Чому дитина плаче при годуванні груддю


Годування дитини, Зріст дитини / Пятница, Декабрь 30th, 2016

Новонароджений плаче під час годування

Чому дитина плаче при годуванні груддюВідомо, що плач немовляти — це спосіб його спілкування зі світом. Кожен немовля в перші місяці життя через плач повідомляє мамі про свої потреби і емоціях. Однак часто трапляється так, що новонароджений плаче під час годування.

В чому справа? Багато недосвідчених матусі вважають, що дитина може плакати через те, що він голодний. У зв’язку з таким переконанням у матусь з’являються сумніви в тому, що грудного молока достатньо для повноцінної годівлі малюка. Тому часто з метою заспокоїти «голодного» дитини, батьки приймаються вводити штучний прикорм. Робити цього не потрібно без особливої ​​потреби, оскільки існує чимало інших причин, за якими немовля плаче під час годування.

Отже, давайте розберемося в цих причинах за допомогою такої таблиці.

Чому дитина плаче при годуванні груддю

Причини, за якими дитина плаче при годуванні

Якщо у дитини болить животик, він починає сукати ніжками і підтискати коліна. Це пояснюється «незрілої» мікрофлорою шлунково-кишкового тракту, що заважає органам повноцінно справлятися зі своїми функціями. Для полегшення болю новонародженому можна дати чай з фенхеля або укропную водичку. Добре допомагає легкий масаж животика.

Скупчення повітря в шлунку

Якщо дитинка разом з молочком захоплює повітря, то в шлунку може утворитися повітряний «бульбашка». Мамі слід після годування кілька хвилин потримати малюка у вертикальному положенні — стовпчиком. «Зайвий» повітря повинен відійти.

Плач малюка під час годування може бути пов’язаний з наявністю отиту. Таке захворювання частіше виникає у дітей до року. При цьому ковтання молочка викликає різкий біль у вухах. Як перевірити, чи є отит у дитини? Досить трохи натиснути на вушні раковини. Малюк, хворий отитом, відразу відповідає плачем.

Захворювання ротової порожнини

Якщо новонароджений плаче під час годування, можливо у нього фарингіт або молочниця. При цьому малюк під час смоктання грудей відчуває біль у роті.

Не подобається молоко

Годує матуся повинна дотримуватися дієти. Гостра і пряна їжа моментально «відбивається» на смак молока.

Трапляється так, що у мами недостатньо молока для годування і малюк не наїдається. Якщо дитина не набирає потрібної ваги, можна ввести прикорм. Зрозуміло, що тільки педіатр може дати «добро» на штучні молочні суміші.

Плач малюка при годуванні може бути викликаний наявністю неврологічних порушень. Тому при найменших підозрах потрібно показати малюка невропатолога.

Як видно з таблиці, існує чимало причин, за якими новонароджений може плакати під час годування. Деякі з них мами можуть виявити самостійно, а в інших випадках правильний діагноз поставить тільки лікар. У будь-якому випадку, потрібно повідомляти дільничного педіатра про всі свої підозри.

Чому дитина плаче при годуванні грудьми?

Чому дитина плаче при годуванні груддю

У консультаційному центрі з грудного вигодовування лунає дзвінок. По голосу можна припустити, що за допомогою звернулася жінка, молода і до сліз засмучена.
— У нас проблема. Моя місячна дівчинка вередує і сильно плаче при годуванні. Боюся, незабаром зовсім відмовиться від грудей.
— Не хвилюйтеся! Розкажіть по порядку. Як дитина поводиться при годуванні грудьми? Чому ви вирішили, що дочка збирається відмовитися від вашого молока?
— Я намагаюся годувати на вимогу. Майже відразу, як прикладаю її до грудей, починає творитися недобре. Дочка може просто тримати сосок і робити вигляд, що повільно смокче. Може почати морщити носик, ніби молочко несмачне, випустити груди з ротика, вигнутися в спинці і почати голосно плакати. Іноді капризи починаються, якщо вона ще й не почала їсти. Соски у мене нормальні, опуклі, молока прибуває багато. Але я ж бачу, що якась проблема є. Дитина погано їсть. Порадьте що-небудь, будь ласка. Я дуже не хочу, щоб дочка перестала отримувати грудне молоко!

Зараз проблеми з годуванням дитини виникають дуже часто. Шкода, що багато мам, не зумівши знайти в собі сили і дати відсіч цим тимчасових труднощів, опускають руки, затягують грудей тугіше (в буквальному сенсі слова!) І припиняють, таким чином, натуральне вигодовування дитини грудним молоком, віддаючи перевагу дорогим молочних сумішей.

Отже, що дано в нашому непростому завданні? Є мама, готова годувати грудьми, і місячний дитинка, яка не проти годуватися грудним молочком.
Яка стоїть проблема? Дитина плаче при годуванні.
Яке питання потрібно вирішити? Потрібно розібратися, чому плаче дитина при годуванні груддю, описати основні причини, що саме провокує у дитини поява плачу під час прикладання до грудей.

Всі причини плачу дитини при годуванні можна умовно розділити на дві великі нерівнозначні групи (проблему вроджених патологій у маленької дитини ми виключаємо):
— причини, пов’язані з неправильною організацією грудного вигодовування;
— Всі інші можливі причини.

Причини, пов’язані з неправильною організацією грудного вигодовування.

1) Неправильне прикладання.

Принцип правильного прикладання немовляти чимось схоже на вираз «Як ви човен назвете — так вона і попливе». В ідеалі малюк повинен захоплювати ротиком повністю сосок і навколососковий гурток, так щоб його носик залишався відкритим, щічки і підборіддя притискалися до грудей, а нижня губа була трохи вивернута. Дитина не повинна причмокивать, так як це ознака того, що груди взята неправильно, і немовля захоплює повітря. Ще одна ознака помилки при прикладанні — у мами після годування сосок виявляється травмованим. Хочете вірте, хочете ні, але фахівці з грудного вигодовування кажуть, що 98% дітей, які смокчуть пустушку або соску, брали груди неправильно.

2) Режимне годування.

Пригадайте, адже у вас самих протягом однієї доби і цілого тижня буває різний апетит. Колись за обідом ви можете з’їсти порцію побільше, а за вечерею поменше. Так і з малюком. У різний час доби у нього апетит може бути сильніше і слабкіше, тому і перерви між годуваннями не бувають завжди однаковими. Якщо ж мама навмисне витримує чіткий проміжок, скажімо, три години і ні хвилиною довше, і для прикладання до грудей будить малюка спеціально або відстрочує наступну годівлю, якщо пройшло лише 2 години, то це і буде можливою причиною плачу у дитини при годуванні. Своєрідне висловлювання «фе» своєї матусі.

3) Пустушка під час годування.

Одного разу спробувавши дати маленькому пустушку, цю «паличка-виручалочка», як заспокійливий засіб, мама дуже ризикує привчити немовляти до неї на шкоду смоктання живий грудей з молоком.

4) Догодовування з пляшечки.

Батьки, які не спокушайтеся на соску і пляшечку для допаивания або догодовування дитини, а також забороніть це всім з оточення малюка. У немовляти в поданні про їжу повинна бути тільки мамині груди, в крайньому випадку, ложечка або чашка з маминим молоком. Використовувати пляшечку дорослому легко, та й маляті — теж справа нехитра, адже в соску для пляшечки дірочка одна, і багато зусиль, щоб висмоктувати звідти рідина, не буде потрібно.

Всі інші причини (назвемо найвідоміші).

Прийміть собі за правило: кожен раз перед годуванням перевіряти, чи гарний у дитини носове дихання. Можливо, в ніздрях засохли скоринки, що буде заважати грудничку нормально дихати. Якщо з носиком не все гаразд, то треба постаратися допомогти малюкові висякатися або відсмоктати слиз з носа за допомогою маленької гумової груші. Особлива увага — до дітей, які хворі.

2. Зібралися гази в животі.
В наслідок неправильного прикладання малюк ковтає багато повітря, який викликає неприємні відчуття в кишечнику, коліки.

3. Прорізуються зубки.
У багатьох, але не у всіх без винятку дітей, плач і капризи під час годування грудьми свідчать про майбутню появу зубок на яснах.

4. Малюка лякає молоко, яке б’є з соска сильними струменями.
У багатьох жінок буває таке цікаве явище. Особливо, якщо молока прибуває в груди багато, а мама давно не годувала. Допоможе уникнути цієї «неприємності» невелике попереднє зціджування.

Хочемо звернути особливу увагу матусь, що є деякі ситуації, коли незвичайну поведінку немовляти не варто називати плаксивим або примхливим, а тим більше вважати вірною ознакою відмови від грудей. Наприклад, зовсім крихітний новонароджений ще толком не вміє правильно «примоститися» до соску мами. Тому його вид можна прийняти за засмучений, немов малюк спеціально пхикає і крекче біля грудей. Наберіться терпіння — трохи допоможіть маленькому навчитися брати груди. Всьому свій час!

Або інша ситуація, коли малюк 4-6 місяців смокче немов знехотя, помалу, постійно чинить опір їсти. Дитину в такому віці вже починає цікавити світ. Тому під час годування він сильно відволікається на будь-які сторонні звуки: навіть присутність поруч іншої людини може спровокувати те, що дитина на деякий увагу відпускає сосок та повертається до смоктання, тільки якщо цікавість було повністю задоволено. Мамі потрібно залишатися спокійною. Квапити малюка біля грудей не найкраще. Потрібно почекати трохи. Як правило, малюки добирають свою норму ввечері або вночі.

На закінчення треба зауважити, що поки мама, яка годує і немовля потребують один одного, то вони залишаються своєрідним єдиним організмом, але в двох тілах. Для малюка період грудного годування — це ніби продовження життя всередині мами. Адже саме матуся, коли вона годує грудьми, зігріває дитину і дає відчуття захищеності. Бережіть це цінне почуття єдності!

Дитячі коляски. як ви знаєте, набувають для того, щоб ні мама, ні малюк не були обмежені в мобільності. Нова оригінальна коляска марки TAKO, Capella, Jane може стати для мами, що годує дуже вигідним придбанням.

Burundu40k Україна, Маріуполь

А у нас дивний якийсь випадок, вранці, вдень нормально, вночі (сонна) теж нормально, але під вечір починається ОР, хвилин 7 смокче і все — крик. соску смокче, а груди — кричить. молоко йде добре, ось в чому проблема? почалося з 1 місяця, зараз 2, і ще якось тиждень через тиждень буває, на кшталт тиждень нормально, а інша — просто АД. я вже не знаю що робити (((

Доброго дня.
підкажіть будь ласка, нам через тиждень буде 4 місяці, на жаль ми на ІВ, останні кілька днів малюк нервово їсть, не можу зрозуміти з чим пов’язано, чи може бути через переведення на іншу суміш.
Дякуємо.

Irina Мальдівські о-ва, Male

Покласти на животик дійсно допомагає, у нас прям величезна відрижка виходить, нам 18 днів, тільки-но почала дожити на груди собі, до цього боялася. Але у нас з самого початку при годуванні сопіння, крчхтеніе, свист, постійно, як ніби від захвату, не знаю чи це нормально, підкажіть у кого так само?

Irina Мальдівські о-ва, Male

Покласти на животик дійсно допомагає, у нас прям величезна відрижка виходить, нам 18 днів, тільки-но почала дожити на груди собі, до цього боялася. Але у нас з самого початку при годуванні сопіння, крчхтеніе, свист, постійно, як ніби від захвату, не знаю чи це нормально, підкажіть у кого так само?

Анютка Росія, Яшалті

У мене малюк теж буває кричить перед годування або під час нього, стала давати водичку. Синок поп’є і далі продовжує їсти))))

Соня з Нафтоюганська Росія, Нефтеюганськ

У мене теж дочка вигиналася і плакала під час годування. Причина — застрягла відрижка. Мої дії — відняти груди, дитини поставити стовпчиком, дочекатися відрижки. Все — дитина спокійна, можна продовжувати годівлю. Діяло завжди.

Катя Росія, Новоросійськ

Нам 2 тижні. Як тільки я починаю годувати свого малюка він починає плакати, тупати ногами і руками. Я не знаю що робити. Допоможіть будь ласка

Vel Україна, Львів

У нас не просто плач, а істерика. Вона тільки візьме груди і відразу випльовує, а змусити взяти повторно це проблема. І так виходить що вона цілий день голодна. Зараз прочитала поради будемо пробувати. Нам тільки 3 місяці.

Angelia Україна, Кривий Ріг

А якщо плач виникає внаслідок зменшення кількості молока? Що робити? Які основні фактори, які впливають на стабільність припливу, кількість молока? Чи не хочеться переводити на штучне вигодовування, може можна вплинути на збільшення?

Juliette_brain Україна, Кривий Ріг

У мене дитина до сих пір плаче під час їжі. з 2-го тижня життя це почалося і до сих пір триває (нам 8 міс). Не було жодного дня, щоб дитина прокинувся реально від того, що виспався! постійно його будять гази. він плаче і вдень і вночі. А як пропукаться-засинає далі. Спочатку нам приписували Еспумізан, інфакол, Ріабал, плантекс, але нічого абсолютно допомагало! Потім нам педіатри впевнене штовхали такий діагноз, як дизбіозом, вірніше, стан організму, висіяли у нас тсрашную E. coli. Назначлі бифидум бактерин, БіоГая, потім симбитер (живі бактерії). Дитина став їсти на 1 хвилину довше, потім знову виггібается, червоніє і плаче. Потім педіатр призначила нам антибіотик Цефікс, пропили ми його, став він їсти ще на 0,5 хвилини довше, і знову те ж саме! Вже не знаю, що робити, до кого звертатися (((По всьому місту колесимо по педіартам, а допомоги дитині ніякої! Годую грудьми, сувора дієта, зрозуміло.

Гість

Хочу написати про те. як моя дитина не хотіла смоктати груди. Я приготувала їй чай, дала з пляшечки, вона попила. заспокоїлася. А через час дала знову груди. І все налагодилося. Так що не переживайте.

Гість

Сабіна, у моєї знайомої була така ж проблема. Зверніть увагу яку груди ви даєте частіше. Їй пояснювали, що треба рівноцінно давати обидві груди. Одне годування одну, а в наступне іншу.

Гість

Скажіть будь ласка, що робити у мене під час годування одна грудь стала значно більша за іншу.

Гість

У нас з малюком в 3 місяці теж почалися такі ж проблеми! Я була в жаху-дитина їла весь час на ура, прібалял чудово, а тепер — НЕ ХОЧЕ. Причина виявилася в повітрі, яке заковтується під час годування! може ще залишитися з минулого кормленія..надо походити, довго, з малюком на ручках, повітря обов’язково видет! або покласти на животик, нам допомагає. після цього малюк їсть з великим апетитом!

Гість

У нас теж в 3 міс. були проблеми з годуванням-плакала, відштовхував груди руками. Прочитала, що це у дітей перших становлення особистості, я сам! , Ще це називають хибним відмовою від грудей. Чи не знають про це мами дійсно переходять на пляшку. Тут головне наполегливість. Ми свій помилковий відмова благополучно подолали.

Гість

Причиною того, що дитині боляче смоктати груди можуть бути отит: під час смоктання йому просто боляче рухати щелепами. у нас теж таке було в 1.5 місяці, думали, що животик болить. Спробуйте натиснути на козелки вух, здорова дитина ніяк не відреагує на це.

Гість

Підкажіть будь ласка що робити при стоматиті на мові? У нашій однорічної дівчинки стоматит і від цього піднялася висока температура 40.5. Вона плаче ночами і вдень відмовляється від пляшечки з-за болю в роті. Ми припікати їй ранки розчином марганцівки. А який засіб є більш ефективним? В аптеці нам порадили Кверцетин, але в інструкції рекомендації тільки з 12 років? Як бути? Будь ласка порадьте!

Гість

Може молоко просто погано надходить, у мене таке було: натискаєш на сосок-звідти бризки, потім ще двічі, і жодної краплі, через 2хв бризки і т. Д. І ніякі препарати тут не допоможуть, тільки спокій.

18101 16319 16311 13647 13065 13047 12608 11717 11705 7942 7941 7940 7939 7938 7937 7936 7935