Кислотність сечі 8 у дитини


Препарати для дітей, Розвиваючі іграшки, сеча у дитини / Суббота, Июнь 4th, 2016

Загальний аналіз сечі дитини

Кислотність сечі 8 у дитини

Виявити патологічні процеси в сечостатевій системі і інших органах може допомогти загальний аналіз сечі дитини. Цей аналіз включає ряд параметрів, за якими фахівець і робить висновок про стан здоров’я малюка. Щоб отримати найбільш точні результати, при зборі сечі на аналіз необхідно виконати ряд умов. Так, перед її збиранням потрібно провести туалет статевих органів дитини. Також доставити сечу в лабораторію необхідно не пізніше через 2 години після її збору.

Розшифровка загального аналізу сечі дитини

Колір сечі. Нормальним вважається колір від солом’яного до янтарно-жовтого. Однак той чи інший відтінок сечі залежить від рівня концентрації розчинених в ній речовин. На забарвлення впливає прийом медпрепаратів і навіть деяких продуктів харчування.

Каламутна сеча свідчить про те, що в ній міститься велика кількість солей (фосфатів, уратів, оксалатів кальцію), еритроцитів, бактерій. Такий склад характерний при наявності захворювань нирок запального характеру. Безбарвна сеча утворюється при рясному питво, а також при нирковій недостатності або порушеннях концентраційних властивостей нирок. Рожевого відтінку сечі може надати вживання великої кількості буряків, сульфаніламідних препаратів або фенолфталеїну.

Кислотність. Безпосередній вплив на РН сечі надає харчування дитини. Змішане харчування сприяє утворенню кислих продуктів обміну, тому кисла реакція сечі повинна вважатися нормою. Якщо реакція сечі лужна, це може говорити про хронічні інфекції в сечовивідних шляхах дитини. Також така реакція спостерігається при блювоті і проносах. Збільшення кислотності сечі характерно при нирковій недостатності, туберкульозі сечового міхура або нирок, цукровому діабеті, гарячкових станах. Нормою для дитини вважається показник РН від 4,5 до 8.

Питома щільність. Цей показник характеризує фільтруючу функцію нирок. Він залежить від кількості сечі і наявності в ній органічних сполук (солей, сечовини, сечової кислоти, калію, хлору, натрію. Нормою питомої щільності сечі дитини вважаються такі показники:

  • У новонароджених — не більш 1,018;
  • У дітей до 2 років (з 5-го дня життя) — 1,002-1,004;
  • У дітей 2-3 років — 1,010-1,017;
  • У дітей — років — 1,012-1,020;
  • У дітей від 10 років — 1,011-1,025.

Білок. У здорової дитини білок в сечі відсутня або не перевищує 0,002 г / л. Наявність білка (протеїнурія) може вказувати на присутність інфекції.

Глюкоза. Нормою є або повна відсутність її в сечі, або наявність не більше 0,8 моль / л.

Лейкоцити. Нормою вмісту лейкоцитів в сечі вважається: у дівчаток — до 7, у хлопчиків — до 5 в поле зору мікроскопа. Підвищений вміст лейкоцитів, на ряду з бактериурией і обов’язковою присутністю певних симптомів (температура, болі в поперековому відділі, хворобливе і часте сечовипускання) говорить про запалення сечовивідних шляхів або нирок інфекційного характеру.

Еритроцити і бактерії. Нормою вмісту еритроцитів в сечі дитини вважається їх кількість до 4. Бактерії в загальному аналізі сечі повинні бути відсутніми. Їх наявність свідчить про гострих захворюваннях сечовивідних шляхів або нирок.

Епітелій. Це клітини, що покривають сечовивідні шляхи, 1-2 в полі зору вважається нормою. Підвищена кількість епітелію говорить про запальних процесах в сечовий системі, а у дівчаток додатково в піхву або вульві.

Гіалінові циліндри. Нормою є їх відсутність в сечі. Цилиндрурия характерна для уражень нирок, тому спостерігається на тлі підвищених показників в сечі епітелію і білка.

Білірубін. У нормі не повинен бути в сечі дитини. Його наявність може говорити про такі захворювання, як холелітіаз, синдром Дубіна-Джонсона і Ротора, обтураційна жовтяниця, вірусні гепатити, закупорка і атрезія жовчних проток.

Слиз. Присутність в сечі слизу в невеликій кількості або її відсутність є нормою. Велике її кількість може свідчити про розвиток запального процесу.

Солі. Незначна кількість солі в сечі є нормою. Підвищений її кількість вимагає додаткового обстеження з метою виявлення сечокам’яної хвороби.

Кислотність сечі 8 у дитини

Аналіз сечі на стерильність

Аналіз сечі на стерильність — один з найбільш інформативних аналізів, який показує наявність бактерій в сечі. Проводиться для діагностики захворювань сечостатевої системи людини. Для точних результатів необхідно дотримуватися певних правил.

Кислотність сечі 8 у дитини

Аналіз сечі по Нечипоренко

При нез’ясованої причини захворювання застосовують аналіз сечі по Нечипоренко. Даний метод допомагає визначити кількість еритроцитів, білка, лейкоцитів в складі сечі. Дозволяє визначити роботу нирок. Даний аналіз є більш точним, ніж загальний аналіз.

Кислотність сечі 8 у дитини

Аналіз сечі за Зимницьким

Аналіз сечі за Зимницьким дозволяє визначити добовий діурез, а також здатність нирок виділяти і концентрувати сечу. Для аналізу необхідно збирати сечу протягом доби в 8 спеціальних баночок. Після чого всі 8 порцій сечі відправляють в лабораторію.

Кислотність сечі 8 у дитини

Як правильно підготувати дитину для здачі аналізу

Правильні результати обстеження залежать від багатьох факторів, одним з яких є правильна підготовка до здачі аналізів. Так як дитина самостійно не зможе підготуватися, це завдання лягає на плечі батьків.

© 2010 — 2016
Всі права захищені.

Кислотність сечі (рН)

Активність іонів водню в сечі (що виражається як рН) залежить не тільки від характеру їжі, а й від окремих метаболічних процесів, так як при катаболічних процесах в організмі утворюється виводяться нирками сильні неорганічні і органічні кислоти. При «важкої» їжі з тваринними білками, що містять сірку і фосфор, в основному в основному виділяється кисла сеча (рН менше 5); в кінцевій сечі присутня значна кількість неорганічних сульфатів і фосфатів (близько 60 ммоль за 24 години). Якщо їжа в основному молочна або рослинна, то сеча має тенденцію до защелачиванию (рН більше 7). Ниркові канальці відіграють значну роль у підтримці кислотно-лужної рівноваги. Вони здатні абсорбувати вуглеводні з первинної сечі і секретувати іони водню через перетворення дігідрогена-фосфату в моногідроген-фосфат або утворення іонів амонію. Нирки проводять значну «хімічну роботу» при секреції іонів водню вони долають концентраційний градієнт цього іона між плазмою і сечею, що становить близько 1000 (рН фільтрованої плазми становить 7.40, тоді як рН сечі може становити 4.5 одиниць).

У нормальних умовах рН сечі знаходиться в межах від 5 до 6, але коливання можуть складати від 4,5 до 8 одиниць. Якщо рН сечі постійно залишається нижче 5,5 одиниць, такий стан називається ацидурія; це спостерігається при переважанні в раціоні м’ясної їжі. Одночасно з цим підвищується екскреція сечової кислоти.

Кисла сеча буде виділятися при всіх станах, що призводять до метаболічного або дихального ацидозу, так як нирки компенсують зрушення кислотно-лужного стану. Супутні один одному ацидоз і кетонурия зустрічається, як правило, при голодуванні і відносному дефіциті вуглеводів. Комбінація ацидурія, кетонурии і глюкозурії вказує на декомпенсований діабет. Цей стан називається діабетичним кетоацидозом. Гіперглікемічних синдром (включаючи подагру) часто супроводжується ацидурія. У деяких випадках це призводить до надзвичайно небажаної ситуації, при якій сечова кислота випадає у вигляді кристалів. що в кінцевому підсумку призводить до формування ниркових каменів. З цієї точки зору необхідно сприяти не тільки збільшенню об’єму сечі, але і її защелачиванию, вводячи цитрати в кількостях, що підтримують рН сечі вище 6,2 (переважно в діапазоні від 6,2 до 6,9).

Якщо рН сечі залишається постійним близько 6,8 при зміні складу їжі, це вказує на порушення ниркового механізму регуляції кислотно-основного стану в результаті тубулярного ацидозу. Це підтверджується при регулярному дослідженні сечі у одного і того ж пацієнта протягом декількох днів.

Алкалурія — стан, при якому рН сечі постійно вище 6,5. Якщо молочно-овочева дієта або введення лужних розчинів відкидаються як потенційна причина, то слід припустити, що має місце інфекція сечових шляхів (мікроорганізми здатні гідролізувати сечовину). «Амонієво розщеплення» може спостерігатися при контамінації або стоянні сечі — при цьому рН досягає 8,5 і більше одиниць. Як дахательний, так і метаболічний ацедоз в перший час призводить до алкалуріі, але згодом, при виснаженні калію або розвитку гиперальдостеронизма, сеча стає кислою.

Клінічна інтерпретація рН сечі має значення тільки в тому випадку, якщо є кореляція з іншою інформацією про здоров’я пацієнта, або в тому випадку, коли встановлено діагноз і за результатами дослідження сечі судять про перебіг захворювання. Іншими словами, значення рН сечі не має великого клінічного значення, але в поєднанні з іншими симптомами і лабораторними показниками може дати важливу інформацію.

У таблиці № 5 представлено співвідношення рН сечі і крові при деяких патологічних станах:

Діабет (передкома, кома-кетони), гарячкові стану, голодування, ниркова недостатність, туберкульоз нирок, лейкози і ін.

Цистити, пієліт, гематурія, після блювоти і проносів, при розсмоктування ексудатів і транссудату, при прийомі соди і мінеральних вод

Гіперхлоремічний ацидоз, нирковий туберкулярний ацидоз, хронічні інфекції сечових шляхів — бактеріальне розкладання азотовмісних речовин сечі до аміаку

Гіпокалемія, лікування алкалозу внутрішньовенною інфузією великих кількостей NaCl (парадоксальна ацидурия)

Визначення рН сечі рекомендується при обстеженні населення при таких захворюваннях:

— Інфекція сечових шляхів;

— Нирковий тубулярний ацидоз;

— Профілактика ниркового калькулеза;

РН сечі враховується при обґрунтуванні діагнозу і при спостереженні за станом хворого.

Принцип методу

Реакційна зона смужки містить кислотно-лужний індикатор бромтимоловий синій, який змінює колір від оранжевого через жовтий і зелений до синього при зміні рН в діапазоні 5 — 9. У різних виробників кольоровість зони трохи різна (наприклад, рН — 6.0 може бути як слабо-помаранчевої (Плива-Лахема, Біосенсор АН, DFI. ND — Діагностика та ін.), так і з деяким зеленим відтінком (77 Електроніка). На результати визначень даний факт не воіяет.

Чутливість і вплив сторонніх чинників

При порівнянні з кольором індикаторного шкали значення рН проби можна визначити з точністю до 0.5 одиниць рН. Результати можуть бути зміщені як в кислу, так і в лужну сторону, присутніми в сечі сторонніми речовинами.

Оцінка тесту

Колір реактивної зони смужки змінюється в залежності від рН досліджуваної сечі. Колір сенсорною зони зіставляється з колірною шкалою відразу ж після вилучення смужки з проби. Як правило, колір окремих квадратів шкали відповідає значенням рН: 5-6-7-8-9. Деякі виробники вводять додаткові колірні шкали значень рН — 6.5 і 7.5. Якщо колір реагентної сенсорної зони виявляється між двома сусідніми колірними квадратами, то результати можуть бути приведені до цілих значень або до проміжних значень з діапазоном 0,5 одиниць. Тому додаткові значення 6.5 і 7.5 не мають особливої ​​інформативності.

5,0 6. 0 6,5 7, 0 7,5 8, 0 9,0 одиниць рН

Список авторитетних виробників і найменування їх продукції:

Bayer (Мультістікс), Roche (Комбур-Тест), Біосенсор АН (Урігем, Уріполіан — XN), Плива-Лахема (Гемофан, Пентафан), YD Diagnostic (Уріскан).

Норма аналізу сечі у дітей по Нечипоренко

Причини відхилень

  • Надмірна кількість еритроцитів у пробі за Нечипоренком вказує на пошкодження нирок, внаслідок якого клітини крові потрапляють в сечу. Таким пошкодженням може бути гломерулонефрит, а також нефрит, викликаний токсичним ураженням. Підвищення еритроцитів буває також при каменях, туберкульозі і пухлинних процесах в сечовивідних шляхах і нирках.
  • Надлишок лейкоцитів в результаті аналізу свідчить про наявність запалення інфекційної природи. У дитини можливий пієлонефрит або цистит.
  • Велике число циліндрів характерно як для інфекційного запалення (пієлонефриту), так і для ураження паренхіми нирок.

Свіже в розділі Сеча

Аналіз сечі у дітей

Загальний аналіз сечі у дітей: розшифровка в таблиці

Аналіз сечі у дітей з Каковскому-Аддіс

Аналіз сечі у дітей з Сулковича

Аналіз сечі у дітей за Зимницьким

Бакпосів сечі у дітей

Білок в сечі у дитини

Плоский епітелій в сечі у дитини

Бактерії в сечі (бактеріурія) у дитини

Нітрити в сечі у дитини

Кишкова паличка в сечі у дитини

Слиз в сечі у дитини

Всі права захищені, 14+

Копіювання матеріалів сайту можливе тільки в разі установки активного посилання на наш сайт.