Навчити дитину відстоювати інтереси


Навчання дітей, Препарати для дітей, Шкіра дитини / Четверг, Декабрь 8th, 2016

Як навчити дитину відстоювати свої інтереси

Коли ваша дитина ще маленький, ви відстоюєте практично всі його інтереси. Ви говорите від його імені в дитячому саду, розповідаєте лікаря про те, де і що у нього болить, і втручаєтеся в разі необхідності, щоб допомогти малюкові отримати право покататися на гойдалках. Однак всі діти виростають і з часом повинні навчитися стояти за себе самі.

Навчання навику захищати власні інтереси допоможе вашій дитині протягом усіх шкільних і університетських років, а також в його взаєминах і успішному побудові кар’єри.

Ось деякі поради, які допоможуть вам навчити дитину відстоювати власні інтереси і думка:

  • Учіть дитину бути надійним, щирим і заслуговує на довіру. Його дії повинні гармоніювати з його почуттями. Навчаючи його величезному значенню цінностей і цілісності, ви зміцните його внутрішній стрижень і, таким чином, його здатність бути ассертивної *.
  • Пояснюйте різницю між ассертивної і агресивністю. Стара приказка говорить: Важливо не те, що ти говориш, а як ти це говориш, її сенс значущий для правильного розуміння захисту своєї думки. Навчання дитини вмінню тактовно і чітко пояснювати свою позицію і свої почуття по відношенню до інших людей, не беручи оборонної позиції, дозволяє йому відстоювати власні інтереси без необхідності чийогось схвалення. Якщо ваша дитина стурбований тим, як його сприймає оточення, він втрачає здатність лідирувати і вести за собою інших людей.
  • Важливо навчити дитину бути тим, ким він сам хоче себе бачити. За допомогою вашого власного щирого і відкритого взаємодії з іншими людьми ви повинні щодня показувати і вчити дитину поважати чужу думку, цінувати його, а потім слідувати велінням своєї совісті і своїм внутрішнім переконанням. Життя складається з взаємовідносин, тому вміння вашої дитини відстоювати свої інтереси сприяє розвитку найбільшого потенціалу здорових взаємовідносин з іншими людьми. Демонструйте дітям приклад хороших управлінських навичок (планування, організацію роботи, контроль над її виконанням, використання тайм-менеджменту і т. Д.) — Це навчить їх захищати власні інтереси без домінування над людьми.
  • Учіть дитину уважно слухати і практикувати емпатію (усвідомлене співпереживання). Вивчайте його цінувати ідеї і думки інших людей і не йти на конфронтацію з ними в разі розбіжностей, а також не відмовлятися при цьому від власних переконань. Навчальні групи, спортивні команди, дитячі клуби — все це численне оточення може навчити вашої дитини захищати власні інтереси без надмірного керівництва з боку.

? Захист власних інтересів — це один із способів взяти під контроль свою долю. Коли ваша дитина навчиться стояти за себе, то зможе в повній мірі самореалізуватися і максимально розкрити свій особистісний потенціал. Користь від навчання вміти відстоювати власні інтереси величезна: від здатності позбавлятися від хворих взаємин до здатності просити про підвищення і отримувати просування по кар’єрних сходах.

* Ассертівность — поведінка, що поєднує внутрішню силу і ввічливість по відношенню до оточуючих. Це здатність в ситуації зовнішнього тиску коректно відстоювати свої інтереси і свою лінію поведінки, спокійно говорити немає того, що вас не влаштовує, і продовжувати в соціально прийнятній формі ефективно наполягати на своїх правах.

Рейтинг статті: 5 з 5 на основі 1 оцінок.

Навчити дитину відстоювати свої інтереси

Допоможіть порадою, не знаю як бути. Ситуація наступна:
Син 2,5 року сором’язливий, не просто сходиться з новими дітьми. Не вміє захистити своє. На вулиці в пісочниці, наприклад, у нього можуть забрати з рук іграшку, він спокійно подивиться, може іноді похникать, і піде грати в що-небудь інше, але не стане забирати.
Або у нього є друг, ровесник, разом грають і той його може вдарити, він ніколи не дасть здачі. Якщо той його штовхне, впаде, похничет, і знову таки не дасть здачі.
Коли пояснюю йому що треба не віддавати іграшку, якщо вона йому потрібна самому, або давати здачі, то мотає головою, мовляв ні, не буду. При цьому з татом б’ється будь здоров.
А адже скоро в сад. Зовсім затюкають. Намагалася взагалі ніяк не втручатися, нехай сам розбирається, так дивитися на все це серце кров’ю обливається, зовсім не по-хлоп’ячому.
Як правильніше вчинити?

Допоможіть порадою, не знаю як бути. Ситуація наступна:
Син 2,5 року сором’язливий, не просто сходиться з новими дітьми. Не вміє захистити своє. На вулиці в пісочниці, наприклад, у нього можуть забрати з рук іграшку, він спокійно подивиться, може іноді похникать, і піде грати в що-небудь інше, але не стане забирати.
Або у нього є друг, ровесник, разом грають і той його може вдарити, він ніколи не дасть здачі. Якщо той його штовхне, впаде, похничет, і знову таки не дасть здачі.
Коли пояснюю йому що треба не віддавати іграшку, якщо вона йому потрібна самому, або давати здачі, то мотає головою, мовляв ні, не буду. При цьому з татом б’ється будь здоров.
А адже скоро в сад. Зовсім затюкають. Намагалася взагалі ніяк не втручатися, нехай сам розбирається, так дивитися на все це серце кров’ю обливається, зовсім не по-хлоп’ячому.
Як правильніше вчинити?

Мій такий же був, в садку все само владналося. Т. е. Дитина і зараз не забіяка, і може дозволити забрати (на час, пограти) свою іграшку, але якщо вирішив, що його образили, — або виховательці піде наскаржиться, або сам починає кривдникові на весь майданчик вимовляти, що так не можна, або своє назад відніме, іноді може і штовхнути у відповідь. Загалом, кожен раз по ситуації орієнтується. А за рахунок того, що за характером не агресивний, притягує миролюбних хлопчаків, з ним охоче грають.
Спостерігаючи за хлопцями 3-4 років, я бачу, як непросто доводиться забіякам, їх повільно, але вірно починають ігнорувати, виключати із загальних ігор. Хтось стає миролюбні, хтось залишається без компанії.

Чи не затюкають. Поки-Ваше завдання відстоювати його інтереси. В саду — це буде завдання вихователя. Не треба радити давати здачу — у відповідь можна отримати набагато сильніше. Де Ви бачили таку кішку, якої важливо, що про неї думають миші?

Ну не те щоб постійно давати здачу, але хоча б якось захищати себе. А то його б’ють, а він стоїть чи плакати починає.

Так Ви ж поруч — дійте. Чому дворічна дитина повинна сама себе захищати? Перш за все щоб він зрозумів — битися і штовхатися, відбирати — ПОГАНО. Ви розумієте, що Ваш дволітка дасть як-нитка здачу п’ятирічці і полетить в дальній кут? Де Ви бачили таку кішку, якої важливо, що про неї думають миші?

Про п’ятирічку я взагалі мовчу. Якщо полізе п’ятирічка, то я природно втручуся, тут сили не рівні. У своїй розповіді я писала про друга, якому також 2,5 року. Не можу ж я постійно в їх відносини втручатися: з одного боку це не навчить моєї дитини самостійності, він буде постійно за моєю спиною, а з іншого боку, не буду ж я виховувати чужого хлопчика, кажучи як недобре битися, якщо його мама мовчить ( не залежно від того, які ми з нею подруги).

А Вас не бентежить, що невтручання такого роду може бути розцінено Вашою дитиною як схвалення поведінки забіяки? У нашому болотистому низинному краї уп’ятеро більше б дичини велося. (С)

Як навчити дитину відстоювати свої інтереси

Боязкому і соромливому по природі малюкові буває складно налагодити контакт з оточуючими. У тому числі і з однолітками. Але допомогти йому розвинути впевненість в собі можуть батьки. Для початку налаштуйтеся на те, щоб підняти самооцінку свого малюка.

По-перше, ніколи не концентруйтеся на невдачах малюка. Чи не висловлюйте своє несхвалення його дій вголос. Навіть якщо вам є, за що посварити вашої дитини, будьте, як мінімум, стримані. А за кожен успіх, навпаки, хваліть.

Діліться успіхами дитини з іншими членами сім’ї. Можете спеціально зателефонувати бабусі або тітки, щоб розповісти, яку чудову конячку з пластиліну зліпив ваш малюк (виграв у конкурсі, змаганнях, намалював картину, написав пісню і т. Д.). Поставте цю конячку на найпочесніше місце в своїй квартирі і показуйте всім гостям. Дитина повинна усвідомити, що здатний зробити щось цінне.

По-друге, завжди цікавтеся думкою дитини. Робити це необхідно, навіть в дрібницях. Наприклад, ви йдете за продуктами. Запитайте малюка, а який суп приготувати сьогодні на обід? Або, яка скатертину підійде до кухонного інтер’єру краще — біла або світло-коричнева?

Нехай дитина відчує, що його думка є цінним. Він зрозуміє, що є цінною особистістю, а в деяких питаннях ви взагалі приймаєте його, як рівного собі. Ці нескладні дії з вашого боку допоможуть дитині підвищити самооцінку.

Адекватність самооцінки допоможе малюкові стати впевненіше. А це значить, що повідомляти будь-кому про свою думку і навчитися відстоювати його малюкові буде легше.

Поспостерігайте за тим, як малюк поводиться в присутності однолітків. Якщо ви помітите, що він пасує перед кимось із дітей, тримається осторонь, не бере участі в загальних іграх — розберіться, в чому проблема. Якщо справа відбувається в дитячому саду — поговоріть з вихователем.

Вихователь завжди знає, хто з дітей є лідером. Якщо лідер серед дітей діє агресивно, не дає іншим дітям проявити себе, навчіть свою дитину давати відсіч. Поясніть, що ніхто з дітей, наприклад, не має права відбирати у нього іграшки, тому що іграшки належать саме йому, вашій дитині.

Якщо ви ретельно працювали над першою частиною завдання — підвищували самооцінку дитини, то цей етап ви подолаєте просто. Впевненість в своїх силах допоможе малюкові «взяти пальму першості» на ігровому майданчику. Ну або, як мінімум, не пасувати перед лідером, навчитися захищатися.

Якщо ситуація набагато складніше і вашої дитини утискають у дворі або в школі, знущаються над ним або навіть б’ють. Вам необхідно разом з педагогами вирішити цю проблему. Але не варто все робити за дитину. Своїм авторитетом ви можете приструнити хуліганів, але дозвольте і дитині зробити рішучий крок.

Хлопчик повинен бути досить фізично підготовлений, щоб зуміти дати відсіч хулігану самостійно. Займіться спортом. Разом бігайте, підтягувати, навчіть хлопчика декільком прийомам самооборони і рукопашного бою.

Хлопчик не повинен боятися вступити в бійку. Звичайно, не варто ростити з нього пропащого забіяки, який, крім як кулаком, не здатний діяти. Розвивайте дитини всебічно. Багато читайте художньої літератури. Нехай дитина зрозуміє (через зіткнення зі світовою класикою), що таке гідність, честь, вміння дати відсіч ворогу, мудрість, чоловіча дружба і т. Д.

Підтримуйте малюка в його починаннях, не йдіть самі всупереч його інтересам, дайте позитивним прагненням дитини розвиватися і дозрівати. Якщо він не буде відчувати перешкод всередині сім’ї, а, навпаки, підтримку, він буде пам’ятати про це в будь-якій критичній ситуації. Це допоможе йому діяти впевненіше і вміти відстоювати свою думку.