Рак щитовидної залози прогноз після операції. питання пацієнтів


Дитина 1 рік, Лімфовузлів / Четверг, Декабрь 7th, 2017

Який прогноз при раку щитовидної залози?

Рак щитовидної залози # 8212; одна з найбільш виліковуються онкологічних хвороб. За статистикою в абсолютній більшості випадків вдається досягти хороших результатів. Однак жодне з захворювань не обходиться без наслідків.

Чим загрожує людині рак щитовидної залози?

Найперші наслідки при раку щитовидної залози # 8212; це ті відчуття, які людина відчуває в результаті розвитку захворювання, тобто симптоми. Їх можна розділити на місцеві та загальні. Загальні характерні для будь-яких онкологічних захворювань. Сюди включають слабкість, стомлюваність, втрату апетиту, значне схуднення, підвищення температури тіла. До того ж, проблеми зі щитовидною залозою тягнуть за собою цілий шлейф збоїв в роботі серця, шлунково-кишкового тракту, нервової системи. Хворі нерідко стають дратівливими, можуть впадати в депресію.

Місцеві симптоми при онкології щитовидної залози:

  Утруднення ковтання, в більш важких випадках # 8212; утруднення дихання, Захриплість, Відчуття грудки в горлі, Болі в шиї або горлі, Збільшення лімфовузлів.

Основне лікування раку щитовидної залози # 8212; операція з видалення ураженої частки або всієї залози. Тому до наслідків самого захворювання відносять і наслідки операції.

  Розвиток гіпотиреозу внаслідок припинення вироблення тиреоїдних гормонів, Зміна або втрата голосу через втрату м’язами гортані еластичності, Спазми і оніміння рук при пошкодженні паращитовидних залоз, Порушення функцій плечового суглоба в результаті видалення лімфовузлів.

Рак щитовидної залози прогноз після операції. питання пацієнтівНайчастіше наслідки обмежуються зменшенням або припиненням вироблення гормонів через видалення щитовидної залози або її частини. Однак стан гіпотиреозу можна коригувати прийомом відповідної дози гормонів. При дотриманні лікарських рекомендацій людина може жити абсолютно повноцінним життям і нормально себе почувати. Прийом ліки не обтяжливий. Зазвичай воно приймається один раз на день вранці у вигляді таблеток.

На жаль, не завжди вдається відкоригувати стан хворого після операції. У важких випадках людина втрачає можливість нормально справлятися з роботою, тоді встановлюється інвалідність при раку щитовидної залози. Вона може бути пов’язана з втратою голосу, розладом діяльності плечового суглоба або станом гіпотиреозу, що не піддається коригуванню. Залежно від ступеня так званого стримування життєдіяльності хворому призначається та чи інша група інвалідності.

Прогноз при онкології щитовидної залози

Хоча в цілому прогноз при раку щитовидної залози цілком сприятливий, проте він залежить від типу раку.

Типи раку і прогноз захворювання

Папілярний рак щитовидної залози

Папілярний рак щитовидної залози зустрічається найчастіше. Він становить 70-80% всіх випадків. Найчастіше зустрічається у людей 30-50 років. Він частіше за все не виходить за межі шиї. Напевно, тому прогноз при папілярному раку щитовидної залози в більшості випадків сприятливий.

Прогноз папілярного раку визначається тривалістю життя хворих після операції:

  Понад 5 років # 8212; 97% пацієнтів, понад 10 років # 8212; близько 88%, Понад 15 років # 8212; більше 75%.

Даний прогноз поширюється на стану, коли метастазів немає, або порушені тільки прилеглі лімфовузли. При метастазах в легені і кістки ситуація погіршується, хоча лікування і тривалі ремісії все ж можливі.

Фолікулярний рак щитовидної залози

Даний вид раку щитовидної залози більш агресивний, але зустрічається набагато рідше, ніж попередній: 10-15% випадків. Він вражає людей в більш пізньому віці, ніж папілярний рак. Метастази в кістки і легені зустрічаються при фолікулярному раку досить часто, для нього також характерне ураження судин. Саме судинна інвазія може стати причиною смерті хворого. В даному випадку прогноз дещо гірший, ніж при папілярному раку, при цьому, чим старше пацієнт, тим захворювання поводиться агресивніше.

Медулярний рак щитовидної залози

Не більше 10% хворих на рак щитовидної залози мають діагноз медуллярного раку. Це захворювання має спадкову схильність і супроводжується іншими ендокринними порушеннями. Медулярний рак щитовидної залози протікає набагато агресивніше, ніж папілярний або фолікулярний. Хоча він поширюється місцево, небезпека становить ураження трахеї. Можливі метастази в органи черевної порожнини, в легені.

Анапластичний рак щитовидної залози

Цей вид найрідкісніший (менше 5%) і самий # 171; старий # 187 ;. Їм хворіють люди старше 65 років. Він гірше всіх піддається лікуванню, метастази розповсюджуються по всьому організму.

Від чого ще залежить прогноз?

Крім типів раку велику роль в прогнозі захворювання грає стадія, на якій розпочато лікування. Якщо це перша або друга, коли пухлина не виходить за межі щитовидної залози, ще немає метастазів, то шансів на одужання набагато більше, ніж на наступних, третьою або четвертою. Дуже важливо, як і при інших захворюваннях, вчасно звернутися до лікаря, тобто при виявленні найменших симптомів.

Рак щитовидної залози — скільки живуть?

Рак щитовидної залози прогноз після операції. питання пацієнтів

Онкологічні захворювання мають різний прогноз, він залежить від виду мутації клітин, місця розташування пухлини, темпів зростання, метастазування і багато чого іншого. Скільки живуть пацієнти з діагнозом рак щитовидної залози, також прямо залежить від різних факторів. Адже один і той же орган може бути вражений абсолютно різними типами раку.

Ознаки раку щитовидної залози і можливий прогноз

Рак щитовидної залози розвивається зазвичай у пацієнтів старше 40 років, що живуть в районах з вираженим йодним дефіцитом. До групи ризику також потрапляють люди, які страждають іншими захворюваннями щитовидки і ендокринологічні хворобами. Навіть гормональний дисбаланс після народження дитини може стати причиною появи вузлів і ущільнень в залозі, які з часом можуть перетворитися на злоякісні. Ось чому важливо регулярно проходити ультразвукове обстеження і стежити за своїм самопочуттям.

Зазвичай симптоми раку щитовидної залози проявляються досить скоро після початку хвороби. це:

  Дискомфортний відчуття під час ковтання, нахилів голови вперед; швидка втрата ваги; загальна слабкість і постійне відчуття втоми; часті запаморочення, нудота; зниження апетиту; збільшення лімфатичних вузлів на шиї; захриплість; порушення дихального процесу; біль в області шиї; виявлення ущільнення при пальпації.

Зазначені зміни з’являються поступово, але вже один-два ознаки є вагомим приводом звернутися до ендокринолога. Навіть якщо не буде підтверджено діагноз рак, будь-які хвороби щитовидки слід лікувати негайно, щоб уникнути прояву онкології в майбутньому. В цілому тривалість життя при раку щитовидної залози досить висока, але має значення вид ракової пухлини.

Особливості перебігу різних видів раку щитовидної залози і рівень виживання

Рак щитовидки відноситься до досить рідкісним хвороб, цей вид становить приблизно 0,5% від загального числа онкологічних захворювань. Розрізняють декілька основних типів раку цього органу:

Набагато рідше зустрічаються недиференційовані пухлини, саркома, лімфома і епідермоїдний рак щитовидки.

Папілярний рак щитовидної залози має найсприятливіший прогноз. Рівень виживання становить близько 80%, при цьому 60% після проведення терапії живуть більше 10 років. Рецидиви зустрічаються не часто. Цей вид раку становить приблизно 70% від усіх онкологічних захворювань щитовидки.

Прогноз при фолікулярному раку щитовидної залози далеко не такий райдужний, але в цілому не поганий. При своєчасному лікуванні п’ятирічне виживання становить 70% від усього числа пацієнтів з подібним діагнозом. Однак цей вид раку агресивніший і швидше поширюється, тому чим раніше буде розпочато лікування, тим вище шанси на повне одужання.

Медулярний рак щитовидної залози має поганий прогноз, так як характеризується високою агресивністю клітин і підвищеної Рак щитовидної залози прогноз після операції. питання пацієнтівЙмовірністю утворення метастазів. В цілому п’ятирічний рівень виживання становить 60% від усього числа хворих. При сприятливому розкладі близько 50% пацієнтів живуть більше 10 років після проведення операції.

Інші види раку щитовидної залози ще більш небезпечні, але випадки їх розвитку можна вважати поодинокими. Важливо пам’ятати, що при виявленні будь-якого злоякісного новоутворення показано повне видалення обох часток щитовидної залози, так як в здорової частини органу ймовірність появи нової пухлини після видалення ушкодженої частини складає 98%.

Які прогнози після операції з приводу видалення раку щитовидної залози?

Рак щитовидної залози прогноз після операції. питання пацієнтів

Причини видалення щитовидної залози або її частини можуть бути різні і однією з них є поява злоякісної пухлини. На щастя, як показує статистика? рак щитовидної залози на сьогоднішній день — це одна з виліковних онкологічних патологій. За умови компетентності медичного персоналу та своєчасної діагностики даного захворювання, одужання спостерігається в 95% випадків. Але незважаючи на такі оптимістичні прогнози, наслідки видалення щитовидної залози у чоловіків і жінок мають місце бути, як і при інших хірургічних втручаннях, причому у прекрасної половини людства після операції можуть з’явитися проблеми з репродуктивною функцією.

Скільки живуть після операції

Якщо шукати відповідь на питання «скільки живуть після операції по видаленні злоякісної пухлини щитовидної залози», тоді більш детально це буде виглядати так:

  Папілярний рак. Найбільш поширений тип. Зустрічається майже у 80% пацієнтів і не виходить за межі шиї. Вражає людей у ​​віці від 30 до 50 років. Прогноз в такому випадку найбільш сприятливий. 97% хворих живуть після операції понад 5 років. 88% пацієнтів живуть після операції більше 10 років. Тривалість життя 75% хворих, які перенесли операцію, становить понад 15 років. Такий прогноз поширюється на пацієнтів, у яких не було метастазів або були вражені тільки деякі лімфовузли. Прогнози у пацієнтів з метастазами в кістки і легені набагато гірше, але все ж шанси на одужання є. Фолікулярний рак. Більш агресивний, але, на щастя, зустрічається всього в 15% випадків. Характерний такий тип раку для літніх людей. Спостерігається ураження кровоносних судин і досить часті метастази в легені і кістки. Найбільш ймовірна причина летального результату в разі судинної інвазія (напад злоякісних клітин на тканини організму). Через віку прогноз при такому типі раку набагато гірше, ніж в попередньому випадку. Чим старше пацієнт, тим агресивніше поводиться захворювання. Медулярний рак. Вражає 10% пацієнтів і поводиться набагато прогресивніші, ніж дві попереднє форми. Основна причина появи — генетична схильність. В анамнезі у пацієнта можуть бути і інші ендокринні патології крім онкологічного захворювання. Ризик смерті набагато великий, тому що пухлина може розповсюджуватися на трахею. Не виключені метастази в легені, шлунок, печінку. Анапластичний рак. Вражає людей у ​​віці старше 65 років. Дуже рідкісний різновид. Метастази можуть поширюватися по всьому організму, тому захворювання дуже важко піддається лікуванню.

Порада: крім форм захворювання, на прогноз впливає ще й стадія, з якої почали лікування. Перша і друга стадія характеризується тим, що немає метастазів і пухлина не виходить за межі щитовидної залози. В такому випадку перспективи на одужання після операції великі. Чого вже не скажеш про третю і четверту стадію. Тому своєчасне звернення до лікаря при перших симптомах реально підвищить шанси на одужання.

Загальні симптоми при онкологічних захворюваннях

  Втрата апетиту; Швидка втомлюваність; Слабкість у всьому тілі; Підвищення температури; Значна втрата ваги; Збої в роботі кровоносної системи; Розлади шлунково-кишкового тракту; Підвищена дратівливість; Депресія.

Місцеві симптоми при раку щитовидки

  Больові відчуття в горлі і шиї; Захриплість; Утруднене ковтання; Утруднене дихання; Збільшення лімфовузлів; Відчуття грудки в горлі.

Наслідки операції

  Через вилучення лімфовузлів можуть порушитися функції плечового суглоба; Оніміння рук і спазми через пошкодження паращитовидних залоз; Через втрату м’язів гортані еластичності може бути зміна голосу або його втрата; Недолік тиреоїдних гормонів (гіпотиреоз) через припинення їх вироблення.

Порада: стан гіпотиреозу коригується за рахунок прийому необхідної дози гормонів. Їх зазвичай приймають щоранку. Дотримуючись всіх розпоряджень лікаря, хворий може нормально себе почувати і повноцінно жити. Якщо стан гіпотиреозу не піддається коригуванню, можна оформити інвалідність.

Думаючи про те, скільки живуть при онкологічних захворюваннях щитовидної залози, слід враховувати, вік хворого і ступінь розвитку хвороби. Найбільш оптимальне лікування в такому випадку — це операція. Прогнози на успішну реабілітацію при цій онкологічної патології найбільш високі, в порівнянні з появами злоякісних пухлин інших органів.

Відео

Увага! Інформація на сайті представлена фахівцями, але носить ознайомчий характер і не може бути використана для самостійного лікування. Обов’язково проконсультуйтеся лікарем! Ви можете Записатися на прийом . вибравши лікаря і натиснувши на кнопку записатися.