Лікування компресійного перелому хребта поперекового відділу. Лікуємо хвороби рук ніг


Насморк у дитини, Препарати для дітей / Вторник, Август 29th, 2017

Перелом поперекового відділу хребта

Перелом поперекового відділу хребта — це патологічний стан у людини, при якому порушується цілісність поперекових хребців. Даний стан зустрічається в 2-3% випадків всіх діагностованих переломів у людини і 45-50% випадків всіх переломів хребетного стовпа. Зустрічається повсюдно, серед всіх вікових груп. Найбільш часта причина таких станів — різноманітні травми.

Класифікація

Класифікація за наявністю ускладнень і вираженості процесу:

  Стабільний, не ускладнений перелом. Кісткові уламки не зміщувати, спинний мозок не пошкоджений; Нестабільний, ускладнений. Відбувається порушення цілісності спинного мозку та інших структур хребта, кісткові фрагменти зміщуються і далі погіршують стан.

За характером перелому існує ще кілька різновидів:

  Ізольований перелом тіл хребців; Ізольований перелом дужок; Ізольований перелом суглобових відростків; Ізольований перелом поперечних відростків; переломовивіх; Компресійний перелом; Осколковий перелом.

Причини переломів

Лікування компресійного перелому хребта поперекового відділу. Лікуємо хвороби рук ніг

Серед основних причин перелому поперекового відділу хребта можна виділити:

  Стрибок або падіння з висоти; остеопороз; ДТП; Удар по спині; Спортивні травми (хокеїсти, фігурне катання, балет та ін.); Побутові травми; Пухлина хребта.

Симптоми переломів поперекового відділу

Симптомами перелому поперекового відділу є:

  Виражена біль в поперековому відділі хребта; Оніміння шкіри; Порушення чутливості нижніх кінцівок; М’язова слабкість в ногах; Парези або паралічі ніг; Нетримання сечі або її затримка; Імпотенція у чоловіків; Порушення рухливості в хребті.

Діагностика

Лікування компресійного перелому хребта поперекового відділу. Лікуємо хвороби рук ніг

Після опитування та огляду пацієнта і установки попереднього діагнозу лікар призначає інструментальні методи діагностики:

Лікування переломів поперекового відділу хребта

Перша допомога

Для надання першої допомоги потерпілому з переломом поперекового відділу хребта, необхідно знайти тверді носилки і укласти туди пацієнта. При цьому хребетний стовп слід максимально знерухомити і зафіксувати, щоб не пошкодити спинний мозок при транспортуванні. При необхідності дають симптоматичні препарати, включаючи знеболюючі засоби.

Консервативне лікування

Консервативне лікування спрямоване на усунення больового синдрому, відновлення цілісності хребта і на повне відновлення звичного ритму життя пацієнта. Основні методи:

   Медикаментозне лікування — знеболюючі препарати, переважно в ін’єкційної формі (Лідокаїн, Ультракаїн, Анальгін, Диклофенак та ін.). Вертебропластика. Застосовується при переломах без зміщення. В уражений хребець вводиться спеціальне цементуюче речовина, яке скріплює кісткові фрагменти. Кісткове витяжіння за п’яту або гомілку. Пацієнт, лежачи на твердій кушетці з піднятим ножним кінцем і з вантажем на п’яті або гомілки (до 15 кг), втягує зміщені відламки хребців під вагою вантажу і власної ваги. Після підтвердження рентгенологічно, що хребці знаходяться в фізіологічному положенні, пацієнту накладають гіпсовий корсет. Весь період витягнення під попереком знаходиться м’який валик. Фізіотерапія. Є кінцевим етапом в лікуванні перелому поперекового відділу хребта. Найбільш часто застосовується кілька методів:

Лікування компресійного перелому хребта поперекового відділу. Лікуємо хвороби рук ніг

   Масаж. Сприяє зменшенню болю і м’язового спазму, покращує кровотік і обмін речовин; ЛФК. Відновлює звичну рухливість хребта, зміцнює м’язовий каркас спини; ультразвукова терапія. Знімає спазм в м’язах, знеболює, ліквідує запалення і прискорює відновні процеси в тканинах; електрофорез з кальцієм. Зміцнює кістки і прискорює утворення щільної кісткової мозолі.

Оперативне лікування

Хірургічне втручання проводиться при малоефективним консервативному лікуванні або при наявності ускладнень і великої кількості кісткових уламків. В першу чергу лікар очищає хребет від дрібних осколків, які неможливо закріпити, а після цього фіксує великі частини хребців металевими пластинами або болтами. При необхідності проводиться пластика хребців. Після операції пацієнта фіксують гіпсовим або іншим бандажем або корсетом на 6-8 тижнів, до повного зрощення хребців.

Ускладнення

До ускладнень поперекових переломів відносяться досить важкі стану:

  Параліч ніг; Розрив спинного мозку; Нетримання сечі; Імпотенція у чоловіків; Випадання матки і фригідність у жінок; Міжхребцева грижа.

Профілактика

З метою профілактики переломів поперекового відділу хребта слід виконувати і дотримуватися ряду правил і умов:

  Уникати ДТП, дотримуючись правил дорожнього руху; Не порушувати техніку безпеки на воді та робочих місцях; Тренувати м’язовий каркас спини; Регулярно правильно харчуватися (вживати достатню кількість вітамінів, мінералів і поживних речовин).

Важливо про компресійному переломі хребта в попереку

Компресійні переломи хребта істотно відрізняються від переломів іншого виду, так як При цій травмі можуть бути зачеплені життєво-важливі органи і артерії . а також нервові структури.

Поперековий відділ хребта вміщує в себе 5 хребців і несе найбільшу найбільше навантаження. Форма хребетного стовпа в бічному ракурсі нагадує собою пружину, один вигин її поступово переходить в інший.

Саме за допомогою такої форми Хребет допомагає рівномірно розподіляти навантаження і утримувати рівновагу .

Переломи в попереково-крижовому відділі — це саме часте явище серед компресійних переломів хребта. Приблизно 100 осіб з 1 мільйона щорічно отримують травми хребта в поперековому відділі.

Про компрессионном переломі хребта

Досить не рідкісне явище — компресійний перелом в області попереку. Така проблема може виникнути внаслідок надмірного згинання хребта. У таких, наприклад, випадках:

  Під час падіння на ноги або сідниці з висоти; При отриманні удару, який припадає в місце між лопатками (падаючим вантажем або механічним транспортом); При падінні на спину вантажу з великою вагою, що викликає роздроблений перелом (згинання під гострим кутом хребта).

Клиновидна компресія хребців ( Рідко — одного хребця ) відбувається в першому випадку, а також здавлювання тіл хребців по вертикалі. А ось в останньому випадку відбувається вивих, перелом, потім зміщення верхнього хребетного сегмента.

Найчастішим місце переломів компресійного характеру буває — Поперековий відділ . а саме в місці з’єднання рухомої і малорухомої частини.

Компресійний перелом в поперековому відділі хребта — що це

Серед найбільш частих переломів # 8212; грудного і поперекового хребетного відділу, другий займає 42% серед загальної їх кількості .

Найпоширеніший варіант локалізації компресійного перелому в області попереку — це перелом хребців L1-T12 (між останнім грудним хребцем і першим поперековим), так як цей відрізок вважається якоюсь критичною точкою через підвищеної рухливості в цьому місці хребта.

Перелом хребця L2 (другого хребця в поперековому відділі) має пояснення в надмірних навантаженнях на перші два хребця поперекового відділу.

Компресійні переломи носять характер порушення в хребетному стовпі його цілісності, що супроводжується здавленням і скороченням висоти поперекових хребців.

Причини виникнення компресії хребців

Неможливість всмоктування кальцію в кишечнику або нестача кальцію через порушення в організмі обміну речовин. Дегенерація, в тому числі і остеопороз хребта. Травми попереку механічного і фізичного характеру.

Симптоматика компресійного перелому хребта в поперековому відділі характеризуються різкими больовими відчуттями, зниженням чутливості в нижніх кінцівках, Повної обездвиженностью або скутість рухів .

Діагностика і лікування перелому в поперековому відділі

Діагностування проводить досвідчений фахівець на основі огляду, анамнезу, лабораторних досліджень, скарг, рентгенографічних досліджень, МРТ і КТ.

Лікування компресійного перелому поперекового відділу має бути Негайно і комплексним . У необхідному порядку призначається постільний режим, вітаміни і лікарські знеболюючі препарати. Необхідно Під час консервативного лікування строго носити жорсткий корсет .

Якщо погіршень немає, то через деякий час призначають гігієнічну гімнастику вранці, ЛФК, точковий і лікувальний масаж, плавання і санаторно-курортна реабілітація до повної працездатності.

Хірургічне втручання може знадобитися при складних компресійних переломах хребта в попереково-крижовому відділі.

Воно може проводитися інвазивних або малоінвазивними методами (кіфопластіка або вертебропластика).

Лікування, як власне і подальша реабілітація — це тривалий процес і досить складний, і На позитивну динаміку процесу одужання суттєво впливає позитивний самонастрой пацієнта .

А чутливі руки хорошого остеопата зможуть не тільки допомогти швидко встановити наявність захворювання, а також призначити найбільш результативне лікування.

Оскільки перелом хребта поперекового відділу — небезпечна травма, то Займатися самолікуванням буде марно . Прогноз при переломі в області попереку компресійного характеру вельми сприятливий — в основному все пацієнти швидко реабілітуються.

Компресійний перелом поперекового відділу хребта

Складові елементи хребетного стовпа — хребці — виконані їх кісткової тканини і з’єднані міжхребцевими дисками, які забезпечують амортизацію і рухливість. Порушення цілісності може статися в кістковій тканині в будь-якій частині організму. На жаль, не є винятком і «вісь» людського організму — хребет. Найчастіше переломи трапляються в поперековому, а також в нижньому частини грудного відділу хребта.

Компресійний перелом поперекового відділу хребта відбувається внаслідок дії значної сили на тіло хребця. Таку силу тіло може випробувати при великій осьової навантаженні при нахилі вперед внаслідок удару об землю прямими ногами при падінні з висоти. Можуть бути й інші причини перелому:

  При протіканні дегенеративних змін в хребетних дисках, яке супроводжується «просіданням» хряща і зниження амортизуючої функції диска. При розвитку такого процесу (остеохондроз, грижа міжхребцевого диска) для порушення цілісності кістки досить дії навіть порівняно невеликих сил; остеопороз міжхребцевих дисків є грізною проблемою кісткової тканини. При цьому хребець втрачає свою міцність внаслідок зміни структури тканини. Навіть забій поперекового відділу хребта може призвести до перелому хребця. Згідно зі статистикою, практично кожен другий з літніх людей у ​​віці 70-80 років, які страждають на остеопороз, хоча б один раз лікували перелом саме в поперековій області. Остеопороз провокує зниження росту людини і виникнення і розвитку горба.

Таким чином, компресійний перелом поперекового відділу хребта може бути викликаний автомобільною аварією, стрибком з висоти, падінням, іншої силою, що впливає на хребет, а також фізіологічними проблемами міжхребцевих дисків і структури кісткової тканини. Також метастази ракових клітин також можуть привести до компресійного перелому.

Симптоми компресійного перелому хребта:

  Від отриманої травми — біль в поперековому відділі хребта різкого характеру, яка також може віддавати в верхні або нижні кінцівки; слабкість і оніміння — при пошкодженні структур нервових закінчень біля хребта; помірна. Поступово посилюється біль говорить про поступове руйнування хребця внаслідок прогресуючого остеопорозу.

Діагностичні процедури при компресійному переломі хребта

При наявності тривожних симптомів, медиками аналізуються причини виникнення больового синдрому, який може бути клінічним проявом цілого ряду захворювань. Після визначення приблизного діагнозу, лікар направить на проходження УЗД поперекового відділу хребта та інших процедур:

  Рентген попереково-крижового відділу хребта виконується в двох проекціях, що дасть можливість виявити порушення цілісності кісткової тканини хребця. томографія хребта призначається при необхідності детального вивчення структури хребця. У ряді випадків перелом загрожує пошкодженням спинного мозку, що вкрай небезпечно. Рентген хребта не здатний визначити характер ушкодження спинних нервів. Для цієї мети може бути показана мієлографія. МРТ також дозволить оцінити ступінь пошкодження нервових структур спинномозкового каналу; малоактивний спосіб життя і нераціональне харчування передбачає виведення кальцію з структури кісткової тканини. У зв’язку з цим жінкам у віці 50 років і старше необхідно проходити обстеження денситометрію на предмет наявності остеопорозу. обов’язково при підозрі на перелом поперекового відділу хребта необхідно провести перевірку функціонування спинного мозку, ганглій і периферичних нервів.

Рентген поперекового відділу хребта підготовка

Рентгенографія поперекового відділу хребта вимагає спеціальної підготовки для отримання об’єктивних результатів. Йдеться перш за все про підготовку кишечника, яка передбачає проведення декількох очисних клізм безпосередньо перед рентгенографією. Не рекомендується проводити таке дослідження вагітним жінкам. Однак при гострій необхідності може бути використаний спеціальний свинцевий захисний фартух.

  Консервативні методи; кіфопластіка; вертебропластика.

Поширені консервативні методи передбачають усунення болю, фіксацію пошкодженого хребця за допомогою тимчасового корсета, а також застосування фізіопроцедур і спеціального масажу. Необхідно дати можливість хребту відновитися, в зв’язку з чим пацієнту протипоказана будь-яка фізична активність. Після відновлення призначають вправи ЛФК, які сприяють встановленню правильного осі хребта і формують м’язовий корсет.

Поділіться з друзями: