Стратегія розвитку інтересах дітей


Обдаровані діти, Режим дитини, Розвиток дитини / Понедельник, Декабрь 12th, 2016

03.06.15 11:41 Переглядів: 651

Розпорядження Уряду РФ від 29 травня 2015 року №996-р. Мета Стратегії — визначення пріоритетів державної політики в галузі виховання та соціалізації дітей, основних напрямків і механізмів розвитку інститутів виховання, формування суспільно-державної системи виховання дітей в Росії з урахуванням інтересів дітей, актуальних потреб суспільства і держави, глобальних викликів і умов розвитку країни в світовому контексті.

Підготовлено Міністерства освіти та науки Росії.

Указом Президента Росії від 1 червня 2012 року №761 затверджено Національну стратегію дій в інтересах дітей на 2012-2017 роки, якою передбачено розробку загальнонаціональної стратегії розвитку виховання як основи реалізації державної політики.

Підписаним розпорядженням Стратегія розвитку виховання в Російській Федерації на період до 2025 року (далі — Стратегія) затверджена.

Стратегія розвиває механізми, передбачені Федеральним законом «Про освіту в Російській Федерації», в частині забезпечення виховання як невід’ємної частини освіти.

Мета Стратегії — визначення пріоритетів державної політики в галузі виховання та соціалізації дітей, основних напрямків і механізмів розвитку інститутів виховання, формування суспільно-державної системи виховання дітей в Росії з урахуванням інтересів дітей, актуальних потреб суспільства і держави, глобальних викликів і умов розвитку країни в світовому контексті.

У число основних напрямків розвитку виховання включені: підтримка сімейного виховання, розширення виховних можливостей інформаційних ресурсів, підтримка громадських об’єднань, громадянське, патріотичне, духовне і моральне виховання дітей, популяризація наукових знань серед дітей, фізичне виховання і формування культури здоров’я, трудове виховання і професійне самовизначення, екологічне виховання.

Передбачається створення умов для підвищення у дітей рівня володіння російською мовою, мовами народів Росії, іноземними мовами, навичками комунікації, а також знайомство з кращими зразками світової та вітчизняної культури.

З метою реалізації Стратегії будуть застосовуватися правові, організаційно-управлінські, кадрові, науково-методичні, фінансово-економічні та інформаційні механізми.

Зокрема, передбачаються заходи щодо вдосконалення системи правової та судової захисту інтересів сім’ї і дітей на основі пріоритетного права батьків на виховання дітей. Враховується необхідність підвищення престижу професій, пов’язаних з вихованням дітей, з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників. Передбачаються формування системи організації наукових досліджень в області виховання і соціалізації дітей, вивчення впливу інформаційних і комунікаційних технологій на психічне здоров’я дітей, на їх інтелектуальні здібності та емоційний розвиток, проведення психолого-педагогічних і соціологічних досліджень.

Стратегія повинна стати основою для подальшої розробки та реалізації програм і планів у сфері виховання, вона буде використовуватися при розробці освітніх стандартів і програм.

Стратегія розвитку інтересах дітей

Партнери

Стратегія розвитку інтересах дітей

Стратегія розвитку інтересах дітей

Стратегія розвитку інтересах дітей

Стратегія розвитку інтересах дітей

Стратегія розвитку інтересах дітей

Стратегія розвитку інтересах дітей

Стратегія розвитку інтересах дітей

Стратегія розвитку інтересах дітей

Уповноважений при губернаторові області з прав дитини

Смирнова Ольга Олександрівна.
Поштова адреса: 160000, м Вологда, вул. Герцена, д. 2.
Адреса знаходження: м Вологда, вул. Пушкінська, д. 20.
Адреса електронної пошти: SPR@gov35.ru.
Телефони: 8 (8172) 23-00-30 (додатковий фахівців 7731, 7735; уповноваженого при губернаторові області з прав дитини 7730).
Факс: 23-00-30 (додатковий 0).

Корисні посилання

Департамент освіти Вологодської області
www. edu35.ru

Вологодський інститут розвитку освіти
viro. edu. ru

Офіційний сайт інформаційної підтримки ДПА у Вологодській області
ege35.edu35.ru

Освітній портал Вологодської області
Portal. edu35.ru

Міністерство освіти і науки РФ
Міносвіти. рф

Федеральний портал Острів знань
www. edu. ru

Інформаційна система Єдине вікно доступу до освітніх ресурсів
window. edu. ru

Єдина колекція цифрових освітніх ресурсів
school-collection. edu. ru

Федеральний центр інформаційно-освітніх ресурсів
fcior. edu. ru

Федеральний інститут педагогічних вимірювань
Fipi. ru

Федеральна служба з нагляду у сфері освіти і науки (Рособрнадзора)
Www. obrnadzor. gov. ru

Офіційний сайт Уряду Вологодської області
Www. vologda-oblast. ru

Адміністрація Шекснинского муніципального району
Www. sheksnainfo. ru

Ольга Голодець: В основі стратегії розвитку в інтересах дітей лежить політика народжуваності в Росії

Стратегія розвитку інтересах дітей

Заступник голови Уряду Ольга Голодець виступила в Раді Федерації в рамках засідання Координаційної ради при Президентові з реалізації національної стратегії дій в інтересах дітей на 2012-2017 роки. Захід пройшов під головуванням спікера палати регіонів Валентини Матвієнко.

Ольга Голодець в ході свого виступу зазначила, що сьогодні реалізуються всі основні положення документа. А в основі цього процесу лежить політика щодо народжуваності та підтримки материнства і дитинства: У Росії зараз на одну жінку в фертильному віці доводиться 1,75 дитини. Віце-прем’єр додала, що такий високий показник планувалося досягти лише до 2018 року. Як зазначила політик, створення і соціальних, і економічних умов націлюють російську сім’ю народжувати і виховувати дітей.

За словами Ольги Голодець, на 1 червня будуть відкриті 2 нових великих перинатальних центри. Один з них — в Нижньому Новгороді. Я нагадаю, що, крім програми маткапіталу, про продовження життя якої ще належить дискутувати, є ще кілька програм, які підтримують сім’ї з дітьми. Це, зокрема, програма виплат допомоги на народження третьої дитини, а також програма підтримки молодого материнства. В рамках останньої з 2013 року молоді матері отримали право безкоштовного навчання на курсах підготовки до вступу до вищих навчальних закладів, і ці програми працюють в 14 найбільших вузах Росії, — сказала Ольга Голодець.

Вона зазначила і досягнення, які сталися в частині політики щодо дітей-сиріт, а також підкреслила неоціненну роль НКО в цьому процесі. Також Голодець нагадала, що при Уряді успішно функціонує Рада піклування в соціальній сфері, куди входять представники великих фондів. Окремо віце-прем’єр розповіла, що набирають силу школи допомоги прийомним батькам і, як наслідок, скорочується число відмов від дітей вже прийнятих в сім’ю. Плюс серйозна робота проводиться в рамках Комісії у справах неповнолітніх: У регіонах Росії функціонує 6842 громадські комісії, які допомагають на ранній стадії дітям, які можуть порушити або вже переступили закон. Крім того, Ольга Голодець назвала високим рівень взаємодії органів держвлади з громадськими організаціями в частині пошуку зниклих дітей.

«Парламентська газета» — офіційне щотижневе друковане видання Федеральних Зборів РФ. Видається з 1997 року. Засновники газети — Державна Дума і Рада Федерації РФ. Видання є офіційним публікатором федеральних законів, постанов, актів та інших документів Федеральних Зборів. «Парламентська газета» має пункти друку і представництва в десяти суб’єктах федерації.
Розповсюджується за передплатою і в роздріб, в органах виконавчої і представницької влади федерального і регіонального рівня, в поїздах далекого прямування і «Сапсан», в літаках ГТК «Росія», «Аерофлот», а також регіональних авіакомпаній.

Сайт «Парламентської газети» — це оперативні новини і достовірна інформація про прийняті в країні законах і діяльності депутатів і сенаторів. При використанні матеріалів сайту «Парламентської газети» активне посилання на pnp. ru обов’язкове.

© «Парламентська газета»
Електронне періодичне видання «Парламентська газета» зареєстровано у Федеральній службі з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) 05 серпня 2011 року
Свідоцтво про реєстрацію Ел № ФС77-46097

Ми в соціальних мережах

 • Чт, 18:22. Духанина: Кращі практики роботи з обдарованими дітьми повинні знайти творче застосування в регіонах https: // t. co / q6jurGhKfl
 • Чт, 18:23. В Астрахані завершився регіональний етап всеросійського конкурсу «Сім’я року» https: // t. co / dXiy2t1ulm
 • Чт, 18:23. 8 800-2000-122: гідні довіри https: // t. co / 1mbgTByleE
 • Чт, 18:23. 1 вересня набуває чинності федеральний державний освітній стандарт для дітей з ОВЗ https: // t. co / cFB289pBL9
 • Сб, 11:37. Концепцію ранньої допомоги дітям-інвалідам затвердять до вересня https: // t. co / AkrDwClqTP
 • Сб, 11:37. Почалася підготовка до моніторингу реформи дитячих будинків https: // t. co / pBuv309Qhx
 • Сб, 11:37. На «Території смислів» зустрілися молоді громадські працівники https: // t. co / VNFDe98GHe
 • Сб, 11:37. Про хід реалізації Національної стратегії дій в інтересах дітей https: // t. co / x0BVeSzJ7F
 • Пт, 10.20. В Югрі дітей з особливостями розвитку візьмуть під онлайн нагляд https: // t. co / 3mXG0XQtbO
 • Пт, 10.20. В Іжевську реалізується проект «Місто, якого ти потрібен» https: // t. co / CyPWX1PjV7
 • Пт, 10.20. Академія професійної освіти допомагає дітям-сиротам Челябінської області https: // t. co / g63oA5nCT5
 • Пт, 10:21. VII Всеросійська виставка-форум: естафету приймає столиця https: // t. co / LoOqMaLOjQ
 • Вт, 9:05. Телемедицина в РФ, або Як допомогти дітям з цукровим діабетом першого типу https: // t. co / OLCIftcyPr
 • Вт, 9:05. Ігри та вікторини допоможуть дітям освоїти ази безпеки на дорозі https: // t. co / xhJKgcCS3P
 • Вт, 9:05. У Хабаровську відродять інститут шефства над підлітками, які перебувають в соціально небезпечному положенні https: // t. co / TvFdpomOhQ
 • Вт, 9:05. Темпи зростання підліткової злочинності в Зауралля знизилися в 7 разів https: // t. co / ygp34Xohny

Опублікована типова програма розвитку комплексної інфраструктури дитинства.

Типова програма розвитку комплексної інфраструктури дитинства є комплексом заходів, спрямованих на формування і розвиток соціальної інфраструктури для дітей, створення сприятливого середовища для забезпечення повноцінного життя, охорони здоров’я, освіти, виховання, розвитку дітей різних категорій, задоволення їх потреб.

Призначення програми — забезпечення методологічної єдності регіональних програм і їх інтеграція в єдину систему заходів, спрямованих на детствосбереженіе.

Завантажити програму розвитку комплексної інфраструктури дитинства: http: // моніторінгнсід. рф / materials…

Опубліковано Указ Президента Російської Федерації від 09.12 № 611 Про внесення змін до складу Координаційної ради при Президентові Російської Федерації щодо реалізації Національної стратегії дій в інтересах дітей на 2012 — 2017 роки, затверджений Указом Президента Російської Федерації від 10 вересня 2012 р № 1274.