Рідина в колінному суглобі причини і лікування. Лікуємо причину а не наслідок


Понос у дитини, Температура у дитини / Понедельник, Октябрь 23rd, 2017

Рідина в суглобах

Рідина в колінному суглобі причини і лікування. Лікуємо причину а не наслідок

Скупчення рідини в суглобах — проблема, яка вимагає негайного втручання фахівця. Відсутність гострого болю та інших яскраво-виражених симптомів — ще не привід для того, щоб ставитися до проблеми несерйозно. Важливість своєчасної діагностики та оперативного лікування полягає в тому, що причиною скупчення рідини в суглобах можуть стати багато захворювань, як прямі, такі як артрити. так і ті, які здавалося б не мають ніякого відношення до суглобів, наприклад, вірусні захворювання.

Більш того, більшість патологій, вражаючих суглоби, при несвоєчасному лікуванні можуть залишити незгладимий слід на здоров’я і нормальної життєдіяльності людини: стати причиною хронічних болів, дискомфорту в рухах.

Щоб запобігти цьому потрібно стежити за здоров’ям суглобів, не випробовувати організм непосильними фізичними навантаженнями, намагатися уникати травм, робити лікувальну гімнастику і профілактичні процедури. А в разі виникнення проблеми відразу ж звертатися за допомогою до фахівців.

Симптоми скупчення рідини в суглобах

Залежно від причини скупчення рідини і від того, в якому суглобі вона накопичилася, симптоми можуть відрізнятися в кожному конкретному випадку.

Серед загальних симптомів виділяють наступні:

Біль різної природи: гостра, ниючий, тупий;

Набухлость області суглоба: може бути дуже яскраво-вираженою або майже непомітною;

Скуті руху: в разі, якщо скупчилася велика кількість рідини руху стають скрутними, а іноді і зовсім неможливими;

Підвищення температури тіла. може бути, як місцеве, в області пошкодженого суглоба, так і загальне;

Підшкірне ущільнення в області суглоба;

Іноді можуть супроводжувати головні болі або навіть озноб, якщо скупчення рідини викликано інфекцією.

Причини скупчення рідини в суглобах

Рідина в колінному суглобі причини і лікування. Лікуємо причину а не наслідок

Є кілька різних захворювань інфекційного характеру, які можуть спровокувати скупчення рідини в суглобах. Не варто недооцінювати і простий удар. який може привести до серйозних ускладнень.

Загальний список причин скупчення рідини в суглобах виглядає наступним чином:

Бурсит суглоба — захворювання, яке може бути викликане за допомогою травми або інфекції. Бурсит провокує виникнення запального процесу в синовіальній (навколосуглобових) сумки, яке супроводжується накопиченням рідини. Захворювання розділяється на кілька видів залежно від того, який суглоб вражений.

Таким чином існує:

Бурсит — захворювання, яке можна віднести до «професійним». Їм часто страждають люди, чия діяльність пов’язана з постійними навантаженнями на окремі суглоби. Це перш за все відноситься до спортсменам, шахтарям, ювелірам, часовщикам, деяким музикантам тощо.

Артрит — загальна назва групи захворювань суглобів. Спільною рисою артритних захворювань є запальна форма.

Виникає артрит з наступних причин:

Наслідки механічного пошкодження суглоба;

Постійні навантаження на одну групу м’язів.

У групі ризику знаходяться люди, які неправильно харчуються, ведуть малорухливий спосіб життя, мають зайву вагу і проживають в зонах з поганою екологією.

Артроз — захворювання суглобів, яке може виникнути з двох причин: природне старіння організму і зношування суглобів, або ж перенесена травма. Артроз протікає в двох стадіях. На першій виникають хворобливі відчуття і значно зменшується кількість рідини біля суглоба. На другий, навпаки, рідина починає накопичуватися і іноді надмірно, формуючи припухлість навколо пошкодженого суглоба.

Синовит — запальне захворювання, що вражає синовіальну оболонку суглоба і провокує появу таких симптомів хвороби і скупчення рідини.

Синовит Може виникнути з наступних причин:

Асептичне запалення виникає в більшості випадків через отриману травму, переохолодження або в наслідок інфекційного захворювання. Рідина, яка накопичується в суглобі, через асептичного запалення не має в своєму складі ніяких гнійних або вірусних мікроорганізмів.

Імунне запалення з виділення синовіальної рідини виникає переважно як наслідок перенесених захворювань або важких алергічних реакцій.

Гнійне запалення виникає після проникнення в суглоб патогенних мікроорганізмів. Залежно від роду шкідливої ​​бактерії розрізняють хламідійної, туберкульозне, дизентерійної, гонорейне і стафилококковое гнійне запалення.

Перелом кісток суглоба. Це серйозне пошкодження також призводить до утворення рідини в області суглоба і набряклості.

Гемоартроза — внутрішній крововилив в суглоб. В цьому випадку в суглобі накопичується НЕ випіт, а кров. Виникнути дана патологія може в зв’язку з механічними пошкодженнями.

Рідина в колінному суглобі

Рідина в колінному суглобі причини і лікування. Лікуємо причину а не наслідок

Рідина в колінному суглобі може з’явитися з багатьох причин. На першому місці — травми, так як коліно найбільш часто піддається серйозним навантаженням, а також є одним з найбільш рухливих суглобів.

Рідина в колінному суглобі може накопичитися з наступних причин:

Рідина в колінному суглобі # 8212; що робити?

Рідина в колінному суглобі причини і лікування. Лікуємо причину а не наслідок

Найбільш великий суглоб в організмі людини # 8212; колінний, на нього в процесі ходьби доводиться вся вага тіла людини. Саме з цим пов’язана велика кількість пошкоджень колінних суглобів і ніг, це найбільш часто зустрічається травма серед всіх інших. Причини хвороби суглобів є різноманітні падіння, удари або надмірне навантаження. Накопичення рідини в колінному суглобі теж є досить поширеною формою травми коліна.

Збирається рідина в колінному суглобі в силу певних ускладнень при відновленні після травми або через серйозну інфекції. Найпершими ознаками появи цієї недуги є набряки, різного роду припухлості і набряклість коліна. Лікування повинно складатися з правильних умов, які гарантують повний спокій коліна. Досягти цього можна за допомогою фіксації пов’язкою або за допомогою накладки.

Рідина в колінному суглобі причини і лікування. Лікуємо причину а не наслідок

Якщо зібралася рідина в колінному суглобі в занадто великій кількості, то її видалення відбувається хірургічним шляхом. Відбувається це за допомогою шприца і місцевої анестезії. Скупчення можуть бути різного кольору: мутного, кровянистого або повністю прозорого. Супровід больовими відчуттями повністю залежить від ступеня пошкодження колінного суглоба і коліна в цілому. Причина скупчення занадто великої кількості рідини — травми, падіння і зайві навантаження.

Рідина в колінному суглобі # 8212; що робити?

В силу постійного навантаження на колінний суглоб, він схильний до частих травм, які як раз і є основною причиною синовіту.

  Пошкодження м’яких тканин навколо коліна Крововилив Безпосереднє ушкодження зв’язок коліна Переломи поблизу коліна

Травма коліна може трапиться по самій різних причин, наприклад, при невдалому приземленні з великої висоти, при ударі коліна. Найменш відомою і поширеною серед хворих причиною рідини в колінному суглобі є артрит, алергія або інфекції Лікування проводить лікар-хірург за допомогою місцевої анестезії. Видалення рідини проводиться в операційній. За допомогою спеціального. Симптоми прояви запалення, появи рідини можуть проявитися не відразу, від декількох годин до декількох діб з моменту пошкодження колінного суглоба. Вони такі: поява набряків коліна, також значне збільшення його в розмірі.

Наявність рідини значно утруднює пересування, а також присутні болі в коліні. Характер болю «тупий». Якщо коліно почало боліти після травми і в ньому почала накопичуватися рідина, то це буде супроводжуватися підвищенням температури тіла, посиленням болю. Хронічна форма хвороби відрізняється менш сильними больовими відчуттями, тому що суглоб коліна заповнюється рідиною не відразу. При довготривалому протягом синовіту можлива поява і інших неприємних захворювань. Крім хронічної форми захворювання існує і реактивний синовіт суглоба коліна. Він відноситься до алергічних типам захворювань. Причина його появи не пов’язана з сильною травмою або перевантаженням.

Видалення рідини з колінного суглоба

У період найбільш гострої фази недуги необхідно тримати коліно в повному спокої, бажано в напівзігнутому стані. Це допоможе м’язам розслабитися і знизити больові відчуття. Синовит лікується за допомогою:

  Знеболюючих засобів, вони можуть прийматися всередину або втиратися в вигляді мазей, гелів; Стероїдних препаратів, які будуть зменшувати вироблення запальної рідини всередині коліна; Хірургічного втручання, видаленням рідини з пошкодженого суглоба.

Найбільш ефективний і швидкий спосіб вилікувати цю недугу — видалити скупчення рідини з суглоба.

Рідина в колінному суглобі (синовіт): лікування, причини, симптоми, народні засоби

Рідина в колінному суглобі називається синовія, вона утворюється в синовіальній оболонці, звідси медична назва хвороби — синовіт. Для того, щоб позбутися від цієї рідини потрібно докласти чимало зусиль.

Причини появи рідини в колінному суглобі

Колінний суглоб дуже часто травмується, що викликає в ньому освіту рідини.

До травм можна віднести:

  Пошкодження менісків; гемоартроза (крововилив); пошкодження зв’язок; переломи суглобових кісток (надколінка, виростків стегна).

Причиною травм є:

  Приземлення на ноги при стрибках з великої висоти; удар коліном.

Всі пошкодження в колінному суглобі супроводжуються:

Симптоми появи рідини в колінному суглобі

Симптоми починають виявлятися поступово: через кілька годин або діб після отримання травми.

Перший основний симптом — помітне збільшення коліна в обсязі.

Зібралася рідина починає деформувати колінний суглоб, що значно ускладнює руху ноги і супроводжується хворобливими відчуттями. Це — другий основний симптом. Біль, як правило, не різка, тупа.

Синовит колінного суглоба

Синовит — захворювання, що характеризується запаленням синовіальної оболонки в суглобі.

Наслідком запалення є випіт (рідина).

Основна причина синовіту — травма, але свій вплив можуть надати:

  Алергія; артрит; гемофілія; при наявності інфекції утворюється гнійний синовіт.

Посттравматичний синовит колінного суглоба характеризується:

  Зростанням больового синдрому; підвищенням температури; збільшенням об’єму рідини в суглобі.

Хронічний синовіт колінного суглоба характеризується менш вираженим болем. Суглоб постійно наповнюється рідиною, при тривалому перебігу хвороби можлива поява деформуючого артрозу.

Реактивний синовіт колінного суглоба є алергічною різновидом захворювання. Викликається реактивний синовіт механічним або токсичним впливом і часто є проявом будь-якого виду алергічної реакції.

Лікування синовіту колінного суглоба

Як прибрати рідина в коліні — це перше, про що думають лікуючі синовит хірурги-лікарі.

Лікування проводиться в операційному кабінеті. Анестезія при проведенні цієї процедури не потрібно.

Лікар обережно вводить тонку спеціальну голку в порожнину запаленого суглоба, де зібралася рідина і відсмоктує її шприцом. Після проведення процедури в звільнену порожнину вводяться антибіотики, незалежно від того, чи є підозра на інфекцію. Потім хворого поміщають в палату, де йому забезпечують повний спокій. Коліно стягують гнітючої пов’язкою або наколінники.

Тепер все лікування полягає у вживанні протизапальних препаратів (Вольтарен, Диклофенак).

Під час лікування лікарі борються не тільки з запаленням в коліні, а й з основною причиною його появи. Встановлення точного діагнозу довірено тільки вузького спеціаліста: ортопеда або ревматолога, адже якщо першопричину запалення годі й шукати і не усунути, то рідина незабаром знову з’явиться в суглобі коліна, і лікування потрібно проводити спочатку.

Народні засоби для лікування синовіту колінного суглоба

1. Мазь з трави живокосту.

Повний стакан подрібненої трави треба змішати з 200 грамами нарізаного свинячого сала. Отриманий склад поставте в холодильник на п’ять днів. Після чого можете користуватися новою маззю. Потрібно втирати мазь в колінний суглоб два рази в день. Зафіксуйте еластичним бинтом.

Треба прокип’ятити літр води із засипаними в неї зернами жита (половина склянки). Час кип’ятіння — 20 хвилин. Відвар остудити, процідити, додати в нього 2 чайні ложки барбарису, 500 г меду і 200 мл горілки. Отриманий склад ретельно перемішати, поставити в комору на три тижні. Приймати перед їжею по три столових ложки тричі на день.

3. Масло з лаврового листя.

2 столові ложки подрібненого сушеного лаврового листа залити склянкою соняшникової олії (підходить оливкова або кукурудзяна). Поставити на тиждень настоюватися. Приготований настій використовують для втирання в колінний суглоб три рази в день.