Цікаві рослини: троянда, соняшник, тюльпан, алое вера, орхідея


Тварини для дітей / Воскресенье, Июль 7th, 2019

Багато-багато мільйонів років тому, задовго до появи людини на Землі з’явилися квіти. Вчені до цих пір сперечаються, але припускають, що це сталося близько 240 мільйонів років тому на території Китаю. І прабатьком квітки був фрукт. Тоді ж на планеті з’явилися перші динозаври. З тих пір, в процесі еволюції світ представників флори став дуже різноманітним. У ньому стільки дивного!

Цікаві рослини: троянда, соняшник, тюльпан, алое вера, орхідея“Сонячна квітка” – так називають соняшник не тільки за його схожість на сонечко, а й за те, що він завжди повертає свою голівку слідом за сонцем. Можна спостерігати, як змінюється картина поля, на якому виростає соняшник, в різний час доби: воно то яскраво – жовте, то темно-зелене, в залежності від того, в який бік соняшники повернули голову. Раніше ці квіти використовували для визначення сторін світу. Згідно з книгою рекордів Гіннеса, найбільший соняшник мав квітка діаметром 82 см, а найвищий – зростання 7 метрів.

Цікаві рослини: троянда, соняшник, тюльпан, алое вера, орхідея“Королева квітів” – це назва міцно закріпилася за трояндою: так вона красива і велична. Найпопулярніші подарунки, які дарують жінкам на 8 березня, це букети троянд. Троянди виростають в багатьох куточках Землі, навіть біля Північного полярного кола можна зустріти дику троянду. Всі спостерігали, як коротке життя свіжозрізаних троянд. А ось кущова троянда може радувати своїм цвітінням довго, навіть 1000 років: такий вік у найстарішій кущовий троянди, що виростає і зараз в Німеччині.

Цікаві рослини: троянда, соняшник, тюльпан, алое вера, орхідеяТюльпан Ця квітка – рекордсмен за швидкістю зростання: він здатний витягуватися в висоту по 2 см на добу. Всупереч думці, що склалася, батьківщиною тюльпана є не Голландія, а Туреччина. У 16 столітті ці квіти коштували дуже дорого – одна цибулина тюльпана оцінювалася в дві тисячі доларів.

Цікаві рослини: троянда, соняшник, тюльпан, алое вера, орхідея“Домашній лікар” – алое вера. Унікальне за своєю корисності, невибаглива рослина, догляд за яким до снаги навіть дітям. Алое вночі насичує киснем повітря. А його сік має має ранозагоювальну дію.

Цікаві рослини: троянда, соняшник, тюльпан, алое вера, орхідеяОрхідея. Окремі екземпляри цього розкішного квітки проживали до 100 років. Орхідеї не тільки є прикрасою будь-якого будинку, але і корисною рослиною для спальні. Пара горщиків з орхідеєю в нічний час наситять киснем кімнату.

Цікаві рослини: троянда, соняшник, тюльпан, алое вера, орхідеяРослини – хижаки: венерина мухоловка, росичка, жірянка. Хижі кімнатні рослини харчуються мухами, павуками, комарами, мошками і мурахами. Зелені хижаки спритно орудують своїми листочками, коли їх стосуються комахи.

Ми розповіли лише про деякі рослини. Світ квітів настільки різноманітний, і так багато в ньому дивного, що занурення в нього може стати справжнім захоплюючою подорожжю.

Наверх… Інші тварини – цікаві факти!