Рак шийки матки 2 стадія скільки живуть. гінекологія


Лімфовузлів, Симптоми у дитини / Воскресенье, Декабрь 17th, 2017

Прогноз виживання — скільки живуть при раку шийки матки?

Рак шийки матки 2 стадія скільки живуть. гінекологіяНа початкових стадіях захворювання у пацієнток репродуктивного віку можливе проведення органозберігаючого лікування. оскільки в більшості випадків злоякісний процес локалізований в зоні перехідного епітелію; при поразці цервикального каналу — в середній, а також нижньої його третини.

Вкрай рідко (в 2% випадків) зустрічається ізольоване ураження злоякісними клітинами верхньої третини цервікального каналу. При цьому частота поширення патології в лімфатичні вузли не перевищує 1,2%. Виживання при раку шийки матки безпосередньо залежить від того, на якій стадії злоякісного ураження було виявлено захворювання і своєчасності адекватного лікування.

Хірургічне лікування захворювання

  При глибині інвазії патологічного процесу не більше 3 мм у пацієнток репродуктивного віку або при наявності важких супутніх захворювань виконують високу конусоподібну ампутацію шийки матки в комплексі з радіотерапією. Після проведення хірургічних маніпуляцій показано суворе динамічне спостереження. Пацієнткам старшого віку призначають екстирпацію, т. Е. Видалення матки з шийкою, що значно покращує прогноз при раку шийки матки. На 3 стадії захворювання ризик поширення злоякісних клітин в тазові лімфатичні вузли зростає до 12%. У зв’язку з цим виконують їх видалення у вигляді розширеної екстирпації матки з транспозицією яєчників або операції Вертгейма (радикального видалення верхньої третини піхви, матки і придатків). Також для збереження репродуктивної функції можливий варіант, коли призначають високу конусоподібну ампутацію шийки в поєднанні з видаленням лімфатичних вузлів (лапароскопічної тазової лімфодіссекціей). Лікування проводять в комбінації з хіміотерапією препаратами платини і радіотерапією. Схеми опромінення і застосування хіміотерапевтичних препаратів залежать від поширеності злоякісних клітин. Динамічне спостереження проводять через 4 і 10 місяців за допомогою мазків по Папаніколау, в подальшому (при відсутності в попередніх двох мазках патології) — раз на рік.

Прогноз при раку шийки матки

Безпосередньо залежить від того, наскільки своєчасно була проведена діагностика, правильно визначена стадія захворювання і призначено адекватне лікування. П’ятирічна виживаність при 1 стадії — 78,1%, 2 стадії — 57%, 3 стадії — 31%, а при 4 стадії — всього лише 7,8%. Середній показник п’ятирічної виживаності по всіх стадіях становить близько 55%.

Скільки живуть при раку шийки матки, також залежить від багатьох інших чинників: наявності супутніх захворювань і віку пацієнтки. Ефективність комбінованого лікування за останні роки досягла високих значень, оскільки застосовуються вдосконалені методи і дотримуються до них принципи диференційованого підходу.

На жаль, навіть зараз, при відомих заходи профілактики захворювання (вакцинації, регулярним відвідинам гінеколога кожні півроку) у більшій частині пацієнток пухлина виявляється на пізніх стадіях, коли вже ніяк не можна застосувати ефективні сучасні методи лікування, а лише підтримуючу терапію, спрямовану на перешкоду подальшого злоякісного поширення, знеболювання і симптоматичне лікування. Кожен випадок пізнього виявлення свідчить про недостатній рівень сексуальної культури населення і не налагодженої скринінгової системі.

Обов’язково кожні півроку в заходи профілактики потрібно відвідувати гінеколога жінкам:

  З раннім початком статевого життя; з ранньої першою вагітністю; з наявністю в анамнезі венеричних захворювань; у яких було велике число статевих партнерів; тривало приймають гормональні контрацептиви (більше 5-ти років); кращим.

Рак шийки матки прогноз. Скільки живуть з раком шийки матки

Рак шийки матки 2 стадія скільки живуть. гінекологіяРак шийки матки # 8212; це часто зустрічається захворювання жіночих статевих органів, в більшості випадків викликане вірусом папіломи людини агресивних штампів. Скільки живуть після встановлення діагнозу рак шийки матки залежить від безлічі факторів: від стані пацієнтки, форми раку, стадії захворювання, своєчасному лікуванні і т. Д. Однак існує середньостатистичні дані виживання при цьому захворюванні.

0 і 1 стадія раку шийки матки прогноз.

Найвища 5-річна виживаність при стадії О (є окремі ракові клітини поза тканинах органу) і 1А (розмір пухлини менше 7 мм по горизонталі і менше 5 мм углиб, метастаз немає) і становить 93%, 1В (пухлина знаходитися в межах шийки матки, метастаз немає, розмір пухлини більше 7мм по горизонталі і 5мм в глиб) -80%, т. е. це початкова стадія, за міжнародною класифікацією воно відповідає Tis, N0, M0; Т1а, N0, M0; Т1b, N0, M0. Сьогодні при сучасних можливостях лікування можна повністю вилікувати хвору на початкових стадіях захворювання, зберегти репродуктивну функцію і отримати здорове потомство.

2 стадія раку шийки матки прогноз.

Загальний показник виживаності дорівнює 61% протягом 5 років, окремо по підгрупах Т2а, N0, M0 (стадія 2А # 8212; рак поширюється за межі шийки матки, але не виходить за межі малого таза і не вражає параметри, віддалених і регіональних метастаз немає) # 8212; 63%, Т2b, N0, M0 (стадія 2В # 8212; пухлина поширюється на параметри, але не виходить за область малого тазу, метастазів немає ні в лімфовузлах, ні в інших органах) # 8212; 58%.

3 стадія раку шийки матки прогноз.

В середньому строком на п’ять років може прожити лише 33 людини з 100, і цей відсоток по підстадій не сильно відрізняється, так при Т3а, N0, M0 (стадія 3А # 8212; пухлина поширюється на 1/3 піхви, але не входить в малий таз, метастази відсутні) — 35%, при стадії 3В (Т3b, N0, M0 # 8212; інвазія органів малого таза без ознакою метастазування і Т1-3, N1, М0 # 8212; розмір і поширеність раку може бути будь-яка, але рак метастазами в регіонарні лімфовузли, віддалених ознак метастазування немає) # 8212; 32%.

4 стадія раку шийки матки прогноз.

При ступеня поширення раку простати Т4, N0, M0 (рак проник в пряму кишку і сечовий міхур) і будь-яка Т, будь-яка N, M1 (маються метастази у віддалених органах, системах, лімфовузлах, при цьому не важливий розмір пухлини шийки матки і регіонарні метастази в лімфатичні вузли) є несприятливий прогноз . Це найостанніша стадія захворювання, при якій дуже сильно розрослася пухлина і / або є метастази у віддалених органах і лімфовузлах. П’ятирічна виживаність дуже мала і це пов’язано з труднощами лікування, т. К. Організм дуже ослаблений хворобою. Однак були випадки, коли пацієнт повністю позбавлявся від цієї хвороби, головне — віра і дотримання всіх інструкцій лікаря.

Рак шийки матки 2 стадія

Рак шийки матки 2 стадія скільки живуть. гінекологіяРак шийки матки (2 стадія) # 8212; це злоякісна пухлина, що поширена за межі тіла матки і проросла углиб тканин. Говорити про її розмірах складно: вона вражає верхню частину матки і піхви, або третину цих органів зі зміщенням вниз або до центру. На цій стадії новоутворення видно неозброєним оком, а симптоми захворювання виражаються досить яскраво. Ця форма раку як і пухлина малих і великих статевих губ піддається лікуванню, хоча і схильна до рецидиву.

Рак матки 2 ступеня: ознаки

Клінічна картина патології на цій стадії складається з трьох основних симптомів:

  Кровотечі можуть мати різний характер. В першу чергу, вони не пов’язані з менструацією. Можуть бути хронічними або повторюваними рідко час від часу, різні по рясності і тривалості. На 2 стадії раку шийки матки кровотечі більше контактні, тобто проявляються після статевого акту, фізичного навантаження, тривалої або швидкої ходьби, інше. Хворобливі відчуття, характер яких може бути різним, частіше локалізуються в нижній частині живота, прямій кишці, попереку і крижах. При інфекційному ураженні тканин болю спостерігаються в лівій частині таза. Бели — виділення з запахом і без, нерідко з домішками крові. Також в них можуть спостерігатися невеликі вкраплення тканин, що говорить про початковому розкладанні пухлини, міжтканинних лімфатичних вузлів, порушення цілісності судин.

Лікування раку шийки матки 2 ступеня

  Пацієнти з великорозмірними новоутвореннями піддаються курсу лікування, що складається з внутрішньої радіотерапії, зовнішнього опромінення та хіміотерапії. При невеликих пухлинах проводять радикальну гістеректомію і тазову лімфаденектомію. Закріплюють ефект курсом післяопераційної хіміо — або радіотерапії. Це ж варіант лікування застосовують при пухлинах різного розміру, але з яскраво вираженим ураженням лімфовузлів.
  Ця стадія характеризується локальним поширенням пухлини, тому первинне лікування включає в себе використання одного з методів: хіміотерапія, брахітерапії або дистанційна променева терапія. Після проведення заходу деякий час спостерігають за динамікою. Якщо вона виявляється позитивною, пацієнтові призначають операцію Вертгемера, в ході якої відбувається видалення тіла матки, тазових лімфатичних вузлів і парацервікальной клітковини. Питання про видалення або збереження яєчників з кожною жінкою вирішується в індивідуальному порядку. Закріплюють результат курсом радіотерапії. При чому, враховується доза, отримана пацієнткою раніше.

Рак матки 2 ступеня: прогноз

Статистика виживання жінок, які перенесли онкологію 2-ий стадії така:

  Загальний показник становить 63% виживання протягом 5-ти років. Стадія 2А (пухлина, що поширена за межі шийки матки, але не вийшла за межі малого таза, які не вразила параметрів і віддалені органи і не має метастази) — 63%. Стадія 2Б (пухлина, що поширена на параметри, але обмежена областю малого таза, яка не має метастазів) — 58%.

(Поки оцінок немає)