Низький тиск і низький пульс. питання пацієнтів


Плями у дитини, Температура у дитини / Вторник, Ноябрь 21st, 2017

Низький тиск і низький пульс: причини, лікування, профілактика

Постійно низький тиск і низький пульс в медицині позначаються терміном гіпотонічній стан. Слід зазначити, що зниженими вважаються всі показники менше 100/60 мм рт. ст. За свідченням лікарів, гіпотонія спостерігається головним чином у людей середнього віку, але може зустрічатися і у зовсім юних хлопців і дівчат. Такий стан може бути як фізіологічним, так і патологічним.Низький тиск і низький пульс. питання пацієнтів

Фактори, що провокують розвиток гіпотонії

Низький тиск і низький пульс у здорових в цілому людей обумовлюються спадковою схильністю і деякими особливостями організму. Фізіологічна реакція — це характерно для професійних спортсменів. Акліматизація і адаптація організму до нових умов. Напевно ви помічали, що поїздки на відпочинок в жаркі країни або в гори нерідко знаменуються головним болем і відчуттям розбитості. Це пояснюється зниженим вмістом кисню в повітрі, надто високою або, навпаки, низькою температурою. Низький тиск і низький пульс — поширені симптоми у пацієнтів з вегето-судинною дистонією і гіпофункцією щитовидної залози, а також у людей, які перенесли черепно-мозкову травму або важку операцію. Тиск різко падає, а пульс сповільнюється при крововтратах, шоковому стані, гострому отруєнні і інфаркті міокарда.Низький тиск і низький пульс. питання пацієнтів

Лікування

Низький тиск і низький пульс супроводжуються масою неприємних відчуттів: хворі скаржаться на постійну слабкість, млявість, апатію, швидку стомлюваність, погіршення пам’яті, знижену працездатність, безсоння. Крім того, пацієнтів турбує печія, метеоризм, набряки, головні болі. Щоб поліпшити свій стан, фахівці рекомендують спати не менше восьми годин на добу і правильно харчуватися. Іноді частий пульс, низький тиск вдається нормалізувати за допомогою збалансованого раціону, що включає білки, жири, вуглеводи і мінеральні речовини. Підвищити тиск можна чашкою міцної кави або рослинними нейростимуляторами: настоянкою лимонника або аралії, екстрактом елеутерококу, пантокрин. Народна медицина радить приділяти більше уваги таким продуктам, як сир і солоні горіхи (проте не зловживайте ними, якщо у вас є проблеми з нирками).Низький тиск і низький пульс. питання пацієнтів

Рекомендації для гіпотоніків

Низький тиск і температура нерідко змушують людину мучитися з ранку від головних болів. Щоб полегшити свої пробудження, лікарі пропонують пацієнтам не вставати занадто різко: це якраз той випадок, коли можна п’ять-десять хвилин поніжитися в ліжку. Привчіть себе випивати щодня не менше двох літрів рідини — ця порада підходить не тільки тих, що худнуть дамочкам, але і гіпотонікам. Те ж стосується і дрібного харчування — їжте потроху, але часто. Намагайтеся уникати статичних навантажень — замініть їх ігровими видами спорту: плаванням, тенісом, волейболом. Покращують самопочуття і водні процедури — контрастний душ, гідромасаж, сауна (останнє — з крайньою обережністю). Виконуйте всі ці рекомендації, і, швидше за все, ніяких додаткових лікарських засобів вам не буде потрібно.

Додати коментар

Низький тиск і низький пульс свідчать про гипотоническом стані організму.

Коли ми говоримо: Тиск підвищений або Тиск знижений, під цим мається на увазі артеріальний тиск людини в міліметрах ртутного стовпчика, яке є одним з основних показників загального стану організму. Адже завдяки йому забезпечується циркуляція крові і як наслідок здійснення обмінних процесів. Для діагностики стану організму важливі два показники — це систолічний (верхнє) і діастолічний (нижній) тиск в момент максимального скорочення і розслаблення серцевого м’яза, відповідно. Саме різниця в тиску призводить до циркуляції крові в організмі людини. Нормальними прийнято вважати показники 120 мм рт. ст. на 80 мм рт. ст. Тиск зазвичай вимірюється тонометром на руці від плеча до ліктя, так як, саме, в цьому місці воно відповідає артеріального тиску в аорті. Відхилення від норми, як в сторону підвищення, так і зниження свідчить про порушення в організмі. Наприклад, підвищений артеріальний тиск може свідчити про захворювання серцево судинної системи.

Для більш точної попередньої діагностики стану організму докторами завжди розглядаються кілька показників, серед них пульс і температура. Для середньостатистичної людини нормальним пульсом вважається пульс від 60 до 80 ударів в хвилину в стані спокою, а температура тіла — від 36,5 С до 37,2 С.

Низький тиск і низький пульс , згідно з медичною термінологією брадикардія, є ознакою гипотонического стану. Гіпотонія може бути в будь-якому віці і носити фізіологічний характер, пов’язаний зі спадковою схильністю, або свідчити про патологію.

Низький тиск і низький пульс при фізіологічній гіпотонії не впливають на самопочуття людини. Зазвичай такі люди живуть повноцінним життям, виконуючи будь-яку фізичну і розумову роботу, і дізнаються про знижених показниках тиску і пульсу тільки під час проведення медогляду. Низький тиск і низький пульс може виникати при переїзді в період адаптації, а також у спортсменів як фізіологічна реакція після навантажень. У цих випадках загальний стан людини незначно погіршується, але через певний період показники нормалізуються, і організм починає функціонувати нормально.

При патологіях низький тиск і низький пульс часто супроводжується непритомністю і запамороченнями, слабкістю, сонливістю і швидкою стомлюваністю, частими головними болями і укачиванием в транспорті. При несподіваному виникненні таких симптомів і при регулярному їх повторенні протягом тривалого часу потрібно обов’язково звернутися до лікаря для діагностування першопричини. Низький тиск і низький пульс, що виникли різко, без явних причин, можуть бути ознаками гострого інфаркту міокарда, тромбоемболії легеневої артерії, алергічних реакцій або внутрішньої крововтрати.

Затяжний хронічний стан може свідчити про порушення в нервовій і ендокринних системах. Різні ендокринні порушення, наприклад, недостатність надниркових залоз, вимагають негайного лікування, в іншому випадку вони можуть привести до необоротних патологічних змін в організмі. Також такий стан дуже часто виникає в затяжних стресових ситуаціях, при депресіях і хронічному недосипанні. В цьому випадку, швидше за все, може знадобитися допомога психіатра.

Низький тиск і температура при гіпотонії теж взаємопов’язані, так як в гипотоническом стані вона може знижуватися до 36 С і нижче. Це посилює гіпотонію, викликану будь — якими хворобами, в зв’язку зі зниженням опірності організму. До з’ясування причин і діагностування захворювання низький тиск і температуру слід регулярно підвищувати медикаментозними і народними засобами.

Частий пульс, низький тиск є дуже небезпечним поєднанням, так як прокачування крові в цьому випадку через судини ускладнюється і зменшується кровоподача до різних органів і частин тіла. Тому, якщо куль перевищує 83 удари на хвилину, а тиск при цьому залишається низьким, слід негайно звернутися до лікаря. Частий пульс, низький тиск можуть бути симптомами інтоксикацій організму, ознаками анемічного стану, дихальною недостатністю і іншими патологіями.

Таким чином, при низькому тиску в поєднанні зі зниженою температурою і відхиленням пульсу від норми необхідно негайно звернеться до медичного закладу.

Низький пульс

Низький пульс найчастіше відзначається у людей зі зниженим артеріальним тиском. Порушення ритму серцевих скорочень в сторону зменшення в кардіології прийнято називати брадикардією. У цьому випадку кількість ударів в хвилину становить близько 40-50. Зниження ритму можливо з фізіологічних причин, наприклад, під час сну, в стані спокою (у спортсменів), при тривалому перебуванні в холодному приміщенні, при зміні кліматичних умов.

Брадикардія розвивається внаслідок зміни функціонування синусового вузла, який продукує електричні імпульси. Патологічний процес призводить до недостатнього постачання тканин організму корисними речовинами і киснем, що в подальшому обернеться порушеннями в роботі внутрішніх органів. Низький пульс може протягом тривалого часу не турбувати хворого, в подальшому приєднуються інші клінічні прояви:

    Запаморочення; головні болі; непритомність; слабкість; підвищена стомлюваність; нудота блювота.

На зміни пульсу впливають ендокринні патології, прийом гормональних засобів, захворювання щитовидної залози, психологічні стреси. Цей симптом найчастіше свідчить про порушення роботи серцево-судинної системи. Ішемічна хвороба серця. вроджені або набуті вади. артеріальна гіпертонія. інфаркт нерідко характеризуються уповільненим пульсом.

При зверненні до кардіолога в першу чергу проводяться діагностичні процедури. Отримати достовірну інформацію дозволяє добове моніторування ЕКГ. Пацієнт протягом доби (іноді 2-3 днів) носить з собою спеціальний прилад, який реєструє показання ЕКГ в різні періоди фізичної активності. Розпорядок дня, режим прийому лікарських препаратів залишається колишнім. Хворий в особистому щоденнику відзначає турбують його симптоми (поява головного болю, переднепритомні стану). Завдяки даному обстеженню вдається встановити причину зниження серцевих скорочень і стрибків артеріального тиску.

Самостійно вживати заходів для боротьби з низьким пульсом небезпечно для здоров’я, оскільки це може привести до непоправних наслідків. Тимчасове поліпшення приносять напої з кофеїном (міцний чорний чай, кава), екстракти женьшеню, елеутерококу. Медикаментозні засоби повинні призначатися тільки кардіологом після очного прийому. При різкому настанні брадикардії необхідно викликати невідкладну допомогу, оскільки існує ризик летального результату через поганий кровообіг. В такому випадку вводять ліки, наприклад, адреностимулятори внутрішньовенно.