Скільки носити бандаж після кесаревого. питання пацієнтів


Годування дитини, Діти в дитячому саду / Вторник, Ноябрь 14th, 2017

Скільки носити бандаж після кесаревого?

Скільки носити бандаж після кесаревого. питання пацієнтівПологи — важкий стрес для жіночого організму, особливо якщо вони проходили шляхом операції кесаревого розтину. Практично всі молоді мами, яким довелося пережити хірургічне втручання, після операції змушені носити спеціальний бандаж. Багато жінок знайомляться з цим пристосуванням ще в період вагітності, однак для деяких воно стає необхідним тільки після пологів.

У даній статті ми розповімо вам, скільки часу слід носити післяопераційний бандаж після кесаревого розтину, і в якому разі цього робити не можна.

Скільки потрібно носити бандаж після кесаревого розтину?

Практично кожна жінка відразу після операції відчуває сильні больові відчуття в області живота. Незважаючи на це, можливості лежати і чекати, коли шов заживе, у неї немає, оскільки їй необхідно доглядати за новонародженим немовлям. Носіння бандажа в цьому випадку знизить навантаження на черевну порожнину і сприятиме зменшенню больових і дискомфортних відчуттів. До того ж, використання цього пристосування зменшить час, необхідний для скорочення матки, і знизить навантаження на хребет.

Як правило, вперше надіти бандаж лікарі рекомендують жінці вже в першу добу після операції, хоча в цей період часу їй не можна вставати. Носити його необхідно до повного загоєння шва. Звичайно на це йде близько 4 тижнів, однак, організм кожної жінки індивідуальний.Скільки носити бандаж після кесаревого. питання пацієнтів

Саме тому, скільки потрібно ходити в бандажі після кесарева, в кожному конкретному випадку визначається лікарем. Переважна більшість молодих мам остаточно розлучаються з цим пристосуванням не пізніше 6 тижнів після хірургічного втручання.

Носити бандаж в період відновлення організму після операції вам доведеться постійно при відсутності протипоказань. Слід враховувати, що в разі запалення шва бандаж одягати заборонено. Необхідно негайно звернутися до лікаря і пройти відповідне лікування.

Скільки носити бандаж після кесаревого. питання пацієнтів

Жінкам, які мають перенести операцію кесаревого розтину, вкрай цікаві питання, як саме його проводять, яку анестезію застосують і де буде розташовуватися шов. Далі постараємося відповісти на них, проте кожен лікар сам приймає рішення, виходячи з конкретної ситуації.

Скільки носити бандаж після кесаревого. питання пацієнтів

Якщо при вагітності жінка відчувала деякі проблеми зі здоров’ям, то на тлі операції розродження, вони можуть дещо загостритися. Наприклад, жінки часто помічають набряки ніг після кесаревого розтину.

Скільки носити бандаж після кесаревого. питання пацієнтів

Бандаж відомий кожної вагітної, а й після народження крихітки він може ще знадобитися матусям. Особливо, якщо розродження відбувалося шляхом хірургічного втручання. У статті обговоримо основні види післяопераційних бандажів і спробуємо зрозуміти, який з них краще придбати.

Скільки носити бандаж після кесаревого. питання пацієнтів

Якій жінці не хочеться відпочити і полежати в теплій ванні, особливо, коли позаду такий нелегкий період вагітності і пологи? Але відновлення організму ще йде, і потрібно обачно ставитися до гігієнічних процедур, особливо, якщо вам проводили кесарів розтин.

Для чого необхідний і скільки носити бандаж після кесаревого розтину

Автор: Олена Морозова

Скільки носити бандаж після кесаревого. питання пацієнтівДо такої операції, як кесарів розтин слід підготуватися заздалегідь. Адже процес відновлення організму після даного різновиду хірургічного втручання може стати для вас по-справжньому важким випробуванням. Для чого ж потрібен бандаж після кесаревого розтину, як його правильно вибирати і скільки часу носити?

Коли потрібно починати надягати бандаж?

Оскільки жінці, недавно перенесла операцію, рекомендується якомога більше рухатися, то задуматися про носіння цього пристосування бажано в перші ж дні після пологів. Він допоможе вам вільніше рухатися — вставати з ліжка, ходити, піднімати на руки дитину. Так що, як тільки відчуєте себе трохи краще, відразу ж поговоріть зі своїм лікарем на рахунок бандажа, на основі професійного огляду він точно визначить, коли вам можна починати носити дане пристосування.

Скільки часу носити?

Як правило, спеціальний післяпологовий бандаж особливо необхідний жінкам в перші дні після хірургічного втручання. Без нього багато молодих мам взагалі не можуть піднятися з ліжка. Однак на питання, скільки носити бандаж після кесаревого розтину, кожна жінка повинна шукати відповідь самостійно, в кінці кінців, це залежить від безлічі індивідуальних чинників. Тому не дивно, що одні носять його постійно по 1 — 2 місяці, а інші забувають вже через тиждень. Орієнтуйтеся в першу чергу на своє самопочуття. Однак при цьому враховуйте, що в деяких випадках розглядається пристосування може дуже вам допомогти, наприклад, якщо у вас важка дитина або якщо ви змушені самі викочувати з під’їзду коляску, щоб відправитися на прогулянку.

Коли бандаж зняли

Після того, як ви зніміть бандаж, є сенс перейти на спеціальне коригуючий білизну — це допоможе позбутися від некрасивого киселевого живота, який з’являється після пологів. Причому будьте готові, що в перші дні ви можете відчувати дискомфорт або незначні больові відчуття в області матки. У більшості випадків, це абсолютно не страшно — болять м’язи, які встигли відвикнути від навантаження. Однак якщо біль інтенсивна і дійсно вас турбує, краще відвідати лікаря.

Як вибирати бандаж, який ви станете носити після кесарева?

Вибираючи бандаж, який допоможе вам краще відновлюватися після операції, будьте дуже уважні. Адже вам необхідно спеціальне пристосування, здатне надійно підтримувати м’язи передньої черевної стінки, а також чітко фіксувати післяопераційні шви. Тому звичайного післяпологового бандажа тут буде недостатньо.

Вдягатися спеціальні післяопераційні пристосування потрібно лежачи. Причому виконані вони, в більшості випадків, в формі грації, і застібка розташовується в нижній частині конструкції. Крім того, вашій увазі можуть бути представлені пояса, ширина яких становить від 20 до 30 см, і які закріплюються на талії за допомогою липучок, або спідниця-пояс з щільною вставкою в районі живота.

Визначаємося з розміром

Практика показує, що багато жінок, замислюючись про вибір цього пристосування після кесарева, губляться, не знаючи, якого розміру віддати перевагу. Розібратися з цією проблемою дуже просто — заміряйте окружність стегон в найширшому їх місці і порівняйте отримані дані з тими, що наведені на упаковці. Крім того, ви можете орієнтуватися на той розмір, який носили до вагітності, просто додайте до нього +1, якщо розумієте, що ви дійсно сильно одужали за останній період.

Поділитися c друзями:

Чи потрібен бандаж після кесаревого розтину

Скільки носити бандаж після кесаревого. питання пацієнтівПрактично кожній породіллі відомо, що таке бандаж. Багато жінок користуються ним в допологової і післяпологовий період. Особливо настійно лікарі рекомендують носити бандаж після кесаревого розтину. Реабілітаційний період у жінки, яка перенесла хірургічне розродження, більш тривалий і складний. Пологи відбуваються шляхом надрізу черевної порожнини і матки, і пошкоджені тканини вимагають довгого відновлення. Для якнайшвидшої регенерації м’язи необхідно підтримувати, що і забезпечує бандаж.

Навіщо потрібен бандаж після кесаревого розтину

Після пологів жінці необхідно якомога швидше повернутися до активного життя. Годування дитини, купання, сповивання, щоденні прогулянки — це серйозні навантаження навіть для здорового організму. Молодій мамі, яка перенесла порожнинну операцію, складніше справлятися зі своїми обов’язками, які часто перетворюються на справжнє випробування.

Полегшити фізичні навантаження допоможе бандажні пояс. Після проведення кесаревого розтину бандаж буде підтримувати шов, знімаючи напруження м’язів. Крім основної функції він полегшує навантаження на м’язи спини, зміцнює прес, підтримує м’язи черевної стінки, попереджає опущення внутрішніх органів, утримуючи їх в потрібному положенні, прискорює процес скорочення матки.

Як правильно вибрати бандаж

В першу чергу породілля повинна проконсультуватися з лікарем з приводу того, який бандаж підходить саме їй. Сьогодні їх існує кілька видів. Післяпологовий бандаж при кесаревому розтині істотно відрізняється від всіх інших моделей. Він повинен обов’язково мати жорстку фіксацію, яка знизить навантаження на хірургічний шов, внутрішні органи малого тазу і запобіжить утворенню післяопераційної грижі. Виготовляється такий бандаж з більш щільною і пружною тканини і повинен мати багаторівневі застібки, а також щільну вставку на животі. Бандаж не повинен мати ґудзиків, шнурівки і кнопок. При наявності таких аксесуарів жінка буде відчувати тільки дискомфорт в області шва. Кращий варіант — багаторівневі застібки-липучки.

Купувати бандаж бажано до пологів — він знадобиться в перші післяопераційні дні. Розмір бандажа вибирається з урахуванням ваги. Якщо в період вагітності жінка додала не більше п’ятнадцяти кілограмів, то можна взяти пояс на один або два розміри більше. Якщо ж після пологів ви плануєте повернутися до свого початкового вазі, то придбайте свій звичний розмір.

Необхідно звернути увагу на матеріал, з якого зшита бандаж. Від цього значною мірою залежить, наскільки комфортно ви будете себе почувати після кесаревого розтину в бандажі. Тканина повинна бути дихаючої, тобто володіти хорошими повітропроникними властивостями. Добре себе показують бандажі, що складаються з бавовни і мікрофібри. Вони не створюють надмірної компресії живота, а тільки підтримують його, але при цьому добре пропускають повітря і вбирають вологу. У деяких моделях натуральна тканина може поєднуватися з нейлоном. Однак всередині бандаж повинен бути оброблений виключно бавовною.

Вибирайте ту модель, яка буде вам зручна. Сьогодні можна побачити бандажні пояси, корсети, трусики і навіть бриджі. Багато жінок віддають перевагу бандажним трусиків. Ці моделі дійсно зручні, якщо внизу є застібка. Головний критерій при виборі моделі — максимальний комфорт, адже після проведення кесаревого розтину в бандажі доведеться ходити кожен день на протязі 6-8 тижнів.

Бандаж і кесарів розтин: протипоказання

У ряді випадків існують протипоказання для носіння бандажа, в числі яких:

    Запалення шва на черевній стінці; Болі внизу живота; Хвороби шлунково-кишкового тракту; метеоризм; Шкірні захворювання в області носіння бандажа; Набряки ниркового або серцево-судинного походження; Алергічні реакції на матеріал, з якого виготовлений бандаж.

Деякі лікарі не радять носити після проведення кесаревого розтину бандаж в тих випадках, якщо у жінки залишився поздовжній шов.

Як правильно носити бандаж після кесаревого розтину

Слід зазначити, що надягати бандаж краще лежачи, коли м’язи розслаблені. Фіксацію починають з низу стегон, після чого затягують по фігурі, уникаючи зайвої перетяжки. Правильно надітий бандаж знижує навантаження на м’язи при ходьбі, що дозволяє відчувати себе комфортно і в меншій мірі відчувати втому.

Жінкам, які перенесли хірургічні пологи, необхідно постійно контролювати стан шва. Для того щоб він швидше рубцеваться, бандаж необхідно знімати кожні три години. Після 15-20 хвилинної перерви його надягають знову. Щоб уникнути перетягування внутрішніх органів спати в бандажі можна.

Носити після проведення кесаревого розтину бандаж рекомендується весь відновний період. Він допоможе швидше прийти в норму і повернутися до звичайного життя. Бандаж не тільки прекрасно підтримує шов і м’язи, але і може носитися в естетичних цілях. Він підтягує живіт і надає фігурі жіночний силует.

Текст: Наталія Новгородцева