Креатинін норма у жінок в крові. здорова жінка


Дитина 12 років, Інтереси дитини / Понедельник, Ноябрь 27th, 2017

Креатинін — норма в крові у жінок

Креатинін норма у жінок в крові. здорова жінка

Креатітін — кінцевий продукт білкового обміну, який виводиться з організму через нирки. Показники креатиніну в крові відображають функціонування нирок і стан м’язової тканини. Вміст креатиніну виявляється за допомогою біохімічного аналізу крові, при цьому слід враховувати, що його норма у жінок і чоловіків різна.

Які показники креатиніну в крові у жінок вважаються нормою? Про це розкажуть фахівці.

Рівень креатиніну в крові — норма у жінок

Норма креатиніну в крові у жінок знаходиться в прямому зв’язку з віком. Референсні показники за віковими категоріями такі:

  Від 14 до 18 років — 44 — 88 мкмоль / л; від 18 до 60 років — 53 — 97 мкмоль / л; від 50 років — 53 — 106 мкмоль / л.

Таким чином, до досягнення статевої зрілості показники норми нижче приблизно на 9 одиниць, а після 50 років норма креатиніну у жінок в середньому вище приблизно на 9 одиниць.

У вагітних жінок нерідко спостерігається значне зниження показника відносно норми. Дуже поширена ситуація, коли, яка очікує дитину жінка, дізнавшись результати аналізу крові, приходить в жах, що креатинін у неї нижче норми майже вдвічі. Насправді це тимчасове явище, пов’язане з особливостями фізіології.

Підготовка до здачі аналізу на креатинін

Щоб результати аналізу на визначення вмісту креатиніну були найбільш достовірними, слід:

Виключити фізичні навантаження за дві доби. Протягом доби не приймати спиртне, міцний чай і кава; менше їсти білкової їжі. За 8-10 годин до відвідування лабораторії не є, і пити тільки воду без газу. Перед забором крові розслабитися і посидіти хоча б 10 хвилин в спокійному стані. Причини зміни рівня креатиніну в крові

Високий рівень креатиніну

Підвищення креатиніну, перш за все, свідчить про патологічних процесах в нирках, які розвинулися в результаті інфікування, злоякісної пухлини, недостатнього припливу або відтоку крові. Іншими причинами збільшення кількості креатиніну є:

  Серцева недостатність; травма з пошкодженням м’язів; великі опікові рани; значна крововтрата, в тому числі при внутрішніх кровотечах; патології м’язової системи (міастенія, м’язова дистрофія і т. д.); ендокринні порушення (акромегалія, гіпертиреоз); зневоднення організму; променева хвороба.

Крім того, рівень креатиніну підвищений у тих пацієнтів, які вважають за краще м’ясну їжу. Прийом деяких медикаментів, в тому числі, барбітуратів, сульфаніламідів, тіазиднихдіуретиків і ін. Також може спричинити зростання вмісту в крові креатиніну.

Увага! Підвищення концентрації креатиніну нерідко спостерігається у пацієнтів, схильних до ожиріння.

Збільшення рівня креатиніну супроводжується такими симптомами, як:

  Біль і відчуття тяжкості в поперековій зоні; утруднене дихання; постійне відчуття втоми, занепад сил; зниження апетиту, нудота; порушення сечовиділення аж до повної відсутності сечі; підвищений артеріальний тиск; сплутаність свідомості; судоми.

Низький рівень креатиніну

Рівень креатиніну нижче норми може бути викликаний:

Тривалий прийом кортикостероїдів також може стати причиною зниження рівня креатиніну.

Як ви переконалися, відповідна нормі концентрація креатиніну в крові — ознака здоров’я. Цифри, що відповідають нормальних показників, відзначаються у тих людей, у яких органи і системи організму функціонують без значних проблем.

Креатинін в крові — норма, підвищені і знижені показники

Креатинін — речовина, що є кінцевим продуктом переробки та обміну білків. Креатинін утворюється в результаті розпаду креатину, який бере участь в енергетичному обміні тканин і м’язів. Освіта креатиніну відбувається в печінці, з якої він і виділяється в кров. Виводиться з організму людини креатинин з сечею нирками. При аналізах, показник його є одним з найбільш важливих, так як розповідає про нормальне функціонування нирок або про відхилення.

Зміст

Норма

Креатинін в крові — норма залежить від багатьох факторів, які в різній мірі впливають на організм людини:

  Обсяг м’язової маси людини; раціон харчування і переважання або недолік м’яса в ньому; стать і вік людини; маса тіла; наявність захворювань запального характеру в організмі.

Надходження креатиніну в кров постійно, тому його нормальні показники залежать в основному від м’язової маси людини. Вимірювання проводиться в мікро моль на літр плазми крові.

Креатинін в крові, норма:

Креатинін норма у жінок в крові. здорова жінка

для дітей до одного року — 18 — 35 мкмоль / л; для дітей від 1 року до 14 років — 27 — 62 мкмоль / л; для жінок — 53 — 97 мкмоль / л; для чоловіків — 55 — 115 мкмоль / л.

У другому і третьому триместрі вагітності, у жінок спостерігається зниження показника креатиніну на приблизно 40%, що не є патологією, так як обсяг крові збільшується і підвищується плазмоток через нирки.

Провести оцінку кількості креатиніну в організмі можна при взятті крові на біохімічний аналіз:

  Кров необхідно здавати з ранку натщесерце між 8 і 11 годин; напередодні ввечері намагатися не переїдати і не є за 8 — 14 годин до аналізу; воду пити перед аналізом можна; не можна пити сік, чай та інші напої.

Аналіз креатиніну в сечі можна визначити, взявши її на аналіз в одноразової баночці, з ранку натщесерце.

Підвищені показники

Підвищений показник креатиніну в крові може свідчити про наступні порушення в роботі нирок і інших систем організму:

Креатинін норма у жінок в крові. здорова жінка

Гостра ниркова недостатність — внаслідок неї нирки значно погіршують або припиняють виконувати потрібні їм функції, тому сечовина і креатинін не виводяться, а накопичуються; Хронічна ниркова недостатність — при ній гинуть нефрони, які відповідають за функціональність нирок. Розвивається вона зазвичай на тлі пієлонефриту або інших захворювань нирок; Зневоднення, в результаті якого збільшуються показники багатьох систем; Гіпертиреоз — підвищення гормонів щитовидної залози, які прискорюють розпад білків, і збільшується виділення креатиніну; Поразки м’язів в результаті операцій або травм, коли креатинін у великій кількості виділяється в кров з травмованих м’язів; Променева хвороба, яка розвивається через вплив на організм випромінювання; При тривалому стисненні м’язів і м’яких тканин може накопичитися підвищений рівень креатиніну. Такий стан може спостерігатися у людей, які постраждали від землетрусу або обвалів. Прийом ліків, які можуть підвищувати рівень креатиніну в крові.

Підвищений показник креатиніну в крові людини може говорити і про високий вживанні м’ясних продуктів в його раціоні.

На ранній стадії захворювання нирок, креатинін може деякий час залишатися на нормальному рівні, тому зазвичай його показники розглядають спільно з аналізом сечовини.

Знижені показники

Знижений рівень креатиніну може показати аналіз при наступних порушеннях в організмі:

Креатинін норма у жінок в крові. здорова жінка

зниження м’язової маси людини; затримка і накопичення зайвої рідини в організмі; дистрофічні зміни м’язової тканини; вегетаріанство або голодування, при якому в організм не поступає достатня кількість білка; прийом кортикостероїдних гормонів спортсменами; вагітність (не є патологією).

Будь-яке відхилення показника креатиніну від норми вимагає ретельного обстеження систем організму, постанови діагнозу, підбору правильного лікування і спостереження у кваліфікованого лікаря.

Відео

Креатинін, норма у жінок

Креатинін крові — показник, який допомагає відобразити функцію нирок і захворювання скелетних м’язів. Креатинін є одним з кінцевих продуктів при обміні білків. В його утворенні бере участь креатин, що синтезується з амінокислот (гліцину, аргініну, мeтіоніна) в підшлунковій залозі і печінці. Звідти він починає надходити в кров і інші органи. Далі 2% креатину бесферментатівно розпадається і стає креатинином.

Потрапляючи в кров, він через нирки, виводиться з сечею. Якщо функції нирок порушені, то креатинін починає накопичуватися в крові.

Креатинін в крові — норма у жінок

Визначення креатиніну визначається біохімічним аналізом крові. Для жінок — норма креатиніну в крові становить 53-97 мкмоль / л.

Показник креатиніну в крові залежить певною мірою від м’язової маси. Цим пояснюється більш високий рівень креатиніну у чоловіків, ніж у жінок. Внаслідок того, що м’язова маса швидко не змінюється, то рівень вмісту креатиніну в крові — показник досить постійний.

Рівень вмісту креатиніну в крові при вагітності зазвичай знижується приблизно на 40%. Це відбувається при змінах фізіологічних процесів.

Норма рівня вмісту креатиніну в сечі у жінок

Креатинін, як і інші складові залишкового азоту, виділяється з сечею. Визначення вмісту креатиніну в сечі дозволяє лікарю досліджувати функцію і стан нирок. Нормою вмісту креатиніну в сечі у жінок є показник — 5,3 — 15,9 ммоль / л.

При порушенні видільної діяльності нирок, креатинін в сечі знижується. Іншими причинами зниження креатиніну в сечі можуть стати: гіпертиреоз, анемія і можливі захворювання м’язів.

Фактори, які можуть спотворювати результат

  Будь-якого обмеження в режимі харчування перед аналізом не потрібно. Але факторами, такими, що спотворюють результат, може стати гемоліз проби крові, який може бути спровокований деякими похибками під час взяття крові, або на етапі зберігання зразка. Підвищений рівень креатиніну залежить від прийому деяких ліків, таких як аскорбінова кислота, цефазолін, цефаклор, резерпін, нітрофуразон, ібупрофен та ін. Так само можуть впливати речовини, які володіють токсичним впливом на нирку. Це сполуки ртуті, сульфаніламіди, деякі група антибіотиків, такі як тетрациклін. Ще одним фактором може стати стан зневоднення організму або після операційних або механічних уражень м’язів. Підвищення креатиніну можливо в крові людини, які віддають перевагу виключно м’ясну їжу. При надлишкової м’язової маси у жінок можливий підвищений показник, не дивлячись, що функція нирок може бути в нормі. Факторами, що знижують результати дослідження, може стати прийом кортикостероїдів, показаних при лікуванні багатьох алергічних захворювань, а також голодування, відсутність білка в їжі, затримка рідини в організмі.
Додати коментар