Чим лікувати шпори на п’ятах. Чим лікувати, прибрати


Дитині 10 місяців, Препарати для дітей / Вторник, Октябрь 10th, 2017

Шпора на п’яті — чим лікувати?

Чим лікувати шпори на п'ятах. Чим лікувати, прибрати

Назва цього захворювання звучить досить забавно. Але насправді п’яткова шпора — проблема дуже серйозна. Вона завдає чимало дискомфорту, супроводжується сильними болями. Навіть знаючи, чим лікувати шпору на п’яті, на процес відновлення можна витратити кілька місяців, а в деяких випадках років. Як бачите, від забавного в проблемі тільки назва.

Препарати від шпор на п’ятах

Методів лікування п’яткових шпор існує досить багато. Але перед початком лікування обов’язково потрібно проконсультуватися з фахівцем, тільки він зможе об’єктивно оцінити ситуацію і призначити відповідний лікувальний курс. Справа в тому, що дуже часто п’яткова шпора є ознакою більш серйозних захворювань. В такому випадку ефективним буде тільки те лікування, яке спрямоване безпосередньо на причину появи шпори.

До того як проконсультуєтеся з лікарем про лікування шпор на п’ятах, можна тільки трохи зменшити біль. Зробити це вийде, підкладаючи в взуття спеціальні устілки і валики. Так п’ята буде перебувати в підвішеному стані, і запалення поступово спаде. Один з найпопулярніших способів лікування п’яткових шпор — медикаментозний. Для зняття запалення і зменшення болю використовуються спеціальні гелі, мазі, таблетки, ін’єкції.

Найефективнішими вважаються такі мазі від шпор на п’яті:

1. індометаціновая мазь швидко знімає запалення. Використовувати засіб потрібно протягом тривалого часу. Перерви можуть порушити процес одужання, і тоді все доведеться починати заново.

2. гідрокортизону мазь теж добре зарекомендувала себе в лікуванні шпор. Максимального ефекту можна досягти, користуючись засобом по три-п’ять разів на день. Втирати мазь гідрокортизону для лікування шпор на п’ятах потрібно в розпарену шкіру.

3. Дуже добре справляється з болем і неприємними відчуттями і Вольтарен.

4. Досить часто для порятунку від п’яткових шпор призначають і такі препарати, як:

5. Крім мазей, ефективно справляються з п’яткових шпорами гормональні засоби. Ці препарати роблять сильний вплив на організм, а тому їх в основному призначають у вигляді місцевих ін’єкцій.

Альтернативні способи лікування шпори на п’ятах

Крім медикаментозного, існує ще кілька популярних способів лікування шпор:

В особливо складних випадках для лікування шпори на п’ятах лікар може призначити ударно-хвильову терапію. Суть методу — у впливі на хворе місце ультразвуком. Ця терапія діє дуже оперативно, але підійде вона не кожному через великої кількості протипоказань. Безпечної та ефективної вважається лікувальна гімнастика. Спеціальні вправи і масажі поліпшують кровопостачання, знімають біль. Ще один метод — променева терапія. У цьому випадку лікування проводиться за допомогою рентгенівських променів. Біль вони усунуть досить швидко, але ось вилікувати шпору повністю не зможуть.

Дуже часто шпори лікуються комплексно. Якщо жоден з вищеописаних методів не допомагає, може знадобитися хірургічне втручання. Але це крайній захід.

Допомагає зняти запалення звичайна алюмінієва фольга. Її потрібно підкласти під п’яту в носок на кілька днів. Добре зарекомендував себе компрес з горіхів. Подрібнені ядерця волоського горіха потрібно покласти на хвору п’яту, обмотати пергаментом і залишити на ніч. Горіховий компрес можна замінити звичайним скибочкою картоплі. Ефективно борються з п’яткових шпорами ванночки з йоду. Засіб потрібно налити в блюдце і опустити туди п’яту хвилин на десять.

Шпори на п’ятах

Що таке п’яткова шпора

Хвороби ніг зустрічаються по статистиці у 93% дорослих людей. Однією з найпоширеніших можна назвати п’яткову шпору. П’яткова шпора — кістковий виріст на підошві п’яти, п’яткової кістки або у

Чим лікувати шпори на п'ятах. Чим лікувати, прибрати

Що таке п’яткова шпора

Кріплення п’яткових ахіллове сухожилля, мають зазвичай форму гачка або шипа.

Симптоми п’яткової шпори

Якщо у вас утворилася шпора на п’яті симптоми не змусять себе довго чекати. При п’яткової шпори людини турбує палять гострий біль при опорі на п’яту, яка може розвиватися поступово або виникнути раптово. Больові відчуття найсильніші вранці, при вставанні з ліжка. Також різкий біль може турбувати після тривалого сидіння. Страждаючі шпорою п`яти порівнюють ці неприємні відчуття з цвяхом у п’яті. Біль може бути як локальна, так і розповсюджується по всій п’яті і підошві. Якщо при огляді стопи натиснення на підошву п’яти або з її боків викликають біль — швидше за все у вас п’яткова шпора. Більш точно шпора на п’ятах визначається рентгенівським обстеженням і виглядає як виріст з кальцієвих солей. Він і викликає біль і травмування оточуючих його тканин стопи. Розмір такого виросту може бути самий різний, але ось больові відчуття від цього не зміняться. Так чи інакше, п’яткова шпора заподіює безліч незручностей і неприємних відчуттів.

Причини п’яткової шпори

Чим лікувати шпори на п'ятах. Чим лікувати, прибрати

Причини п’яткової шпори

Основна група ризику — жінки віком понад 40 років. В цілому, цю хворобу можна охарактеризувати як результат анатомічних змін стопи у людей похилого віку. Незручне взуття, що викликає викривлення стопи, нерівномірне навантаження, все це прискорює розвиток п’яткової шпори. Також серед причин можна виділити поздовжнє плоскостопість, травми ніг і стопи, судинні захворювання, ревматизм, надмірні навантаження на поверхню стопи, захворювання суглобів. Навіть банальна сутулість разом з ослабленням м’язів і зайвою вагою може викликати шпори на п’ятах.

Профілактика п’яткової шпори

щоб убезпечитися від появи п’яткової шпори, потрібно, перш за все, не навантажувати стопи надмірно. А це значить, потрібно відмовитися від високих каблуків і незручною вузької взуття, стежити за правильністю постави і тримати під контролем вагу. При виникненні занепокоєнь в п’яті, незначних больових відчуттів, краще відразу продіагностувати ці симптоми у лікаря, щоб зупинити розвиток хвороби. Якщо у вас дійсно утворилися шпори на п’ятах як лікувати їх, в вашому конкретному випадку, можна дізнатися відразу після постановки діагнозу в лікарні.

Шпора на п’яті лікування

Саме це неприємне захворювання становить десяту частину серед усіх хвороб опорно-рухового апарату. Тому і засобів для його ефективного лікування придумано чимало. Це не тільки

Чим лікувати шпори на п'ятах. Чим лікувати, прибрати

Шпора на п’яті лікування

Традиційні лікарські препарати, але і засоби народної медицини. Всі вони створені, щоб ліквідувати запалення в шпори, але сам процес лікування, в залежності від стадії, може виявитися досить тривалим.

Шпори на п’ятах лікування медикаментами

Для усунення симптомів хвороби шпори і полегшення больових відчуттів, в залежності від стадії, призначаються блокують знеболюючі препарати, протизапальні комплекси медикаментів, призначених як для локально застосування, так і всередину. Як процедур для місцевого лікування шпори приписують лікувальні масажі, кріопроцедури, ультразвукова терапія із застосуванням гідрокортизону. Хороший ефект дають місцеві мазі та гелі (індометаціновая, гідрокортизону, Диклофенак, Ібупрофен та ін.).

Лікування шпори на п’яті народними методами

Існує безліч народних рецептів для лікування шпор. У більшості це різні мазі і крему, ось одні з них:

    Особливою популярністю і хорошими відгуками відрізняється лікування шпори на п’яті оцтом — змішується дитячий крем, куряче яйце і столова ложка есенції.

Чим лікувати шпори на п'ятах. Чим лікувати, прибрати

Лікування шпори на п’яті народними методами

Отриманою сумішшю інтенсивно натирають хворе місце. Для полегшення болю використовують компреси з натертої сирої картоплі, що накладаються під плівку на добу. Зазвичай вже після тижня застосування відзначається зменшення болю. Тривідсотковий розчин йоду, змішавши з таблеткою аспірину, ватною паличкою наносити на п’яткову шпору. При регулярному нанесенні не тільки полегшується біль, але і проходить її причина. Змішати мед (1 ст. Л.), Столову ложку дрібної кухонної солі і 50-мл пляшечку йоду. Трохи суміші, нанесеної на бінтік, туго прибинтувати до хворої п’яті, залишити на ніч. На ніч прикладати до хворої п’яті компрес з аптечної медичної жовчі, туго забінтовивая поліетиленовою плівкою. Особливу ефективність ці процедури придбають після розпарювання ніг в теплій воді, в яку можна додати морську сіль або соду. Всі кошти потрібно не просто наносити, а ретельно втирати в уражене місце, щоб речовини якнайкраще проникли всередину.

Навігація

П’яткова шпора є розростанням кісткової тканини у вигляді клини або шипа на підошовної поверхні горбка кісток п’ят.

При цьому захворюванні спостерігаються пекучі гострі болі при будь-якому тиску на п’яту і при ходьбі. Хворі описують свої відчуття коротко — «цвях у п’яті». Народна медицина вже давно вивчає шпори п’ят і їх лікування. А тому існує багато простих і складних, але перевірених рецептів покликаних прибрати біль або частково полегшити її.

Якщо у вас з’явилася підозра або вже діагностовано п’яткова шпора, лікування в домашніх умовах цього розростання кістки — можливо, і ми про нього розповімо.

Біль виникає від тиску кісткового наросту на запалені м’які тканини. Причому її інтенсивність безпосередньо не залежить від величини або форми наросту. Буває, що сильний біль викликають плоскі невеликі шпори, в той час як великі зовсім не відчуваються. У 90% випадків причиною шпори на п’яті є плоскостопість. Крім того до неї призводить травма п’яткової кістки і п’яти, порушення обміну речовин, неправильне кровообігу ніг при варикозному розширення вен. Іноді запалення п’яткової області розвивається через поліартриту і артриту.

Причина ж болю криється в неправильному розподілі навантаження на стопу, тому відбувається перенапруження сухожиль, а іноді і їх відрив від прилеглих кісток з подальшим їх запаленням.

У будь-якому випадку необхідно спочатку зайнятися захворюванням послужило поштовхом для утворення шпори, а не починати боротися з симптомами. Якщо ви відчуваєте у себе симптоми цього захворювання або є передумови до його розвитку, то бажано проконсультуватися з хірургом, який по рентгенівському знімку підтвердить діагноз або ж спростує його, підкаже заходи профілактики. Втім, деякі з них вони зрозумілі — взуття при шпорі п’яти повинна бути з супінатором, що перешкоджає розвитку плоскостопості.

Поряд з традиційними методами хворими активно використовується лікування шпор на п’ятах народними засобами. Деякі з них в початкових стадіях хвороби можна застосовувати не тільки разом з традиційними методами, а й замість них.

Чим лікувати шпори на п’ятах?

* При появі болю в області п’яти, припущенні на шпору, опустіть п’яту на 10 хвилин в Йод і біль через наросту — піде.

* Ще один простий, але болючий спосіб полегшення стану, а в наслідку лікування — легке постукування п’ятою по підлозі. Це своєрідний Масаж п’яткової шпори, який дає посилення кровообігу і обміну солей.

* Для зняття гострого болю ставте весь тиждень картопляні компреси. Для цього натріть на дрібній тертці вимитий Картопля разом з шкіркою, і закріпіть на добу бинтом на п’яті.

* Більш ефективні компреси з Чорної редьки . Натріть її дрібно разом зі шкіркою, а потім прикладіть пюре на ніч до п’ят. Це народний засіб від п’яткової шпори позбавляє від неї після третьої процедури.

* Прикладайте немиті листя Подорожника до хворого місця протягом двох тижнів. При цьому не забувайте його міняти відразу після висихання. Властивості подорожника такі, що він витягати солі з усієї області, до якої його приклали. Від цього в перші дні лікування можуть з’являтися сильні болі. Ну, що ж, вам доведеться потерпіти — куди вже тут дінешся.

* Також спробуйте тонко намазати медом невеликий аркуш Капусти . прикріпіть його на ніч до п’яти. Вранці вимийте стопу теплою водою. Повторіть компрес 3 ночі поспіль.

Прискорити одужання може прийом лікарських засобів всередину. Приготуйте настоянку. Візьміть 20 грам дрібно роздроблених Кедрових горіхів . влийте 200 мл горілки, настоюйте десять днів. Приймайте настойку перед їжею по 2 чайні ложки тричі за день.

Засоби подвійного застосування

Приготуйте настоянку з Пелюсток бузку . для цього залийте їх горілкою 1:10, тримайте в закритому посуді 7 днів. Приймайте спиртову настойку двічі за день по 30 крапель, одночасно з цим втирайте в п’яти на ніч. Замість бузку можна взяти квітки білої акації 1: 3 або шіповніка1: 5.

Дамо ще кілька більш складних дієвих рецептів, які вимагають від пацієнтів підвищеної пильності й акуратності.

* Розігрійте в сковороді на малому вогні Спирт . однак будьте обережні, тому що він вибухонебезпечний. Налийте його в ємність і занурте туди ступні на 15-20 хвилин. Після завершення процедури висушіть ноги на повітрі. Спосіб допомагає з першого разу.

* Спробуйте лікування п’яткової шпори Жовчю . Змішайте 40 грам тваринної жовчі, бажано свинячий, 20 грам горілки і 10 мл шампуню. Распарьте ноги, прикладіть компрес з цієї суміші, одягніть шкарпетки. Тримайте 1 годину. Біль зменшиться після першої процедури. Повторіть її двічі через день, біль гарантовано зникне.

* Вилікувати шпори на п’яті допомагає Кропива . Прокрутіть її на м’ясорубці, отриману масу покладіть на бинт, зробіть компрес на п’яти. Таким чином, п’яткова шпора буде розсмоктуватися. Процедури повторюйте весь тиждень. Бажано щодня використовувати свіжу кропиву, це посилить цілющий ефект.

На завершення хочемо нагадати, що народні засоби при шпорі п’яти можна починати використовувати тільки після підтвердження лікарем. Однак, перед початком лікування проконсультуватися з лікарем про доцільність використання обраних рецептів у вашому випадку. Можливо, через деякий час вам доведеться повторити лікування для закріплення досягнутого ефекту і не раз. Будьте до цього готові і не зупиняйтеся на досягнутому, проводите всі необхідні процедури, адже ви точно знаєте, як вилікувати п’яткову шпору в домашніх умовах!

Схожі новини

Коментарі (2)