Щитовидна залоза аналізи на гормони. Здаємо аналізи


Дитині 1 місяць, Препарати для дітей / Четверг, Декабрь 14th, 2017

Аналіз крові на гормони щитовидної залози, норма, розшифровка, підготовка

Щитовидна залоза — найбільший ендокринний орган людини (важить вона приблизно 15-20г). У ній синтезуються йодовані гормони (йодтироніни), які регулюють більшість обмінних процесів, і кальцитонін, який впливає на обмін солей фосфору і кальцію.

Будова щитовидної залози

Щитовидка знаходиться на передній поверхні шиї, нижче щитовидного хряща. Складається вона з двох половинок і перешийка. Перешийок в 15% випадків відсутній, тоді частки зв’язуються сполучнотканинною перемичкою. Безпосередньо за щитовидкою лежать 4 паращитовидних залози, які виділяють паратиреоїдного гормон.

Структурною одиницею щитовидки є фолікул. Він являє собою порожнину, оточену поруч фолікулярнихклітин (тиреоцитов). У центрі його знаходиться особлива речовина, зване колоїдів. Між фолікулами виявляються дифузно розкидані парафоллікулярние або С-клітини, що виробляють кальцитонін, і кровоносні судини.

Як утворюються тиреоїдні гормони?

Щитовидна залоза аналізи на гормони. Здаємо аналізиВсі похідні щитовидної залози утворюються шляхом йодування амінокислоти тирозину. Мікроелемент йод потрапляє в організм здорової людини з споживаних продуктів, як рослинного, так і тваринного походження. У добу людині слід приймати 135-155 мкг цієї речовини.

З кишечника з кров’ю мікроелемент надходить в фолікулярні клітини щитовидки. Тиреоглобулін являє собою сукупність залишків амінокислоти тирозину. Це своєрідна матриця для утворення гормонів. Зберігається тиреоглобулін в колоїді фолікула.

Коли організму потрібні тиреоїднігормони, йод за допомогою ферменту тіреопероксідазе вбудовується в тиреоглобулін. Кінцевими продуктами біосинтезу є тироксин (Т4) і трийодтиронін (Т3), які відрізняються вмістом йоду (4 і 3 атома мікроелемента відповідно).

Для визначення функції щитовидки крім вищевказаних гормонів також дивляться:

  Тиреотропний гормон; тиреоліберином; тиреоглобулін; тироксинзв’язуючого глобулін; антитіла до тиреоглобуліну; антитіла до тіреопероксідазе.

Загальні відомості про гормони щитовидної залози

Клітини щитовидної залози секретують приблизно в 16-23 рази більше тироксину в порівнянні з Т3. Однак за активністю Т4 поступається трийодтироніну в 4-7 разів. Деякі вчені вважають, що тироксин навіть не має власної гормональної активністю і є просто попередником Т3. Поступаючи в кров, тиреоїдні гормони можуть перебувати у вільному і зв’язаному станах. З’єднуються вони зі спеціальним переносником — тироксинзв’язуючого білком. При цьому тільки вільні фракції тиреоїдних гормонів мають активність. До основних функцій йодтиронінів відносяться:

  Збільшення теплопродукції і споживання кисню у всіх тканинах організму (виняток становлять головний мозок, яєчка і селезінка); стимулювання синтезу будівельних білків; підвищення потреби організму у вітамінах; посилення нервової і розумової діяльності.

Показання до призначення аналізу

  Діагностика і контроль лікування захворювань щитовидної залози; миготлива аритмія ; різке зниження або підвищення маси тіла; статева дисфункція, відсутність сексуального потягу; затримка психічного розвитку у дітей; аденома гіпофіза; облисіння; безпліддя або відсутність менструацій.

Підготовка до здачі аналізу на гормони щитовидки

  Напередодні дослідження слід виключити фізичні навантаження, заняття спортом; перед тим, як здати аналіз крові на гормони, слід хоча б добу не вживати алкоголь, міцний чай і каву, не курити; за 1 місяць потрібно відмовитися від прийому препаратів з гормонами щитовидної залози (якщо дозволяє захворювання); за 2-3 дня рекомендується припинити пити ліки, що містять йод; кров береться обов’язково натщесерце, в стані спокою пацієнта; при заборі матеріалу не рекомендується накладати венозний джгут; перед аналізом не можна проводити УЗД щитовидної залози, радіоізотопне сканування і її біопсію.

Норма аналізу крові на гормони

Щитовидна залоза аналізи на гормони. Здаємо аналізиЩитовидна залоза аналізи на гормони. Здаємо аналізи

Щоб зберегти хребет здоровим, коли доводиться довго стояти, міняйте позу кожні 10 хвилин — переносите вагу тіла то на одну ногу, то на іншу, ходите на місці, прогніться вперед і назад, витягніть руки вперед, зробіть глибокий вдих — ви відчуєте прилив енергії і зменшиться відчуття втоми.

Як часто ви приймаєте антибіотики?

Сьогодні геомагнітна обстановка спокійна. Завтра очікуються слабкі магнітні бурі. У літніх і метеозалежних людей можливо погіршення здоров’я — слабкість, головний біль, безсоння, скачки тиску, болі в суглобах.

Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

Азбука здоров’я // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

Часткове або повне копіювання матеріалів заборонено. Будь-яке використання матеріалів zdravotvet. ru можливе тільки з письмового дозволу редакції сайту з активним посиланням на копійований статтю. Особи та інтернет-ресурси, викриті в несанкціонованому копіюванні, будуть переслідуватися за законом.

Медична лабораторія в Києві

Щитовидна залоза аналізи на гормони. Здаємо аналізи

Аналізи на гормони щитовидної залози

Аналізи на гормони щитовидної залози дозволяють виявити різні захворювання, в тому числі гіпотиреоз (зниження вироблення гормонів) і гіпертиреоз (підвищення продукування гормонів).

У яких випадках необхідно пройти дослідження гормонів щитовидної залози?

Дане дослідження проводиться при:

  Відхилень у розвитку у дітей; серцевої аритмії; нестабільності артеріального тиску; облисінні; системний червоний вовчак; дерматомиозите; системної склеродермії; ревматоїдному артриті; зниженні лібідо; відсутностей менструацій; імпотенції; безплідді.

Захворювання щитовидної залози можуть виникати внаслідок недостатнього надходження в організм йоду. За допомогою даного гормонального дослідження можливо виявити рівень гормонів Т3, Т4, ТТГ, а також наявність антитіл до тиреоглобуліну і антитіл до тиреоїдної пероксидази.

Гормон ТЗ (Трийодтиронин загальний) активізує обмін кисню в тканинах, контролює синтез вітаміну А, зменшує концентрацію тригліцеридів і холестерину в крові. Даний гормон продукують фолікулярні клітини щитовидної залози під контролем ТТГ. Гормон Т3 активніше гормону Т4, проте міститься в крові в меншій кількості.

Концентрація загального T3 залежить від сезону — влітку він виробляється в малій кількості, а осінь і взимку його концентрація підвищується.

Значне підвищення рівня ТЗ в організмі виникає при: вагітності, порфірії, гепатиті, ВІЛ-інфекції, гіперестрогенії, токсикозі, тиреоїдитах, Т4-резистентном гіпотиреозі, тіротоксіческой аденомі щитовидної залози, миеломе, синдромі резистентності до тіроідних гормонам, хориокарциноме, миеломе, нефротичному синдромі, післяпологовий дисфункції щитовидної залози, хронічних захворюваннях печінки, збільшення ваги, прийомі деяких препаратів і т. д.

Зниження концентрації загального Т3 спостерігається при: синдромі еутиреоїдного хворого, хронічних захворюваннях печінки, важкій нетіреоідальной патології, некомпенсованою первинної надниркової недостатності, відновлення після важких хвороб, гіпотиреозі, артіфіціальной тиреотоксикозі, низкобелковой дієті, прийомі деяких препаратів і т. Д.

Т4 (тироксин загальний) стимулює обмін білків в організмі. Підвищений рівень гормону Т4 може спостерігатися при: вагітності, післяпологовий дисфункції щитовидної залози, тиреотоксическом зобі, токсичному зобі, тіреотропіноме, токсичної аденомі, синдромі резистентності до тиреоїдних гормонів, тіреоіодітах, сімейної дізальбумінеміческой гіпертіроксінеміі; нефротичному синдромі, ВІЛ-інфекції, ожирінні, порфірії т. д.

Зниження концентрації тироксину говорить про наявність: пендеміческого зоба, аутоімунного тиреоїдиту, неопластичних процесів щитовидної залози, синдрому Шихана, запалення гіпофіза і гіпоталамуса, черепно-мозкових травм і т. Д.

Щитовидна залоза аналізи на гормони. Здаємо аналізи

Дослідження гормонів щитовидної залози

ТТГ (тиреотропного гормону) стимулює секрецію гормонів Т3 і Т4. Підвищена концентрація ТТГ виникає при: гіпотиреозі, тіротропінома, синдромі нерегульованої секреції ТТГ, синдромі резистентності до тіроідних гормонам, ювенільному гіпотиреозі, підгострому тиреоїдиті, пухлини гіпофіза, важкому гестозі, контакті зі свинцем, гемодіалізі, прийомі деяких препаратів.

Зниження даного показника є ознакою: токсичного зобу, ТТГ-незалежного тіротоксікоза, тіротоксіческой аденоми, гіпертиреозу вагітних, післяпологового некрозу гіпофіза, латентного тіротоксікоза, Т3-токсикозу, травми гіпофіза, стресу, голодування і т. Д.

Наявність Антитіл до тиреоглобуліну говорить про наявність аутоімунних захворювань — хвороби Хашимото, дифузного токсичного зобу і т. Д. Антитіла до тиреоїдної пероксидази теж є ознакою порушень аутоімунного характеру.

Підготовка до аналізу на гормони щитовидної залози

За місяць до проведення дослідження необхідно припинити прийом гормональних препаратів. Якщо ви приминаю ліки, що містять йод, обов’язково повідомте про це лікаря. Перед проведенням аналізу слід знизити до мінімуму фізичні і психологічні навантаження, виключити прийом алкоголю і куріння.

Аналіз крові беруть вранці натщесерце. Перед його проведенням рекомендується посидіти після приходу в лабораторію протягом 15-ти хвилин. Результати аналізу будуть готові наступного дня.

Медична лабораторія працює щодня. Записатися на здачу аналізів ви можете за телефоном (044) 355-03-03. Попередню консультацію Ви можете отримати по телефону у адміністратора — координатора.

Гормони щитовидної залози

Щитовидна залоза аналізи на гормони. Здаємо аналізи

По праву Щитовидна залоза вважається одним з найбільш важливих органів в організмі людини. Важить щитовидна залоза близько 20 грамів. Однак такий маленький орган є постачальником життєвої енергії в організм будь-якої людини.

Щитовидна залоза контролює діяльність практично всіх органів і систем за допомогою виробляються їм йодовмісних гормонів.

Без достатньої кількості гормонів щитовидної залози неможливі:

  Нормальний обмін речовин. Зростання, дозрівання тканин, органів і кісткового апарату. Енергетичне харчування клітин і всього організму в цілому.

Трийодтиронин вільний (FТ3) — це не пов’язана з білками плазми крові біологічно активна частина трийодтиронина (гормону щитовидної залози), яка регулює швидкість основного обміну, зростання тканин, обміну білків, вуглеводів, ліпідів і кальцію, а також діяльність серцево-судинної, травної, дихальної, репродуктивної та нервової систем.

Тироксин вільний (fТ4) — один з двох головних гормонів щитовидної залози, основною функцією якого є регуляція енергетичного і пластичного обміну в організмі. Вільний тироксин — біологічно активна частина загального тироксину, яка відіграє важливу роль в обміні речовин.

Тиреотропного гормону (ТТГ) — основний регулятор функції щитовидної залози, що синтезується гіпофізом — невеликий залозою, яка розташована на нижній поверхні головного мозку. Основна його функція — підтримувати постійну концентрацію тиреоїдних гормонів, які регулюють процеси утворення енергії в організмі. Коли їх вміст у крові знижується, гіпоталамус вивільняє гормон, що стимулює секрецію ТТГ гіпофізом.

Антитіла до тиреоїдної пероксидази (AТПО) є аутоантителами до цього ферменту. До недавнього часу ці антитіла іменувалися Антимікросомальні (АМА), оскільки вони зв’язувалися з микросомальной фракцією тиреоцитов. Сучасні дослідження визначили, що тиреоїдна пероксидаза є основним антигенними компонентом мікросом. Визначення концентрацій антитіл до ТПО є одним з найбільш чутливих тестів для діагностики аутоімунних захворювань щитовидної залози. Аутоімунні захворювання щитовидної залози є основним чинником, що лежить в основі гіпотиреозу і гіпертиреозу, і розвиваються зазвичай у генетично схильних людей. Наявність підвищеного титру антитіл до ТПО і підвищений рівень ТТГ дозволяють прогнозувати розвиток гіпотиреозу в майбутньому. Найбільш високий рівень антитіл до ТПО визначається у пацієнтів з тиреоїдитом Хашимото. При цьому захворюванні антитіла до ТПО виявляються приблизно в 90% випадків, що підтверджує аутоіммунну природу захворювання. Ці антитіла також часто виявляються (60-80%) при хворобі Грейвса. Є чіткий зв’язок між наявністю антитіл до ТПО і гістологічної картиною тиреоїдиту. Однак, у зв’язку зі значною здатністю щитовидної залози до регенерації під дією тиреотропного гормону, клінічні ознаки гіпотиреозу можуть проявитися через роки після виникнення хронічного захворювання щитовидної залози. Визначення титру антитіл до ТПО допомагає при діагностиці аутоімунних захворювань щитовидної залози і дозволяє диференціювати аутоімунні захворювання і неаутоіммунний зоб або гіпотиреоз. Дослідження антитіл до ТПО (тіреопероксідазе) проводиться зазвичай разом з дослідженням на ТТГ.

1005-1. Пакет # 171; Гормони щитовидної залози # 187; # 8212; 360 грн.:

1005-2. Пакет # 171; Гормони щитовидної залози # 187; # 8212; 270 грн.:

1005-3. Пакет # 171; Гормони щитовидної залози # 187; # 8212; 270 грн.:

1005-4. Пакет # 171; Гормони щитовидної залози # 187; # 8212; 210 грн.: