Лікування перелому ребер в домашніх умовах. домашнє лікування


Пневмонія / Воскресенье, Ноябрь 19th, 2017

НАРОДНА МЕДИЦИНА

Як лікувати перелом ребра

Лікування перелому ребер в домашніх умовах. домашнє лікуванняПерелом ребер — досить часте травматологічне захворювання. Перелом виникає внаслідок удару в грудну клітку, а також як результат дорожньо-транспортних пригод та падінь. З огляду на специфічності такої травми, кожен повинен знати як лікувати перелом ребра.

Звичайно, багато неприємностей доставляє ускладнений відкритий перелом ребер. Часто він може супроводжуватися великими крововиливами. Тоді лікування перелому ребра може відбуватися тільки в умовах стаціонару. Набагато простіше лікувати звичайний неускладнений перелом. Як правило, повна реабілітація хворого відбувається в домашніх умовах.

Перша допомога при переломі ребер

При домашньому лікуванні перелому ребра гіпсові пов’язки не застосовуються. Зате на ребра накладається туга пов’язка. Вона дещо обмежує дихальні рухи, та й хворому не варто багато рухатися і перевтомлюватися.

Дуже багато хто не знаючи як лікувати перелом ребра влаштовують хворому справжній постільний режим. Однак цього не потрібно робити. Навпаки, хворий потребує свіжого повітря, різноманітному харчуванні. Приділіть увагу продуктів, що сприяють загоєнню кісткової тканини.

Найдоступніші і корисні страви — зварені на основі желатину: заливне, желе, а також молочні продукти і вершки. Нехай в раціоні хворого кожен день будуть вітамінні страви: відвар шипшини. сир, горіхи, хурма. лимони, фініки, смородина. Будуть дуже корисними чаї з кропиви, медунки, деревію.

Що робити при тріщині або переломі ребра

У домашніх умовах лікувати перелом ребра можна за допомогою засобів народної медицини.

• Серед великої кількості народних засобів для лікування таких травм потрібно виділити муміє. Його розводять в теплій воді з розрахунку 0,1 г (дітям) і 0,2 г (дорослим) муміє на 50 мл. води. Цей цілющий напій п’ють за 1 годину до їжі.

Крім того, на основі рожевого масла і муміє можна приготувати ефективну лікувальну суміш. У бульбашці рожевого масла розчиняють полграмма муміє. Її втирають легкими масажними рухами в травмовану область. Такі процедури помітно прискорюють процес одужання після травми.

• Так само цілющими властивостями володіє і ялицеве ​​масло. Його також обережно втирають в місце забиття або перелому.

Як лікувати перелом ребра народними засобами

При лікуванні такого роду травм дуже ефективні компреси і примочки. Вони прискорюють зрощення кістки і значно зменшують больові відчуття. Для лікування застосовуються золота різка, кора граната, плоди шипшини.

• Золоту різку готують так: 1 ст ложка трави заливається склянкою окропу в термосі. Через 2 години остуджують, змочують в настої шматок тканини і прикладають до ребру, поверх поліетилен і пов’язка.

• Кору граната потрібно варити півгодини: 1 ст ложку кори залити склянкою окропу, варити на повільному вогні, потім долити води до початкового об’єму і прикладати у вигляді компресу, як написано вище.

• Шипшина готують з вечора: 1 ст ложку плодів шипшини заливають половиною літра окропу в термосі. Цю дозу вітамінного настою випити протягом дня по 100 мл за раз.

Схожі статті

    Лікування перелому ребер в домашніх умовах. домашнє лікуванняБолить лікоть Лікування перелому ребер в домашніх умовах. домашнє лікуванняЛікування скипидаром Лікування перелому ребер в домашніх умовах. домашнє лікуванняКоріння соняшнику лікування Лікування перелому ребер в домашніх умовах. домашнє лікуванняМ’язова біль

Як лікувати перелом ребра?

Перелом ребра — це травма грудної клітини, що відбулася в результаті будь-якого фізичного або механічного впливу (сильний прямий удар в область грудної клітини, падіння важких предметів на груди, падіння з висоти та ін.) При цьому перелом може бути як множинним (кілька ребер) , так і поодиноким (перелом одного ребра).

Тертьові уламки всередині грудної клітини створюють характерний звук, який чути, якщо прикласти голову до грудей хворого. Хворий при цьому відчуває біль під час вдиху і / або видиху.

Перелом ребра може бути двох видів:

Неускладнені переломи одного-двох ребер лікується в домашніх умовах, але після обов’язкового огляду лікарем зробленого рентгенологічного дослідження в травмпункті. При ускладнених переломах хворі повинні бути госпіталізовані.

Як лікувати перелом ребра неускладнений?

Неускладнений перелом ребра . При неускладненому переломі хворому в першу чергу призначають постільний режим і обмеження в русі — хворому повинен бути забезпечений повний спокій.

Гіпсову пов’язку при ускладненому переломі не накладаються.

Як лікувати перелом ребра? У перший тиждень вводяться знеболюючі препарати.

При односторонньому переломі ребра на здорову сторону ставляться банки або гірчичники для запобігання можливих застійних явищ, що можуть призвести до плевриту або пневмонії.

Протягом усього відновного періоду хворому необхідно дотримуватися принципів лікувального харчування. Харчування має включати їжу, багату кальцієм, білками і вітамінами групи D. За рекомендацією лікаря пацієнт також приймає спеціальні препарати, що містять кальцій і вітамін D.

Реабілітаційний період становить близько чотирьох тижнів.

Лікування ускладненого перелому ребра

Ускладнений перелом ребра лікується тільки в стаціонарних умовах під наглядом лікаря. При цьому в разі пошкодження внутрішніх органів в результаті перелому ребра хворому призначається термінова операція.

Множинні переломи ребер середньої і найбільшою тяжкості повинні лікуватися комплексно. Необхідно зняти біль і зафіксувати уламки ребра. Крім того, лікар повинен подбати про усунення пошкоджень всередині грудей # 8212; парадоксального зміщення грудної клітини.

Для усунення деформації грудної клітки і забезпечення нормальних умов вентиляції легенів великі реберні клапани витягають за грудину або ребра за допомогою вантажу вагою в 2-5 кгна протягом 2-4 тижнів.

Для профілактики пневмонії призначається антибіотикотерапія.

Реабілітаційний період займає від півтора до двох місяців.

САМІ ЦІКАВІ НОВИНИ

Як лікувати зламані ребра?

    Грудна клітка Перелом ребер Лікування при переломах

АнатоміяГрудь — це верхня частина тулуба. Щоб знати, як визначити перелом ребер, ознайомимося для початку з анатомією грудної клітини. Кістковий каркас, що закриває внутрішні органи, називається грудною кліткою. Грудна клітка складається з 12-ти пар ребер. З боку спини ребра з’єднуються з хребтом. Між ребрами перебувають міжреберні м’язи, нерви, судини. Реберні хрящі забезпечують рухливість грудної клітини. Сім верхніх пар хрящів з’єднані з грудиною. З 8-го по 10-е ребра з’єднані між собою. А 6-е і 7-е пов’язані ні з чим. Вони лежать вільно. Зсередини грудна клітка вистелена сполучною тканиною.

Переломи ребер Перелом ребер — досить часта травма. Найчастіше переломи ребер трапляються у літніх людей. Так як кістки у них менше пластичні і при будь-якому, навіть не сильному ударі ламаються. Найбільш часто трапляється перелом першого ребра. Перелом — це пошкодження кістки з порушенням її цілісності. Як правило, переломи ребер трапляються в слідстві падіння на бік, при сильному стисненні грудної клітини або в результаті сильного удару в грудину. Найчастіше переломи ребер не серйозні, багато людей навіть не звертаються за медичною допомогою і з часом ребра зростаються самі. Але зламане ребро може пошкодити внутрішні органи, тоді наслідки можуть бути плачевними.

Як визначити переломи ребер? Визначати чи є перелом чи просто сильний удар, повинен лікар-травматолог. Для початку пацієнта відправляють на рентген і вже судячи зі знімків лікар призначає лікування. Так само при обмацуванні грудини досвідчений травматолог легко виявить перелом ребер. Але на рентген відправить в будь-якому випадку, щоб визначити серйозність перелому і правильно поставити діагноз. Як визначити переломи ребер в домашніх умовах? Скажу відразу — це неможливо! Можна лише припускати, а точний діагноз може поставити лише лікар. Але якщо після сильного удару або падіння турбує сильний біль в грудній клітці, людині важко дихати, біль посилюється при розмові, кашлі, русі, то слід негайно звернутися за медичною допомогою в поліклініку або викликати швидку допомогу. Швидше за все це перелом. Передні і бічні переломи супроводжуються сильним болем, а ось пошкодження задніх відділів менш болючі і переносяться на багато легше. Отримавши численні переломи ребер, людина відчуває себе на багато гірше. Він сидить нерухомо, так як будь-який рух викликає сильний біль, людина важко дихає і часом навіть синіє, можливо почастішання пульсу. У місцях перелому спостерігається набряклість м’яких тканин і часом синці або гематоми. При пальпації може чутися поскрипування. Через кілька днів після перелому, може розвинутися небезпечне захворювання — посттравматична пневмонія. Про розвиток пневмонії свідчить погіршення загального стану людини, починається інтоксикація організму, утруднення дихання і підвищується температура. Отримавши перелом ребер лікування потрібно почати якомога швидше. А самолікування тільки погіршить стан хворого. Дуже багато помиляються вважаючи, що для швидкого зрощення ребер необхідно туго перев’язати грудну клітку і обмежити руху. В результаті, стає ще важче дихати і в легких може розвинутися застійна пневмонія. При відсутності своєчасного лікування ускладнення переломів ребер становлять небезпеку для життя хворого.

Лікування перелому ребра залежить від його тяжкості. Якщо перелом нескладний, то при надходженні травматолог зробить місцеве знеболення або блокаду. Потім призначить анальгетики, відхаркувальні препарати, фізіотерапевтичні процедури і лікувальну гімнастику. Пацієнту рекомендують сидяче положення в ліжку. Як правило, при нескладних переломах госпіталізація не потрібна, пацієнт відправляється додому і доліковується в амбулаторних умовах. Множинні і переломи з ускладненням вимагають фіксації ребер, щоб відновити цілісність всієї грудної клітки. Легкі звільняють від крові і сдавливающего повітря. У деяких випадках, ця операція проводиться неодноразово. Під місцевою анестезією лікар робить надріз в міжреберному проміжку і вводить дренажну трубку. Інший кінець трубки опускають в банку з водою. Банку повинна знаходитися нижче грудної клітини хворого. Скупчується повітря виходить через трубку. Дренаж зазвичай ставлять на кілька діб, коли все повітря вийде, його видаляють. Важливо займатися лікувальною гімнастикою для відновлення вентиляції легенів. Але вправи можна виконувати лише коли больові відчуття пройдуть. Обов’язково треба зайнятися дихальною гімнастикою, щоб відновити рівне дихання. В особливо небезпечних випадках лікарі вдаються до штучної вентиляції легенів. З усього вищезазначеного можна зробити певні висновки. Не варто займатися самолікуванням, а довірити це досвідченим лікарям. Потрібно дбайливо ставитися до свого здоров’я, воно у кожного одне.