Ібупрофен свічки для дітей відгуки


Виховання дошкольника, Вітрянка у дітей, лімфовузлів у дитини, Препарати для дітей / Воскресенье, Январь 10th, 2016

ІБУПРОФЕН

Застосовують у дітей з 3 місяців життя до 2 років в якості:

— Жарознижуючий засіб при гострих респіраторних захворюваннях, грипі, дитячих інфекціях, постпрівівочних реакціях і інших інфекційно-запальних захворюваннях, що супроводжуються підвищенням температури тіла;

— Знеболюючий засіб при больовому синдромі слабкої або помірної інтенсивності, у т. Ч. Головний і зубний біль, невралгіях, болю у вухах і в горлі, біль при пошкодженнях зв’язок та інших видах болю.

— Бронхіальна астма, кропив’янка, риніт, спровоковані прийомом ацетилсаліцилової кислоти (саліцилатами) або іншими НПЗП;

— Наявність у дитини виразкового ураження шлунково-кишкового тракту;

— Активна шлунково-кишкова кровотеча;

— Запальні захворювання кишечника;

— Підтверджена гіпокаліємія;

— Захворювання крові: гіпокоагуляція, лейкопенія, гемофілія;

— Ниркова і / або печінкова недостатність;

— Зниження слуху;

— Підвищена чутливість до ібупрофену, ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів, а також до інших компонентів препарату.

Слід проконсультуватися з лікарем перш, ніж застосовувати препарат, якщо дитина:

— Приймає інші болезаспокійливі ліки;

— Має в анамнезі виразкову хворобу, гастрит, виразковий коліт, кровотечі шлунково-кишкового тракту;

— Страждає захворюваннями печінки або нирок;

— Приймає непрямі антикоагулянти (препарати для прийому всередину, що знижують згортання крові), препарати для зниження артеріального тиску, глюкокортікостсроіди, антиагреганти, діуретики (препарати для посилення сечовиділення), препарати літію, метотрексат;

— Страждає на бронхіальну астму, кропив’янку.

Ібупрофен — супозиторії, спеціально розроблені для дітей. Препарат застосовують ректально.

Лихоманка (жар) і біль: дозування для дітей залежить від віку і маси тіла дитини. Разова доза становить 5-10 мг / кг маси тіла дитини 3-4 рази / добу. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 30 мг на кг маси тіла дитини на добу.

Діти у віці 3-9 Місяців (5.5 кг-8.0 кг): по 1 супозиторію (60 мг) 3 рази на добу протягом 24 год через 6-8 год, не більше 180 мг / сут.

Діти у віці 9 місяців-2 роки (8.0 кг-12.5 кг): по 1 супозиторію (60 мг) 4 рази протягом 24 год через 6 годин, не більше 240 мг / сут.

Постіммунізаціонная лихоманка: 1 супозиторій дітям у віці до 1 року, після 1 року, при необхідності, ще один супозиторій через 6 ч.

— Не більше 3-х днів як жарознижуючий засіб;

— Не більше 5-ти днів як знеболюючий засіб.

Якщо лихоманка зберігається, порадьтеся з лікарем. Не слід перевищувати зазначену дозу.

Проблеми виникнення передозування виникають дуже рідко, проте якщо випадково перевищили рекомендовану дозу, то негайно зверніться до лікаря.

Симптоми: болі в животі. нудота, блювота, головний біль, швидкі рухи очей (ністагм), утруднене дихання, синюшність губ і кінчика носа, брадикардія, тахікардія.

Одночасне застосування Ібупрофену з аітікоагулянтамі може привести до посилення їх дії.

Ібупрофен підвищує концентрацію дігоксину, фенітоїну, метотрексату, літію в плазмі крові при одночасному застосуванні з цими препаратами.

Використання ібупрофену разом з діуретиками та антигіпертензивними засобами знижує їх ефективність.

Підсилює побічні ефекти мінералокортикостероїдів іглюкокортикостероїдів.

При застосуванні препарату побічні дії спостерігаються рідко, проте можлива поява наступних побічних ефектів:

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, відчуття дискомфорту, або болі в епігастрії, послаблюючий ефект, можливе виникнення ерозивно-виразкових уражень, кровотеч.

Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж, кропив’янка, загострення бронхіальної астми, ангіоневротичний набряк, анафілактоїдні реакції, анафілактичний шок, бронхоспазм, лихоманка, мультиформна еритема (в т. Ч. Синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла).

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, психомоторне збудження, безсоння.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, підвищення артеріального тиску.

З боку органів кровотворення: анемія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, лейкопенія.

З боку сечовидільної системи: порушення функції нирок, цистит.

При появі цих або інших побічних ефектів слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря

Умови та термін зберігання

Препарат слід зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 о С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності — 2 роки.

При порушеннях функції нирок

З обережністю при захворюваннях нирок. Протипоказаний при нирковій недостатності.

При порушеннях функції печінки

З обережністю при захворюваннях печінки. Протипоказаний при печінковій недостатності.

Застосування в дитячому віці

ІБУПРОФЕН ДЛЯ ДІТЕЙ

Запально-дегенеративні захворювання суглобів і хребта (у т. Ч. Ревматичний і ревматоїдний артрит. Анкілозуючийспондиліт, остеоартроз), суглобний синдром при загостренні подагри, псоріатичний артрит, анкілозуючий спондиліт, тендиніт, бурсит, радикуліт, травматичне запалення м’яких тканин і опорно-рухового апарату. Невралгії, міалгії, больовий синдром при інфекційно-запальних захворюваннях ЛОР-органів, аднекситі, альгодисменорея, головний і зубний біль. Лихоманка при інфекційно-запальних захворюваннях.

Ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту у фазі загострення, захворювання зорового нерва, аспіринова тріада, порушення кровотворення, виражені порушення функції нирок і / або печінки; III триместр вагітності; підвищена чутливість до ібупрофену.

Встановлюють індивідуально, залежно від нозологічної форми захворювання, вираженості клінічних проявів. При прийомі всередину або ректально для дорослих разова доза становить 200-800 мг, частота прийому — 3-4 рази / добу; для дітей — 20-40 мг / кг / добу в декілька прийомів.

Зовнішньо застосовують протягом 2-3 тижнів.

Максимальна добова доза для дорослих при прийомі всередину або ректально становить 2.4 м

При одночасному застосуванні ібупрофен зменшує дію антигіпертензивних засобів (інгібіторів АПФ, бета-блокаторів), діуретиків (фуросеміду, гідрохлортіазиду).

При одночасному застосуванні з антикоагулянтами можливо посилення їх дії.

При одночасному застосуванні з кортикостероїдами підвищується ризик розвитку побічної дії з боку шлунково-кишкового тракту.

При одночасному застосуванні ібупрофен може витісняти із з’єднань з білками плазми крові непрямі антикоагулянти (аценокумарол), похідні гідантоїну (фенітоїн), пероральні гіпоглікемічні препарати похідні сульфонілсечовини.

При одночасному застосуванні з амлодипіном можливе невелике зменшення антигіпертензивної дії амлодипіну; з ацетилсаліциловою кислотою — зменшується концентрація ібупрофену в плазмі крові; з баклофеном — описаний випадок посилення токсичної дії баклофену.

При одночасному застосуванні з варфарином можливо збільшення часу кровотечі, спостерігалися також мікрогематурія, гематоми; з каптоприлом — можливо зменшення антигіпертензивної дії каптоприлу; з холестираміном — помірно виражене зменшення абсорбції ібупрофену.

При одночасному застосуванні з літію карбонатом підвищується концентрація літію в плазмі крові.

При одночасному застосуванні з магнію гідроксидом підвищується початкова абсорбція ібупрофену; з метотрексатом — підвищується токсичністьметотрексату.

Вагітність і лактація

Застосування в III триместрі вагітності протипоказано. Застосування в I і II триместрах вагітності виправдане лише в тих випадках, коли очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плоду.

Ібупрофен в незначних кількостях виділяється з грудним молоком. Застосування в період лактації при болях і лихоманці можливо. При необхідності тривалого застосування або застосування в високих дозах (більше 800 мг / добу) слід вирішити питання про припинення грудного вигодовування.

З боку травної системи: часто — нудота, анорексія, блювання, відчуття дискомфорту в епігастрії, діарея; можливий розвиток ерозивно-виразкових уражень шлунково-кишкового тракту; рідко — кровотечі з шлунково-кишкового тракту; при тривалому застосуванні можливі порушення функції печінки.

З боку ЦНС і периферичної нервової системи: часто — головний біль. запаморочення, порушення сну, збудження, порушення зору.

З боку системи кровотворення: при тривалому застосуванні можливі анемія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз.

З боку сечовидільної системи: при тривалому застосуванні можливі порушення функції нирок.

Алергічні реакції: часто — шкірний висип, набряк Квінке; рідко — асептичний менінгіт (частіше у пацієнтів з аутоімунними захворюваннями), бронхоспастический синдром.

Місцеві реакції: при зовнішньому застосуванні можливі гіперемія шкіри, відчуття печіння або поколювання.

З обережністю застосовують при супутніх захворюваннях печінки і нирок, хронічній серцевій недостатності, при диспептичних симптомах перед початком лікування, безпосередньо після проведення хірургічних втручань, при вказівках в анамнезі на кровотечі з шлунково-кишкового тракту і захворювання шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції, пов’язані з прийомом НПЗЗ.

У процесі лікування необхідний систематичний контроль функцій печінки та нирок, картини периферичної крові.

Не слід застосовувати зовнішньо на пошкоджених ділянках шкіри.

При порушеннях функції нирок

Протипоказаний при виражених порушеннях функції нирок. З обережністю застосовують при супутніх захворюваннях нирок.

При порушеннях функції печінки

Протипоказаний при виражених порушеннях функції печінки. З обережністю застосовують при супутніх захворюваннях печінки.

Ібуфлекс свічки, інструкція із застосування

Не застосовувати препарат у дітей з масою тіла менше 6 кг.

Побічна дія

Нудота, блювання, печія, анорексія, біль і відчуття дискомфорту в епігастрії, діарея, метеоризм, можливе виникнення ерозивно-виразкових уражень шлунково-кишкового тракту (у ряді випадків ускладнюються перфорацією і кровотечею), біль у животі, роздратування, сухість слизової оболонки порожнини рота або біль у роті, виразка слизової оболонки ясен, афтозний стоматит, панкреатит, запор, гепатит.

З боку нервової системи:

Головний біль, запаморочення, безсоння, збудження, сонливість, депресія, сплутаність свідомості, галюцинації, рідко — асептичний менінгіт (частіше у пацієнтів з аутоімунними захворюваннями).

З боку серцево-судинної системи:

Серцева недостатність, підвищення артеріального тисками, тахікардія.

З боку сечовидільної системи:

Нефритичний синдром (набряки), гостра ниркова недостатність, алергічний нефрит, поліурія, цистит.

З боку органів кровотворення:

Анемія, (в т. Ч. Гемолітична, апластична), тромбоцитопенія і тромбоцитопенічна пурпура, агранулоцитоз, лейкопенія.

З боку органів чуття:

Зниження слуху, дзвін або шум у вухах, оборотний токсичний нефрит зорового нерва або диплопія, сухість і подразнення очей, набряк кон’юнктиви і повік (алергічного генезу), скотома.

Шкірний висип, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке, анафілактичний шок, лихоманка, мультиформна (в тому числі еритема Стівенса Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (сінлром Лайлла), еозинофілія, алергічний риніт.

З боку дихальної системи :

З боку гепатобіліарної системи:

Дуже рідко можуть виникати порушення функцій печінки, холестаніческая жовтяниця, гепатит, підвищення рівня сироваткових ферментів.

При тривалому застосуванні у великих дозах — виразка слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, кровотечі (шлунково-кишкова, ясенні, маточне, гемороїдальні), порушення зору (порушення колірного зору, скотома, амбліопія.

При появі цих або інших побічних ефектів слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Протипоказання

 • Алергічні реакції до ібупрофену та на інші НПЗЗ (Аспірин, диклофенак та ін);
 • Бронхіальна астма, кропив’янка, риніт, спровоковані прийомом ацетилсаліцилової кислоти (і ін салицилатам) і ін НПЗЗ;
 • Ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту;
 • Активне шлунково-кишкова кровотеча;
 • Гіпокаліємія;
 • Гіпокоагуляція, лейкопенія, гемофілія;
 • Ниркова і / або печінкова недостатність.

Даний лікарський засіб призначений тільки у дітей у віці від 3 місяців до 2 років, тому для людей похилого віку, вагітних і годуючих не застосовується.

З обережністю застосовувати у категорій педіатричних пацієнтів, які:

 • Приймають інші болезаспокійливі засоби;
 • Мають в анамнезі: виразкову хворобу, гастрит, виразковий коліт, кровотечі шлунково-кишкового тракту;
 • Мають захворювання печінки або нирок;
 • Мають Helicobacter pylori;
 • Приймають не прямі антикоагулянти, препарати для зниження артеріального тиску, глюкокортикоїди, антиагреганти, діуретики, препарати літію, метотріксат;
 • Які страждають на бронхіальну астму, кропив’янку.

Виникає дуже рідко, проте в разі істотного перевищення дози препарату слід негайно звернутися лікаря.

Нудота, блювота, болі в животі, головний біль, запаморочення, сонливість, ністагм, порушення зору, шум у вухах і, рідше артеріальна гіпотензія, метаболічний ацидоз, ниркова недостатність і втрата свідомості. При прийомі дози, що перевищують 200 мг / кг, може виникнути ризик інтоксикації. Якщо Ви випадково перевищили рекомендовану дозу, то негайно зверніться до лікаря.

Взаємодії з іншими препаратами

На тлі ібупрофену підвищується ризик геморагічних ускладнень.

Не виявлено клінічно значуща взаємодія телмісартана (входить до складу комбінації амлодипін + телмісартан) з ібупрофеном.

Супутнє застосування ібупрофену може знижувати гіпотензивну дію атенололу (в складі комбінації атенолол + хлорталідон).

На тлі ібупрофену послаблюється гіпотензивний ефект.

При одночасному застосуванні ібупрофен викликає посилення дії аценокумаролу.

При одночасному введенні зменшується (показано в дослідженнях на тварин) протизапальний ефект.

Спільне застосування ацетилсаліцилової кислоти та ібупрофену підвищує ризик кровотеч і / або порушень ниркових функцій.

Ацетилсаліцилова кислота + Гліцин

При спільному застосуванні комбінація ацетилсаліцилова кислота + гліцин послаблює ефект ібупрофену.

Ацетилсаліцилова кислота + Дипиридамол

Одночасний прийом ібупрофену (але не інших НПЗП або парацетамолу) у пацієнтів з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань може обмежувати сприятливий ефект ацетилсаліцилової кислоти (у складі комбінації ацетилсаліцилова кислота + дипіридамол) на ССС.

Ацетилсаліцилова кислота + Хлорфенамін + Фенілефрин

При спільному застосуванні ацетилсаліцилова кислота (у складі комбінації ацетилсаліцилова кислота + хлорфенамін + фенілефрин) зменшує всмоктування ібупрофену.

Ібупрофен знижує екскрецію баклофена (підвищується ризик токсичності).

Ібупрофен підвищує вміст вільної фракції в крові (витісняє з місць зв’язування на білках плазми).

При спільному застосуванні ібупрофену (ібупрофен 600 мг 3 рази на день + боцепревір 400 мг одноразово) AUC боцепревір збільшувалася на 4%, Cmax боцепревір підвищувалася на 6%.

Чи не потрібна корекція дози боцепревір або ібупрофену при одночасному застосуванні.

На тлі ібупрофену посилюється ефект, збільшується ризик геморагічних ускладнень; спільне застосування вимагає обережності.

Ібупрофен підсилює ефект і підвищує ризик геморагічних ускладнень; спільне застосування вимагає обережності.

При спільному застосуванні вориконазол підвищує Сmax і AUC ібупрофену (400 мг одноразово) на 20% і 100% відповідно. У разі одночасного застосування вориконазолу та ібупрофену хворих слід спостерігати з метою виявлення можливих токсичних ефектів і при необхідності коректувати дозу ібупрофену.

При одночасному застосуванні гатифлоксацину з ібупрофеном взаємодія можлива.