Глюконат кальцію таблетки дитині


Діти в дитячому саду, Зріст дитини, Препарати для дітей / Воскресенье, Декабрь 18th, 2016

Глюконат кальцію дітям

Глюконат кальцію таблетки дитині

Організм дитини стає дедалі більше і тому йому потрібно чималу кількість «будівельного» матеріалу — кальцію, який не тільки бере участь у формуванні кісткової тканини, зубів, але і регулює обмінні процеси в м’язових тканинах. Зазвичай основними джерелами цього важливого мікроелемента є молочні продукти — молоко, сир, кефір, йогурт. Але якщо кальцію не в організмі не вистачає, призначаються препарати з його змістом. До них відноситься і глюконат кальцію — перевірений часом і доступний за ціною.

Як давати дитині глюконат кальцію?

Показаннями до цього лікарського препарату є в першу чергу недолік кальцію різного походження: при тривалому постільному режимі, коли відбувається посилене виділення мікроелемента, недостатність функціонування паращитовидної залози. Ці ліки необхідно дитині при різних серйозних захворюваннях (нефрит, гепатит), шкірних ураженнях (свербінні, псоріазі, екземі), для зменшення проникності судин, отруєнні деякими засобами. Показаний прийом глюконат кальцію дітям при алергії, що виникла через прийнятих препаратів, або алергічних захворюваннях — сироватковоїхвороби, кропивниці, сінної лихоманки.

Препарат випускається у вигляді таблеток по 0,5 г і 0,25 г і внутрішньом’язового і внутрішньовенного розчину для ін’єкцій (0,5 мл і 1 мл). Дозування глюконат кальцію зазвичай розписує лікар відповідно до віку дитини і його захворювання.

При призначенні глюконат кальцію в таблетках дітям необхідно приймати ліки 2-3 рази на день. Для кращого засвоєння таблетку можна подрібнити і дати малюкові разом з водою або молоком за годину до вживання їжі. Існують таблетки з 5% вмістом какао.

При призначенні глюконату кальцію дітям до року дають по 0,5 г за один прийом. Одноразова доза малюків 2-4 річного віку становить 1 г, 5-6 річного — 1-1.5 г, 7-9 річного — 1.5-2 м Хворому віком 10-14 років необхідно 2-3 г кальцію глюконат.

У разі, якщо лікар прописав ін’єкції глюконату кальцію, уколи дітям виконуються тільки внутрішньовенно, повільно протягом 2-3 хвилин.

Побічні ефекти прийому глюконату кальцію

При прийомі цього засобу у дитини можуть виникати нудота, діарея або блювота. А якщо виконуються внутрішньовенні вливання, додаються уповільнення пульсу, порушення серцевого ритму.

Глюконат кальцію не можна приймати при нирковій недостатності у важкій стадії, чутливості до препарату, гіперкальцемія.

<Натисни «подобається» і читай нас в facebook

Глюконат кальцію таблетки дитині

Одним із противірусних препаратів, представлених на ринку і використовуються в тому числі в педіатрії, є ремантадин. Він довів свою ефективність в боротьбі з вірусами грипу, респіраторними захворюваннями, а також вірусом герпесу і енцефаліту. Детальніше про лікування дітей ремантадином — наша стаття.

Глюконат кальцію таблетки дитині

Іноді надмірно активні і збудливі діти, погано контролюють свої емоції, переводять батьків своїми примхами і невмінням втихомиритись. І тоді багато хто замислюється про заспокійливі засоби для дітей. Одним з них є сироп Зайченя.

Глюконат кальцію таблетки дитині

Дуже багато дітей і, відповідно, їх батьки страждають від різних порушень сну, що, в свою чергу, позначається на самопочутті днем. Ось і задаються мами і тата питанням, чи існують дитячі препарати для міцного сну. Так, і одним з них є краплі Баю-Бай.

Глюконат кальцію таблетки дитині

Батьки завжди намагаються вибирати ліки, які завдає найменшої шкоди здоров’ю дитини. Серед противірусних препаратів, що мають протизапальну і імуномоделюючих дією можна виділити енгістол. Про його застосуванні для лікування дітей ми розповімо в нашій статті.

Як приймати кальцій дітям: наскільки він важливий і корисний

Кальцій, без сумніву, один з найважливіших мінералів в житті людини з моменту його появи на світло. Від цього мінералу безпосередньо залежать зростання дитини, фортеця його кісток і зубів.

Як потрібно приймати кальцій дітям і в якій дозуванні?

Кальцій міститься в вітамінах та містять його ліках. Перевірений часом препарат — це глюконат кальцію. У будь-якому випадку, перед тим, як давати його дитині, потрібно здати аналізи і проконсультуватися з лікарем. Самолікуванням займатися дуже шкідливо для здоров’я малюка.

Дозування повинен встановлювати лікар. Як правило, дитині до року зазвичай призначають приймати по одній таблетці, малюкам від одного до чотирьох років дають приймати по дві таблетки за раз, а з чотирьох до семи років ця доза може бути збільшена до трьох таблеток за раз. Школярам початкових класів можна приймати до чотирьох таблеток.

Для того, щоб кальцій краще засвоювався організмом, Вам краще подрібнити таблетку перед тим, як Ви дасте її дитині, тоді ліки швидше всосётся в кров і ефект від дії таблетки підвищиться.

Глюконат кальцію слід давати дитині перед прийомом їжі за годину, півтори. Слідкуйте, щоб дитина запивав ліки водою або молоком.

Враховуйте, що містять кальцій препарати одночасно потрібно приймати з вітаміном D. Кальцій не засвоюється без вітаміну D. До речі, сонячне світло виробляє вітамін D.

Ніколи не давайте дитині глюконат кальцію разом з препаратами заліза або серцевими препаратами, тому, що вони нейтралізують дію один одного.

При появі у дитини небажаних симптомів і розлади шлунково-кишкового тракту, припиніть давати дитині глюконат кальцію.

Наскільки важливий і корисний кальцій в організмі дитини?

У перші роки життя відбувається формування організму, де кальцій відіграє важливу роль і бере участь майже в трьохстах різних біологічних процесах організму. Процес скорочення м’язів і процес нервової і м’язової провідності також не обходяться без кальцію, що підтримує м’язовий тонус на необхідному рівні. Згортання крові відбувається під впливом іонів кальцію, а також регулюється кислотний баланс, активізуються ферменти і гормони ендокринної системи. Кальцій має на організм антистресову, протизапальну і протиалергенні дії.

Можна багато говорити про важливість цього елементу в організмі, однак, варто відповісти на ряд питань: як приймати кальцій дітям, коли починати і в яких кількостях?

  • Добова норма для дітей до півроку становить 400 мг,
  • Для малюків від шести до дванадцяти місяців норма збільшується до 600 мг,
  • А для дітей від року і до десяти років норма варіюється в межах 800 мг.

Надлишки кальцію виводяться з організму через сечу.

© Ольга Васильєва для astromeridian. ru

Інші статті по темі:

Кальцій дитині

В Нд 2 Жов 2011 — 14:02

# 8220 У нас проблема з засвоєнням кальцію ще до року почалася. Почитала Комаровського, почала давати кальцій глюконат — коштує копійки — тільки в ложечку капала крапельку лимонного соку, щоб в рез-ате сталася реакція. Тоді кальцій добре засвоюється. Покращення було помітно вже на третій день (дитина стала помітно спокійніше, став добре спати (а то всю ніч перевертаючись і схоплювався)).
До сих пір п’ємо його курсами (кілька разів на рік). За порадою лікарів пробувала давати і мультитабс з кальцієм, і Кальцид — для нас взагалі непотрібні речі виявилися! Я їх давала, давала, потім плюнула і знову глюконат почала давати — відразу ефект з’явився.
Ось я читала, що глюконат засвоюється відсотків на 5-10.Тіпа цемолекулярний кальцій, а добре засвоюється іонний. Ви не питали думки лікарів з цього приводу?

В Нд 2 Жов 2011 — 20:19

Лікарі теж приблизно так вважають, але почитавши Комаровського (а у нього все дуууже детально написано про глюконат, погуглити), і спостерігаючи результат, я зупинилася тільки на ньому. Лікар, коли я описала його дію, погодилася зі мною, раз він нам допомагає. Зараз я вважаю, що нав’язування інших, більш дорогих препаратів є маркетинговий хід.

Перший раз я зіткнулася з нестачею кальцію місяців в 10. Син майже перестав спати, перевертався, сідав в ліжечку, сукав ніжками. Сам був здоровий, лікар нічого виразного не сказала. Знайшла Комаровського, почитала, стала давати по 3 таблетки (розтерті) в день Паралельно здали на Сулковича — не було жодного + (повинно бути 3, якщо я не плутаю). На 3-й день дитині стало ПОМІТНО краще, на протязі 2-3 тижнів пророзалісь зуби (які місяці 2 до того лізли). Через кілька місяців симптоми стали повторюватися, сказала лікаря, пропили мультитабс, не допомогло, сама продавала глюконат — допомогло знову відразу. Третій раз я знову пропустила момент (було 2 роки) Лікар з мікробкі прописала Кальцид. Давала, не допомагало (пол банки з’їли), знову повернулася до глюконату.
Зараз не чекаю, раз в 3-4 місяці пропиваємо курс по 2-3 таблетки в день, розтерті в порошок і розведені лимонним соком (погуглити, начебто через кислоти глюконат перетворюється в цитрат (?), А він краще засвоюється). Курс щонайбільше місяць, я зазвичай даю 3 тижні.
Знайомі за порадою давали годовасям по 1 таблетці, для профілактики (без призначення) — у всіх діти спали спокійніше.
Вирішуйте самі))).

В Нд 2 Жов 2011 — 22:21