Розширення шлуночків головного мозку у дітей наслідки


Виховання дошкольника, Препарати для дітей, Рецепти для дітей, Симптоми у дитини / Пятница, Январь 15th, 2016

7 Серпня 2012 22:32

Малятку 2 місяці, сходили на УЗД голови — збільшений правий шлуночок. Узістка сказала, що не дуже серйозно. До невролога йдемо через кілька днів, але хотілося б послухати думку матусь, які з цим стикалися. Почитала в інтернеті, що невелике збільшення до року саме собою проходить. Дуже б не хотілося за дарма напихати свою кришу непотрібним ліками

7 Серпня 2012 22:35

Нам повторне узі призначили на 6 місяців. ніякого збільшення не побачили. так що не думаю, що щось будуть призначати вам

8 Серпня 2012 9:14

Нам повторне узі призначили на 6 місяців. ніякого збільшення не побачили. так що не думаю, що щось будуть призначати вам

А вам медотвод давали?

8 Серпня 2012 10:00

У нас було незначне збільшення (десь на 0,5-0,7 від норми), місна невролог налякала, що якщо буде збільшуватися — загрожує водянкою. Я повезла дитину в обласну до професора (т. К. Не довіряю нашому лікаря, були випадок, що вона через збільшення дітям діагноз гідроцефалія ставила). Загалом там мені лікар сказала, що нічого страшного, це часте явище (т. К. Дитинка в утробі у воді знаходиться 9 міс.), І це дійсно так — у багатьох знайомих у діточок знаходять збільшення шлуночків і кісти судинного сплетіння, що ні вимагає ніякого лікування, а проходить саме, але треба поспостерігати в динаміці кілька місяців (збільшується чи ні). У будь-якому випадку, перш ніж починати лікування (якщо призначать), якщо є можливість, відвідайте декількох неврологів. У нас, до речі, теж в 6 міс. вже все в нормі було. хай щастить

8 Серпня 2012 10:01

А вам медотвод давали?

Ні, прищеплювалися за планом.

8 Серпня 2012 10:13

Настеша . у 40% дітей у віці до року шлуночки розвиваються нерівномірно. Іноді один в 6-7 разів більше іншого, це аномалія, але не патологія, до того ж тимчасова. Якщо немає клініки, вам нічого призначати адекватну лікар не стане. Якщо вона є, Вас направлять до нейрохірурга, він призначить комплексне лікування, оперативне і подальше медикаментозне.
Медотвод від щеплень може бути дан на розсуд невролога, зазвичай дають.

Якщо Ви все ж турбуєтеся, поїдьте в нейросонографію на зенітників Там зверніться до будь-якого фахівця, не треба відразу до світочів, вони дорожче. Тому що якщо все у вас добре-це видно, якщо щось не так — все одно покличуть Іова, Іо не пам’ятаю. Він — світило ІМХО, він майже єдиний в С-Пб, кому варто вірити на 100% в питаннях шлуночків мозку.

16 Вересня 2012 16:06

У нас теж були збільшені і давали медотвод, прописали пантогам, я не стала давати. / Не треба дитинку напихати саме пройде

Що таке внутрішньочерепний тиск (ВЧД)

Поняття підвищений внутрішньочерепний тиск стало зараз дуже поширеним. Дуже часто педіатри та невропатологи повідомляють батькам, що у дитини підвищений ВЧД. Однак у медичній класифікації немає діагнозу: підвищений внутрішньочерепний тиск; — Це лише наслідок інших патологій. Наприклад, при перинатальної енцефалопатії (ПЕП) або гідроцефалії підвищується тиск в шлуночках (порожнинах) мозку.

Поняття підвищений внутрішньочерепний тиск стало зараз дуже поширеним. Дуже часто педіатри та невропатологи повідомляють батькам, що у дитини підвищений ВЧД. Однак у медичній класифікації немає діагнозу: підвищений внутрішньочерепний тиск; — Це лише наслідок інших патологій. Наприклад, при перинатальної енцефалопатії (ПЕП) або гідроцефалії підвищується тиск в шлуночках (порожнинах) мозку.

Внутрішньочерепний тиск є природний тиск рідини всередині шлуночків головного мозку і в спинномозковому каналі. Оскільки між мозком і кістками черепа і хребта також міститься рідина, то і її тиск також враховує внутрішньочерепний тиск. Обсяг спинномозкової рідини майже постійний і 15% її оновлюється щогодини.

Як і артеріальний, ВЧД може змінюватися з природних причин — наприклад при емоційному навантаженні або фізіологічних відправленнях. Навіть під час смоктання у немовляти може підніматися ВЧД. Але є і патологічне підвищення ВЧД, причини якого різні. У грудних немовлят цьому може сприяти раннє закриття джерельця; запальні захворювання типу менінгіту або арахноидита, пухлини і травми теж можуть викликати підвищення внутрішньочерепного тиску.

Коли і як вимірюють ВЧД?

Необхідно розрізняти симптоми підвищення ВЧД у грудних немовлят і більш старших дітей.

У немовлят про підвищений ВЧД свідчить швидке зростання голови, випинання очних яблук і відведення вниз (так званий симптом сонця). Виникає відмова від пиття, блювота відрижка, вибухне великого джерельця, розбіжність черепних швів.

У старших дітей симптомами підвищеного ВЧД є головні болі, затримка розумового розвитку, швидка стомлюваність, блювота, судоми і косоокість. Такі серйозні симптоми потребують додаткової діагностики. Немовлятам проводять нейросонографію за допомогою УЗД черепа через незакритий велике тім’ячко, старшим дітям призначають комп’ютерну томографію і огляд очного дна. Набряк дисків зорових нервів є ознакою підвищеного ВЧД. Тиск спинномозкової рідини можна визначити тільки при хірургічної операції, коли проводиться люмбальна або внутрижелудочковая пункція. ЕХО-енцефалографія є застарілим і недостовірним методом визначення ВЧД.

Коли підвищується внутрішньочерепний тиск?

Розширення шлуночків головного мозку, сопровождаюшіеся підвищенням внутрішньочерепного тиску об’єднується назвою гипертензионно-гідроцефальний синдром. Поганий сон, порушення апетиту, відрижка, тремтіння ручок, ніжок і підборіддя у дитини — цей комплекс симптомів може супроводжувати різні хвороби. Часто такі симптоми з’являються у недоношених дітей або при наявності ускладнень вагітності та пологів у матері. Підвищення ВЧД і збільшення шлуночкової системи головного мозку без запальних або вроджених змін, є ознакою перинатальної знцефалопатіі (ПЕП). ПЕП формується у немовляти в донатальном періоді або в перші 28 днів після народження. Причиною цього синдрому можуть бути токсикози вагітності, інфекції або несприятлива екологічна обстановка, що викликають кисневе голодування у плода. При внутрішньоутробної гіпоксії розвиток плода гальмується і дитина народжується з незрілими структурами мозку. Ультразвукове обстеження головного мозку через тім’ячко, визначення швидкості збільшення окружності голови, повторне обстеження у невропатолога допомагають уточнити діагноз ПЕП у грудних дітей. При зростанні обсягу спинномозкової рідини і збільшення шлуночків головного мозку ставиться діагноз гідроцефалія, яка потребує термінового лікування. На перших етапах лікування застосовують великі дози сечогінного препарату — диакарба в поєднанні з комплексом ліків. Іноді лікування гідроцефалії вимагає оперативного втручання. Гипертензионно-гідроцефальний синдром у старших дітей проявляється гіперактивністю, емоційною лабільністю, стомлюваністю, головними болями і розладом сну. Якщо огляд очного дна у таких дітей виявляє патологію дисків зорових нервів, наступним етапом обстеження є магнітно-резонансна або комп’ютерна томографія. Найбільш поширеним результатом обстеження є висновок про виявлення малої мозкової дисфункції.

Лікування захворювань з підвищеним внутрішньочерепним тиском

Основним в лікуванні дітей з перинатальною енцефалопатією є поліпшення кровообігу і живлення мозку. Сечогінні препарати не призначаються, якщо відсутня збільшення обсягу спинномозкової рідини. Масаж. лікувальна фізкультура. плавання повинні поліпшити стан дитини і усунути наслідки перинатальної енцефалопатії. У старшому віці діти, які перенесли в дитинстві ПЕП, часто страждають від малої мозкової дисфункції (ММД). Основним в лікуванні цього синдрому є також поліпшення харчування головного мозку за допомогою препаратів із загальною назвою ноотропи. Важливий індивідуальний підхід до стратегії лікування ММД. Судинні препарати, вітаміни, масаж, лікувальна фізкультура, голкорефлексотерапія, інтенсивна музикотерапія сприяє ефективності лікувального процесу. Фізіотерапевтичні процедури — лазер, електрофорез, суха иммерсия прискорюють отримання терапевтичного ефекту. Для дитини з діагнозом ММД важлива допомога не тільки нейропсихолога, але і ласка, доброта і увага, т. Е постійна любов і турбота близьких. Так що люблячі батьки — центральна ланка всього лікувального процесу.

Кардіологів часто задають питання про наявність побічного ефекту у всього комплексу лікування. Судинні і сечогінні препарати, що застосовуються при лікуванні захворювань, що супроводжуються підвищеним ВЧД, мають і побічні дії, які треба враховувати. Але вони призначаються лише в тому випадку, коли ефективне лікування без них неможливо. Інакше кажучи, ці препарати є терапією резерву.

Гідроцефалія головного мозку у дорослих

При накопиченні в головному мозку зайвої кількості рідини, що заважає нормальному функціонуванню органу, говорять про гідроцефалії, або водянці головного мозку. Наявність зайвої рідини загрожує збільшенням тиску на тканини мозку, які починають притискатися до черепа. Якщо цей процес своєчасно не діагностувати і не почати лікування, то пацієнт може померти. Захворювання найчастіше вроджене, але це не означає, що їм не можна захворіти в зрілому віці. Успіх в лікуванні залежить від того, наскільки вражений головний мозок, які розвинулися симптоми гідроцефалії і супутні відхилення.

Симптоми захворювання

Розширення шлуночків головного мозку у дітей наслідкиНайбільш поширеними ознаками захворювання є головний біль, нудота і блювота, проблеми із зором (неможливість сфокусуватися на певному предметі, роздвоєність зображення, нечіткість меж), зміна положення очних яблук (вони немов зміщені донизу, зіниця також трохи «западає», створюється ефект «закочування очей »), проблеми з вестибулярним апаратом (порушення координації в просторі, хиткість і непевність ходи), незграбність, відсутність сил, втрата пам’яті, сплутаність свідомості, нетримання сечі, зайва нервозність, дратівливість, а іноді — сонливість. Домінантність тих чи інших ознак залежить від причини виникнення захворювання. Наприклад, у людей в літньому віці спостерігається нормотензивна гідроцефалія, обумовлена ​​віковими змінами організму. Виражається це стан перш за все в порушенні координації рухів, виникненні забудькуватості, повільність в розумових операціях, уповільнена реакція на подразники.

Один з яскравих ознак гідроцефалії у дорослих — психічні відхилення. Вони можу проявлятися у вигляді емоційного ступору, епілептичних припадків, апатії, депресії, галюцинацій, манії, делірію.

Причини гідроцефалії

Головний мозок являє собою м’яку масу, укладену в черепі для захисту від зовнішніх пошкоджень. Для підтримки нормального стану головного мозку в черепі є спинномозкова рідина рідина, яка заповнює порожнини (шлуночки) в глибині головного мозку. За шлуночків спинномозкова рідина проходить через мережу каналів і судин, потім потрапляє в закриті порожнини, а там поглинається потоком крові. Якщо вироблення рідини, її циркуляція, а також поглинання знаходяться в рівновазі (тобто підтримується нормальний тиск), то людина не відчуває ніякого дискомфорту. У разі, якщо один з цих параметрів змінюється, тоді це впливає і на загальну циркуляцію рідини в шлуночку.

При нормотензівной гідроцефалії рідина тисне за рахунок розширення шлуночків — тоді загальний тиск вдається утримати в нормі, проте страждають деякі мозкові функції. У деяких випадках нормотензивна гідроцефалія виникає в результаті травм, але в більшості випадків етіологія не ясна.

Причина гідроцефалії може бути і в ускладненні деяких захворювань, наприклад, вона може розвиватися після інсульту, після появи внутрішньомозкової пухлини.

Види гідроцефалії

  • Оклюзійна гідроцефалія — ​​при цьому виді захворювання рідина не може нормально функціонувати, оскільки хід перекритий або згустком крові, або здавлений пухлиною;
  • Сполучена гідроцефалія — ​​рідина нормально проходить по каналах, проте є проблеми з її всмоктуванням у кров’яне русло;
  • Гіперсекреторная гідроцефалія — ​​зайва вироблення цереброспінальної рідини.

до змісту # 8593;

Діагностика та лікування

У дорослих людей діагностика починається зі збору даних про загальний стан здоров’я, а також проводиться неврологічне обстеження. Подальший етап — томографія (комп’ютерна або магнітно-резонансна). З її допомогою на екрані томографа можна отримати зображення головного мозку і виявити гідроцефалію або іншу патологію, яка викликала симптоми.

Якщо захворювання вдалося виявити на ранній стадії, то лікарі вдаються до медикаментозного лікування. Застосовуються такі препарати, як Аспаркам, Актовегін, Кавинтон, Диакарб, Глиатилин, Маннит, Маннитол, Цереброкурин.

Якщо ж хвороба вже запущена або швидко прогресує, то є необхідність оперативного втручання. Раніше застосовувалося шунтування — вводилися катетери і трубочки, які сприяли відтоку рідини і тим самим нормалізації внутрішньочерепного тиску. Однак мінус методу в тому, що великі шунти вставити не можна, а шунти з маленьким діаметром швидко виходять з ладу (перегинаються, забиваються). При цьому заміна шунта повинна пройти невідкладно, інакше пацієнт може загинути. При правильно підібраному шунт і своєчасної зміни його прогноз у більш ніж шістдесяти відсотків хворих сприятливий, в значній кількості випадків вдається усунути найбільш важкі симптоми, а летальність становить близько семи відсотків.

На сучасному етапі розвитку медичних технологій та способів лікування неврологічних захворювань створений метод нейроендоскопічний оперування гідроцефалії. В даний момент його часто застосовують в західних країнах, а на території пострадянського простору він мало поширений через дорожнечу апаратури і нестачі фахівців у цій галузі. Операція виконується швидко і малотравматично. В мозкові канали вводиться інструмент, на кінці якого закріплена камера — нейроендоскоп. На великому екрані лікарі можуть контролювати весь хід операції. Спеціальним катетером на дні третього шлуночка створюється отвір, яке з’єднується з позамозковими цистернами. Саме сюди і стікає ліквор, а значить загроза для життя людини зникає.

Профілактика

Для того, щоб не стати жертвою захворювання, необхідно пам’ятати про безпеку — завжди покривати голову при специфічної роботи, користуватися шоломами при їзді на мотоциклі, своєчасно виявляти і до кінця виліковувати інфекційно — запальні захворювання, що не переохолоджувати голову.

  • Розширення шлуночків головного мозку у дітей наслідки Гідроцефалія головного мозку у новонароджених гідроцефалія (від. Грец. «Гідро» — вода, «цефалон» — голова), або водянка, головного мозку — патологічний стан, для якого характерне збільшення обсягу шлуночків мозку, що призводить
  • Розширення шлуночків головного мозку у дітей наслідкиВнутрішньочерепний тиск внутрішньочерепний тиск (ВЧД) — це тиск всередині черепа: в синусах мозкової оболонки, в субархноідальном і епідуральному просторах, шлуночках головного мозку. Його коливання пов’язані з порушеннями
  • Розширення шлуночків головного мозку у дітей наслідкиВнутрішньочерепний тиск у новонароджених Підвищений внутрішньочерепний тиск або внутрішньочерепна гіпертензія — один з найпоширеніших діагнозів, який можна почути від невропатолога під час першого огляду немовляти. Головне питання полягає
  • Розширення шлуночків головного мозку у дітей наслідки Набряк головного мозку набряк головного мозку — це надмірне скупчення рідини в тканинах мозку — клітинах і міжклітинному просторі, що приводить до збільшення обсягу мозку і підвищення внутрішньочерепного тиску

2 коментарі