Пальминг для очей як робити. Лікування захворювань очей


Вправи для дітей, Дитина 11 років / Вторник, Декабрь 12th, 2017

Пальминг для очей

Що таке пальминг?

Пальминг — це вправа на розслаблення очей. Воно є дуже давнім і належить йогам. Вправа «пальминг» слід виконувати кожен раз, коли ви відчуваєте напругу в очах або коли просто про що-небудь мрієте або уявляєте.

На перший погляд, пальминг для очей — дуже проста вправа, яке не вимагає ніяких зусиль. Однак можуть виникнути проблеми при його виконанні, особливо це стосується психологічної частини пальминга.

Як робити пальминг

Пальминг для очей як робити. Лікування захворювань очей

Вам слід зробити руку плоскою шляхом повного випрямлення пальців. Наступний крок докласти руку до ока. Але рука повинна залишатися прямій. Ви просто накриваєте очей. Візьміть іншу руку і відсуньте мізинець. Після чого також пряму долоню прикладіть до іншого оці.

У вас повинно вийти так, що мізинець як би з’єднує дві долоні. При цьому це все повинно виглядати як надіті на вас окуляри, правда, в формі перевернутої англійської літери V.

Як тільки почнете виконувати вправу «пальминг», очі варто тримати закритими, в цьому і весь сенс. Вам варто повністю розслабиться. Навіть ваші долоні і пальці повинні бути повністю розслаблені. Для цього ви повинні впертися ліктями, наприклад, на коліна. Ну а якщо у вас велике зростання, то варто щось підкласти, наприклад, можна подушку — і м’яко, і добре.

Ви повинні трохи нахилитися вперед. Але ваше завдання при цьому — повністю зберегти прямоту в хребті і в шиї. Шия і хребет повинні виглядати так, як ніби в вас вставили палицю. У той же час всі м’язи повинні бути максимально розслаблені. Чим вище розслаблення тіла, тим краще. Що стосується постановки долонь, то тут не варто підходити критично до всього цього. Ви повинні зрозуміти для себе, як вам зручніше.

Головне при виконанні пальминга — щоб долоні не тиснули на очі, так як це призведе до напруження очей. Щоб перевірити, чи правильно ви доклали руки, відкрийте пару раз очі під долонями. Якщо очі відкриваються вільно — значить, все нормально.

Як тільки ви почали робити пальминг для очей, вам варто про щось задуматися, наприклад, що ви будете робити. Не варто вдивлятися в чорноту. Але тільки думки не повинні бути дратівливими для вас.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Тривалість вправи

Починаючи вправу, не варто приділяти пальмінгу занадто багато часу. Спочатку вам цілком вистачить секунд десять. Навіть цей незначний час може дати вам дуже багато. Ви повністю розслабити очі. Роблячи так, ви не тільки допомагаєте очам зрозуміти почуття розслаблення, а й поступово ваше тіло теж звикне до цього.

Результат пальминга

Як було сказано вище, пальминг допомагає очам знайти спокій, а точніше, розслабитися. При цьому приходять в дію нервові клітини очей. Так як очі розслабляються, то відбувається так, що вони повертаються в нормальний стан. А значить, і косоокість може не розвиватися. Ви як би насичуєте очі новою енергією. Енергія при цьому досить спокійна.

Найкращий варіант — спочатку трохи подивитися на сонце, а потім зробити пальминг. І вийде, що ви замкнули світло в очах, а потім ввібрали його. Плюси цього методу ще до кінця не вивчені, але бувало навіть так, що ті люди, які бачили погано, за допомогою такого розслаблення повертали свій зір в норму.

Пальмінг для очей Як робити

Пальминг — основна вправа для зняття напруги очних м’язів і відновлення зору. Правильне виконання пальминга включає фізичний і психічний розслаблення. Не робіть цю вправу, якщо ви голодні, стомлені або знаходитеся в стані психоемоційного збудження. Спочатку відпочиньте, вгамуєте голод, усуньте непотрібні думки, включіть приємну медитативну музику і заспокойтеся.

Як робити пальминг

Подбайте про те, щоб вам ніщо не заважало, вимкніть мобільний телефон і не включайте таймер (будильник) для контролю часу. Корисно включити медитативну музику. Перед виконанням вправи треба зігріти долоні, розтерши їх одна об одну або потримавши в гарячій воді.

Пальминг для очей як робити. Лікування захворювань очей

Робити пальминг можна лежачи або сидячи; в положенні стоячи тіло не зможе розслабитися. Складіть кисті рук човником і покладіть їх на очі таким чином, щоб пальці перехрещувалися на лобі. Розмістіть долоні так, щоб не проникало світло і в той же час, щоб долоні не заважали очам вільно відкриватися і закриватися. Центри долонь — перед очима, пальці перехрещуються над переніссям.

Пам’ятайте: напруги в руках бути не повинно! Правильно розташуйте долоні, щоб під них не проходило світло. Закрийте очі, перевірте відсутність напруги в століттях і бровах.

Роблячи пальминг сидячи, покладіть лікті на стіл, а голову легко обіпріть на долоні; НЕ вигинає шию і не сутультесь. Бажано, щоб спина була пряма і голова на одній лінії з нею. Якщо стіл дуже низький, підкладіть під лікті що-небудь ще (книги або подушку). Якщо робите лежачи на спині, підкладіть під лікті подушку; можна робити пальминг і лежачи на животі.

Є ще дві оригінальні пози. Поза ембріона: сісти на коліна, опустити голову на підлогу, поклавши лоб на перехрещені долоні. Сидячи з піднятими колінами: див. Рис.

Під час пальминга намагайтеся повільно і досить глибоко дихати (не переходьте межі комфорту).

Пам’ятайте головне: ніякого фізичного дискомфорту бути не повинно. При його появі перервіть вправу і усуньте причини дискомфорту.

Завдання пальминга — розслабити напружені очі. Точний показник досягнутого розслаблення — бачення чорного поля під час пальминга. Люди з нормальним зором з закритими очима і в відсутності світла бачать тільки чорноту. При порушеному зорі, коли очі і мозок напружені, людина бачить ілюзію світла.

Щоб досягти правильного результату, не намагайтеся працювати з очима. Чи не застосовуйте силу, щоб побачити чорне поле. Ви побачите цю чорноту, коли ввійдете в стан повного спокою й умиротворення, а ваші очі повністю розслабляться. (Для кращого розслаблення, згадуйте про що-небудь приємне. Не завжди вдається вловити помилки при виконанні вправи, зрозуміти, як з’являється напруга і як його усунути.

Експериментуйте, не бійтеся помилок. Спробуйте працювати з очима, але відстежувати, що відбувається при цьому. Так вам буде простіше зрозуміти, що заважає розслабленню. Досвід — син помилок!

Якщо не вдається побачити чорноту, спробуйте згадати чорні об’єкти. Візьміть будь-який чорний об’єкт і подивіться на нього з відстані, де його видно найкраще. Прикрийте очі і згадайте його. Коли він згадується, то весь фон стає чорним. Якщо немає, тоді весь процес треба повторити через деякий час. Або поміняйте об’єкт. Ще спосіб. Уявіть чорна куля і розширте його на все поле зору. Коли це вийде, на цьому тлі уявіть ще більш чорна куля і розширте його; і так — до абсолютної чорноти (або докуда зможете). Можна кілька разів сильно заплющити і розслабити повіки; легко (не в повну амплітуду) покрутити і посувати очима в різних напрямках.

Помилкою буде спроба концентруватися. Концентрація, як стійке зосередження уваги в одній точці — це зусилля. Розслаблення можна досягти зусиллям. Процес концентрації є безперервне відволікання думки і повернення її знову до об’єкту уваги. Стан уваги переривчасто. Просто об’єкт уваги є центром, куди воно повертається.

Буває, що людина так і не може побачити чорне поле перед очима. Тоді краще спробувати виконати деякі більш механічні розслаблюючі вправи типу великих поворотів, соляризації або моргань.

Вихід з пальминга.

Кілька разів заплющити і розслабити повіки. Зняти долоні з закритих очей. Спокійно покивати головою: в сторони (ні-ні), вгору-вниз (так-так) і нахили вправо-вліво (ай-яй-яй). Легко протерти очі, відкрити їх, швидко моргнути і озирнутися навколо себе.

Пальминг для очей можна робити не тільки в комплексі вправ для відновлення зору, але і окремо, коли очі втомилися, після роботи за комп’ютером і в ін. Випадках.

Відновлення зору Пальминг за методикою Бейтса. Пальминг для очей в картинках

Пальминг за методикою Бейтса. Пальминг для очей в картинках

Пальминг для очей як робити. Лікування захворювань очей

Що таке пальминг? Пальминг — це ефективний метод вправи для очей, спрямований на відновлення зору. який придумав знаменитий учений з Нью-Йорка, він провів безліч досліджень в області очних захворювань, а також способів його поліпшення — Вільям Бейтс. Багато з його методів беруть свій початок від американських індіанців, які славилися своїм соколиним зором. «Пальминг» (від англ. Palm — «долоня»).

В чому полягає суть цієї вправи? Вправа в першу чергу направлено на розслаблення очних м’язів. Досить ефективно діють вправи для очей на людей, які страждають на короткозорість, астигматизм, косоокість. Пальминг для очей, дійсно допомагає. Якщо ви навіть не ставите перед собою завдання відновити зір. він дуже допоможе в розслаблення очей, досить ефективно знімає напругу після довгої роботи за комп’ютером і читанням.

Вправ, заснованих на методі Бейтса, існує величезна безліч. Нижче наведені найбільш відомі та ефективні вправи для відновлення зору за допомогою пальминга.

Як виконується пальминг?

Пальминг необхідно виконувати без окулярів і контактних лінз.

Пальминг для очей як робити. Лікування захворювань очей

Найчастіше дана вправа виконується в положенні сидячи, упираючись ліктями на тверду поверхню або м’яку підставку, яка знаходиться на колінах. Поза в пальмінг грає дуже важливу роль. Розслаблення очних м’язів і організму в цілому залежить виключно від обраної Вами пози.

Також можна виконувати вправу в лежачому положенні. Пам’ятайте, що напруга всього тіла може зробити вправу повністю безуспішним.

Отже, гарненько потріть долоні одна об одну, щоб відчути характерне тепло. У народі пальминг ще називають природним прогреванием очей. Очі необхідно закрити теплими долонями так, щоб краю долонь охоплювали ніс, а щільно зімкнуті пальці перехрещувалися між собою, як зазначено на зображенні. Долоні повинні бути схожі на маленькі човники, для того щоб вони не стикалися з очима. У такому положенні необхідно знаходиться не менше чотирьох хвилин.

Дуже важливо пам’ятати, що на очі ні в якому разі не можна тиснути і створювати напрузі, а світло не повинен проникати крізь пальці. Дуже ефективно виконувати пальминг для очей при вимкненому світлі.

Пальминг для очей як робити. Лікування захворювань очей

Що ви бачите перед собою? Багато при виконанні цієї вправи спочатку бачать велику кількість яскравих точок, спалахів, відблисків, смужок. Як правило, спалахи є наслідком явного напруги органів зору. Все це можна сприймати, як тривожний сигнал про те, що необхідно розслабиться. Після декількох хвилин виконання вправи, плями розсіюються.

Для успішного виконання вправи необхідно створити собі внутрішній повний комфорт. Дуже добре допомагають приємні спогади. Спробуйте намалювати подумки приємну картину — морський пейзаж, ліс, гори, квітучі поле.

Загалом, представляти можна абсолютно все, що викликає у вас відчуття спокою і розслаблення. Головне домогтися почуття повної ідилії і гармонії.

У міру можливості на час виконання вправи вимкніть звук мобільного пристрою, а також бажано, щоб вас ніхто не турбував.

Також постарайтеся розслабити м’язи спини, плечей, шиї (саме для цього вам потрібен упор на лікті). При кожному новому вправі намагайтеся досягати максимального розслаблення. Досить ефективно сприяє розслабленню приємна музика. Ідеальний час вправи п’ять хвилин.

Перевищення часу, ніяк не зашкодить вам, а навпаки поліпшити ваше зір. Перевірочним критерієм абсолютного розслаблення є повна темрява без будь-яких плям і відблисків.

Перед тим як закінчити пальминг, зніміть долоні з особи, не відкриваючи очі кілька секунд. Кілька разів поверніть голову в праву і ліву сторону, після чого швидко-швидко поморгайте.

Пальминг необхідно виконувати чотири-п’ять разів на день. Особливо під час роботи за комп’ютером або просто коли відчуєте втому очей. Також можна виконувати його при будь-якому зручному випадку.

Регулярне виконання пальминга в комплексі з іншими вправами (соляризація. Рухові вправи. Зарядка для очей), сприяє зміцненню очей і поступовому відновленню гостроти зору.