Краплі в ніс при аденоїдах у дітей


Насморк у дитини, Препарати для дітей, узд дитини / Вторник, Январь 12th, 2016

Софрадекс при аденоїдах

Іван Васильович, здрастуйте! Дитині майже 3 роки, в сад ходить з 2,5 років. Відразу після початку відвідування садка відпочивав 2 тижні в Греції, на другий день відпочинку піднялася температура до 39, місцевий лікар поставив діагноз отит, прописав антибіотик (суспензія всередину). І з того часу дитина має практично постійний нежить. Останній раз нежить тривав 2 місяці, зелені виділення, пару раз Губкообразная, найрясніше після пробудження. Також був довго сильний кашель (спочатку вологий, потім сухий), і 2 рази піднімалася температура. Здавали кров і сечу, ознак запалення і інфекції немає. Від кашлю допоміг лазолван розчин, від носа не допомагало нічого. Педіатр поставила діагноз аденоїди, потім аденоїдит. Коли нарешті потрапили до хорошого ЛОРа (в НДІ дитячих інфекцій), виділень з носа практично вже не було, а якщо і були, то в основному прозорі. ЛОР поставив діагноз аденоїди 2-3 ступеня, а при огляді вух сказав, що барабанні перетинки втягнуті, але рідини за ними немає. Призначив капати в ніс Софрадекс за такою схемою: 10 днів — 4 краплі 2 р / д, 5 днів — 2 краплі 2 р / д, 5 днів — 2 краплі 1 р / д. Про розведення фізіологічним розчином нічого не сказав. Приводів не довіряти лікарю немає, він КМН, хоч і дуже молодий. Але хотілося б дізнатися Вашу думку з приводу призначеного препарату і схеми лікування. Адже препарат гормональний, має в складі сильні діючі речовини, володіє достатньою кількістю побічних ефектів. Може, є якась заміна? Тим більше, що препарат був призначений не чекаючи результатів мазка на флору з носа і горла. Завчасно дякую за відповідь!

Софрадекс дійсно ефективний при запаленні аденоїдів, і як раз за рахунок міститься в ньому гормону дексаметазону. Цей гормон працює навіть краще, ніж назонекс (назонекс зазвичай призначають на 30 днів, при призначенні препарату Софрадекс ® досить тижні). Однак мене бентежить схема застосування препарату Софрадекс ®. Для того, щоб аденоїди зменшилися, препарат повинен потрапляти на них. Для цього софрадекс потрібно капати в ніс по 6-8 крапель в положенні дитини лежачи на спині з закинутою назад головою; голову в право-вліво при цьому повертати не треба. Після 4-6 днів застосування препарату Софрадекс ® аденоїди повинні зменшитися — ви це помітите як зниження інтенсивності хропіння і поліпшення дихання уві сні. Але ось після цього вам доведеться зайнятися ще однією проблемою — швидше за все, на слизовій оболонці носа у вас є вогнище вірусної інфекції, який зумовив і часті риніти і врешті-решт збільшення аденоїдів. Якщо не впоратися з ним, ефект від застосування препарату Софрадекс ® буде короткочасним. А прибрати затяжну вірусну інфекцію зі слизових оболонок можна тільки за допомогою тривалого (10-15 днів) курсу інгаляцій з циклоферон через небулайзер.

Вітаю ще раз! Прийшли аналізи (мазки з носа / рота), мазки чисті. Але в крові виявлено антитіла до цитомегаловірусу (G +), лікар сказала, вірус в неактивній формі. Прописала імуномодулятори та вітаміни. Т. е. Якщо ми зараз прокапали софрадекс по вашій схемі, далі нічого лікувати не треба, раз інфекції в носі немає?

Абсолютно вірно. Софрадекс придушить вторинну бактеріальну інфекцію, а далі вам залишиться тільки займатися лікуванням цитомегаловірусної інфекції

Обговорення

У серпні були в Криму і дочка перехворіла аденовірусної інфекцією. повернулися додому, до Пітера і на другий же день застудилася. педиатора сказала, щоб ми після поліпшення відразу ж проконсультувалися у ЛОРа, слиз тече по носоглотці, а це може бути ознакою синуситу або аденоїди. справа в тому, що влітку у нас були часті нежиті, які не сильні, а так вода з носа тече і все літо як поїдемо на дачу — через пару днів соплі. поїдемо додому, через 2-3 дня порядок. знову на дачу — знову соплі. в липні мені стало здаватися, що у неї з’явився какойто носовоївідтінок голосу. але ми вирішили, що море все поправить.
педиатора у вересні нам поддтверділа, що відтінок дійсно є і це ще один знак аденоїди. на той момент у нас були скарги в основному на кашель до блювоти, особливо по ночах, під час сну. педиатора сказала що це изза поточної слизу по горлу.
ЛОР поставила нам 3ю ст аденоїди. Ми були в шоці, т. К. Дитина дихає носом, не хропе, ніяких ознак не було. ми слабо повірили що у нас і справді 3я ст. пішли до ін ЛОРа, він все підтвердив.
Ми 2 тижні лікувалися за порадами цих лорів, але поліпшення не було — кашель був уже не тільки вночі, але і під час бодствованія, до блювоти доходило по неск раз в день ночами не спали, погано їла.
Ми пішли до гомеопата, нам поставили 2ст аденоїди, прописали 7 баночок горошків, краплі внуть і в ніс. вже на другий день стало легше. але як тільки ми вирішили вийти в світ (прогулянка в парку, кафе) до вечора ж знову всі ознаки застуди
Знову засіли вдома, нікуди не тягали, через 3 дня все стало нормально, ще через пару днів поїхали в ресторан на ДР знайомої дівчинки, там вона грала в дет кімнаті, на слід день з’їздили в магазин і ось знову захворіли.
Дуже цікавить ваша історія боротьби з аденоїдами як ви лікувалися? допомагала комусь гомеопатія? реально зменшити їх на ступінь або у когоніб вони розсмокталися?
Як нам тепер гуляти і спілкуватися зі всерстнікамі? не сидіти ж місяцями будинку.
Спасибі всім за відповіді і поради

Дуже знайома проблема. Моїй дитині 4 роки. У минулому році ми пішли в сад, почався так званий період адаптації — ми постійно хворіли. В результаті вже взимку нам стали ставити аденоідід. Весну взагалі в садок не виходили, т. К. При будь-якому контакті з суспільством чіпляли інфекцію. Далі гірше. Зараз нам лікарі загрожують видаленням аденоїдів, але робити цього дуже не хочеться.
З власного досвіду можу сказати, що ніякі ліки особливо не допомагають. Єдине дають ефект деякі противірусні засоби, які треба бризкати в ніс (спрей), так само є хороші спреї спеціально для аденоїдів, вони добре допомагають при залишковому нежиті (коли ніс довго підтікає)
Минулого місяця ми пройшли курс відновного лікування для зменшення аденоїдів, а зараз сидимо на гомеопатії. Поки можу сказати одне: вона допомагає швидше справлятися з вірусами, але зовсім від них не позбавляє. Лікарі обіцяють, що якщо ми пройдемо курс повністю — близько 3 місяців, то від своєї проблеми позбудемося.
Якщо у кого-небудь є позитивний досвід боротьби з аденоїдами, теж буду рада подчерпнуть нову інформацію

У нас відбулося так. Синуля пішов в садок в 2,5 року, і весь рік прохворів. Хворів щомісяця. Першою болячкою якраз і була аденовірусна інфекція, а потім понеслося, 2 отиту, 2 ангіни, один бронхіт. Всякий раз температура трималася під 40 по 3-4 дня, навіть коли вже пили антибіотики. У садок виходили остаточно долікував і нам вже здавалося що все, це був останній раз. В результаті навесні нам поставили аденоідід і педіатр настійно рекомендувала перевіриться у лора. пішли до хірурга і, естесно, його першою реакцією було різати і тільки різати. Я думала, що краще вже я його в сад не пущу, ніж під ніж віддам. Тим більше що майже всі знайомі говорили про безглуздість цієї операції. Моя тітка порадила горошини тенториум і на все літо ми поїхали на південь (хоча мені говорили, що я занадто ризикую їдучи в інший клімат від постійного лікаря, який веде дитину) .По осені прийшли виписуватися в садок до нашого ж педіаторов. Вона його подивилася, ні слова не сказала про наші аденоїди і виписала в садок. Всю зиму ми майже не хворіли (але нам ще і з вихователькою дуже пощастило), якщо і хворіли, то не так важко. І тільки після цього всього до мене дійшло. Якщо дитина захворіла, то не треба його зайвий раз травмувати з промиваннями носа, пшіканьем горла і т. Д і т. П. Організм повинен сам боротися, а якщо і допомагати, то процедурами, які не так сильно його травмують, наприклад тієї ж гомеопатією або Тенторіум, як в моєму випадку.
Бажаю всім, щоб дітки не хворіли взагалі (і батьки діток теж).

Надовго аденоїди не залишайте — дихання через рот забезпечує надходження меншої кількості кисню і дитина буде в гіпоксії, а це позначиться і на розвитку і на всьому.

Кілька років тому моя дитина хворіла часто, соплі, застуди. Потім став сильно хропіти, були проблеми з логопедией. ЛОР поставив нам діагноз аденоїдит. Логопед теж висловила припущення, що проблеми саме через розрослися аденоїдів, вони знижують слух дитини, через це дитина плутає склади, погано говорить і т. Д. Чи пробували гомеопатичні горошки — не допомогло. За направленням з поліклініки поїхали в дитячу клініку на Гладкова до лікаря Ісаченко, він сказав, що однозначно видаляти аденоїди потрібно, інакше дитина буде постійно хворіти через інфекцію, яка бродить по лор-органів. Майже три роки тому зробили операцію аденотомию, син перестав хропіти, став дихати носом. До речі, прочитала, що у дитини з аденоїдами може розвинутися звичка ходити з відкритим ротом.

Це добре, якщо питання видалення аденоїдів можна розглядати, як варіант. Для нас, наприклад, це неприпустимо, т. К. Може узгодить до дуже небажаних наслідків.

Анна, це жахливо. Мій син ні за що не став би пити ні молоко, ні яйце І я думаю, що таких дітей чимало. А так добре — всім дітям роздали морозиво в стаканчиках. вообщем все закінчилося на позитивній ноті. )

З досвіду моїх батьків і багатьох родичів і знайомих, якщо вже аденоїди дають про себе знати, то швидше за все в підсумку доведеться видаляти — це найбільш ефективно.

Тетяна Баркова, а до яких небажаних наслідків може привести видалення?

Різні способи лікування аденоїдів у дітей

Аденоїди — це не дуже великі освіти в носоглотці у людей. Якщо ваша дитина занадто часто хворіє, аденоїди можуть розбухати і заважати нормальному диханню. Також збільшені аденоїди у дітей впливають на склад крові, розвиток мови, роботу нервової системи, нирок, формування прикусу.

Якщо збільшені аденоїди: лікувати або видаляти?

Краплі в ніс при аденоїдах у дітейЖодні краплі не здатні допомогти зменшити аденоїди у вашого чада. Якщо ж виникає аденоїдит (хронічне запалення аденоїдної тканини), то спочатку потрібно спробувати всілякі методи лікування, а потім вже вирішуватися на операцію.

Існують випадки, коли після операцій аденоїди виростають знову. Це залежить від уміння лікарів, які проводили операцію, а також від віку. Найчастіше повторно аденоїди виростають знову у маленьких дітей.

Перед операційним втручанням дітей варто показати кільком різним лікарям. Перед вибором лікарів найкраще поспілкуватися з тими людьми, які були їх пацієнтами.

Якщо ви не хочете робити операцію, то перед вами стоїть питання: як вилікувати аденоїди у дитини? На щастя, способів існує дуже багато.

Лікування аденоїдів у дітей лазером

Останнім часом для лікування дуже часто застосовують лазерну терапію. Промінь лазера безпосередньо надає свою дію на кровоносні судини, відновлює імунітет, зменшує набряклість і запальні процеси. В результаті лазеротерапії відновлюється дихання, так як повітрю легше проникати в організм.

Зазвичай таку терапію проводять в два етапи. На першому знімається запалення, поновлюються імунні клітини, поліпшується обмін речовин. А на другому етапі проводиться профілактика запалення в носоглотці.

Лазеротерапія багато в чому полегшує перебіг хвороби, але ось тільки зменшити аденоїди вона не здатна. Саме тому операційного лікування вона альтернативою не є. Зазвичай лікарі призначають в рік чотири курси лазеротерапії по десять сеансів.

Лікування гомеопатією

Гомеопатичний метод теж є дуже успішним. Перш за все потрібно звернутися до хорошого фахівця, який підбере вам правильні гомеопатичні засоби, враховуючи індивідуальні особливості вашого чада.

Погана імунна система є однією з причин збільшення у дітей аденоїдів. Якраз правильно підібрані гомеопатичні засоби здатні поліпшити стан імунної системи в цілому і допомогти перемогти ці ускладнення. Незабаром ви самі зможете побачити, що дитині стало легше дихати, а кількість інфекційних захворювань, якими він хворіє, зменшиться.

Дітям не можна використовувати краплі, які звужують судини. Іноді батьки капають занадто багато, а в результаті цього життєдіяльність знижується, виникає сонливість, шкіра блідне, дихання стає прискореним. Таким чином застосування судинозвужувальних крапель стає небезпечним для життя.

Закапувати ніс можна протарголом. Його можна купити практично в кожній аптеці. Перед його застосуванням обов’язково необхідно промити ніс: це не дасть краплях ковзнути в ротову порожнину. Коли закопуєте ніс, покладіть дитину на спину. В одну ніздрю закапайте приблизно шість крапель. Потім дайте йому трохи часу полежати на місці. Проводьте процедуру два рази на день протягом двох тижнів. Повторити цей курс можна не менше, ніж через один місяць.

Краплі в ніс при аденоїдах у дітей

Дуже часто лікарі стали призначати спрей НАЗОНЕКС при даній проблемі. Його необхідно вводити в ніс. Цей спрей здатний знизити вплив алергії на організм, а також протистоїть запальним процесам. Препарат призначають не тільки дорослим, а й дітям, так що батьки можуть сміливо їм лікувати своїх діток без шкоди для здоров’я. Судячи з відгуків батьків, при використанні НАЗОНЕКСу вдавалося уникнути операцій. Препарат дійсно опинявся дієвим: полегшував дихання, прибирав набряк.

Хороших результатів можна досягти поєднанням гомеопатичного лікування та лазеротерапії.

Лікування в домашніх умовах

У домашніх умовах можна використовувати різні народні засоби, не використовуючи гомеопатичних препаратів.

З давніх-давен люди практикують лікування аденоїдів у дітей чистотілом. Як не дивно, такий метод дає хороші результати. За допомогою чистотілу можна приготувати компрес і краплі в домашніх умовах. Спочатку необхідно підігріти молоко. Потім додайте до нього чистотіл (з розрахунку на 1 склянку молока одну чайну ложку чистотілу). Доведіть цей відвар до кипіння, потім охолодіть і обов’язково процідіть. Цей відвар необхідно прикладати на горло перед сном і закапувати ніс п’ять разів на день по дві кап.

Існує також і інший спосіб лікування чистотілом. Сік чистотілу необхідно розвести з водою в співвідношенні 1:60. Цей розчин послужить краплями, які необхідно закопувати в ніс по одній два рази в день. Робити це потрібно один місяць, але кожен день не забувайте робити новий розчин.

Краплі для носа можна також зробити з буряка. Потріть на тертці одну буряк і видавіть з неї 1 склянку соку. До бурякового соку додайте одну столову ложку меду. Цією сумішшю потрібно закопувати ніс приблизно п’ятнадцять днів по п’ять кап.

Також підійдуть інгаляції з різними ефірними маслами. Ви можете використовувати для інгаляцій такі масла: м’ятна, кипарисове, ялівцеві. Якщо у вас немає спеціального інгалятора, то дитина може дихати маслом з флакончика або налити його невелику кількість на серветку і вдихати запах.

Рекомендується також промивання носа розчином морської солі два рази в день. Якщо дитя зовсім маленьке, то рекомендується відсмоктати з носика слиз за допомогою щітки, яку можна купити в будь-якій аптеці, потім вже зробіть промивання. Ця процедура здатна видалити мікроби, відновити нормальне дихання і заспокоїти слизову оболонку в носі.

Пам’ятайте, якщо ви виявили збільшені аденоїди у дітей — лікування повинно піти негайно. Чим раніше батьки починають лікувати своїх дітей, тим краще будуть результати.