Частий стілець у дорослого причини і лікування. Лікуємо причину а не наслідок


Понос у дитини / Среда, Август 16th, 2017

Стілець частий, але не понос

Опубліковано: 11 Січня о 11:02

Частий стілець у дорослого причини і лікування. Лікуємо причину а не наслідокКоли людині необхідно очистити кишечник, у нього з’являються позиви до дефекації. Іноді виникають випадки, коли подібні позиви є помилковими. Це відбувається тому, що кишечник скорочується, при цьому виникають больові відчуття. Часта дефекація без проносу відбувається при інфекційних захворюваннях.

У медицині часті позиви до дефекації прийнято називати тенезмами. Вони можуть бути як помилковими, так і справжніми. Пацієнт при тенезми відчуває себе виснаженим, а на шкірі з’являється тріщина і ерозія. При сильному впливі інфекції з’являється часте випорожнення кишечника без проносу. Крім інфекційного захворювання часті випорожнення, але не понос, може викликати синдром роздратованого кишечника.

Причини частого спорожнення

Частий стілець у дорослого причини і лікування. Лікуємо причину а не наслідокІснує кілька причин, через які людини з’являється частий стілець. але не понос. Слід знати ці причини:

    Запалення прямої кишки. Спочатку хворий відчуває сильний біль і позиви до спорожнення. Найчастіше, калові маси не є поносом. Трохи пізніше, людина не може контролювати свій кишечник, і калові маси виходять мимоволі. У більшості випадків, фекалії містять домішки крові та гною. Запалення може бути викликане різними ушкодженнями; Часті походи в туалет можуть бути викликані надмірним вживанням проносних препаратів або разове вживання сильнодіючого проносного. Якщо інших захворювань немає, стілець не є поносом; Дизентерія. Найчастіше в нашій державі зустрічаються легкі форми цього захворювання, тому діареї у людей не спостерігається. Захворіти можна при спілкуванні з хворими людьми або контакті з переносниками бактерій; Синдром роздратованого кишечника. При цьому захворюванні характер і стільця постійно змінює свій стан з запору на більш рідкий стан. Пронос буває вкрай рідко, тільки при запущеній формі. Після спорожнення, людина відчуває полегшення, а біль припиняється.

Лікування частого стільця без проносу

Галина Савіна: Як мені вдалося перемогти панкреатит в домашніх умовах за 1 тиждень, приділяючи по 30 хв в день?!

Частий стілець у дорослого причини і лікування. Лікуємо причину а не наслідокВ першу чергу необхідно зрозуміти, чому стілець частий, але не понос. Для цього краще відправитися до фахівця, який проведе діагностику і визначить причину. Тільки після цього можна приступати до лікування.

Лікування слід починати з огляду на особливості повсякденному житті пацієнта. Зміна стільця може прямо залежати від стресових ситуацій. Пацієнт повинен розуміти сутність свого захворювання. Також слід переконати звернувся за допомогою людини в тому, що 2 рази на добу відвідувати туалет це нормально. Лікування буде більш ефективним, якщо буде змінений спосіб життя.

В першу чергу слід подбати про своє щоденному харчуванні, яке в повній мірі може впливати на частоту стільця. Краще відмовитися від продуктів, які сприяють цьому:

    Фруктоза; Молоко. Все залежить від кількості вживаного продукту і його жирності; Штучні замінники цукру. Цей продукт може перебувати в різних напоях і деяких готових продуктах. Щоб уникнути споживання штучного цукру, рекомендується читати склад продуктів.

Найкраще дієтичне харчування складати разом зі своїм лікуючим лікарем, який буде враховувати призначене лікування і особливості організму пацієнта. При дотриманні рекомендацій лікаря, позбутися від почастішання стільця без проносу можна за кілька днів. Винятком є ​​серйозне захворювання, яке вимагає тривалого лікування і госпіталізації.

При СРК лікарі призначають такі препарати:

    Прибуток; Антибіотики. До них можна віднести рифаксиміну; Панкреатичні ферменти. Основним препаратом є Панкреатин.

Вероніка Зуєва: Лікарі були в шоці! Я вилікувалася від панкреатиту в домашніх умовах.

З яких причин виникає частий стілець у дорослого?

October 23,

Частий стілець у дорослого причини і лікування. Лікуємо причину а не наслідок

При деяких захворюваннях змінюється характер і частота калових мас. Також при дефекації може спостерігатися відчуття печіння, біль, домішки крові і неповне випорожнення. Якщо людина відвідує туалет більше трьох разів на день, то можна діагностувати частий стілець. У дорослого при цьому збільшується обсяг і маса фекалій, змінюється їх консистенція і колір. Нерідко турбує діарея. Даний стан говорить про порушення роботи кишечника. Тобто виникають проблеми з адсорбцією рідини в товстому кишечнику і в результаті відбувається зневоднення або електролітний дисбаланс кров’яного потоку. Щоб уникнути негативних наслідків необхідно купірувати частий стілець. У дорослої людини легше відновити мікрофлору кишечника і водний баланс, ніж у дитини. Якщо понос не проходить більше трьох днів, слід звертатися за медичною допомогою.

Існує маса передумов і прямих факторів, що впливають на стан кишечника. У переважній більшості випадків частий стілець у дорослого свідчить про наявність інфекцій. У відповідь на хвороботворні агенти наш організм включає захисні механізми, щоб позбутися від бактерій. Імунна система виводить патогенні мікроорганізми і їх продукти життєдіяльності з товстого кишечника, не даючи токсинів всмоктуватися в кров. Наступною причиною, що викликає діарею, служить безконтрольний прийом антибіотиків.

Частий стілець у дорослого причини і лікування. Лікуємо причину а не наслідок

У кишечнику порушується процес всмоктування поживних речовин і рідини, під впливом негативних факторів погіршується мікрофлора. Часто рідкий стілець у дорослого пов’язаний із запальними захворюваннями слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, харчовими алергіями і синдромоммальабсорбції. Все це супроводжується больовими відчуттями і появою жиру в калових масах. На цьому тлі нерідко розвиваються анемія і авітаміноз. Людина різко втрачає кілограми.

Застій жовчі також може спровокувати діарею. Змінюється характер стільця і ​​його відтінок. Інтервал між дефекації становить 15 хвилин. Поширеною причиною подібних явищ є постійні голодування і дієти, особливо у жінок. Крім того, надмірне вживання жирних страв, алкогольних та газованих напоїв негативно впливає на функціонування кишкового тракту.

При багаторазових рідких дефекаціях слід ретельно проаналізувати свій раціон харчування за останні три дні. Якщо крім діареї у вас виникає важкість у правому боці і області живота, нудота, метеоризм, підвищення температури, наявність жовчі або кров’яних згустків в калових масах, то негайно зверніться до лікаря для детального обстеження.

Частий стілець у дорослого причини і лікування. Лікуємо причину а не наслідок

Слід відмовитися від прийому молочних продуктів, шоколаду, міцних напоїв, кави та чаю. Полегшити симптоматику допоможе мінеральна вода, активоване вугілля, слабкий розчин марганцівки і препарат Регідрон. Протягом семи днів приймайте слизові каші (рис, вівсянку), пшеничні сухарики, печиво, кисіль. Трав’яні настої з ромашки знімуть запальний процес. Частий стілець у дорослого — це зовсім не нешкідливий стан, як може здатися на перший погляд. При гострій формі потрібно антибактеріальна терапія і жорстка дієта для відновлення еубіоза.

Дефекація або спорожнення прямої кишки, є виділення калу організмом людини. У нормі, дефекація у дорослої людини відбувається 1-2 разів добу. Також нормою вважається частота 1 раз за 2 дні. Частий, рідкий стілець називають діареєю, рідкий стул — запором. Ці патологічні стани зазвичай супроводжуються видимими змінами випорожнень.

Нерідко пацієнти на прийомі у лікаря задають питання: часто ходжу в туалет по великому, чому так відбувається, норма яка в такому стані повинна бути, що робити? Щоб на нього відповісти, потрібно провести ряд обстежень, аналізів. При виявленні патології буде призначено відповідне лікування. Ми ж з вами діагноз поставити не зможемо, але зможемо з’ясувати, як часто людина повинна опорожняться в нормі і коли частота дефекації свідчить про патологію.

Діарея і затримка стільця

Діарея, пронос — зазвичай характеризується рідкої, а в деяких випадках, водянистою консистенцією, відбувається часто, аж до 10 разів за добу. При затримці дефекації, званої запором, калові маси тверднуть, стають грубими, їх консистенція втрачає еластичність. При проходженні через пряму кишку, вони можуть травмувати слизову. При запорі дефекація може відбуватися 1 раз за 3 доби.

Як правило, такі порушення частоти випорожнення кишечника є симптомами певного захворювання. При проносі або запорі слід звернутися до гастроентеролога, або проктолога. Якщо ж у дорослої людини спостерігається гіперперистальтика (частий стілець), по кілька разів за день, але не приносить ніяких незручностей, негативних відчуттів, це може вважатися нормою.

Однак лікарі рекомендують, в цьому випадку, поспостерігати за зовнішнім виглядом своїх випорожнень (консистенція, колір, домішки, запах). Якщо з цим все в порядку, але людина ходить по великому дуже часто за добу, рекомендується відвідати психотерапевта. Частий стілець може свідчити про наявність соматоформного розлади.

Чому я часто ходжу в туалет по великому? Причини частого стільця

Якщо часті випорожнення нормальної консистенції спостерігається у новонародженого, це говорить про здоровий травленні малюка. Якщо ж доросла людина часто ходить в туалет по великому, це може свідчити про деяких патологічних станах.

Як ми вже говорили, нормою таких походів в туалет вважається 1 раз за день. Або 2 рази, за умови підвищеної маси тіла або вживання великого об’єму їжі, або якщо з’їдені продукти мають послаблюючу дію (наприклад, чорнослив). Уточнюю, що мова не йде про діареї. Ми говоримо про частому стільці нормальної консистенції.

Іноді часті випорожнення у дорослої людини спостерігається через недостатню вироблення ферментів, коли кишечника втрачає здатність повноцінно розщеплювати жири, білки, вуглеводи. В цьому випадку позиви в туалет виникають через кілька годин після їжі.

Безумовно, при нормальному обміні речовин, частота дефекацій також може бути більше 2 разів за день. Але в цьому випадку кал не змінює своєї консистенції, кольору, запаху не має вкраплень, сторонніх домішок. Однак в будь-якому випадку, краще звернутися до гастроентеролога, здати аналізи на ферменти.

Коли частий стілець — симптом патології які?

Коли пацієнт задається питанням: чому так часто ходжу в туалет по великому, що робити в цьому випадку? Відповідь одна — звернутися до фахівця. Особливо, якщо спорожнення кишечника відбувається більше п’яти разів за добу. В цьому випадку до лікаря потрібно звернутися якнайшвидше, тому що даний стан не може вважатися нормальним і часто є симптомом певних, іноді, досить небезпечних захворювань. наприклад:

— хвороба Крона, що вражає товсту кишку; — різні різновиди колітів; — наявність сальмонельозу; — дизентерія, гіпертиреоз, а також туберкульоз кишечника; — онкологічне захворювання — пухлина товстої, або прямої кишки.

Всі ці та інші патології, захворювання кишечника можуть супроводжуватися частим стільцем, в основному поносом. Змінюються зовнішні ознаки випорожнень: консистенція, колір, запах. Можуть спостерігатися сторонні вкраплення, домішки (слиз, кров).

Якщо частий рідкий стілець, водянистий, болючий, мова йде про проносі. Це симптом великої кількості різноманітних шлунково-кишкових захворювань, в тому числі, дисбактеріозу, харчового отруєння. Тут не обійтися без медичної допомоги.

Часті походи в туалет можуть відбуватися внаслідок недостатньої вироблення організмом жовчних кислот. Тоді кал набуває блідого кольору, жирну, блискучу консистенцію. При цьому у людини знижується якість зору, особливо ввечері, кістки стають більш крихкими, ламкими. В області анального отвору спостерігається кровоточивість. Все це симптоми захворювань печінки, жовчовивідних шляхів, або дванадцятипалої кишки.

Як нормалізувати частий стілець? Що робити для цього?

Чим раніше буде виявлена ​​патологія, тим краще. Якщо ж спробувати перетерпіти позиви сходити в туалет по великому, наслідки можуть бути дуже неприємними. Зокрема, може розвинутися запор, викликає зашлаковиваніе організму. У кишечнику почнуть утворюватися калові камені, що травмують слизову кишечника.

Тому, перш за все, слід знайти причину даного стану. Для цього потрібно звернутися до лікаря, пройти необхідне обстеження, здати аналізи. Можливо, буде потрібно пройти УЗД внутрішніх органів, зробити колоноскопію.

Схожі новини