Рак легенів 4 стадія скільки живуть. питання пацієнтів


Лімфовузлів / Среда, Декабрь 6th, 2017
рак легенів 4 стадія скільки живуть

Скільки живуть хворі з 4 стадією раку?

    Що таке рак і які стадії цього захворювання? Фактори, що впливають на термін життя

На 4 стадії раку скільки живуть? На це питання можна відповісти лише з дуже невеликою часткою ймовірності. Існує суха медична статистика, але і вона не дає коректної відповіді. Статистика називає максимальний термін в 5 років, але це не відображає реальну виживаність при раку. Адже на тривалість життя хворого на рак, як і будь-якого іншого людини, впливають різні чинники. Дуже часто пацієнт, що страждає яким-небудь невиліковним захворюванням і проходить курс лікування або реабілітації, вмирає зовсім з іншої причини.

Рак легенів 4 стадія скільки живуть. питання пацієнтів

Існує приблизна статистика, яка показує, наскільки ймовірна п’ятирічне виживання при раку різних видів. Найвищі показники має рак передміхурової залози, до 30%, при раку шлунка цей дуже неточний показник становить 20%, маммология називає 15%. Найбільш низькі показники у хворих на рак легенів (10%) і печінки # 8211; всього 6%.

Що таке рак і які стадії цього захворювання?

До сих пір медицина не може точно назвати причини виникнення онкологічних захворювань. Чому здорові клітини раптом починають безконтрольно ділитися, чому злоякісне новоутворення поширюється далі, за межі ураженого органу? В якості найбільш ймовірних причин називається:

    Генетична схильність, що передається у спадок; вплив зовнішніх факторів.

Рак проходить 4 стадії:

Рак легенів 4 стадія скільки живуть. питання пацієнтівI-я вважається локальної, і на цьому етапі прогноз на повне вилікування і повернення до нормального життя є вкрай високим. Через відсутність регулярного обстеження випадки виявлення хвороби на цій стадії дуже рідкісні. II-а і III-я стадії вважаються місцево-локальними і розрізняються ступенем ураження органу і лімфатичних вузлів. При своєчасному виявленні обидві стадії вважаються операбельними, і у хворого є шанси на перемогу над хворобою. IV-я, найостанніша, стадія характеризується не тільки великим ураженням хворого органу і виникненням метастазів, а й появою вогнищевих пухлин на інших, іноді дуже віддалених органах. Саме ця стадія вважається найбільш несприятливою, операція і лікування є малоефективними, а іноді і просто неможливими.

Варто розуміти, що протягом онкологічних захворювань відрізняється різними термінами і ступенем стрімкості. Дуже часто хворий зовсім не відчуває симптомів перших стадій, і четверту ступінь діагностують відразу ж після первинного звернення. І це не обов’язково може бути запущений процес. Захворювання може розвиватися вкрай стрімко. Цим часто відрізняються онкологічні захворювання, що виникають у дітей і людей молодого віку.

І хоча про повне вилікування на цьому етапі говорити не доводиться, але і виносити вирок, відповідаючи на питання про те, скільки живуть з раком, не стане жоден лікар.

Повернутися до списку

Фактори, що впливають на термін життя

Рак легенів 4 стадія скільки живуть. питання пацієнтівНа будь-якій стадії раку визначальним фактором є локалізація і тип злоякісного утворення. Вони виявляються в процесі діагностичних досліджень, заснованих на анамнезі (опитуванні хворого). Але максимально точні дані лікарі отримують на підставі гістології віддаленого операційним методом органу. У разі, якщо діагностований рак 4 ступеня, найбільш небезпечними є пухлини печінки, кишечника, шлунку, легенів. А ось злоякісні пухлини простати або грудей навіть на цій стадії можуть мати сприятливий прогноз. Ефективність проведеного лікування # 8211; операційного втручання і наступної хіміотерапії та опромінення. Це дуже індивідуальний показник. Психологічний настрій хворого. Загальний фізичний стан хворого, особливо його імунної системи. Наявність хронічних захворювань.

Як саме протікає рак 4 ступеня, залежить в першу чергу від того, як і в якому вигляді відбувається поширення процесу.

Якість життя різних пацієнтів на одній і тій же стадії раку може значно відрізнятися. Саме тому бажання жити і боротися з хворобою присутній далеко не у всіх.

Стан значно посилюється, якщо:

Метастази проникають у головний мозок. Відбувається блокування жовчовивідних шляхів. Виникає параліч різних органів. Виникає тромбоемболія. Через ураження спинного мозку виникає пригнічення кровотворення. Метастази, проникаючі в кісткову тканину, викликають сильну, майже нестерпний біль.

Варто відзначити, що больовий поріг у різних людей також різний. Багато хто не може переносити навіть незначний больовий синдром, в той час як інші справляються навіть з дуже сильними болями.

Хворій людині необхідно усвідомити, що точної відповіді на питання про те, скільки живуть з раком, немає і бути не може. І що від його психологічного настрою, чіткого дотримання рекомендацій лікарів, оптимізму і бажання жити залежить дуже багато чого.

Рак легенів: скільки живуть? Чи варто вірити прогнозам?

October 10,

Почувши від лікаря моторошні слова про те, що виявлений рак легенів, всі хочуть знати, які прогнози дають онкологи, як саме буде проходити лікування і чи є шанс позбутися від цієї недуги. Найстрашніше, що виявити його буває досить складно, тому в онкології нерідко можна зустріти пацієнтів, у яких рак легенів 4 ступеня, а вони навіть не здогадувалися до цього моменту, що хворі.

Розрізняють 4 стадії цього поширеного в наш час захворювання.

Рак легенів 4 стадія скільки живуть. питання пацієнтівНа початкових порах, коли пухлина не перевищує 3 см, вона локалізована в одному місці, а метастаз немає. Виявити проблему вдається лише в одиничних випадках. На другій стадії пухлина може збільшитися до 6 см. Вона ще не зачіпає інші органи, але деякі лімфовузли вже вражені. Третя стадія характеризується досить великими ураженнями, зачіпаються бронхи, сусідні частки легких. Метастази проникають в лімфатичні вузли дихальної системи. Якщо хвороба виходить за межі одного органу, зустрічаються як місцеві, так і віддалені метастази, то це вже 4-го ступеня рак легенів. Стадії, симптоми його вже очевидні, він практично невиліковний.

Рак легенів 4 стадія скільки живуть. питання пацієнтівГоворити про якісь прогнози при подібних ураженнях не завжди беруться навіть онкологи. Ніхто не може знати, як організм відреагує на проведене лікування, особливо в тих випадках, коли проводяться лише процедури, спрямовані на зупинку росту пухлини і поліпшення стану хворого, у якого виявлений рак легенів. Скільки живуть з такою недугою, сказати складно. Це буде залежати і від того, на якій стадії виявлено захворювання, і від того, чи є метастази, і від того, який саме тип раку пошкодив орган.

Звичайно, найбільш сприятливі прогнози дають в тих випадках, коли була виявлена ​​1-я або 2-я ступінь захворювання. У цьому випадку ще можна провести операцію і підтримати стан хворого. При призначенні своєчасного і адекватного лікування ймовірність прожити не менше 5 років після постановки діагнозу становить близько 70%.

Шанси вижити в тому випадку, якщо захворювання виявлено на 3-й стадії, зменшуються до 20%. А ось якщо діагноз був поставлений, коли метастази проникли вже в усі лімфатичні вузли, вразили інші органи, то лікарі не дають особливих надій. Та й хворі знають, що смертельно небезпечний на 4-й стадії рак легенів, скільки живуть з ним, також відомо майже всім. Не всі хворі можуть протягнути і кілька місяців, п’ятирічне виживання не перевищує 10%.

Рак легенів 4 стадія скільки живуть. питання пацієнтівЗвичайно, залежатиме це буде і від того, який саме був виявлений рак легенів. Скільки живуть з дрібноклітинним поразкою, буде істотно відрізнятися від того, скільки може прожити хворий з крупноклеточной раком. Так, в першому випадку одужують близько 2% пацієнтів, а в другому лікування дає результат в 10% випадків.

Почувши цей діагноз, не треба впадати у відчай. Головне — довіритися професіоналам і не займатися самолікуванням, навіть якщо був знайдений на ранній стадії рак легенів. Скільки живуть хворі, які відмовилися від лікування, навіть не залежить від стадії захворювання. Деякі можуть піти і за півроку, навіть якщо була знайдена маленька пухлина без метастаз, інші можуть прожити і кілька років. Але при відмові від пропонованих лікарями процедур летальний результат буде неминучий.

Рак легенів 4 стадії (ступеня). Скільки живуть люди?

Дуже страшний діагноз. І найжахливіше що рак став ходити по землі як вірус або чума. Моя мама померла від раку 14 років тому. Померла дуже швидко на 4 стадії. Коли поклали в бійницю на обстеження сказали що допомогти вже нічим не можуть. Так і виписали додому через два тижні. Я розмовляла сама з головним лікарем. Він мені сказав що так у мами вже 10 років. І якби вона звернулася хоча б на рік раніше то можна було б її врятувати. Я задавала питання, скільки може прожити людина на 4 стадії раку. Лікар відповів. Що по різному від підлозі року і до 2 років. Мама прожила 2 місяці.

Автор обрав цю відповідь найкращим

У обране посилання віддячити

Рак легенів — дуже важкий діагноз, а тим більше, якщо це вже 4 ступінь. Легкі для нашого організму грають дуже значиму роль, і коли вони не можуть справлятися зі своєю функцією — тут, на жаль, прогнох серйозний. 4 стадія найчастіше передбачає наявність метастазів не тільки в близько розташованих лімфовузлах і органах, а так само і в розташованих подалі, ракові клітини переносяться туди через кров, лімфу. Чим краще кров’ю орган, тим більше ймовірності попадання туди ракових клітин. І це ще більше ускладнює прогноз раку, т. К. Починають страждати і інші, не менш важливі органи, такі, наприклад, як печінка.

Звичайно, конкретне число днів, місяців або років, скільки зможе прожити конкретна людина, ніхто з лікарів не зможе дати. Тут враховується і вік, і супутні захворювання, і гістологічний тип раку. Людині потрібно продовжувати жити і вірити!

У обране посилання віддячити

Понад рік тому

Від декількох тижнів до декількох місяців, рідше — років. Дуже складно давати прогнози. Ситуації бувають різні, і організм у всіх різний, і умови життя, і імунітет. Хтось живе довше прогнозованого лікарями при таких важких стадіях, хтось, на жаль, менше.

Одна знайома з раком останньої стадії (не легкий) в розмові по телефону (при цьому була дуже бадьорою, йшла з сім’єю по вулиці) сказала, що лікарі дають їй півроку, але через півтора тижні вона померла. Тільки пару років по тому, згадуючи цей останній розмова, дійшло, що ж ця жінка останні роки страждала важкої депресією і що, ймовірно, лікування раку не давало ніяких результатів, тому що ніхто не бачив причини — жінка просто переводила себе постійними негативними думками і таким постійним стресом просто підривала на корню свій імунітет. У тому числі і в останні дні життя, незважаючи на вмовляння відпустити всі образи. Зараз розумію, що це було марно, тому що людина настільки довго був в цьому важкому психічному стані, що могло допомогти тільки спеціалізоване лікування медикаментами для сильних депресивних розладів. Дуже шкода, що розуміння прийшло так пізно. Можливо, все ще було можна виправити.

Дуже хотілося знайти на Ютюбі якісь обнадійливі випадки зцілення раку легенів 4-ої ступеня, але, на жаль, нічого особливо викликає довіри не знайшлося, крім відео про лікування в ізраїльській клініці онкохворого, від якого відмовилися в Росії (але вартість лікування — більш мільйона рублів). Ще є досить цікавий ролик, де лікар розповідає про лікування раку будь-якій стадії за допомогою соди, але реальні випадки такого зцілення, звичайно, потрібно шукати, якщо вони є.

Моя бабуся померла у віці 81-року від раку легенів. Вона дуже довго кашляла і ми наполягли на рентгені, сказали все ок, пройшло півроку і хтось все ж виявив на її знімках рак, її розшукали і на швидкої відвезли на повторний знімок. Прожила вона ще 4 місяці без усякого лікування тільки знеболюючі приходили кололи.

Інший знайомий лікувався пив дорогі ліки і робив хімію. Остання хіміотерапія була невдалою видно все спалили, він відразу помер. Все це тривало 3 роки. Прогноз давали 2 місяці. Я так зрозуміла лікарі не хочуть обнадіювати що б рідня потім не дорікала і кажуть мінімальний термін. Думаю, для багатьох 3 роки багато значать коли, наприклад, є діти — можна встигнути багато для них зробити і людям є стимул боротися з недугою.

У обране посилання віддячити