Чим лікувати алергію на обличчі. лікуємо алергію


Висип у дитини, Дитина 2 роки / Четверг, Декабрь 14th, 2017

Алергія на обличчі: причини, симптоми і лікування + фото

У загальному сенсі — суть будь-якої алергічної реакції в організмі полягає в сенсибілізації імунної системи до чужорідного білкового речовини — алергену.

При його первинному попаданні в організм на клітинах В-лімфоцитах утворюються специфічні рецептори. При повторному попаданні навіть невеликої кількості антигену, сенсибілізованілімфоцити активують імунологічну реакцію з утворенням медіаторів (активаторів) алергічної реакції — гістаміну.

У зв’язку з екологічною обстановкою, великою кількістю різних хімічних сполук в їжі і предметах побуту кількість алергічних захворювань з часом тільки зростає.

Алергія на обличчі: причини виникнення

Як і при будь-якій іншій алергічної реакції, причиною даного типу алергії є потрапляння в організм алергену. До таких сполук відносяться:

    Харчові алергени — містяться в харчових продуктах, можуть бути природного походження (алергени цитрусових, полуниці, деяких видів риби) і синтетичними (барвники, консерванти і підсилювачі смаку).
    Респіраторні алергени — чужорідні речовини знаходяться в підвішеному стані в повітрі і потрапляють в організм через дихальні шляхи і легені. До них відносяться — домашній пил, шерсть, пилок рослин, епідерміс, різні хімічні сполуки (на виробництві та побуті).
    Контактні алергени — алергія на шкірі обличчя розвивається внаслідок прямого контакту з алергенами, якими можуть бути — косметика, крему, піна після гоління, лосьйони.
    Холодова алергія на обличчі — реакція шкіри обличчя на вплив холоду не є алергічною, так як в її розвитку немає імунного компонента (сенсибілізація з виробленням антитіл). Але в зв’язку з характерними для алергічної реакції проявами на шкірі обличчя, холодова реакція названа алергією.

Базова симптоматика алергії на обличчі

Основним проявом алергічної реакції на обличчі є висип, яка виникає після потрапляння алергену в організм або безпосереднього його контакту зі шкірою. Залежно від вираженості алергічної реакції висип може бути від мелкоточечной до еритеми (суцільне почервоніння шкірних покривів). Частим симптомом також є приєднання свербіння.

Висип може супроводжуватися набряком м’яких тканин обличчя у вигляді кропивниці (нагадує шкіру після того, як людина поскаржиться кропивою). При більш вираженою алергічної реакції може розвиватися набряк Квінке — набряк обличчя при алергії, його припухлість, набряк повік, губ, обличчя часто ставати невпізнанним. У міру стихання алергічного процесу висип зникає, на її місці деякий час шкіра лущитися.

Алергія на обличчі у дитини найчастіше розвивається у відповідь на потрапляння в організм алергену з їжею, характеризується висипом на щоках, невеликим набряком. У міру стихання процесу відбувається лущення елементів висипу.

Алергія у новонародженого на обличчі виникає при його штучному вигодовуванні або недотриманні дієтичних рекомендацій годує грудьми матір’ю (вживання в їжу шоколаду, цитрусових фруктів, полуниці, дині. Харчових продуктів з барвниками або консервантами). Алергічна реакція проявляється зливний висипом на щоках з вираженим лущенням.

Чим лікувати алергію на обличчі?

При виникненні алергії на обличчі лікування полягає у виключенні повторного потрапляння алергену в організм. Для цього виконуються дієтичні рекомендації, в разі реакції на пилок обмежують перебування на свіжому повітрі в період цвітіння рослин (навесні), зменшують використання косметичних засобів. З’ясування природи алергії проводиться за допомогою шкірних тестів з найбільш поширеними алергенами.

Але якщо вже є алергія на обличчі # 8212; що робити, щоб зменшити її прояви!?

Патогенетична терапія полягає у використанні препаратів, що дозволяють розірвати механізм розвитку алергічної реакції і прибрати алергію з особи. Такими є антигістамінні засоби, які зменшують вироблення гістаміну — основного медіатора алергічної реакції. До цих препаратів належать кошти від алергії у вигляді таблеток — діазолін, супрастин, лоратадин, цетрин.

Для місцевого лікування можна використовувати протиалергічні крему і мазі. Вибір лікарської форми залежить від того, як виглядає алергія на шкірі обличчя.

Якщо є висип без лущення, то краще буде використання крему — локоід, сінафлан. Застосування мазей більш ефективно при наявності лущення шкіри.

Маски для обличчя використовуються при холодової алергії перед виходом на вулицю. Обов’язковою умовою таких масок є їх гіпоалергенна основа.

Необхідно пам’ятати, що таблетки від алергії або місцеве лікування дозволяють боротися тільки з проявами реакції. Кращим профілактичним заходом є недопущення потрапляння алергену в організм.

Прояви алергії на обличчі: фото

Чим лікувати алергію на обличчі. лікуємо алергію

Алергія на обличчі, причини, як лікувати?

Чим лікувати алергію на обличчі. лікуємо алергіюКраса особи турбує кожного і звичайно неприємно, коли її починає щось псувати, найчастіше алергія. Кожен хоче, щоб його шкіра була красива і бархатиста, а від алергії починають з’являтися прищі, плями, різноманітні висипання, які дуже сильно псують зовнішній вигляд обличчя. Як же впорається з алергією, перш ніж відповісти на це питання, потрібно спочатку з’ясувати причини, чому з’явилася алергія, як вона проявилася на обличчі, і якого характеру бувають алергічні висипання.

Прояв алергії на обличчі!

Алергія на той чи інший вплив з’являється у тих, у кого проблеми з імунною системою, також. Найчастіше алергія носить характер висипу, і дуже не красиво ця висип виглядати на обличчі. Які види висипань існують — почервоніння, дрібна точкова висипка, яка з’являється в декількох місцях, кропив’янка і, якщо алергія ускладнюється, особа може сильно вітч і припухнути. Найчастіше висипає на щоках, перенісся і підборідді.

Які причини виникнення алергії на обличчі? Дуже багато алергенів, які викликають алергію різного характеру. Існують такі види алергії:

1. Алергія викликана їжею. Це часта причина, алергічна реакція може бути як на один продукт харчування, так і на кілька. Реакція може бути викликана конкретним складовим компонентом, який входить в цей продукт.

2. Алергія на різні лікарські препарати. Її видно відразу, після того як людина вперше застосував його. Також може відразу не бути реакції, алергія з’являється через накопичення більшої кількості ліків в людському організмі.

3. Поява алергії на обличчі через укус деяких комах, які виділяють отруту. Таким способом імунна система починає боротися з інтоксикацією в організмі. Якого характеру дана алергічна реакція? Шкіра на обличчі червоніє, припухає і може виникнути сильне свербіння. Така симптоматика триває недовгий час.

4. Алергія на обличчі може бути спровокована контактом з деякими тваринами. Алергени — це слина тварини, слина, пір’я, лупа, може бути і сеча.

5. Дуже частина люди страждають від алергії на пил, вона виникає через пилового кліща, його харчування — шматочки людської шкіри, яка вже відлущить.

6. Часто на обличчі алергія може з’являтися від холоду. Як же таке відбувається, якщо немає алергену. Білки починають на холоді змінюватися, імунна система їх не сприймає і починає боротися з ними, через це на шкірі з’являється висип або виникає дерматит.

7. Фотодерматит (алергія на обличчі через сонця). Під впливом ультрафіолетових променів сонця, які потрапляють на шкіру, а на ній часто завдано крем, або потрапили духи, починає поширюватися алергічна реакція. Імунна система, вважаючи ці речовини небезпечними, починає активно позбавлятися від них.

Як лікувати алергію на обличчі?

Насамперед, алергію можна запускати, бо так важливо вчасно звернутися до фахівця, який допоможе вам вирішити цю проблему. Для цього він повинен провести аналіз крові, призначити необхідний курс лікування.

Що робити, якщо алергія з’явилася раптово, пізно ввечері, коли похід до лікаря недоступний? Якщо у вас з’явилася алергія, при цьому немає набряку і утрудненого дихання (якщо є потрібно негайно викликати швидку допомогу), можна використовувати такі засоби, які допоможуть вам заспокоїти вашу шкіру і не дадуть алергії охопити більшу область особи. 1. Очистити шкіру обличчя. Для цього потрібно взяти кілька ватних дисків і молочні продукти, найкраще вибрати кефір, кисле молоко або сметану, але її потрібно обов’язково розбавляти водою. Потім протріть цією сумішшю обличчя, змивайте усі за допомогою кип’яченої або дистильованої води, без використання косметичних засобів.

2. Після очищення відмінним варіантом при боротьбі з алергією на обличчі буде компрес. Заваріть ромашку і шавлія, потім візьміть марлю, змочіть в травах і прикладіть до ураженої ділянки на обличчі. Компрес можна робити з неміцного завареного чаю. Ідеальним варіантом є ложка борної кислоти розбавлена ​​дистильованою водою. Головне через кожних 15 хвилин міняти марлю на чисту. Змочувати в приготовленої вами суміші. Такі компреси повинні тривати не менше 10 хвилин.

3. Сушка особи. Для цього потрібно взяти чистий рушник і легко промокати шкіру, не можна терти, це тільки дратує шкіру. Потім присипати шкіру обличчя картопляним крохмалем або рисовим крохмалем.

Як правильно вибрати мазь від алергії?

Зараз безліч різноманітних мазей від алергії на обличчі, але тут не можна займатися самодіяльністю, краще всього проконсультуватися у лікаря.

Види мазей від алергії на обличчі.

1. Мазь на гормональній основі, вони діє ефективно, усуваючи кілька симптомів відразу на шкірі обличчя.

2. Мазі без гормону — мають в своєму складі різноманітні компоненти, використовуючи таку мазь, потрібно знати алерген, тільки тоді вона допоможе.

3. Для дуже складних випадків використовуються комбіновані мазі.

Дуже хорошим і безпечним засобом є ромашковий крем, до його складу входить азулен, він знімає запалення, заспокоює. Ромашковий крем — відмінна дезінфекція шкіри на обличчі. Його часто застосовують для профілактики алергії, а також при алергії на холод і на сонці.

Пам’ятайте, якщо алергія не проходить довгий час, з нею не можна затягувати, потрібно терміново звернутися до лікаря. Вона може перерости в хронічну, і тоді з нею доведеться боротися завжди. Якщо все вчасно робити, у вас зі шкірою обличчя не виникне проблем, вона буде завжди сяяти тільки красою!

Цікаві статті:

Симптоматика та лікування алергії на обличчі

Яким би неприємним явищем не була алергія на обличчі на обличчі — лікування її цілком можливо, а запорука його успішності в терпінні і дотриманні всіх рекомендацій лікаря. Втім, перш ніж ці рекомендації отримати, необхідно провести ретельне обстеження, яке визначить як самі алергени, настільки негативно впливають на Ваш організм, так і граничні дози їх концентрації.

Чим лікувати алергію на обличчі?

Прояв алергічної реакції організму на обличчі особливо неприємно. Крім того, що з’являється звичайний для цього захворювання дискомфорт, страждає і зовнішній вигляд. Набряк обличчя при алергії може бути одним із проявів набряку Квінке — вельми небезпечним синдромом, що вимагає надання невідкладної допомоги.

Чим лікувати алергію на обличчі. лікуємо алергіюТакими заходами використовуються уколи (як внутрішньовенні, так і внутрішньом’язові) протигістамінних засобів (кларитин, супрастин. Ю димедрол та ін.) При відсутності можливості зробити ін’єкцію, препарат застосовується перорально. Можна покласти таблетку такого засобу під язик. Набряк обличчя при алергії можна зняти за допомогою підшкірного введення адреналінового розчину з концентрацією 0,1% і ін’єкції гідрокортизону гемисукцината.

Ромашковий крем від алергії на обличчі на обличчі. можливо, і не врятує, але азулен, що входить до його складу, надасть хорошу протизапальну і дезинфікуючу дію. Крем від алергії на обличчі може надавати оздоровчий ефект і при інших типах пошкоджень шкіри, в тому числі — при сонячних опіках.

Якщо у вас з’явилася алергія на обличчі — чим лікувати, може порадити і народна медицина. Добре діють вмивання відваром трав, що володіють заспокійливим ефектом, наприклад, низки або ромашки.

Лікування алергії — процес, який займає тривалий час (кілька років). Основний метод називається гипосенсибилизация, він складається з цілого комплексу терапевтичних заходів, спрямованих на те, щоб «пригасити», знизити реакцію організму на чужорідні тіла. Одним з методів такої терапії є досить часто застосовується введення дуже маленьких доз алергену для того, щоб організм як би «витрачав» речовини, призначені для боротьби з ним. Внаслідок таких заходів кількість речовин, що відповідають за «евакуацію» сторонніх тіл знижується до нормального і реакція на алерген перестає бути надто сильним.

Причини захворювання

Алергічна реакція може розвиватися по оному з двох типів (негайного або уповільненого), хоча, загалом, механізми в обох випадках схожі. Особливий тип клітин, що входить в систему імунного захисту «запам’ятовує» свої і сторонні предмети. Мікроорганізми, упізнані цими клітинами як чужорідні, підлягають негайному видаленню з організму. Якщо цей процес ведеться дуже інтенсивно, пошкоджуються і власні, рідні клітини, що і є причиною алергії. При негайному типі реакція виникає протягом декількох годин після контакту з алергеном, а при уповільненому цей період збільшується до декількох діб.

Схильність людини до алергії обумовлена ​​його генетикою і передається у спадок, тому якщо у кого-то в сім’ї є алергія, ймовірність того, що вона передасться новонародженому, вельми велика. Алергія на обличчі у немовляти, втім, може з’явитися і в наслідок некоректного перебігу вагітності, наприклад, при вживанні в цей період майбутньою мамою алкоголю, при палінні вагітної, відсутності правильного харчування.

Ослаблення імунітету під час вагітності також може привести до розвитку алергії у дитини. Алергія на обличчі у немовляти може бути і свідченням нестачі вітамінів, наприклад групи В, а також А, Е і С.

Як зняти алергічні симптоми

Якщо у Вас алергія — прищі на обличчі лікувати марно. Вони є лише наслідком складних внутрішніх порушень. У кращому випадку Ви зможете на час ліквідувати симптоми, які незабаром з’являться знову, оскільки не усунути причини.

У той же час, якщо у Вас опухло обличчя — алергія, без сумніву, повинна лікуватися під наглядом лікаря, але прибрати набряк і інші прояви захворювання цілком в Ваших силах.

По-перше, необхідно очистити шкіру обличчя за допомогою стерильних тампонів, змочених у кефірі. Підійде і кисле молоко, розбавлена ​​сметана.

Після цього шкіру обполіскують кип’яченою або дистильованою водою без миючих засобів. Компрес у вигляді змоченою неміцним розчином борної кислоти марлі допоможе прибрати висип на обличчі — алергія не пройде, але свербіж і набряки значно зменшаться.

Для приготування розчину на склянку дистильованої, питної або кип’яченої води беруть чайну ложку порошку борної кислоти. Якщо у Вас алергія на обличчі — лікування можна проводити також відварами ромашки, шавлія або череди і звичайним охолодженим несолодким чаєм.

Особливо такі методи популярні, якщо має місце алергія у вагітних — лікування медикаментозними засобами, особливо під час першого триместру, намагаються мінімізувати. Якщо впливати хімічно активними речовинами на висип на обличчі — алергія може стати сильніше. Щадне вплив трав, якщо воно приносить бажаний результат, краще.

Оцініть, будь ласка, цю статтю: