Клацид дітей 125 суспензія інструкція


Безпека дітей, Препарати для дітей, Шкіра дитини / Четверг, Декабрь 29th, 2016

Опис і інструкція: до КЛАЦИД . пір. д / сусп 125мг / 5мл 42,3г фл 60мл

Антибіотик з групи макролідів. Пригнічує синтез білка в мікробній клітині, взаємодіючи з 50S рибосомальної субодиницею бактерій. In vitro Клацид Активний відносно грампозитивних бактерій: Streptococcus agalactiae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans, Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus, Listeria monocytogenes; Грамнегативнихбактерій: Haemophilus influenzae, Haemophilus parainfluenzae, Neisseria gonorrhoeae, Legionella pneumophila, Mycoplasma pneumoniae, Helicobacter pylori, Campylobacter jejuni, Moraxella (Branhamella) catarrhalis, Bordetella pertussis, Pasteurella multocida, Borrelia burgdorferi; Анаеробних бактерій: Clostridium perfringens, Peptococcus niger, Propionibacterium acnes, Bacteroides melaninogenicus.
Клацид Також активний відносно Mycobacterium avium, Mycobacterium intracellulare, Mycobacterium leprae, Mycobacterium fortuitum, Mycobacterium kansasii, Mycobacterium chelonae, Chlamydia pneumoniae, Chlamydia trachomatis.
До коаліціада Стійкі Enterobacteriaceae, Pseudomonas spp.

Інфекційно-запальні захворювання, викликані чутливими до препарату мікроорганізмами:
— інфекції верхніх відділів дихальних шляхів (фарингіт, тонзиліт і синусит);
— Інфекції нижніх відділів дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія);
— Середній отит;
— Інфекції шкіри і м’яких тканин (імпетиго, фолікуліт, целюліт, абсцеси);
— Дисеміновані або локалізовані мікобактеріальні інфекції, спричинені Mycobacterium avium або Mycobacterium intracellulare;
— Локалізовані інфекції, викликані Mycobacterium fortuitum, Mycobacterium kansasii, Mycobacterium chelonae.

Препарат призначений для застосування в педіатрії.
Дітям препарат призначають в добовій дозі 15 мг / кг маси тіла, розділеної на 2 прийоми (по 7,5 мг / кг маси тіла 2 рази / добу). Максимальна добова доза — 500 мг при немікобактеріальной інфекції.
Тривалість курсу лікування — 5-10 днів, при Стрептококової фарингіті — не менше 10 днів.

* Дітям з масою тіла 8 кг призначають дози з розрахунку на кг маси тіла (від 15 до 30 мг / кг). Кратність прийому — 2 рази / добу.
У дітей з Ниркової недостатністю . при КК менше 30 мл / хв . дозу препарату слід зменшити в 2 рази (250 мг 1 раз / сут або до 250 мг 2 рази / добу при більш тяжких інфекціях). Тривалість лікування — не менше 14 днів.
Приготовану суспензію можна приймати під час їжі, з молоком, а також між прийомами їжі. Перед кожним вживанням рекомендується енергійно струшувати флакон із суспензією.
Правила приготування суспензії
При використанні флакона об’ємом 60 мл, гранули шляхом енергійного струшування розчиняють в 32 мл води для отримання 60 мл суспензії, що містить в 5 мл 125 мг кларитроміцину.

Пероральний прийом суспензії Клацид дуже рідко може супроводжуватися симптомами, характерними для прийому кларитроміцину: спотворення смакових відчуттів, розлади функції шлунково-кишкового тракту (диспепсія, нудота, блювання, діарея), підвищення рівнів ферментів печінки; головний біль, вертиго, тривожність, безсоння, кошмарні сновидіння, шум у вухах; в рідкісних випадках можливі дезорієнтація, галюцинації, психоз, деперсоналізація, сплутаність свідомості, тромбоцитопенія; в поодиноких випадках — втрата слуху, що проходить після відміни препарату.

— Підвищена чутливість до антибіотиків з групи макролідів;
— Одночасний прийом з цизапридом, пімозидом, терфенадином.

Вагітність і лактація

У дітей Постпубертатная віку слід враховувати можливість вагітності і при призначенні Клациду відповідно оцінити можливий ризик для плоду.

З обережністю призначають препарат пацієнтам з порушеннями функції печінки.
Можливий розвиток перехресної резистентності між коаліціада і лінкоміцином і кліндаміцином.
З обережністю призначають Клацид одночасно з ловастатином, симвастатином та іншими інгібіторами HMG-CoA редуктази.
Слід враховувати, що біодоступність Клациду в формі суспензії еквівалентна або неколько вище, ніж при прийомі препарату в формі таблеток.

Симптоми: нудота, блювання, діарея.
Лікування: промивання шлунка, симптоматична терапія.

Забороняється одночасне призначення Клациду з цизапридом, пімозидом і терфенадином.
Можливий розвиток перехресної резистентності між коаліціада і лінкоміцином і кліндаміцином.
З обережністю призначають Клацид одночасно з ловастатином, симвастатином та іншими інгібіторами HMG-CoA редуктази.
При одночасному прийомі Клациду з препаратами, які метаболізуються цитохромом P450 (варфарин, алкалоїди ріжків, дизопірамід, ловастатин, мідазолам, рифабутин, триазолам, фенітоїн, циклоспорин), відзначається підвищення концентрації останніх у сироватці крові.
При одночасному застосуванні Клациду з дигоксином, теофіліном і карбамазепіном відзначено підвищення вмісту останніх у сироватці крові.

Умови та термін зберігання

Препарат слід зберігати при кімнатній температурі (не вище 30 ° С). Термін придатності — 2 г. Після приготування суспензію слід зберігати при температурі від 15 ° до 30 ° С в поліпропіленовий пляшках високої щільності з кришкою з поліпропілену і використовувати протягом 14 днів.
Умови та термін зберігання
Препарат відпускається за рецептом.

  • — Опис і фотографії в картках товарів можуть відрізнятися з тим, що представлено в аптеці. Будь ласка, уточнюйте інформацію у операторів до оформлення замовлення.
  • — Даний товар не підлягає обміну і поверненню на підставі постанови 55 від 19.01.1998 р

Klacid

Інструкція препарату

1. Фармакологічна дія:

Клацид є напівсинтетичним макролідних антибіотиком, активним компонентом якого є кларитроміцин. Препарат ефективний відносно різних грампозитивних, грамнегативних, аеробних і анаеробних шкідливих мікроорганізмів. Після прийому всередину лікарський засіб швидко і добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту в системний кровотік. Процес прийому їжі не впливає на біодоступність препарату.
розгорнути опис

2. Показання до застосування:

Клацид застосовується при різних інфекційних захворюваннях, збудником яких є чутливі до дії препарату шкідливі бактерії. Препарат застосовується при лікуванні захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів (пневмонія, фарингіт, бронхіт, тонзиліт та ін.), При інфекційних захворюваннях шкірного покриву і м’яких тканин (фолікуліт, фурункульоз, імпетиго, абсцес і ін.). Також лікарський засіб застосовується для лікування дисемінованих або локалізованих…
розгорнути опис

3. Спосіб застосування:

Клацид застосовується перорально у вигляді таблеток, рекомендована доза становить 250 мг препарату двічі на день (кожні дванадцять годин). При важких формах захворювань дозування препарат може бути збільшена до 500 мг двічі на добу. Тривалість застосування і дозування препарату повинна визначатися лікарем в залежності від ступеня тяжкості захворювання і характеру самого захворювання. При прийомі таблеток їх не слід розжовувати, а слід ковтати цілими…
розгорнути опис

4. Побічні дії:

Можливими побічними реакціями на прийом лікарського засобу можуть бути: нудота, блювання, стоматит, розлад шлунку (діарея). Шлуночкова аритмія, кандидоз порожнини рота, головний біль, запаморочення, розлад сну, алергічні прояви (свербіж, кропив’янка), тривожний стан, судоми, дзвін у вухах, сплутаність свідомості, лейкопенія, тромбоцитопенія, біль у шлунку, астма, погіршення слуху, тимчасова втрата слуху…
розгорнути опис

Клацид протипоказаний при наявності важких форм ниркової недостатності, печінкової недостатності, підвищеній чутливості до компонентів лікарського препарату, при порфірії…
розгорнути опис

Лікарський засіб не застосовується в період вагітності, а також в період грудного годування…
розгорнути опис

7. Взаємодія з іншими лікарськими засобами:

Препарат збільшує концентрацію карбамазепіну та теофіліну при одночасному прийомі. При одночасному прийомі з іншими препаратами макролідний групи може спостерігатися конкуренція препаратів. Клацид не застосовується одночасно з астемізолом, ріфабуліном, цілостазолом, пероральними антикоагулянтами, мідозоламу, цизапридом, циклоспорином, дізопірамідом, хінідином та ін. Лікарськими засобами, хімічні реакції яких…
розгорнути опис

При застосуванні підвищених доз препарату можуть спостерігатися такі симптоми: нудота, параноя, зниження рівня калію в організмі, болі в животі…
розгорнути опис

9. Форма випуску:

Препарат випускається у вигляді покритих оболонкою таблеток в блістері…
розгорнути опис

10. Умови зберігання:

Клацид необхідно зберігати при дотриманні температурного режиму, що не перевищує 30 градусів, …
розгорнути опис

Застосування Клациду

Клацид — це антибіотик-макролід, який застосовують при лікуванні інфекційних захворювань м’яких тканин і дихальних шляхів. Випускається препарат у формі гранул, з яких роблять суспензію і таблеток для прийому всередину. Активний компонент кларитроміцин активний відносно анаеробних грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів і даремний при синьогнійної палички, ентеробактерій і грамнегативних бактеріях, що не розкладають лактозу. Клацид призначають при отиті, пневмонії, бронхіті, фарингіті, фолікуліт, пиці і інших інфекційних захворюваннях, чутливих до кларитроміцину. Зазвичай приймають по 1 таблетці незалежно від прийому їжі протягом 1-2 тижнів.

Суспензія Клацид для дітей

Клацид — це єдиний антибіотик в цій групі, який дозволено призначати дітям. Він застосовується при різних захворюваннях, викликаних бактеріями (при інфекції дихальних шляхів, м’яких тканин, шкіри, отиті, ларингіті, бронхіті, пневмонії, полісінусіт і т. Д.). Дітям до трьох років Клацид в формі таблеток заборонений. Для дітей випускається порошок для приготування суспензії у флаконах з різною дозуванням. Для того щоб приготувати суспензію, треба у флакон додати води до вказаної відмітки і струснути його. Готове ліки можна зберігати до 2 тижнів. Дітям до 2 років дають по пів чайної ложки суспензії двічі на день, з 2 до 4 років — по 1 чайній ложці двічі на день, з 4 до 8 років — по 1,5 ч. Л. двічі на день і дітям до 12 років — по 2 ч. л. Курс лікування визначає лікар і зазвичай він становить близько 5-10 днів.

Клацид СР при гаймориті

Гайморит необхідно лікувати тільки під наглядом лікаря, який повинен призначити необхідні медикаменти. Практично завжди при гаймориті призначають антибіотик Клацид СР — таблетки пролонгованої дії. Приймати їх треба по 1 штуці в день, а при запущеній формі захворювання — по 2 штуці. Курс лікування становить 6-14 днів і залежить від тяжкості захворювання. Активна речовина кларитроміцин — напівсинтетичний макролідних антибіотиків, який надає високу бактеріостатичну дію. Щоб уникнути дисбактеріозу, необхідно разом з антибіотиком приймати препарати з бактеріями.

Препарати, часто переглядаються з Клацид:

  • Амоксиклав (Антибактеріальний препарат, антибіотик групи пеніциліну широкого спектра дії. Використовується для лікування середнього отиту, пневмонії, шанкроїд);
  • Аллохол (Збільшує кількість жовчі, посилює секреторну і рухову функції шлунково-кишкового тракту. Склад: жовч суха, екстракт часнику);
  • Парацетамол (. Zharoponizhayushtiy, analygeziruyushtiy, препарат protivovospalitelynиy Ispolyzuetsya DLYA лікування bolevogo синдром razlichnogo proishozhdeniya);
  • Кленбутерол (Препарат має бронхолітичну дію. Профілактика і купірування бронхоспазму при бронхіальній астмі, астматичному бронхіті);
  • Клотримазол (Протигрибковий засобом широкого спектра дії. Застосовується для лікування генітальних інфекцій (Candida), суперинфекций);

© MedHall. RU 2016 рік

Klacid

Про препарат:

Клацид — напівсинтетичний антибіотик групи макролідів.

Показання і дозування:

Клацид СР призначають при інфекціях верхніх дихальних шляхів (фарингіт, полісінусіт, моносинусит), нижніх дихальних шляхів (пневмонія, бронхіт), і інфекціях шкіри (пика, фолікуліт).

Спосіб застосування: Слід приймати по одній таблетці (500мг) в день під час їжі, при важких інфекціях доза становить 2 таблетки (1000 мг). Ковтати таблетки слід цілком, не можна ламати і розжовувати.

Передозування:

При передозуванні клацида СР відзначається параноїдальна поведінка, зниження концентрації калію в організмі, зниження вмісту кисню в крові, так само спостерігається нудота, блювота, болі в животі. При появі таких симптомів слід промити шлунок, видаливши при цьому не встиг розчинитися кларитроміцин, далі проводити симптоматичне лікування.

Побічні ефекти:

Через прийому клацида СР може виникнути шлуночкова аритмія, що супроводжується шлуночкової тахікардією. Можуть відзначатися нудота, болі в області живота, діарея, блювота, панкреатит, стоматит, знебарвлення язика і зубів, болі в шлунку, запалення язика, кандидоз ротової порожнини, псевдомембранозний коліт. Колір зубів зазвичай відновлюється після професійного чищення у стоматолога. Рідко спостерігалося погіршення роботи печінки, печінковоклітинний гепатит з жовтяницею або без неї. Зазвичай всі ці наслідки мають оборотний характер. Дуже рідко відмічались випадки печінкової недостатності аж до летального результату, але дані випадки були пов’язані з супутніми захворюваннями або одночасним прийомом інших препаратів.

Так само можуть з’являтися минущі головні болі, запаморочення, тривожність, безсоння, кошмарні сновидіння, дзвін у вухах, деперсоналізація, галюцинації, судоми, страх, психоз, сплутаність свідомості. Відзначалися випадки втрати слуху, але після припинення прийому клацида СР слух відновлювався, так само може змінитися нюх.

У деяких випадках спостерігалися: кропив’янка, гіперемія шкіри, свербіж шкіри, анафілаксія, синдром Стівенса-Джонсона. Можлива лейкопенія, тромбоцитопенія, збільшення вмісту креатину в крові і гіпоглікемія. Вкрай рідко розвивається стійкість мікроорганізмів.

Протипоказання:

Протипоказаннями до застосування клацида СР є важка ниркова недостатність, порфірія, а також висока чутливість до препаратів групи макролідів. Пацієнтам із захворюваннями печінки і нирок препарат потрібно призначати з обережністю. Не можна застосовувати одночасно з астемізолом, цизапридом, пімозидом і терфенадином.

Клацид СР протипоказаний вагітним і лактуючим жінкам. Можна його призначати в тому випадку, коли ризик, пов’язаний з хворобою перевищує ризик, пов’язаний з прийомом даного препарату.

Взаємодія з іншими ліками та алкоголем:

При одночасному прийомі клацида СРС ліками, хімічні реакції яких проходять за участю цитохрому P450 3A (CYP3A) в плазмі крові збільшується вміст таких речовин як: пероральніантикоагулянти, астемізол, мідазолам, рифабутин, цизаприд, алпразолам, ловастин, дизопірамід, алкалоїди ріжків, цілостазол, силденафіл, циклоспорин, метилпреднізолон, карбамазепін, триазолам, симвастатин, вінбластин, омепразолпімозід, терфенадин, такролімус, хінідин. Подібна дія спостерігається при вживанні фенітоїну, теофіліну і вальпроату. У разі одночасного прийому теофіліну та карбамазепіну з кларитроміцином відзначається підвищення вмісту теофіліну та карбамазепіну в плазмі крові.

У деяких випадках одночасного вживання кладіда СР з інгібіторами гідрометілглутаріл-КоА (ГМГ-КоА) редуктази, такими, як, наприклад ловастатин і симвастатин, відзначається рабдоміоліз. Одночасний прийом кларитроміцину з цизапридом викликає підвищення концентрації цизаприду, що в свою чергу веде до Артима, шлуночкової тахікардії, тріпотіння і мерехтіння м’язів шлуночків, збільшення інтервалу QT. Такі ж побічні дії спостерігалися у пацієнтів, яким одночасно призначалися кларитроміцин і пімозид. Кларитроміцин, як і інші препарати групи макролідів, впливає на метаболізм терфенадину: підвищується його рівень в крові, що в свою чергу веде до розвитку аритмії, шлуночкової тахікардії, збільшення QT. Також тріпотіння-мерехтіння шлуночків відзначається при прийомі кларитроміцину з хінідином і дізопірамідіном.

При одночасному прийомі вказаних вище препаратів необхідно ретельно спостерігати концентрації їх в крові. У разі призначення кларитроміцину одночасно з дигоксином відмічається підвищення концентрації дигоксину в сироватці. У ВІЛ-інфікованих пацієнтів при одночасному пероральному прийомі зидовудину і кларитроміцину відбувається зниження рівноважного рівня зидовудину. Через те, що коаліціада СР діє на всмоктування зидовудину, необхідно витримувати певну тимчасову паузу між прийняттям цих двох препаратів. При одночасному прийомі кларитроміцину з іншим препаратом групи макролідів можлива взаємна конкуренція препаратів, і, як наслідок, неповний, або навіть протилежний очікуваному ефект.

Склад і властивості:

Випускається в таблетках, покритих оболонкою.

Основна активна речовина препарату — кларитроміцин (500 мг).

Додаткові речовини: альгінат натрію, альгінат натрію кальцію, гідрофосфат безводної лимонної кислоти, лактоза, повідон КЗО, стеаринова кислота, стеарат магнію. До складу оболонки таблеток входять: діоксид титану, Е104 (жовтий барвник — хіноліновий жовтий), сорбінова кислота, гіпромелоза, поліетиленгліколь 400 та поліетиленгліколь 8000.

Таблетки овальної форми, вкриті жовтою оболонкою. Якщо зробити поперечний надріз, то видно два шари, перший — це плівка жовтого кольору і другий — ядро, майже білого кольору.

Кларитроміцин відноситься до групи напівсинтетичних антибіотиків макролідів. Він має антибактеріальну дію, пригнічення синтезу білка бактерій за рахунок взаємодії з 50S субодиницею рибосом. Завдяки тому, що таблетки є однорідною кристалічною масою, активна речовина препарату звільняється протягом всього часу проходження по шлунково-кишковому тракту. Кларитроміцин показав найвищу активність під час проходження медичних тестів поза живим організмом як проти ізольованих культур бактерій, так і проти стандартних. Високу ефективність показав при хворобі легіонерів, ефективно діє на пневмонії микоплазменной етіології. Чи не чутливими до кларитроміцину виявилися ентеробактерії, синьогнійна паличка, а також всі інші грам-негативні бактерії, які розкладають лактозу.

Антибактеріальну дію кларитроміцин надає проти золотистого стафілокока, пневмокока, стрептококів групи А, збудників лістеріозу, гемофільної інфекції, пневмонії, гонореї, пневмохламідоза, хламідоза, прокази, споротрихозу, пики. Бета-лактамаза не руйнує кларитроміцин. Збудники, не чутливі до метициліну та оксациліну, стійкі і до дії кларитроміцину.

У відносно таких мікроорганізмів кларитроміцин позитивно впливає (проте клінічні дослідження для підтвердження безпеки і ефективності не проводилися): стрептококи групи В, С, F, G, зеленящий стрептокок, збудник коклюшу, збудник пастерельозу птахів, збудник токсикоінфекцій людини, пептококи, збудник вугрової хвороби, збудник борелліозом, збудник сифілісу, збудник ентероколіту.

Зберігати препарат слід темному місці, при температурі не більше 30 ° С в місцях, недоступних для дітей. Термін придатності — 3 роки, застосовувати після закінчення даного терміну не можна.

СХОЖІ за діючою речовиною