Фертильність що це у жінок. здорова жінка


Дитина 2 роки, Температура у дитини / Суббота, Сентябрь 16th, 2017

Фертильний період у жінки — що це?

Фертильність що це у жінок. здорова жінкаУ медицині термін «фертильний період» означає ту частину менструального циклу у жінки, коли особливо висока ймовірність зачаття (запліднення яйцеклітини).

Сам по собі фертильний період у жінок нетривалий, його тривалість становить близько 48 годин з моменту початку овуляції. Таким чином, виходить, що яйцеклітина, що покинула яєчник і почала подорожувати по жіночих статевих шляхах, може бути запліднена тільки протягом двох діб.

Але слід врахувати, що життєздатність сперматозоїдів в організмі жінки зберігається протягом майже п’яти діб. Таким чином, мандрівну яйцеклітину цілком можуть зустріти терплячі сперматозоїди, що чекають її в маткових трубах. Тому прийнято говорити, що тривалість фертильного періоду з урахуванням не тільки жіночого, але і чоловічого фактора, становить близько 6-8 діб.

При регулярному менструальному циклі тривалістю 28 днів з метою уникати небажаного зачаття жінці слід утриматися від статевого контакту з 10 по 17 день циклу, або приймати в ці дні контрацептивні засоби, так як саме ці дні вважаються фертильним періодом циклу.

Визначення термінів фертильного періоду

Існує кілька методів визначення фертильного періоду у жінок. Найпоширенішими з них є календарний, температурний і шийного методи.

Календарний метод визначення фертильного періоду циклу

Календарний метод є найбільш простим, однак далеко не найнадійнішим. Відповідно до цього методу, визначення фертильного періоду виробляють виходячи з тривалості менструального циклу жінки протягом останнього року.

Початок фертильного періоду позначають, віднімаючи з тривалості найкоротшого циклу число 18. Наприклад, якщо за останній рік найкоротший цикл становив 26 днів, то початок фертильного періоду циклу доводиться на восьмий день.

Кінець фертильного періоду дізнаються шляхом віднімання цифри 11 з тривалості найдовшого циклу за останній рік. Наприклад, якщо тривалість найдовшого циклу становила 30 днів, то кінець фертильного періоду настане на 19-й день циклу. Таким чином, у даній жінки фертильний період має місце з 8-го по 19-й день циклу.

Однак слід враховувати, що даний метод досить ненадійний, тому що терміни овуляції у кожної жінки строго індивідуальні. Крім того, чим більше різниця між найкоротшим і найдовшим циклом у жінки, тим менше надійність календарного методу. А якщо у жінки нерегулярний менструальний цикл, то даним методом користуватися взагалі не варто.

Температурний метод визначення фертильного періоду у жінок

Даний метод визначення фертильного періоду будується на систематичному вимірюванні температури тіла. Одним з найбільш неприємних моментів даного методу є те, що температура міряється в прямій кишці. Обов’язковими умовами є:

    Використання одного термометра; Температуру необхідно міряти відразу після пробудження, не встаючи з ліжка.Фертильність що це у жінок. здорова жінка

Всі дані слід записувати в календар циклу. На першу половину циклу базальна температура, як правило, становить нижче 37 градусів. У предовуляторном період температура знижується на 0,1-0,2 градуса, а після овуляції різко підвищується до 37 градусів і навіть вище. На цьому рівні температура тримається аж до першого дня наступного циклу. Фертильний період у жінки настає, як правило, за 6 днів до предовуляторного спаду температури і триває протягом ще трьох днів після нього (т. Е. Загальна тривалість становить 9 днів).

Шийного метод

Дана методика визначення фертильного періоду будується на підставі зміни характеру слизу. Відразу після закінчення менструації слиз, як правило, не утворюється зовсім, або в мінімальній кількості (відчувається сухість слизової оболонки піхви). Якщо ж слиз є, то вона непрозора, липка і густа (відчуття клейкості в піхву).

У предовуляторном період слиз змінює свою структуру, стає тягучою, прозорою і світлою (за зовнішнім виглядом нагадує яєчний білок). Кількість слизу збільшується, і з’являються рясні слизові виділення. Після овуляції обсяг слизу знову зменшується, вона стає липкою, густий і непрозорою. Іноді слиз і зовсім зникає.

Фертильний період починається за три дні до появи рясної слизу і триває протягом ще чотирьох днів після зникнення рясного слізеотделенія. Таким чином, середня тривалість фертильного періоду складає в середньому сім днів.

При використанні даного методу рекомендується перевіряти кількість та якість слизу щодня. Після того, як рясне слізеотделеніе пройшло, рекомендується ще на 4 дні утриматися від статевих контактів.

Відео з YouTube по темі статті:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter.

Фертильність у жінок — що це?

Фертильність що це у жінок. здорова жінкаСьогодні жінки все частіше стикаються з проблемою зачаття малюка. Як відомо, для того щоб воно настало, одного лише бажання замало. Тут все залежить від стану репродуктивної системи. Для діагностики її роботи часто використовують, так звані, показники фертильності.

Що таке фертильність?

Жінки, зіткнувшись з проблемою ненастання планованої вагітності, звернувшись за допомогою до лікаря, який в ході обстеження встановлює показники фертильності у жінок, які не знають, що це таке. Під поняттям «фертильність» розуміється здатність жінки до зачаття. При цьому даний термін використовується і при діагностиці здатності до запліднення яйцеклітини і у чоловіків.

Коли призначається і як проводиться тест на фертильність?

У разі, якщо дівчина протягом 1 року, при регулярному статевому зв’язку так і не змогла завагітніти, їй призначається спеціальне обстеження. Саме в ході його і проводиться тест (аналіз) на фертильність жінки. При цьому, подібного роду обстеження проходить і чоловік.

Для визначення індексу фертильності у чоловіків проводять оцінку еякуляту. Для цього використовують 2 методи: по Фарріс і по Крюгеру. Перший передбачає підрахунок кількості в 1 мл сперми активних, рухливих, а також малорухомих сперматозоїдів. За норму при такому підрахунку визнаний показник 200.

Розрахунок індексу фертильності за методом Крюгера передбачає врахування не лише кількості, але і морфологічних особливостей чоловічих статевих клітин. При цьому прогноз для майбутнього зачаття сприятливий, коли його значення становить 30% і більше.

Перед тим, як визначити фертильність жінки, проводять безліч досліджень, складаючи прогноз. Так, спочатку проводять визначення індексу фертильності, який розраховується на основі підрахунку присутніх в організмі дівчини яйцеклітин. Крім того, проводять оцінку стану репродуктивної системи за допомогою УЗД, а також визначають рівень гормонів в крові.

При розрахунку статистичних даних, встановлюють коефіцієнт фертильності жінок. для чого використовують співвідношення числа дітей в середньому по країні, на 1 жінку дітородного віку.

Що впливає на фертильність жіночого організму?

Такий показник, як фертильність, досить динамічний і має властивість змінюватися. Так, перш за все, на його впливає вік. Відомо, що зі збільшенням кількості років, шанси завагітніти зменшуються. Саме тому, в такій ситуації жінки нерідко замислюються над тим, як підвищити у себе рівень фертильності. Багато дівчат, які мають проблеми подібного роду і звертаються до лікаря, який призначає необхідне лікування. Весь курс терапії спрямований, перш за все, на активацію репродуктивної системи, тому не обходиться без прийому гормонів.

Також зниження фертильності у багатьох жінок пов’язано з наявністю в минулому запальних і інфекційних захворювань в органах малого таза. Тому дуже важлива своєчасна діагностика і лікування таких порушень.

Як зберегти фертильність?

Як відомо, період фертильності у жінок недовгий, і в середньому становить 20-25 років з моменту статевого дозрівання. Тому кожна жінка повинна намагатися зробити так, щоб продовжити його як можна довше. Для цього необхідно дотримуватися кількох простих правил:Фертильність що це у жінок. здорова жінка

Дотримання режиму дня. Для того щоб знизити навантаження на репродуктивну систему, жінка повинна намагатися сильно не перевтомлюватися і уникати стресових ситуацій. Правильне, збалансоване харчування є не тільки запорукою здоров’я, а й правильного функціонування репродуктивної системи. Відмова від шкідливих звичок (алкоголь, тютюнопаління). Регулярні заняття спортом, і прогулянки на свіжому повітрі тільки посприяють зміцненню здоров’я та імунітету.

Фертильність у жінок: що це і що від неї залежить?

Фертильність у жінок, що це? Це можливість організму зачати дитину. Бувають випадки, коли цю функцію можна поставити під сумнів.

Якщо вам більше 35 років і ви намагалися завагітніти, але вам це не вдалося, то це означає, що є певні порушення. Також варто звернутися до лікаря в тому випадку, якщо ви вели незахищену статеве життя протягом року, і жодного разу не завагітніли. Давайте розглянемо деякі моменти, пов’язані з цією функцією людського організму.

Порушення фертильності

Фертильність що це у жінок. здорова жінка

В першу чергу, до порушення фертильності призводить нездоровий спосіб життя.

Фертильність порушується при наступних обставинах:

    Захворювання, які негативно відображаються на репродуктивній системі (це запалення в органах малого таза, ендометріоз, а також інфекції); вік; ожиріння, гепатит, ускладнення інфекційних захворювань; нездоровий спосіб життя (нікотин, алкоголізм, неправильне харчування, відсутність фізичних навантажень, дефіцит вітамінів).

Якщо ви не можете зачати дитину, значить необхідно обстеження, а також консультація фахівця. Можливий прийом медичних препаратів з цією метою.

Підвищення фертильності

Існують методи, за допомогою яких можна самостійно поліпшити фертильність.

Оскільки шкідливі звички чинять негативний вплив на організм в цілому і на репродуктивну систему жінки, то необхідно позбутися від них, якщо ви плануєте вагітність. Відомо, що куріння негативно впливає на яєчники, погіршуючи їхню функцію. Також від нікотину може бути порушений менструальний цикл.

Підвищення фертильності у жінок може статися з фізичними навантаженнями. Помірна активність разом зі здоровим способом життя і правильним харчуванням дає позитивний результат. Для ефективного результату рекомендують займатися пілатесом або йогою.

Фертильність що це у жінок. здорова жінка

Цілком ймовірно, що для поліпшення фертильності лікар призначить спеціальні препарати.

Скорегуйте своє харчування і постарайтеся збагатити раціон вітамінами. Слідкуйте за тим, що входить до складу продуктів, які ви вживаєте, в них не повинно бути хімічних речовин, оскільки саме вони порушують овуляцію і репродуктивну функцію. Скоротіть споживання кофеїну, хоча достовірно і не доведено його вплив на цю функцію, але вчені сперечаються на цю тему.

Якщо вжиті заходи не дадуть результату, то, щоб знати, як підвищити фертильність у жінок, зверніться до фахівця. Можливо, вам буде потрібно лікування. Препарати для фертильності призначаються гінекологами. Спеціально для тих жінок, які не можуть завагітніти, були розроблені вітамінні комплекси. Одним з таких препаратів є Прегнотон.

Важливо! Якщо вжиті заходи не дають результату протягом півроку-року # 8212; це вагомий привід для звернення до лікарів.

Прегнотон містить фолієву кислоту, селен, витекс, аргінін, цинк і вітаміни Е, С, В. Вони здатні нормалізувати роботу репродуктивної системи жінки. Ще ці вітаміни і речовини сприяють нормальному розвитку плоду в утробі матері.

Аналіз на фертильність жінки

Дослідження фертильності, в основному, проводиться відносно обох партнерів. Тестування підбирається суто індивідуально для кожного пацієнта. Це обумовлено тим, що причина порушення репродуктивної функції у кожної людини може бути різною.

Фертильність що це у жінок. здорова жінка

У деяких випадках необхідно пройти обстеження і лікування для підвищення фертильності.

Тест на фертильність жінки робиться в тому випадку, якщо за останній рік велася активне статеве життя без використання протизаплідних засобів і результат не настав. Також, відповідно до індивідуальних особливостей кожної людини цей строк може бути трохи скорочений.

Щоб визначити проблему пари, медики вдаються до таких методів дослідження:

    Гормональний аналіз; гістеросальпінгографія; спермограма.

Для обстеження жіночого організму проводять забір крові, а потім дослідження кількості в ній гормонів. Забір проводиться в перші дні циклу. Таке дослідження показує стан яєчників і дозволяє виявити їх дисфункцію.

Друга методика передбачає використання рентгена для того, щоб обстежити стан матки і її труб. Це проводиться для того, щоб виключити непрохідність маткових труб. Дуже часто саме ця патологія впливає на репродуктивну функцію і призводить до безпліддя.

Таким чином, можна спробувати підвищити фертильність самостійно, скорегувавши свій спосіб життя. Але якщо всі зусилля марні, то потрібно дослідження організму і лікування. Варто наголосити на тому, що саме шкідливі звички і неправильний спосіб життя часто стає причиною неможливості зачати дитину.