Реабілітація після інсульту в домашніх умовах. домашнє лікування


Гімнастика, Дитина 2 роки / Понедельник, Ноябрь 13th, 2017
реабілітація після інсульту в домашніх умовах

Реабілітація після інсульту в домашніх умовах

Інсульт є серйозною причиною смертності та інвалідності людей, які страждають від захворювань судин мозку.

У лікуванні інсульту не останню роль відіграють швидкість і якість медичних послуг. При інсульті головний мозок зазнає структурні зміни.

Якщо їх тривалість склала більше доби, то людина втрачає здатність до подальшого існування. Медики в змозі відновити мозковий кровообіг, якщо симптоми структурних змін мозкових функцій тривають менше доби.

Припустимо, що Ви звернулися за медичною допомогою вчасно, навіть і в цьому випадку Вам доведеться пройти тривалий курс реабілітації після інсульту. Терміни реабілітації залежать від правильності і своєчасності лікування.

Треба бути готовим до того, що життя після інсульту круто змінить свій напрямок і тепер буде підкорятися новим умовам, спрямованим на позбавлення від важких наслідків інсульту.

Реабілітація після інсульту в домашніх умовах

Звичайно, наслідки перенесеного інсульту у всіх хворих різні і залежать від тяжкості захворювання. Тому умови реабілітації теж у всіх будуть різними.

Пройти реабілітацію після інсульту можна в спеціалізованому стаціонарі або в санаторії. Реабілітаційні центри пропонують хворому різні відновлювальні процедури для надання допомоги методами фізіотерапії, медикаментозного лікування.

Однак нас більше цікавить інший момент, а саме, коли хвора людина проходить курс оздоровчих процедур у себе вдома.

Яка реабілітація хворих після інсульту, які заходи потрібно вжити для його утримання та догляду?

В першу чергу родичам слід звернути увагу на те, що тепер все потрібно буде робити під особливим контролем за фізичним станом здоров’я хворого і з урахуванням заходів максимальної обережності .

Необхідно виконувати вправи ранкової гімнастики і здійснювати щоденні прогулянки на свіжому повітрі. Прогулянки слід здійснювати в повільному темпі, постійно зупиняючись і відпочиваючи.

Комплекс фізичних вправ призначається лікарем. Можливе використання різних тренажерів для більш повноцінної розробки м’язів.

Головне, всі дії здійснювати під контролем лікаря, навіть якщо відновний період проходить вдома.

До речі, задумайтеся про те, що можна зробити з пристроєм будинку для полегшення повсякденних потреб хворого. Постарайтеся зробити життя хворого найбільш комфортним і безпечним.

Особливу увагу зверніть на спальне приладдя хворого.

Особливо, на його матрац, який повинен бути жорстким і рівним.

Якщо хворий знаходиться в нерухомому стані, слід подбати про боротьбу з пролежнями.

Не забувайте про провітрюванні приміщення, але стежте за внутрішньою температурою в кімнаті.

Хворий повинен мати можливість покликати на допомогу або просто привернути до себе увагу. Можна покласти на тумбочку біля ліжка невеликий дзвіночок, чутно який можна буде в будь-якій кімнаті будинку.

По змозі хворого до самостійного переміщення по кімнаті, подбайте про перестановку побутових приладів і меблів так, щоб хворий не міг розбитися при падінні.

У кімнаті хворого слід розташувати таке крісло, з якого буде зручно підніматися самостійно.

В принципі, життя після інсульту сильно нагадує про життя немовляти, так як хворого слід вчити таким же простим рухам: вставати, сідати користуватися ложкою і ножем і так далі.

Цілком можливо, що хворому можуть знадобитися послуги психотерапевта.

Після інсульту хворому потрібен спеціальний режим харчування, що дозволяє накопичити сили для якнайшвидшої реабілітації.

Однак, на перших порах може знадобитися годування з ложечки і навчання в користуванні столовими предметами.

Як відновити пам’ять після інсульту

1 . Для відновлення пам’яті після інсульту потрібно не запускати основне захворювання і займатися його постійним лікуванням. Обов’язково треба дотримуватися суворої дієти.

2. Не забувайте пити Спеціальні ліки для зміцнення пам’яті . Спектр препаратів дуже великий, але приймати ліки можна тільки за рекомендацією лікаря.

3. Активно тренуйте свою пам’ять самостійно. Вирішуйте кросворди, вчіть вірші, розгадуйте головоломки.

Мозок після інсульту вимагає такого ж відновлення, як і весь інший організм. Мозок піддається тренуванням і перенавчання. І тут на допомогу можуть прийти всі ті ж головоломки і кросворди. Гнучкість мозку дозволяє впоратися з найважчими завданнями, треба тільки дуже постаратися.

Запаморочення після інсульту може виникнути через порушення у мозковій діяльності, через проблеми з кровоносною системою (різкий відтік крові) і так далі.

Відео: Відновлення після інсульту

Реабілітація після інсульту

Інсульт — серйозне захворювання, перенісши яке більшість людей втрачає деякі функції опорно-рухового, мовного апарату, пам’яті. Для запобігання повторного нападу або ускладнень необхідно дотримуватись деяких медичних рекомендацій. Навіть після важкого інсульту у літніх хворих з різними патологіями можливо значне відновлення втрачених здібностей. Завдяки спільним зусиллям самого пацієнта, його рідних, а також медпрацівників багатьом хворим вдається повернутися до повноцінного життя.

Скільки триває період реабілітації після інсульту

Реабілітація після інсульту вимагає величезних зусиль, терпіння пацієнта і його близьких, які повинні бути готові до довгого, важкого процесу відновлення втрачених функцій хворого. За статистикою, лише в рідкісних випадках людина, котрий переніс інсульт, може повністю відновити діяльність головного мозку, частіше пацієнтам вдається реабілітуватися лише частково. Тривалість відновлення залежить від типу інсульту і ступеня тяжкості стану хворого.

Реабілітація після інсульту в домашніх умовах. домашнє лікування

Реабілітація в медичному центрі «Три сестри»

«Три сестри» — це приватний реабілітаційний центр, який використовує новітні методики відновлення і реабілітації США і Європи. У Центрі «Три сестри» працюють фахівці найвищого рівня, в активі яких стажування в зарубіжних центрах реабілітації. Центр «Три сестри» спеціалізується на реабілітації після інсульту, онкології, ДЦП, ендопротезування суглобів, спінальних і черепно-мозкових травм різного ступеня складності. Програми реабілітації після інсульту розробляються індивідуально для кожного пацієнта, що дозволяє домогтися максимальних результатів. Цілі реабілітації заздалегідь узгоджуються з пацієнтом і його сім’єю. Результати реабілітації оцінюються незалежно і об’єктивно, за шкалою функціональної незалежності FIM.

Офіційний сайт реабілітаційного центру «Три сестри»: http: // www. three-sisters. ru.

Термін реабілітації після ішемічного інсульту

Реабілітація хворих після нападу ішемічного інсульту проводиться за індивідуально розробленою для кожного пацієнта програмі. Її складають, спираючись на особливості захворювання, наявність різних клінічних синдромів або ускладнень, тяжкість інших соматичних хвороб (якщо такі є), вік пацієнта. Етапи реабілітації умовно діляться на 4 періоди:

Реабілітаційні заходи в гострий період (перший місяць після перенесеного ішемічного нападу). Відновлення на ранньому етапі (до 6 місяця після інсульту). Пізніше відновлення (6-12 місяців). Реабілітація в період резидуальних (більше 12 місяців після інсульту).

Після геморагічного інсульту

Час, необхідний на відновлення головного мозку людини, який переніс геморагічний інсульт, залежить від ступеня тяжкості захворювання. Часто при великому приступі на реабілітацію потрібно кілька років. Як правило, пацієнти зберігають порушення опорно-рухової системи до кінця життя. Згідно зі статистичними даними тільки близько чверті хворих повертаються до колишньої повноцінного життя. Стадія ранньої реабілітації триває перші два роки після геморагічного інсульту. Подальше відновлення хворого проходить повільно, часто розтягуючись на все життя.

Етапи та програма реабілітації хворих

Тиждень тому у дядька стався інсульт ((МИ досі все в шоці, тому що нічого не віщувало біди. Здоровий чоловік, військовий. Але ми все впевнені, що він скоро вибереться, ми йому в цьому все будемо допомагати. Ось вже почала тему реабілітації вивчати. ​​Є вдалі приклади, коли людина повністю повертався до нормального життя?

Лікувальна гімнастика для реабілітації після інсульту в домашніх умовах

Реабілітація після інсульту в домашніх умовах. домашнє лікування

Для того щоб людина, котрий переніс інсульт, як можна раніше повернувся до активного життя, потрібно правильний догляд за ним і реабілітація, в тому числі # 8212; лікувальна гімнастика.

Роль лікувальної гімнастики у відновленні хворих після інсульту

З огляду на те, що при інсульті у багатьох випадках відбувається параліч кінцівок, велику роль в реабілітації хворого грає лікувальна гімнастика після інсульту в домашніх умовах, що служить для розробки м’язів, з метою повернення їх рухливості. З її допомогою у хворого поліпшується кровопостачання, нормалізуються процеси обміну, знижуються застійні явища в тканинах.

Якщо у хворого розвинувся ішемічний інсульт, комплекс спеціальних вправ можна виконувати вже через кілька днів від того, що сталося нападу, в залежності від стану пацієнта. При геморагічному інсульті займатися гімнастикою рекомендується лише через кілька тижнів.

Приклади вправ для реабілітація після інсульту в домашніх умовах

Реабілітація після інсульту в домашніх умовах є комплексом, що включає пасивні вправи, виконувані в положенні, прикутого до ліжка, і активну гімнастику, виконувану з того моменту, коли хворий починає сідати в ліжку.

Пасивні вправи (в положенні лежачи)

Виконання пасивних вправ потрібно щодня, з багаторазовим їх повторенням (по 10-15 разів). Хворому необхідна допомога. При цьому потрібно враховувати реакцію пацієнта на виконання рухів, не можна допускати щоб йому було боляче, відбувалася затримка дихання.

● Підвісьте на рушник хвору руку пацієнта, і робіть нею поступальні рухи з одного боку в іншу протягом 30 хвилин, з перервами по 2-3 хвилини.

● Обхватите руками щиколотки хворого, і згинайте йому ноги поперемінно так, щоб вони ковзали по ліжку. Дана вправа допомагає відновити навички ходьби.

● тренування очних м’язів. Пацієнт повинен виконувати рухи очима — по колу, в сторони. Їх слід повторювати, як при закритих століттях, так і при відкритих, по 10 разів кожне.

● У середньому темпі стискати і розтискати з зусиллям повіки. Повторюйте 15-20 разів.

Активна гімнастика (положення сидячи)

● спершись на подушку, вхопитеся руками за край ліжка і витягніть ноги. Зробіть вдих і прогніться вперед, зробіть видих і поверніться в початкову позицію. Повторюйте 5-6 разів.

● Вхопіться руками за край ліжка. Підніміть трохи вгору ліву ногу і опустіть її. Повторіть вправу правою ногою. Дихайте рівно. Виконуйте вправи по 3-4 рази. ● спершись на подушку, підніміть вгору руки, витягніть ноги. Обхопіть ліву щиколотку руками, зігніть ногу, торкніться коліном грудей, поверніться до первісної позицію. Виконайте вправу правою ногою. Повторіть 3-4 рази.

● Сядьте прямо в ліжку. Відведіть в сторони руки, зведіть разом лопатки. Повторюйте 5-6 разів.

Активна гімнастика (положення стоячи)

● Ноги # 8212; на ширині плечей, руки # 8212; вздовж тіла. Руки підніміть долонями вгору, потягніться злегка, виконайте вдих. Опустіть руки вниз, зробіть ними коло, видихніть. Повторюйте 5-6 разів.

● Покладіть руки на пояс, ноги # 8212; на ширині плечей. Зробіть вдих і поверніться вліво, зробіть видих і поверніться вправо. Повторюйте 5-6 разів.

● Руки розташуйте вздовж тіла, ноги # 8212; на ширині плечей. Виконуйте повільно присідання, роблячи вдих, не відриваючи п’яти від підлоги. Роблячи видих, повільно поверніться у вихідну позицію. Повторюйте 5-6 разів.

● Руки розташуйте вздовж тіла, ноги # 8212; на ширині плечей. Роблячи вдих, повільно присідайте, руками упираючись в стегна. Роблячи видих, піднімайтеся. Повторюйте 2-4 рази.