віддають у вухо. Підщелепні лімфовузли збільшуються, запалюються, через що інтоксикація організму посилюється. Можуть спостерігатися проблеми з шлунково-кишкового тракту у вигляді закрепів.

Флегмонозна ангіна . як правило, вражає глотку з одного боку і передбачає гнійний запальний процес навкологлоткової клітковини.

Ознаками цього виду ангіни є :

    Яскраво виражений біль в горлі, що викликають спазми м’язів, що відповідають за процес жування. Озноб, який через кілька годин змінюється підвищенням температури тіла до 38-39 С˚. Неприємний гнильний запах з рота. Рясне слиновиділення. Збільшення шийних лімфовузлів.

Герпесних ангіну викликає вірус Коксакі, її прийнято вважати дитячою, тому що хворіють переважно діти. При герпесного ангіні у дітей основні симптоми — це висока температура, сильні болі в горлі, болі в животі, пронос і блювота, через це її часто плутають з харчовим отруєнням, єдина відмінність — болі в горлі.

Симптоми при ангіні у дорослих нічим не відрізняються від дитячих, при цьому горло покривається маленькими червоними бульбашками, схожі на герпес на губах. Через кілька днів ці бульбашки розсмоктуються. Ще одна відмінна риса цього виду ангіни в тому, що перехворівши нею один раз, організм виробляє стійкий імунітет до цього виду захворювання.

Виразково-некротичних або Ангіну Симановського-Венсана викликають спірохети і веретеноподібна паличка. Якщо звичайна ангіна супроводжується підвищенням температури і загальною інтоксикацією організму, то виразково-некротичних можна діагностувати по неприємного запаху з рота і появи виразок на мигдалинах, внаслідок яких відбувається омертвіння тканин на їх місці. А при ковтанні можна скасувати відчуття наявності сторонніх тіл в горлі при ковтанні.

Лікувати ангіну потрібно грунтовно, тому що перехворівши на ангіну, організм не виробляє проти неї імунітету, скоріше навпаки — ослаблений організм може підхопити інфекцію повторно, тому лікуватися треба грунтовно і не переривати його, ледь відчувши полегшення. Які антибіотики при ангіні використовуються для лікування Вам на прийомі розповість лікар.

Ангіна у дорослих

Ангіна у дорослих виникає не завжди в справжньому вигляді. Найчастіше при будь-якого болю в горлі пацієнти ставлять собі діагноз самостійно і називають найчастіше ангіну, не прагнучи розібратися з істинним діагнозом. Плутають ангіну найчастіше з ларингітом. фарингіт, звичайною застудою. Для того, щоб уникнути подібних помилок, необхідно знати, які є ознаки ангіни у дорослих і як вона протікає. Уже при наявності цих ознак необхідно звертатися до лікаря, щоб отримати адекватне лікування.

Причини ангіни у дорослих

Причина ангіни — проникнення в організм стафілокков або стрептококів, а іноді і обох мікроорганізмів. Зазвичай заражаються дорослі при контакті з людиною, який є носієм інфекції. Також заразитися можна і від одужав після ангіни хворого, оскільки в його організмі ще майже два тижні зберігаються хвороботворні стрептококи. Слизова оболонка є першим бар’єром, який зустрічає патологічні мікроорганізми.

При осіданні їх на мигдалинах в роботу включається лімфоїдна тканина, яка активно починає виділяти антитіла до збудника. Оскільки найчастіше ангіною хворіють в осінньо-зимовий період (спровоковано переохолодженням плюс контакт з хворим), то зрозуміло, що імунітет у пацієнтів ослаблений, відчувається нестача вітамінів. Лімфатична система у ослабленого організму не може самостійно впоратися з хвороботворними бактеріями, тому ангіна провокує запалення мигдалин (в деяких випадках гнійне), негативно впливає на роботу інших систем органів.

Симптоми ангіни у дорослих

Зазвичай перші хворобливі відчуття виникають після двох днів від моменту зараження. Яскраві ознаки ангіни — червоне, набрякле горло, хворобливість при ковтанні, підвищення температури до значних показників, головний біль, ломота в суглобах, знижений апетит, інколи блювання, спастичний біль у області живота, лихоманка, загальна слабкість. Хворобливі відчуття при ковтанні можуть поширюватися як на одну сторону, так і на обидві — в залежності від того, яка мигдалина більше вражена інфекцією. Зовні на горлі можна помітити білясті покриття нальоту, які поширюються вогнищами.

Оскільки лімфатична система активно включається в боротьбу зі збудником, то до вищевказаних ознак приєднується і гіпертрофія лімфатичних вузлів в області ший, гортані, вуха і їх болючість при пальпації. Аналіз крові при дослідженні показує збільшення швидкості осідання еритроцитів і кількості лейкоцитів. При виявленні подібних симптомів не варто займатися самодіагностикою і самолікуванням. Подібні ознаки можуть давати не тільки ангіна, але і дифтерія і інфекційний мононуклеоз — куди більш серйозні захворювання, лікування яких вимагає особливих умов.

Лікування пацієнтів, хворих на ангіну

Для того, щоб уникнути негативних віддалених наслідків ангіни. потрібно якомога швидше запобігти подальшим погіршення стану здоров’я пацієнта. В першу чергу, хворого необхідно ізолювати, оскільки ангіна дуже заразна. Якщо хворий залишається вдома, то йому виділяється окремий рушник, окремий посуд, приміщення, де він знаходиться, потрібно часто провітрювати, двічі на день проводити вологе прибирання. Всі ці заходи допоможуть як самому пацієнту, так і оточуючим.

Одне з основних правил при лікуванні ангіни — постільний режим . Це захворювання не можна переносити на ногах. Постільний режим повинен тривати не менше, ніж п’ять днів, а при важких випадках — до десяти днів. Хворому потрібно давати тепле пиття (щоб уникнути зневоднення), вітаміни, дотримуватися дієти.

Лікування хворого ангіною грунтується, перш за все, на прийомі антибіотиків. Серед найбільш дієвих препаратів, які дають поліпшення вже на наступну добу після прийому, варто відзначити Еритроміцин, Бициллин, Тетрациклін, Ампіцилін, Цефалексин. Крім орального прийому потрібно одночасно зрошувати горло такими спреями, як Оросепт, Гексорал, Фарингосепт, гексаспрей. Використання цих спреїв має чергуватися з частими полосканнями ротової порожнини розчинами фурациліну, харчової соди, перекису водню, йоду, настоями лікарських трав — ромашки, календули, шавлії. Для досягнення знеболюючого ефекту можна застосовувати Аспірин, Ібупрофен, Кетонал, Панадол, Парацетамол.

Прийом лікарських препаратів повинен вестися на тлі підвищення імунітету. Обов’язково дорослим призначають аскорбінову кислоту, вітамін В, антигістамінні препарати, які знижують алергічні прояви.

Лікування можна вважати успішним, коли відсутні побічні явища з боку інших систем і органів, коли у хворого нормалізувалися показники крові і сечі, більш семи днів тримається нормальна температура і немає патологічних явищ в ротовій порожнині.