Інтереси дітей 11 років


Інтереси дитини, Режим дитини, Симптоми у дитини / Среда, Декабрь 28th, 2016

Психологія і розвиток дитини 11 років початок перехідного віку

Вчені вважають вік дитини 11 років початком періоду ранньої статевої зрілості. В цьому періоді психологія і розвиток дитини динамічно змінюється. Дитина все ближче наближається до підлітка. Він починає шукати своє місце в соціумі. Для нього думка про нього однолітків значить дуже багато. Інтелектуальні здібності дитини в цьому віці активно розвиваються. Мислення розвинене як у дорослої людини. Дитина усвідомлює довгострокові наслідки своїх дій і може планувати свої справи на тривалий час.

Далі ми познайомимо вас з основними особливостями психології та розвитку дітей у віці 11 років.

Починаються фізіологічні зміни

Перші фізіологічні зміни, пов’язані зі статевою зрілістю, в цьому віці з’являються найчастіше у дівчаток. У дівчаток починають рости молочні залози, і з’являється поки ще нерегулярно менструація. Дівчатка вже відчувають себе дорослими з появою цих змін. Однак в деяких випадках, коли дівчинка мало знають про дорослішання і зміни, які їй доведеться пережити. Її можуть утруднити або навіть налякати такі кардинальні зміни в її організмі. Тому завдання батьків підтримати її і розповісти, як практично застосовувати гігієнічні засоби і нижню білизну, як свого часу вона не користувалася.

У хлопчиків же в середньому перші ознаки статевої зрілості проявляються пізніше на 2 роки. Про ці зміни ми розповімо в наступних стаття.

Дитина віддаляється від сім’ї

Інтереси дітей 11 роківНайчастіше у віці 11 років діти все більше віддаляються від сім’ї. Вони намагаються бути ближче до однолітків. Ви можете спостерігати таку картину, що друзі вашого сина або дочки тепер більше знають про його або її справах, ніж ви. Як це не сумно вам помічати, але ваша дитина шукає більше спілкування поза домом. Його менше цікавлять сімейні свята. На жаль, вам доведеться з цим мірятися, так як ваша дитина вийшов на дорогу дорослої людини, який намагається вже знайти своє місце в соціумі.

Друзі виходять на перший план

Друзі грають велику роль в житті дитини. Він або вона проводить з ними багато вільного часу. Вони мають спільні інтереси, секрети і справи. Дуже добре, якщо вам подобаються діти, з якими ваша дитина дружить. Але буває так, що батьки проти дружби дитини з будь-ким. Як бути в такій ситуації? Однозначно категоричну заборону, спричинить за собою конфлікт або навіть дії наперекір батька. У питаннях дружби ваших дітей постарайтеся бути поблажливими, вкажіть дитини неявно на ті, негативні сторони, які так не подобаються вам у його друга або друзів. Приводьте більше прикладів з життя і аналогій, ваша дитина вже в змозі аналізувати і зможе зробити відповідні висновки. Тут краще вашої дитини підвести до його самостійного правильного рішення, ніж тяжіти над ним і забороняти водитися з друзями.

Для дитини важливо займати високе місце в соціумі

Дитина дорослішає, намагається зайняти гідне місце в суспільстві своїх однолітків. Тому його дуже турбує, наскільки добре він виглядає, як добре він що-небудь робить. Важливу роль відіграє власна самооцінка дитини і здатність протистояти глузуванням або суперництва однолітків. Особливо гостро це відчувається, якщо дитина змінює місце навчання. Йому доводиться самостверджуватися з нуля.

У цьому віці важливу роль починає грати зовнішній вигляд, тому більшість діти намагаються відповідати моді і бути схожими на своїх однолітків.

Посилюється інтерес до протилежної статі

Інтереси дітей 11 роківТак як вік 11 років є початком раннього статевого дозрівання, особливо у дівчаток. Гормональний сплеск і зміни організму підсилюють інтерес до протилежної статі. Поки цей інтерес ще платонічний і далекий від статевого потягу. Але останнім часом, завдяки телевізору і інтернету, він цілком може перерости в статевий потяг. Тому бажано щоб дитина чітко знав до цього віку кордону у відносинах з протилежною статтю. Зараз в школах проводять освітню програму з сексуального виховання, яка допомагає впоратися з цим складним питанням в житті дитини. Однак контроль батьків повинен бути. А контролювати дитину батьки зможуть тоді, коли він не втратить духовний зв’язок зі своєю дитиною. Тому будьте вашій дитині і батьком і другом. який може вислухати і дати слушну пораду.

Батькам дітей 8-10 років

Постарайтеся дізнатися і підтримати інтереси дитини

 • Поговоріть з дитиною про те, що його цікавить. Інтерес може зберігатися тільки один тиждень, потім може виникати новий інтерес, це нормально. Якщо у дитини немає ніяких інтересів, допоможіть йому знайти їх.
 • Сходіть з дитиною в бібліотеку за книгами. Знайдіть журнальні або газетні статті. Прочитайте їх разом з дитиною. Сходіть в такі місця, як зоопарк, музей, цирк, театр і т. Д. Це допоможе розвинути інтереси дитини.
 • Попросіть дитину допомогти Вам прочитати розповідь

 • Попросіть дитину, якщо він хоче, допомогти вам прочитати розповідь ляльці, домашній тварині, молодшій дитині або кому-то старшому. Нехай дитина сама вибере книгу для читання.
 • Робіть це постійно. Дитина навчиться отримувати задоволення від читання.
 • Дивіться освітні телевізійні програми разом з дитиною

 • Виберіть програму для перегляду. Нехай кожен в родині знає про ці телевізійних програмах.
 • Постарайтеся не робити більше нічого, коли ви дивитеся передачу разом з дитиною.
 • Коли передача закінчиться, обов’язково обговоріть те, що ви бачили. Подякуйте дитини за почуття, які він або вона висловили. Будь-яке почуття дитини є правильним.
 • Допоможіть дитині навчитися робити зачіску і одягатися перед тим, як йти в школу

 • Дитина повинна навчитися спочатку чогось одному. Коли він буде обходитися без допомоги дорослих, можна переходити до наступного навику.
 • Вранці піднімайте дитину раніше, щоб у нього було достатньо часу для підготовки до школи, і можна було обійтися без поспіху.
 • Тримайте щітку для волосся (гребінець) і одяг для школи в таких місцях, щоб дитина могла взяти їх сам.
 • Скажіть дитині, що він або вона великий (велика), і може самостійно укласти волосся. Допоможіть йому, покажіть, як це робити. Коли дитина буде успішно справлятися з зачіскою, скажіть йому, що це його робота, яку потрібно робити кожен день.
 • Похваліть дитину за те, що він робить це сам. Нехай вся сім’я похвалить його.
 • Переходьте до наступного навику — до одягання.
 • Допоможіть дитині підібрати одяг

 • Покажіть дитині, які види одягу добре виглядають разом. Покажіть, які кольори підходять один до одного.
 • Скажіть дитині: Ти хочеш виглядати красиво? Це допоможе тобі відчувати себе добре і подобатися іншим дітям.
 • Похваліть дитину, коли він самостійно підбере одяг, наприклад, скажіть: Ці сорочка і штани здорово виглядають разом.
 • Говоріть з дитиною про його шкільні справи кожен день

 • Нехай дитина знає, що ви любите слухати про його шкільні справи.
 • Говоріть з ним про заданої на будинок роботі. Хваліть роботу дитини, якщо вона зроблена правильно.
 • Подивіться, як ви можете допомогти дитині, щоб він або вона робили задані на будинок завдання краще, наприклад, переглядати правопис і т. П.
 • Говоріть з дитиною про його шкільних друзів і про те, що вони роблять разом

 • Поговоріть про шкільних перервах: У що ти грав на перервах? ; Хто грав разом з тобою? .
 • Намагайтеся регулярно питати про ці друзях, називаючи їхні імена: Ти грав сьогодні з Іваном?
 • Запитайте у дитини, хто з однокласників йому подобається.
 • Виділяйте час для того, щоб слухати дитину

 • Знайдіть місце, де ви можете говорити з дитиною наодинці. Уважно слухайте, що дитина говорить. Не поспішайте. Чи не відволікайтеся на інші справи.
 • Ви можете запитати про одну або дві речі для того, щоб дитина почала говорити.
 • Коли ви розмовляєте з дитиною, яка не оцінюйте його в цей момент, не кажіть, що ви думаєте про те, правий він чи ні. Просто дайте йому висловитися.
 • Якщо дитина чимось засмучений, але не хоче говорити про це, не тисніть на нього.
 • Нехай дитина знає, що ви будете готові почути його історію, коли він або вона захочуть розповісти вам. Якщо дитина виявився не в змозі розповісти про щось сьогодні, може бути, він розповість про це завтра.
 • ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

  Ловіть закупівлі зі спеціальними знижками в нашому акаунті Samarskie_roditeli в instagram

  Шановні Форумчани! Підбито підсумки Конкурсу. 26 вересня стартує програма Еліксир стрункості.

  Спостерігаємо, переживаємо, стройнеем! Увага.

  Всім, хто прийшов з нашого порталу надається знижка на програму! Приєднуйтесь!

  Довгоочікуваної складської розпродажу в Самарі бути. УРА ура УРА!!
  21-25 вересня 2016 року зі 11:00 до 19:00 Вас чекають більше 10000 пар, в т. Ч. Моделей 2016 р зі знижками 40-70%!
  Самара, ТЦ Колізей, цокольний поверх, навпроти ресторану Золота пагода

  Інтереси хлопчиків 10-12 років

  Оффлайн offline helen_erohina 19 Грудня 2012

  Шановні батьки поділіться, будь ласка, інформацією про сферах інтересів хлопчаків 10-12 років. Спорт, театр, образотворчі студії або взагалі нічого? Часто стикаюся з думкою, що якщо хлопчик з 6-7 років нікуди крім школи регулярно не ходить, то в 10-12 вже й не витягнеш. Висловіть свою особисту думку. Всім дякую

  Оффлайн offline Alice 20 Грудня 2012

  Племінник (11 років) ходить в авіамодельний гурток.
  Пішов тільки в цьому році, до цього нікуди не ходив. А там і не беруть більш маленьких дітей.

  Оффлайн offline хоккеймама 20 Грудня 2012

  Навпаки, в 11-12 років вони розуміють куди хочуть йти і можуть самі вибрати, було б бажання у батьків цікавитися своїм, нехай і підросли чадом, старший в наступному році вирішив поступати в художню школу (вирішив стати архітектором), зараз вивчаємо з ним основи. Молодший любить класичну музику (спасибі вчительці по музиці в Наяновке, був час слухав тільки класику) і сам вибирає концерти в Філармонії або спектаклі в Театрі Опери та балету, на які хоче сходити. Обидва в цьому році вирішили великим тенісом зайнятися, т. К. Все літо грали в пін-понг з татом вечорами. Це я про те, що підштовхнути дитину до якого — небудь заняття не важко, головне варіанти пропонувати: почати грати в шахи з ним, гурток не важко знайти, подарувати модель літака розбірну, раптом зацікавиться, попросити викладача взяти його на олімпіаду з улюбленого предмета, теж варіант непоганий.

  Оффлайн offline helen_erohina 21 Грудня 2012

  Повністю з вами згодна. Але моя думка сформувалася на прикладі власної родини, а у нас дівчинка. З ними-то, кажуть, простіше в цьому відношенні. Хоча для того щоб вона в певний момент не втратила інтересу до спортивних бальних танців, ми з чоловіком самі пішли до неї в клуб займатися. Задоволені всі.

  Оффлайн offline Верба 21 Грудня 2012

  Синові 11 років.
  До цього ходив в басейн з татом.
  У минулому році САМ пішов в судномодельного кухлів. Ходив рік і навіть брав участь в змаганнях.
  Цього літа став ходити на футбол на ст. Зоря.
  На жаль, годинник гуртка і занять футболом збіглися. Син вибрав футбол і дуже задоволений
  так що в 11 років вони вже можуть самостійно вибирати: чим їм займатися у вільний від навчання час.
  Правда зараз, в порівнянні з моїм дитинством, не такий багатий вибір (безкоштовних) гуртків і секцій.
  За футбол платимо 800 руб. в місяць.
  Басейн виходив на місяць 1 500-1800 руб.
  Судномодельний кухлів при дитячому клубі був безкоштовний.

  Оффлайн offline helen_erohina 22 Грудня 2012

  Ось і цікаво, а що вони самі-то вважають за краще або до чого більшість в їхньому віці схиляється? Щось робити руками, спортом займатися, розчинитися в творчості (танці, музика)? Інтерес не тільки з цікавості. Я працюю викладачем у вищому навчальному закладі. Цікавлюся як же у дітей потім формується мотивація до вибору професії, ставлення до навчання і т. Д. За дівчатками поспостерігати у мене побільше можливостей, а ось хлопчики загадка.

  Оффлайн offline Танечка 23 Грудня 2012

  Але мета інтересу все одно не зрозуміла. Повинен бути мотив, говорите правду.

  Оффлайн offline Танечка 25 Грудня 2012

  Хочеться знати, що діється в головах і в житті ровесників моєї дочки. Мотив може і повинен бути, але я поки що про це не думала

  Не вірю. два варіанти-

  1-або у дочки жених і цікаво дізнатися чи думає він вже про секс.
  2 гроші. Ну там клуб відкрити або ще щось для тамади-корпоративів шкільних.

  Оффлайн offline aibokasa 28 Грудня 2012

  Пам’ятаю про що я думав в цьому віці. хотілося бути значущим для колективу — однокласників, сусідських дітлахів, наприклад. бути авторитетом, або хоча б шановним. щоб визнавали і приймали, вважалися зі мною і моєю думкою. щоб не кривдили і не били. хотілося вижити в хижому колективі, але ж в цьому віці хлопці особливо дейтсвітельно стають хижаками — в класі з’являються козли відпущення, лідери і відстаючі. хотілося бути в темі, в компанії, нехай поганий, але компанії.

  Здорово допомагає інше середовище, щоб відволіктися. мене тато віддав в спорт — в єдиноборства, почав з карате. здобуваєш впевненість — можеш постояти за себе фізично, а потім і моральний дух міцнішає. Зараз я працюю інструктором з бойових єдиноборств в академії Айбокаса — Самара. головне в цьому віці не дати синові заганятися по дрібницях, які здаються йому дуже значущими. і в будь-якому випадку потрібно працювати, розвиватися, посилено вчитися, тоді людина може чогось досягти в житті. якщо буде гуляти, пити, за компом стирчати (не плутати з програмуванням, версткою) — стане частиною сірої маси.

  Оффлайн offline карамболька 28 Грудня 2012

  Танечка . ось все і стало ясно — майстерно закручена реклама
  А ми тут голову ламаємо.