План заходів інтересах дітей


День народження дитини, Насморк у дитини, Розвиток дитини / Четверг, Декабрь 29th, 2016

Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної стратегії дій в інтересах дітей на 2013-2017 роки (зі змінами на 27 липня 2015 року)

Від 18 січня 2013 року № 52-р

Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної стратегії дій в інтересах дітей на 2013-2017 роки

Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної
Стратегії дій в інтересах дітей на 2013-2017 роки

(Зі змінами на 27 липня 2015 року)

1. Затвердити план заходів щодо реалізації Національної стратегії дій в інтересах дітей на 2013-2017 роки в Нижньогородській області (далі — план).

2. Рекомендувати органам місцевого самоврядування міських округів і муніципальних районів Нижегородської області при розробці програм (планів) щодо поліпшення становища дітей враховувати заходи справжнього плану.

3. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника Губернатора, заступника Голови Уряду Нижегородської області Д. В. Сватковского.

План заходів щодо реалізації Національної стратегії дій в інтересах дітей на 2013-2017 роки в Нижньогородській області

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Уряду
Нижегородської області
від 18 січня 2013 року № 52-р
(в редакції розпорядження Уряду
Нижегородської області
від 27 липня 2015 року № 1375-р)

План
Заходів щодо реалізації Національної стратегії дій
В інтересах дітей на 2013-2017 роки в Нижньогородській області

(викладено в новій ред. розпорядженням Уряду області від 27.07 № 1375-р — див. попередню редакцію)

Реалізація заходів пілотного проекту з надання комплексної медико-соціальної та психологічної допомоги дітям з розладами аутичного спектру

Інформаційний лист керівникам органів, які здійснюють управління у сфері освіти, муніципальних районів і міських округів Нижегородської області
Лист на адресу Міністерства освіти і науки Російської Федерації

Міністерство освіти Нижегородської області
Органи місцевого самоврядування муніципальних районів і міських округів Нижегородської області
(за умови участі)

Реалізація заходів, спрямованих на формування здорового способу життя дітей та молоді, та впровадження здоров’язберігаючих технологій

Лист на адресу Міністерства освіти і науки Російської Федерації

Щорічно
До 1 листопада, починаючи
З 2015 року

Міністерство освіти Нижегородської області
Органи місцевого самоврядування муніципальних районів і міських округів Нижегородської області
(за умови участі)

Реалізація заходів, спрямованих на впровадження здоров’язберігаючих технологій в організаціях, що здійснюють освітню діяльність, і формування здорового способу життя дітей та молоді

Доповіді в Уряд Нижегородської області

Щорічно, до 1 грудня, починаючи з 2015 року

Удосконалення механізму розподілу субвенцій бюджетам муніципальних районів і міських округів Нижегородської області за рахунок коштів федерального і обласного бюджетів на реалізацію переданих повноважень щодо забезпечення упорядкованими житловими приміщеннями спеціалізованого житлового фонду дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, осіб з числа дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків

Проект закону Нижегородської області Про внесення змін до Закону Нижегородської області Про наділення органів місцевого самоврядування муніципальних районів і міських округів Нижегородської області окремими державними повноваженнями в галузі житлових відносин

IV квартал 2015 року

Міністерство соціальної політики Нижегородської області

Забезпечення діяльності кімнат дізнання для впровадження моделі опитування неповнолітніх, які постраждали від насильства та жорстокого поводження, і проведення слідчих дій, дружніх дитині

Тристороння угода між міністерством соціальної політики Нижегородської області, слідчим управлінням Слідчого комітету Російської Федерації по Нижегородській області, ЦКУ Соціально
Реабілітаційний центр для неповнолітніх Посмішка Автозаводського району м Нижнього Новгорода

Міністерство соціальної політики Нижегородської області
Слідче управління Слідчого комітету Російської Федерації по Нижегородській області (за згодою)
ЦКУ Соціально
Реабілітаційний центр для неповнолітніх Посмішка Автозаводського району м Нижнього Новгорода (за згодою)

Впровадження критеріїв оцінки ефективності діяльності органів і установ системи профілактики бездоглядності і правопорушень неповнолітніх

Лист на адресу Міністерства освіти і науки Російської Федерації

Щорічно, починаючи з вересня
2016 року

Міністерство освіти Нижегородської області
Міністерство соціальної політики Нижегородської області

Моніторинг виконання заходів міжвідомчого наказу міністерства освіти, міністерства культури, міністерства спорту і молодіжної політики Нижегородської області від 31 грудня 2013 року № 2908/214/1885 Про організацію в Міністерстві освіти, Міністерстві культури, міністерстві спорту та молодіжної політики Нижегородської області роботи з виконання Комплексу заходів щодо реалізації Концепції загальнонаціональної системи виявлення та розвитку молодих талантів на період 2014 — 2016 роки

Лист на адресу Міністерства освіти і науки Російської Федерації

Щорічно,
Починаючи з 15 січня року, наступного за звітним

Міністерство освіти Нижегородської області
Органи місцевого самоврядування муніципальних районів і міських округів Нижегородської області
(за умови участі)

Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної стратегії дій в інтересах дітей на 2013-2017 роки (зі змінами на 27 липня 2015 року)

Офіційний сайт Уповноваженого з прав дитини в Санкт-Петербурзі

Концепція сімейної політики доповнена планом заходів

Сьогодні Урядом Санкт-Петербурга прийнято розпорядження «Про План заходів на 2013-2015 роки щодо реалізації найважливіших положень Стратегії дій в інтересах дітей в Санкт-Петербурзі на 2012-2017 роки та Концепції сімейної політики в Санкт-Петербурзі на 2012-2022 роки».

План передбачає, в тому числі, розвиток системи сімейного виховання, освіти і формування сімейних цінностей, доступність якісної освіти та виховання, культурного розвитку та інформаційної безпеки дітей. Велика увага приділяється створенню рівних можливостей дітям, які потребують особливої ​​турботи держави, зокрема дітям, які залишилися без піклування батьків. Передбачені значні заходи щодо вдосконалення медичної допомоги сім’ям з дітьми та формування здорового способу життя. План також включає заходи, спрямовані на створення системи захисту та забезпечення прав і інтересів дітей, сприяння в працевлаштуванні жінок, які виховують дітей та підтримку сімей з дітьми, які перебувають у важкій життєвій ситуації.

Головний аспект сімейної політики Санкт-Петербурга — захист прав та інтересів дітей, профілактика сирітства. Прийнятий документ дозволить продовжити реалізацію сімейної політики максимально ефективно.

Представляв план заходів Голова Комітету з питань соціальної політики Олександр Ржаненков. В цілому документ містить 55 заходів організаційного та правового характеру, спрямованих на підтримку дітей і сімей. Його схвалили і виступаючі депутат Закса Анастасія Мельникова і глава СПб відділення Дитячого фонду Людмила Тарітой.

Як повідомив Олександр Ржаненков, за підсумками 2012 року в Петербурзі очікується поява на світ 62 тис. Дітей. Все більше сімей заводять другого, третього і четвертого дитини. При цьому майже 30% новонароджених з’являється в сім’ях з інших регіонів, — повідомив Ржаненков.

Також голова Комітету відзначив негативну тенденцію — більше 90% сиріт в Петербурзі є соціальними, тобто діти стали сиротами при живих батьках. Всього за даними на 2011 рік у Петербурзі 13 тис. 274 сироти, в прийомних сім’ях виховуються 1 тис.148 дітей-сиріт. У банку даних — 2 тис. 883 дитини.

Уповноважений з прав дитини в Санкт-Петербурзі Світлана Агапітових запропонувала доповнити Главу 6. Рівні можливості для дітей, які потребують особливої ​​турботи держави пунктом про організацію супроводу дітей-сиріт в стаціонарних медичних установах.

«У минулому році у нас було 633 випадки госпіталізацій з дитячих будинків та будинків-інтернатів. Іноді діти потрапляють до лікарні по швидкій допомозі, іноді для планових операцій. І ті й інші мають потребу в постійному догляді, а часто і в створенні індивідуальних постів, — сказала Уповноважений і нагадала присутнім про недавній випадок в Колпінський лікарні, який став надбанням гласності завдяки небайдужим батькам маленьких пацієнтів. — Зараз організацією догляду займаються виключно волонтери громадських організацій, а це, я переконана, має бути турботою держави! Ми направили програму пілотного проекту до профільних комітетів Адміністрації і віце-губернатору Ользі Олександрівні Казанської ».

На жаль, пропозиція Уповноваженого з прав дитини не була підтримана, оскільки Ольга Казанська повідомила, що про проблему знає, але зараз вирішити її силами державних органів неможливо. Тому, як і раніше для супроводу дітей-сиріт в лікарні будуть залучатися громадські працівники. Їх зусилля будуть підтримуватися за допомогою субсидій. Треба подивитися, наскільки такий проект буде затребуваний і ефективний — сказала віце-губернатор.

Член уряду Глава адміністрації Фрунзенського району Терентій Мещеряков за підсумками засідань робочої групи запропонував цю ж 6 главу пунктом про підтримку сімей, які взяли дитину-сироту з обмеженими можливостями. Це не потребує додаткового фінансування, так як утримання дитини-інваліда в держустанові коштує набагато дорожче — сказав він. Ця пропозиція була прийнята.

Світлана Агапітових: «Якщо концепція сімейної політики в Санкт-Петербурзі широко обговорювалася громадськістю, то регіональна Стратегія дій в інтересах дітей була прийнята кулуарно в силу стислих термінів її підготовки. Це ж стосується і Плану заходів, який сьогодні розглядався на засіданні Уряду. Я вважаю, що це неправильно, тому що діти — наша спільна турбота, і знати, які плани є у міської влади щодо їх утворення, виховання, підтримки та влаштуванню в сім’ю, повинен кожен в цьому зацікавлений ».

Адреса сторінки: Http: // www. spbdeti. org / id3335

Офіційний сайт органів місцевого самоврядування Вілючинську міського округу

Затверджено План заходів в рамках Стратегії дій в інтересах дітей в Вілючинськ міському окрузі на період до 2017 року

На минулому тижні, 29 вересня, постановою адміністрації затверджено План заходів, спрямованих нереалізації Стратегії дій в інтересах дітей в Вілючинськ міському окрузі на період до 2017 року.
У розробці плану по реалізації Стратегії крім фахівців органів виконавчої влади взяли участь представники різних структур і відомств, крайових і державних установ.
План включає в себе заходи по п’яти ключових напрямах.
Розділ «Сімейна політика детствосбереженія» включає, зокрема, заходи, спрямовані на профілактику соціального сирітства, на надання соціально орієнтованим некомерційним організаціям на конкурсній основі субсидій, організацію і проведення соціально-значимих заходів на підтримку сім’ї, дитинства, материнства та ін.
Розділ «Доступність якісного навчання і виховання, культурний розвиток і інформаційна безпека »передбачає заходи, спрямовані на пошук і підтримку талановитих дітей та молоді, проведення міських конкурсів серед учнів загальноосвітніх організацій в Вілючинськ міському окрузі, забезпечення участі переможців у конкурсах вищого рівня, проведення спортивних змагань, в тому числі змагань юних хокеїстів «Золота шайба» та інші.
У розділі плану «Охорона здоров’я, дружнє до дітей, формування здорового способу життя» передбачено проведення профілактичних медичних оглядів дитячого населення округу, а також організація і проведення соціально-психологічного тестування учнів освітніх організацій, розвиток соціального туризму для різних соціально-демографічних категорій і груп населення в Вілючинськ міському окрузі, в тому числі для школярів, які є переможцями олімпіад, творчих конкурсів, спортивних змагань, дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, дітей з обмеженими можливостями здоров’я, багатодітних сімей та ін.
в розділах плану «Рівні можливості для дітей, які потребують особливої турботи держави »і« Захист дітей від насильства, профілактика правопорушень і злочинів серед неповнолітніх »передбачена організація роботи служб супроводу сімей з дітьми-інвалідами та дітьми з обмеженими можливостями здоров’я на базі закладу соціального обслуговування населення, розвиток мережі служб шкільної медіації в освітніх організаціях округу, організація профілактичних заходів та інші.
Розробники вважають, що дії, початі в рамках реалізації заходів Плану, будуть сприяти поліпшенню становища дітей в окрузі. Детальніше з Планом можна ознайомитися тут……

Дата створення: 01.10 13:26:18
Дата зміни: 04.10 23:36:08