Рак 3 ступеня тривалість життя. питання пацієнтів


Лімфовузлів / Воскресенье, Октябрь 29th, 2017

Рак 3 ступеня тривалість життя, метастази в яєчниках

Під медичним визначенням рак мається на увазі освіту злоякісної пухлини, яка утворюється з епітелію інфікованого органу. Залежно від типу уражених тканин, задіяних у розвитку ракових клітин, а також їх диференціації, кажуть:

— при виявленні високодиференційованих клітин — про плоскоклітинної, фолікулярної онкології;

— в разі виявлення низькодиференційованих клітинах — про дрібноклітинною і персневидно онкології.

Відмінність низькодиференційованих клітин полягає в дуже швидкому розвитку злоякісних пухлин, а, отже, прискореному освіті метастазів. Таким є Рак 3 ступеня . який проявляється в більшості випадків звернення пацієнтів. У даній ситуації пухлина досягає стадії, коли є ймовірність лікування для Продовження життя хворого на кілька років, що безпосередньо залежить від місця утворення онкології.

Метод лікування такої міри зводиться до використання хіміотерапевтичних методів і променевої терапії. Лікар підбирає комплекс ефективних протиракових препаратів, що сприяють, а то й значному поліпшенню стану пацієнта, то хоча б зупинці процесу розмноження онкології.

Основними симптомами прояви захворювання є:

— постійна втома, сонливість;

— різке зниження ваги пацієнта;

— відчуття прогресування запалення, температура — 37,5 градусів;

— больові відчуття в області спини і крижів;

— постійний дискомфорт в животі;

— можливі кров’янисті виділення (свідчать про поразку шийки матки, кишечника, легенів);

Тривалість життя при раку 3 ступеня встановлюється в залежності від місця утворення пухлини, стадії ураження, якості клітин, а також правильності призначення терапії, сприйняття організмом ліків, що приймаються, відносини пацієнта до свого захворювання.

Рак яєчників і Розвиток метастазів . при будь-якій формі онкологічного захворювання яєчників можливо прояв розвитку метастазів у печінці. Найчастіше, мова про це йде вже на етапі сильно запущеній стадії, при якій можлива міграція і проростання ракових клітин на інші органи і системи хворого.

Під проростанням мається на увазі зростання і поразки злоякісними утвореннями органів, що розташовуються поруч з яєчниками, наприклад, матки і фаллопієвих труб. Транспортується пухлина через кров або інші системи.

Міграція — це процес, для якого характерно відділення інфікованих клітин від основного органу і проникнення в черевну порожнину, що призводить до появи нових утворень пухлини. У лікарській практиці це називається імплантацією або посівом.

Особливості лікування Онкології яєчників . лікар підбирає метод лікування захворювання, грунтуючись на стадію процесу, диференціювання, морфологічну структуру новоутворення, потенційну переносимість препаратів пацієнтом, збереження імунітету, наявність хронічних хвороб, які можуть перешкоджати застосуванню терапії.

За основу комплексного лікування береться, як правило, проведення хірургічного втручання. Завдяки нижнесрединной лапаротомії при чревосечении є ймовірність виведення пухлини при її збереженій капсулі, а також можливості повноцінних діагностики області живота і оперативного втручання.

Щоб метастази в яєчниках не почали прогресувати, пацієнтам з даним видом онкології видаляють маткові придатки з того боку, де спостерігається ураження тканин, субтотальна резекціруется великий сальник і інший яєчник. Дана операція призначається тільки у разі підтвердження злоякісної трансформації органу I стадії. Для видалення пухлини I і II стадії планується радикальна операція з резекцією сальника і екстирпацією матки і придатків.

  Ознаки Причини Лікування

   хіміотерапія Операція

  стадії

   1 стадія 2 стадія 3 стадія 4 стадія

  Статті Питання-відповідь Діагностика

Рак 3 ступеня тривалість життя. питання пацієнтів

Рак кишечника 3 ступеня

Рак 3 ступеня тривалість життя. питання пацієнтівУ діагностуванні захворювання важливу роль відіграє визначення ступеня поширення злоякісного процесу, оскільки від цього залежить тактика і результат лікування. Для її встановлення застосовується безліч діагностичних заходів, в ході яких з’ясовують ознаки, властиві тій чи іншій стадії.

Визначення ступеня поширення патології рівнозначно цінно як для медиків, так і для самого пацієнта. Адже по її показниками можна припустити ймовірну тривалість життя після лікування, хоча з огляду на лікарської етики ці дані не завжди повідомляють пацієнтові.

Як характеризується рак кишечника 3 ступеня поширення?

Злоякісні клітини проросли в усі верстви кишечника і займають більше половини його просвіту. Регіонарні лімфатичні вузли не уражені.

Також до цього ступеня відносять стан, коли патологічні клітини поширилися на найближчі лімфатичні вузли, однак саме новоутворення невеликих розмірів.

Як симптоми?

Рак кишечника 3 ступеня проявляється вже більш яскравими симптомами. ніж на початку розвитку. Його основні ознаки залежать як від стадії, так і від розташування новоутворення, наявності супутніх захворювань:

  Стілець з домішкою крові (найбільш поширений ознака). У деяких випадках домішки крові в калі мізерно мала, а тому її складно помітити неозброєним оком.

Навіть, незважаючи на те, що наявність у випорожненнях слідів свіжої крові може свідчити про таких щодо поширених і менш небезпечних станах як тріщини заднього проходу, геморой, потрібно обов’язково звернутися за лікарською консультацією (особливо особам старше 50 років);

періодичні запори, які неможливо вилікувати звичайними методами і можуть змінюватися проносами (діареєю); постійні сильне здуття і дискомфорт, хронічні болі і бурчання в животі, які неможливо вилікувати за допомогою дієти; після відходження стільця — відчуття, що кишечник опорожнён в повному обсязі; анемія, втрата апетиту, зниження маси тіла і виражена слабкість, які неможливо пояснити іншими причинами; при великому новоутворенні може виникнути видиме неозброєним оком випинання в одній з областей живота або ж непропорційне збільшення його розмірів.

Також може розвинутися кишкова непрохідність, при якій відбувається закупорка просвіту кишечника зростаючим пухлинним вузлом. На тлі цього стану у кишкового вмісту відсутня можливість просування по травному тракту, що загрожує скупченням калових мас і, внаслідок цього, — сильним розтягуванням стінок кишечника.

Для кишкової непрохідності характерні такі симптоми як:

виражена слабкість; сильна нудота; багаторазова блювота; відсутність газів, калу; сильне здуття живота; сильні колікообразние болю в області живота і т. д.

Це смертельно небезпечне ускладнення онкологічного ураження кишечника, при якому потрібне екстрене звернення за медичною допомогою. Всі пацієнти старше 50 років з наявністю в анамнезі кишкової непрохідності обов’язково повинні пройти обстеження для виключення онкології.

Яке лікування і прогноз?

В якості основного методу лікування застосовують радикальне видалення новоутворення і зони його лимфогенного регіонарногометастазування з формуванням анастомозів. Також протягом півроку проводять післяопераційну хіміотерапію 5-фторурацилом і лейковорин.

П’ятирічна виживаність при 3 ступеня поширення варіюється від 20 до 55%. Прогноз більш сприятливий при залученні в пухлинний процес 1-3 лімфовузлів. При ураженні ж більше 4 лімфатичних вузлів низькі показники виживаності.

Рак грудей 3 стадія

Рак 3 ступеня тривалість життя. питання пацієнтів

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання, що зустрічається у жінок. Статистика в даному випадку невтолима — чим раніше була виявлена ​​хвороба, тим більш відчутні шанси на одужання. На жаль, досить поширені випадки, коли онкозахворювання виявляється вже на далеко зайшла, агресивної стадії, тому так важливі своєчасні профілактичні огляди у гінеколога з проведенням УЗД молочних залоз і мамографія.

Як проявляється 3 стадія раку грудей? Які види злоякісної пухлини молочної залози відносять до стадії 3?

Згідно з міжнародною класифікацією ТNM, 3-тя стадія раку молочної залози поділяється за сукупністю критеріїв на кілька підкатегорій — 3А, 3В і 3С.

В цілому, 3 стадія раку молочної залози характеризується наявністю пухлини, що не поширилася в віддалені ділянки тіла, т. Е. Немає віддалених метастазів.

На стадії 3А новоутворення має розміри більше 5 см, уражено пухлиною від 1 до 3-х лімфатичних вузлів у пахвовій області. До стадії 3А раку грудей відносять клінічні ситуації, при яких пухлина молочної залози має будь-який розмір, але уражено більшу кількість лімфатичних вузлів (вони зрощені між собою, приросли до навколишніх тканин).

На стадії 3В раку молочної залози новоутворення будь-яких розмірів поширюється в тканини, що оточують молочну залозу (грудні м’язи, шкіру) і може супроводжуватися ураженням пахвових лімфовузлів, або існувати без такого. До цієї ж стадії відносять рідкісний, але дуже агресивний вид онкозахворювань — запальний рак молочної залози.

При стадії 3С новоутворення може будь-якого розміру, за умови поширення на:

  10 і більше пахвових лімфовузлів; над — і підключичні лімфовузли і область шиї; лімфовузли, розташовані в товщі грудної залози і в пахвовій області.

Як діагностується 3 стадія раку молочної залози?

При первинному зверненні за медичною допомогою діагноз 3-тя стадія раку молочної залози ставиться відносно рідко. Основні методи обстеження, необхідні для постановки такого діагнозу, включають:

Бажано звернутися за медичною допомогою в спеціалізований медичний заклад, в якому здійснюють як амбулаторне спостереження, так і проводять всі види лікування раку молочної залози. Це знизить ймовірність попадання до непрофесіоналів або лікарям, які не знають і не володіють усіма видами лікування раку грудей. Під час консультації лікар-мамолог-онколог повинен найретельнішим чином зібрати у пацієнта дані анамнезу (історію захворювання), включаючи дані попередніх обстежень та аналізів. Лікар-мамолог має оглянути молочні залози, враховуючи симетричність їх контурів, наявність видимих ​​змін на шкірних покривах грудей; ретельно провести пальпацію обох молочних залоз і пахвових западин, перевіряючи, чи немає там підозрілих ущільнень, що вказують на ураження лімфатичних вузлів.

За допомогою УЗД (ультразвукового дослідження) лікарем УЗ-діагностики визначається структура підозрілого ущільнення в молочній залозі (трапляється, що кісти дуже схожі на злоякісну пухлину).

Далі лікар-мамолог зобов’язаний відправити пацієнтку на мамографію (якщо вона не була виконана раніше). У ряді випадків, якщо є підозра на рак протоків в молочної залоз, то призначається дуктографія (рентгенологічне дослідження молочних проток за допомогою введеного в них контрастної речовини). Діагноз раку молочної залози зобов’язаний супроводжуватися тонкоголкової або пункційної біопсією підозрілого освіти. При виявленні злоякісних клітин здійснюють їх додаткове дослідження для визначення: швидкості розмноження, сприйнятливості до жіночих статевих гормонів і т. Д. За допомогою даних маніпуляцій простіше підібрати найбільш ефективний план лікування. Після установки діагнозу раку молочної залози призначають додаткові дослідження, що дозволяють визначити ступінь поширення і стадію захворювання: УЗД органів малого таза і черевної області, рентген грудної клітки, магнітно-ядерний резонанс, комп’ютерну томографію, дослідження кісток і т. Д.

Як лікується 3 стадія раку грудей?

Першим етапом лікування раку молочної залози 3-й стадії є системна терапія — хіміотерапія або гормонотерапія. При гарному ефекті виконується операція. Конкретна тактика лікувальних заходів визначається лікарями-онкологами трьох спеціальностей — хірургом, хіміотерапевтів і радіологом — на консиліумі, який за кордоном називають Tumor Board. У разі збереження шкірного клаптя над підлягає великий резекції області молочних залоз до консиліуму може залучатися пластичний хірург з метою визначення можливості проведення симультанній операції мастектомії і установки ендопротеза молочної залози. Вибір основного методу і схеми лікування стадії 3 раку молочної залози залежить від розміру і спаяності новоутворення з навколишніми тканинами, наявності периферичних метастазів, фізичний і психологічний стан пацієнтки.

Набагато покращує результат поєднання хірургічного або променевого лікування з хіміотерапією. Це дозволяє знищити пухлинні клітини, як в основному вогнищі, так і в усьому організмі. На будь-якій стадії пухлинного процесу при раку молочної залози дуже важливо своєчасне виконання всіх лікарських рекомендацій лікаря-онколога.

Дуже важливу роль відіграє особисте прагнення самої пацієнтки до якнайшвидшому одужанню. Внутрішній настрій на позитивний результат лікування дозволяє легше переносити основне лікування і сприяє мобілізації прихованих резервів організму.