Можна хрестити дитину день народження


День народження дитини, Шкіра дитини / Вторник, Декабрь 13th, 2016

Таїнство хрещення — один з найсерйозніших кроків після народження в родині малюка, адже після цього обряду він вже матиме приналежність до православної релігії на все життя. Тому батьки відповідально підходять як до вибору хресних батька і матері, церкви, де пройде служба, а також дати заходу.

Можна хрестити дитину день народження

Навіщо взагалі хрестити маленьких дітей

У православ’ї вважається, що В момент хрещення починається духовне життя людини і на нього сходить благодать Бога . завдяки цьому таїнству він отримує порятунок і стає повноцінним, визнаним членом церкви.

Багато людей сумніваються, що хрестити дитину в дитинстві правильно, тому що в такому неусвідомленому віці малюк, звичайно, не має віри і не розуміє того, що відбувається. Крім того, розглядається обряд як би позбавляє малюка права вибору в майбутньому, коли він виросте і, можливо, захоче сповідувати іншу релігію або власних поглядів.

З іншого боку, служителі церкви стверджують, що для приналежності дитини до православ’я і його духовного захисту досить міцної віри матері, батька і хресних батьків. Після обряду саме на останніх лежатиме обов’язок стежити за релігійним вихованням дітей, прищепленням їм правильних поглядів і моральних цінностей.

Проводити таїнство хрещення чи ні — повинні вирішувати батьки відповідно до своєї віри, світоглядами і совістю.

У якому віці найкраще нести хрестити дитину

Оптимальним вважається 40 день безпосередньо після народження. Це час відводиться для того, щоб мати після перенесених пологів встигла відновитися і, найголовніше, очиститися від наслідків плотського гріха. Присутність жінки в церкві при наявності будь-яких виділень неприпустимо.

Деякі вважають за краще хрестити малюка в 8-денному віці, одночасно з нареченням ім’ям. До речі, раніше саме цей період вважався найбільш сприятливим, і таїнство проводилося для всіх дітей на 8-9 день після появи на світ.

В окремих випадках дозволяється виконати обряд і набагато раніше, протягом першого тижня життя немовляти. Це доцільно робити, якщо дитина народилася слабким або хворим, щоб захистити його і допомогти зміцніти.

Слід зазначити, що багато батьків хрестять дітей і в більш дорослому віці: від 3-х місяців до року.

Церква підтримує хрещення в абсолютно будь-який час . але з досвіду священнослужителів видно, що підросли малюки, як правило, негативно реагують на незнайому обстановку і контакт з чужими людьми, починають вередувати і плакати. Тому все-таки рекомендується хрестити дитину раніше.

Можна хрестити дитину день народження

Найбільш сприятливі дні, коли можна хрестити дитину

З огляду на те, що описується таїнство є прилучення людини до релігії і церкви, хреститися дозволено в будь-який день, навіть під час свят або поста.

Якщо ви налаштовані дуже серйозно і хочете зробити все за правилами, то найкраща дата — Хрещення.

Хороший день тижня для проведення обряду — четвер. Крім того, є постійний список найсприятливіших чисел:

 • 9, 11, 12 і 20 січня;
 • 7, 9, 21 і 27 лютого;
 • 4, 11, 18, 22 і 28 квітня;
 • 2, 6, 10, 12, 16 і 24 травня;
 • 3, 8, 12, 18, 22, 24 і 28 червня;
 • 4, 7, 21 і 29 липня;
 • 2, 4, 16, 22, 26 і 28 серпня;
 • 14, 16 і 28 вересня;
 • 3, 9 і 18 жовтня;
 • 2, 8, 12, 14, 16 і 18 листопада;
 • 24 або 27 грудня.

Важливо пам’ятати: незважаючи на те, що хрестити в святкові дні і пост можна, це обов’язково потрібно узгодити зі священиком, тому що в церкві є свій розклад і служби.

Чи можна хрестити підріс дитини чи підлітка

Вік людини, насправді, не має визначального значення. Якщо з яких-небудь причин його не хрестили в дитинстві, нічого не заважає виконати таїнство пізніше.

В даному випадку важливо зазначити, що становлення особистості дитини вже почалося, і він починає самовизначатися в питаннях релігії і віри, усвідомлювати себе як духовна істота.

Тому перед хрещенням потрібно поговорити зі священиком, можливо, навіть сповідатися.

Літо спека хочеться на море. А чи можна взяти з собою дитину? Давайте розбиратися: http: // mozhno-detyam. net / drugie-voprosy / na-more. html

Що кажуть священнослужителі про те, коли можна хрестити дитину

Численні питання, що задаються в церкви з цього приводу, мають завжди одна відповідь: таїнство хрещення можна провести абсолютно в будь-якому віці незалежно від дати, але чим раніше — тим краще.

У кожної церкви є власні встановлені традиції і правила, з якими потрібно ознайомитися перед вибором часу хрещення.

Щоб обряд пройшов добре і правильно, відвідайте священика і поговоріть з ним, він дасть цінні поради, допоможе визначитися з віком малюка, призначити дату заходу.

Крім того, святий отець розповість, як вибрати хресних батьків, дасть настанови з приводу технічних сторін таїнства і ознайомить вас з церковними канонами. Це допоможе організувати день хрещення вашої дитини найкращим чином, щоб протягом свого життя він залишався оберігаємою, захищеним і щасливим людиною.

Навігація по публікаціям

Додати коментар Скасувати відповідь

Хрещення дитини — священний оберіг

Богом даний обряд

Хрещення — милостиве дійство для будь-якої людини (як дітей так і дорослих). Деякі батьки хочуть поєднати це з днем ​​народження дитя, але не впевнені в своїй правоті. Немає принципової різниці в який момент життя відбувається це велике таїнство Господнє. Набагато важливіше, щоб цей вчинок був підготовлений і усвідомлений з боку батька і матері, не став даниною звичайних традицій. Прийнято вважати, що малюка треба хрестити на восьмий чи сорок перший день після народження, але це більшою мірою умовності. Припустимо, що новонароджений хворий, а батьки з глибокою вірою у зцілення хочуть охрестити його — тоді можна і потрібно це зробити якнайшвидше.

Можна хрестити дитину день народження

Під час проведення обряду на людину сходить благодать Божа і душа знаходить Ангела Хоронителя — надійного захисника і покровителя. Відбувається очищення від первородних гріхів. Душа і тіло змиває з себе негативну енергію, а у відповідь, наповнюється світлом, миром і добром.

Духовні наставники

Хрещений батько і хрещена мати — значущі люди в житті хрещеного. Це повинні бути світлі, добрі, життєрадісні, віруючі люди. З ними хрещеник в майбутньому може ділиться своїми проблемами, невдачами, переживаннями, страхами. Завдання хресних — втішити, дати ділову пораду, підказати правильне рішення, направити на чесний шлях.

Вибирати духовних наставників випливає з кола рідних і особливо близьких людей. Шукати серед тих, кому довіряєш найдорожче — душу свою дитину, а не тих, від кого чекаєш багатих подарунків на свята, веселого спілкування для себе. Самі хресні повинні усвідомлювати яка почесна місія на них покладається і серйозно підготуватися до майбутнього обряду. Зовсім не обов’язково, щоб хресні були глибоко воцерковлені християни, але світла віра повинна все ж присутні. Бажано провести бесіду з батюшкою, витримати пост кілька днів (кому скільки під силу), сходити на сповідь, причаститися перед таїнством хрещення.

Можна хрестити дитину день народження

Згідно з церковними канонами, хресні не повинні бути подружжям або парою, так як між ними не сприймаються плотські стосунки. Забороняється присутність хресною в церкві під час критичних днів, а також якщо вона недавно народила (можливо тільки після закінчення сорока днів після пологів). Самі хресні обов’язково повинні бути хрещеними!

Ідеї ​​та приклади подарунків до Дня народження — Подарунки однорічним карапузам

Відповідальний вибір

Вибір церкви і священика в даному випадку має важливе значення. Якщо батьки постійні парафіяни якогось певного храму, то питання вибору відпадає сам собою. Велике щастя проводити обряд хрещення в такому священному місці, де сам завжди відпочиваєш душею і серцем. Якщо ж ви рідко відвідуєте православні обителі і не можете визначитися — саме час побувати в декількох парафіях, поговорити зі священиками, помолитися — тоді рішення прийде саме, немов нізвідки.

Уважний, спокійний, розважливий батюшка обов’язково розповість про важливість проведення обряду хрещення, передоручаючи потім вас своїм безпосереднім помічникам, які пояснять вам різні нюанси цього процесу, дадуть відповідь на всі хвилюючі питання, порадять які необхідні речі потрібно мати при собі.

Можна хрестити дитину день народження

Поширені запитання

Зазвичай у матері і батька, які прийняли рішення охрестити своє дитинча виникає маса питань:

 • Чи можливо хрещення під час посту або великих свят?
 • Що повинно входити в хрестинний набір?
 • Чи можна провести обряд вдома?
 • Які молитви потрібно знати?
 • Що краще: індивідуальне хрещення або загальне?
 • Чи можна хреститися без хресних батьків або тільки з наявністю одного з них?
 • Яке духовне ім’я буде дано?
 • Які існують прикмети при хрещенні?
 • Кого запрошувати на хрестини?
 • Як правильно святкувати хрестини?
 • Що можна дарувати хрещеним батькам?
 • Чи можна проводити відео та фотозйомки під час хрещення?

На всі ці та інші питання ви отримаєте самі детальні та вичерпні відповіді звичайно ж в церкві. Не женіться за суворим дотриманням всього в дрібницях — запам’ятайте основні правила.

Нехай душі батьків, хресних і хрещеного тихо зрадіють і прийдуть в трепет від залучення до великого божественного таїнства!

Цікаво почитати:

Коли можна хрестити новонародженого?

Ваш малюк народився, він перебуває вдома, трохи звик до обстановки і навіть навчився посміхатися Але тепер виникає наступне питання: Коли можна хрестити новонародженого? Через скільки днів хрестять новонародженої дитини?

З одного боку, малюк ще такий слабенький, а з іншого — родичі наполягають, щоб його похрестили якомога швидше, мовляв, так у нього буде захист. Треті, відповідаючи на питання, коли хрестити новонародженого, наводять аргументи, що краще хрестити його пізніше, щоб попрощалися вчинені ним гріхи.

Коли ж хрестити новонародженого, на який день вже можна?

На який день хрестять новонародженої дитини? У Древній Церкві ще до появи християнства новонародженого приносили в храм на восьмий день, здійснювали обрізання і нарікали ім’я дитині. І зараз в Православній Церкві існує традиція здійснювати Хрещення дитини не раніше восьмого дня.

Коли краще хрестити новонародженого, якщо він хворий?

Коли краще хрестити новонародженого, якщо він хворий? Якщо новонароджений малюк хворий, то його намагаються охрестити як можна швидше. З одного боку, це пов’язано з побоюваннями, що малюк може померти нехрещеним і мама не зможе за нього молитися в Церкві. З іншого боку, не варто думати, що, якщо ви вирішили хрестити новонародженого рано, значить, думаєте, що він помре. Навпаки, якщо малюка охрестити, то можна за нього молитися і здійснювати поминання на проскомидії під час Літургії, можна його причастити, а це зміцнить його і духовно, і тілесно.

Коли можна хрестити новонародженого?

У Православній Церкві існує також звичай хрестити дитину на сороковий день. Після народження дитини, мама 40 днів проходить період очищення, знаходиться в нечистоті, тому бути присутнім на хрещенні своєї дитини не зможе. А на сороковий день, після прочитання молитви про дружину-породіллі після 40 днів, мама зможе бути присутнім на одному з найважливіших подій в житті малюка, Купити хрестинний набір для дівчинки або Хрестильний набір для хлопчика. До того ж, новонароджений вже зміцніє і над ним легше буде зробити священнодійства, ніж над зовсім маленьким.

Коли треба хрестити новонародженого, щоб він отримав захист? Занадто рано робити Хрещення над дитиною не варто, і не потрібно боятися, що йому тоді не буде захисту. У Православній Церкві, поки дитина тільки народилася, на богослужінні моляться про маму зі чадом, так що ні дитина, ні мама не позбавлені Божої допомоги.

Коли можна хрестити новонародженого, якщо не вийшло охрестити його до сорока днів або в сороковий день? Буває, що мама ще не встигла підготуватися до хрещення або малюк ще недостатньо зміцнів, не знайшли хресних батьків або хресні не можуть приїхати на хрестини в намічений час. Тоді вчинення Хрещення відкладається, але, разом з тим, відкладається і участь малюка в церковному житті, і причастя. У скільки хрестять новонародженого в такому випадку? Краще залагодити всі обставини і не затягувати хрещення, адже важливіше не те, щоб був багатий стіл, щоб догодити всім рідним, а то, щоб малюк зміг швидше стати членом Церкви і брати участь в таїнствах. Постарайтеся підібрати день, зручний для всіх, але головне, — постарайтеся, щоб день, коли потрібно хрестити новонародженого, запам’ятався вам і малюкові на все життя.

Зробимо висновки: то, в якому віці хрестять новонароджених, вирішує не Церква, а, в першу чергу, батьки дітей. Головне — з належною увагою поставитися до цієї важливої ​​події в житті дитини і не сильно його затягувати.

Автор статті: Тетяна Ратнікова, теолог-релігієзнавець