Підвищений вміст лейкоцитів в крові. здорова кров


Вправи для дітей, Пневмонія / Суббота, Декабрь 16th, 2017

Це своєрідний тест на здоров’я, оскільки показники крові визначають стан людини, можливі патології в організмі і ступінь руйнування хворого органу.

Загальний аналіз крові вказує на рівень гемоглобіну, кількість еритроцитів, лейкоцитів, лімфоцитів, тромбоцитів і показує картину загального стану організму.

Аналіз крові дозволяє встановити наявність інфекції і гельмінтів в організмі. алергічні реакції, анемію. Лікар розшифровує аналіз крові, враховуючи вік, перенесені захворювання, вагітність і менструальний цикл у жінок.

Перед тим як здати аналіз крові, рекомендується дотримуватися певних правил. Чи не переїдати, фізично не перевантажувати організм, не брати теплові процедури, не пити багато і не вживати гострої їжею. Ці фактори можуть внести неправильну коригування в аналіз крові, що утруднить установку правильного діагнозу.

Лейкоцити в крові

Важливим показником стану організму є рівень лейкоцитів. Це білі клітини, що мають ядро, що реагують на найменші зміни в організмі.

При виникненні проблем, організм змушений виробляти підвищену кількість лейкоцитів, які служать для захисту і створення бар’єру від мікробів, вірусів, чужорідних клітин і мікроорганізмів. Існують норми показників лейкоцитів. які залежать від віку.

Норми лейкоцитів (х 109):

    в перший місяць життя — 6,5-13,7; в 1 рік — 6-12; з одного року до шести років — 5-12; від 7 до 12 років — 4,5-10; від 13 до 15 років — 4,3-9,5; у дорослих людей (жінок і чоловіків) становить 4-9.

Нормальний рівень лейкоцитів означає здоровий стан організму без наявності патологій. У разі підвищення лейкоцитарного числа ставиться питання про наявність патологій або інфекційних хвороб. В яких випадках лейкоцитоз може бути фізіологічним, непов’язаним з хворобою? Якщо пацієнт здає кров після їжі, прийняття холодної або гарячої ванни або теплових процедур за день до здачі аналізу, то показники можуть бути підвищеними. Також при вагітності, під час пологів або перед місячними у жінок кількість лейкоцитів дещо підвищується.

Причини підвищеного рівня лейкоцитів в крові

Підвищений вміст лейкоцитів в крові. здорова кровЧому лейкоцити підвищені, і що це означає? Головним показником наявності в організмі збою або хвороби є число лейкоцитів. Важливість цього числа якраз і полягає в тому, що підвищення лейкоцитів сигналізує про хворобу.

При таких патологіях можливе підвищення рівня лейкоцитів в крові:

    гостра інфекція або загострення хронічної інфекції (ГРВІ. ангіни, бронхіти і т. д); захворювання, що характеризуються розпадом тканин (опік, некроз, інсульт. інфаркт); інтоксикація (уремія, кетоацидоз); втрата крові; лейкоз; пухлина; імунодефіцит.

Виходячи з рівня числа лейкоцитів і за скаргами пацієнта, лікар призначає більш поглиблені аналізи, що дозволяють визначити, який орган недостатньо добре дає собі раду і загальний стан хворого.

В яких випадках підвищується рівень лейкоцитів? При простудних захворюваннях, ГРЗ, пієлонефриті. грипі. гаймориті. отиті, пневмонії. бронхіті, а також захворюваннях, що супроводжуються руйнуванням тканин.

Існує п’ять типів лейкоцитів:

    лімфоцити; нейтрофіли; моноцити; еозинофіли; базофіли.

Кожен вид виконує певну роль в організмі. Якщо процентний вміст одного виду змінюється, то тільки за рахунок зміни рівня інших клітин.

Лейкоцитарна формула вказує про можливе протікання патологічних процесів. Більш точну діагностику можна провести по обчисленню абсолютного рівня показників. Відносне і абсолютна зміна рівня лейкоцитів мають різницю в тому, що абсолютні числа більш точно наближаються до істинного стану організму.

Щоб показник загального аналізу крові більш наближався до істинного, не рекомендується перед здачею крові приймати їжу, за день до здачі аналізу краще не приймати гарячу ванну, уникати купання в прохолодній водоймі. Не слід фізично навантажувати організм, переїдати, пити алкогольні напої. При вагітності лейкоцити збільшуються в крові, тому лікар може призначити контрольний загальний аналіз або інші аналізи сечі і крові.

Грибок нігтя боїться цього як вогню! Якщо в прохолодну воду.

Варикоз зникає за лічені дні! Просто потрібно раз в день мазати ноги.

Чому так багато лейкоцитів в крові?

Підвищення білих кров’яних тілець в крові (лейкоцитів) називається лейкоцитозом. Лейкоцити — це важлива складова імунної системи людини, так як вони захищають організм від різних «ворогів» і не допускають, що б деякі шкідливі клітини розмножувалися. Чому ж іноді число лейкоцитів перевищує норму? Які причини?

Нормальна кількість лейкоцитів має бути 4-9 тисяч на 1 мкл крові. Їх рівень залежить від їх же руху, тривалості освіти і переміщення в тканини. Однак на ці процеси впливає дуже багато фізіологічних факторів, і саме через це кількість лейкоцитів малоустойчива і їх підвищення можливе при фізичних або емоційних перевантаженнях, при різких перепадах атмосферного тиску або температури, при вживанні білкової їжі.

Лейкоцитоз буває абсолютний і відносний. Перший характеризується підвищенням білих кров’яних тілець з кісткового мозку, другий — підвищенням через згущення крові. Підвищений вміст лейкоцитів в крові, а саме до декількох сотень тисяч, прогнозує важке захворювання — лейкоз (лейкемію), а вміст до декількох десятків тисяч говорить про гострий запальний і інфекційному процесі в організмі .

Причини лейкоцитозу

Основні причини лейкоцитозу — це інфекція, а саме пневмонія або вітрянка, запалення, якісь пошкодження тканин, нераціональне харчування, неправильна робота кісткового мозку, тому як саме там виробляються білі кров’яні тільця, багато стресів, тривалі депресії і спадкова схильність. Найбільш поширеними причинами підвищеного рівня лейкоцитів у дітей є інфекції, нераціональне харчування, стреси і велике фізичне перенапруження.

Рідкісні причини

Більш рідкісними причинами того, що зміст білих тілець в крові підвищується, можуть бути лейкози та інші онкологічні захворювання, інфаркт міокарда, спленектомія, ниркова недостатність, велика крововтрата і переливання крові.

В основному в крові бувають підвищені лейкоцити лише одного виду. Їх кількість відображає ступінь захворювання і головним чином залежить від віку хворого: у літніх людей високий вміст лейкоцитів може бути не виражатися, навіть якщо хвороба має важку стадію розвитку.

Види

Перший вид лейкоцитозу називається фізіологічним. Він виникає після фізичних навантажень і втоми, після їжі і так далі.

Другий вид — патологічний симптоматичний. Розвивається він на тлі інфекційних хвороб, запальних і гнійних процесах.

Третій вид називається короткочасним і характеризується він різким викидом білих тілець в кров, наприклад, при сильному стресі. Багато випадків коли він виникає при таких недугах як скарлатина, септичні захворювання, дифтерія, тиф, крупозне запалення легенів.

Четвертий вид — нейтрофільнийлейкоцитоз: перевищення рівня або вихід нейтрофілів в кров. Може виникнути на тлі гострих інфекцій, хронічних запаленнях і мієлопроліферативних недугах.

П’ятий вид лейкоцитозу називається еозинофільним, він розвивається через те, що еозинофіли в крові завищені і скоро розмножуються. Виникає при алергічних реакціях.

Шостий вид — базофільний лейкоцитоз. При ньому підвищені базофіли. Утворюється при вагітності, виразковий коліт.

Сьомий вид називається лімфоцитарним і характеризується він підвищенням в крові кількості лімфоцитів. Може виникнути на тлі гострих і хронічних інфекцій.

Останній восьмий вид — це моноцитарний, рівень лейкоцитів при ньому найвищий. Зустріти його можна дуже рідко, а виникає він при злоякісних пухлинах і деяких бактеріальних захворюваннях.

Підвищений вміст лейкоцитів в крові. здорова кров

Ознаки захворювання

Вельми часто дане стан протікає без будь-яких ознак або відчуваються тільки симптоми, які є причиною лейкоцитозу. Проте найпоширенішими ознаками високого рівня лейкоцитів є постійна втома, млявість, висока температура тіла, запаморочення, рясне потовиділення, біль в ногах і руках, ускладнене дихання, відсутність апетиту і втрата ваги.

Діагностика

Що б діагностувати підвищений вміст лейкоцитів проводиться загальний аналіз крові, в результаті якого визначається їх рівень, і якщо він підвищений, то можна дізнатися чому. Крім цього, призначається ще й повне медичне обстеження. Іноді, якщо лейкоцитів занадто багато в крові, то проводиться ще і біопсія кісткового мозку або береться мазок периферичної крові.

Методи лікування

Лікування такого явища залежить від захворювання, яке послужило причиною його виникнення. В основному, призначаються антибіотики, які запобігають і лікують інфекцію, яка викликала високий рівень лейкоцитів. Що б зменшити або зняти запалення використовуються стероїдні засоби, що знижують кількість білих тілець. Іноді виконується лейкоферез. За допомогою такого процесу з крові витягуються лейкоцити, а після хворому переливається кров назад або зберігається для лікування інших людей. Якщо виявити підвищену кількість лейкоцитів на ранній стадії, то лікування буде швидким і ефективним, а тому обов’язково потрібно час від часу здавати кров на аналіз.

Медичний довідник захворювань

Високий вміст лейкоцитів в крові

Лейкоцитами називають клітини крові, які не мають специфічного забарвлення, які присутні як у людини, так і у тварин. Утворюються і дозрівають лейкоцити в червоному кістковому мозку. Зовні вони мають кулясту форму, всередині самого лейкоцита знаходиться ядро. Лейкоцити здатні рухатися, як амеби — вони змінюють свою форму і за рахунок цього немов відштовхуються, а вміст переміщається вперед в розширену при русі частина лейкоцита.

Лейкоцити діляться на дві більше категорії — зернисті (гранулоцити) і не зернисті (агранулоціти), що визначається їх структурою (відсутністю або наявністю зернистої цитоплазми). У кожну категорію входять специфічні різновиди лейкоцитів, що виконують певну функцію.

Роль лейкоцитів в організмі важко переоцінити. Це одні з головних захисників організму від шкідливих хвороботворних бактерій. Саме лейкоцити здатні виробляти антитіла і поглинати «погані» бактерії. Лейкоцити можуть пов’язувати, розщеплювати білки чужорідних тіл, а також продукти їх розпаду.

Для цієї ролі в 1 мкл людської крові В нормі повинно бути від чотирьох до дев’яти тисяч лейкоцитів. Цей показник можна дізнатися з самого звичайного аналізу крові. Однак така кількість лейкоцитів не завжди постійно — воно коливається в залежності від багатьох факторів — часу доби, наявності стресових ситуацій, специфічного харчування, зміни клімату, температури, фізичній напрузі.

Коли варто лікувати лейкоцитоз

При підвищенні кількості лейкоцитів говорять про лейкоцитозі, а при зниженому — про лейкопенії. Лейкоцитоз не завжди варто сприймати негативно. Існує так зване фізіологічне збільшення рівня лейкоцитів, яке аж ніяк не свідчить про будь-які серйозні відхилення.

Зазвичай кількість лейкоцитів підвищується після прийняття їжі (ось чому аналіз крові роблять натщесерце), під час пережитого емоційного напруження, перед менструацією і під час вагітності. Остерігатися таких ситуацій не варто — скоро лейкоцити прийдуть в норму.

Збільшення лейкоцитів у крові . Патологічний лейкоцитоз викликаний серйозними захворюваннями організму. Найчастіше це гнійно-запальні патології — менінгіт, отит, бешихове запалення, пневмонія, апендицит. перитоніт, плеврит. флегмона. Підвищується рівень лейкоцитів у крові і при великих опіках, оскільки організм бореться проти нагноєння поверхні рани. Крім цього, лейкоцитоз спостерігають при цукровому діабеті, інфаркті, захворюваннях нирок, селезінки, легенів, діабетичної коми. Лейкоцитоз може не проявлятися тоді, коли організм ослаблений. Це означає, що чинити опір організм не може, а значить ситуація ще більш ускладнюється. Також лейкоцитоз може придушуватися деякими антибіотиками. Ці фактори потрібно враховувати при обстеженні хворого і постачання діагнозу. Лейкоцитоз в крові також може свідчити про рак.

Збільшення лейкоцитів в сечі . Визначити рівень лейкоцитів можна не тільки в крові, але і в сечі. Проба сечі вивчається під мікроскопом і встановлюється кількість цих тілець. Як правило, у вагітних лейкоцити в сечі не збільшені.

Якщо кількість лейкоцитів перевищує норму, то таке явище в сечі називається лейкоцитурією. Лейкоцитурію можна помітити й неозброєним оком — сеча стає каламутною, у ній можуть бути білясті тяжі або пластівці. Виявлення підвищених лейкоцитів в сечі свідчить про запальних захворюваннях сечостатевої системи. Це дає привід лікаря призначити пацієнтові більш детальне обстеження, а особливо — нирок і сечового міхура. Зазвичай самі пацієнти можуть говорити про болі в області спини і низу живота, резях при сечовипусканні, що зайвий раз підтверджує діагноз. В силу анатомічних особливостей чоловічої сечостатевої системи, саме чоловіки найчастіше хворіють подібними недугами.

Якщо навіть після ретельного огляду у пацієнта не виявлено причина лейкоцитозу, то це може бути пов’язано з порушенням правил здачі аналізів.

Збільшення кількості лейкоцитів у піхву . Якщо при взятті мазка з піхви виявлено збільшену кількість, то це вказує на наявність інфекції або запального процесу. Зазвичай в мікроскопі при дослідженні мазка здорової жінки лейкоцитів небагато — до десятка. При збільшенні їх підозрюють такі недуги, як кольпіт, бактеріальний вагіноз, ендоцервіцит, кандидоз. У цьому аналізі рівень лейкоцитів прямо пропорційний тяжкості процесу. Лейкоцитоз найбільш небезпечний під час вагітності — це означає, що інфекція могла проникнути всередину і нашкодити плоду.

Як лікувати лейкоцитоз

Коригувати рівень лейкоцитів у крові необхідно тільки після того, як з’ясується причина їх підвищення. У будь-якому випадку оцінити ситуацію і призначити лікування повинен лікар. Оскільки найчастіше лейкоцитоз свідчить і наявність інфекції і запалення, то в даному випадку адекватним лікуванням буде антибіотикотерапія. Після того, як вдасться впоратися з інфекцією, нормалізується і рівень лейкоцитів. Вибір антибіотика залишається за лікарем, т. К. Необхідно врахувати тяжкість захворювання, локалізацію процесу, особливості перебігу, можливі протипоказання і оцінити ризики.

Якщо лейкоцитоз підвищений через тимчасове фактора, то необхідно почекати деякий час і зробити аналіз ще раз. Зазвичай ситуація вже не вимагає втручання.

У разі, якщо рівень лейкоцитів стійко підвищений, але немає видимих ​​причин, то, швидше за все, варто звернути увагу на харчування і знизити рівень споживання білків, сісти на лікувальну дієту.

Лейкоцитоз, спровокований прийомом лікарських засобів, необхідно відкоригувати шляхом правильного підбору препаратів для лікування супутнього захворювання.