Тремор рук що це таке. Лікуємо хвороби рук ніг


Лімфовузлів, Препарати для дітей / Понедельник, Ноябрь 13th, 2017

Тремор

Що таке тремор?

Тремор рук що це таке. Лікуємо хвороби рук ніг

Тремор, або тремтіння, відноситься до подій ритмічно мимовільним коливанням окремих груп м’язів різних частин тіла. Найбільш поширені тремор рук, голови, повік, щелепи, в більш рідкісних випадках зустрічається тремор тулуба. Тремор не відносять до самостійних захворювань, він вважається одним із симптомів і сигналізує про якісь неполадки в організмі.

Найбільш поширеним вважається есенціальний тремор, який найчастіше відзначається у декількох членів однієї сім’ї. У пацієнтів, які страждають на цю недугу, кисті тремтять мимоволі в стані спокою. Якщо хворий починає активно рухатися, тремор у нього може не спостерігатися.

Причини тремору

Тремор, що не належить до злоякісних, з’являється у пацієнта в стресовій ситуації або після перенесеного стресу. Постуральний тремор проявляється у недовірливих людей, які часто відчувають тривожність, страждають порушенням вегетативної нервової системи. Причиною виникнення симптомів у цьому випадку може служити спадковість, аномальна діяльність щитовидної залози, прийом алкогольних напоїв або лікарських препаратів.

Інтенційний тремор може виникнути при різних травмах або захворюваннях головного мозку, зокрема області мозочка, який несе відповідальність за координацію рухів. Причиною злоякісного тремору служить дихальна, а також ниркова і печінкова недостатність, разом з тим цей тип тремтіння може бути проявом ракових захворювань та інсульту. Хвороба Паркінсона — ще одна причина тремору. Цей неприємний симптом в даному випадку з’являється у літніх людей, але при цьому ніяк не відбивається на тривалості їх життя.

Симптоми тремору

До основних симптомів тремору відносять ритмічні коливання різних частин тіла, помітних неозброєним оком. Так само як і тремтіння витягнутих вперед рук, і сіпання століття, яке відбувається час від часу. Трапляється, що людину трясе так сильно, що він не може піднести до рота склянку води.

Діагностика захворювання зазвичай не викликає труднощів у лікарів. Після збору анамнезу лікар в більшості випадків може без праці поставити діагноз. У ряді випадків пацієнтам можуть бути рекомендовані діагностичні процедури.

До методів діагностики відносять відеозйомку за типом «рапід». Це зйомка з високою частотою і уповільненою проекцією окремих кадрів. Згодом ведеться перевірка із застосуванням термографа — апарату, який фіксує тремтіння в трьох площинах. Число і характер ритмічних коливань можна визначити за допомогою апаратно-програмного комплексу, а саме електроміографа.

Дуже важливо визначити причину тремору і почати лікування саме основного захворювання, в цьому випадку допомога хворому буде набагато ефективніше.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Лікування тремору

Тремор рук що це таке. Лікуємо хвороби рук ніг

Якщо тремор проявляється в легкій формі і протягом самого захворювання не злоякісне, досить скористатися розслаблюючими методиками, навчитися знімати напругу, уникати стресів. Добре допомагають таким пацієнтам дихальна гімнастика і курс прийому седативних трав, розслаблюючих ванн. Подібних процедур цілком достатньо для усунення тремтіння, що виник на грунті нервового перенапруження.

Для лікування сильного тремору, що заважає працювати і жити повноцінно, застосування сильнодіючих лікарських засобів просто необхідно.

Пацієнтам призначають бета-адреноблокатори в невеликих дозах, що знижують амплітуду тремтіння. Вони сприяють поліпшенню стану хворого, допомагають усунути клінічні прояви патології. У деяких випадках показано хірургічне втручання. В ході операції проводиться стимуляція області мозочка електричним сигналом.

Остаточно позбавити пацієнта від тремору досить складно, в той же час сучасні препарати допомагають хворим істотно поліпшити якість життя.

Запобігти появі рецидивів захворювання допомагає здоровий спосіб життя, виключення або зниження споживання кавових напоїв, алкоголю. Пацієнтам, схильним до подібних симптомів, рекомендується також відмовитися від куріння, навчитися уникати стресових ситуацій.

Дуже важливо займатися посильною видом спорту, оптимальними вважаються плавання і нестомлюючого ранкова пробіжка.

Тремор

Що таке тремор? Цим словом називають тремтіння м’язів різних частин тіла. У людини ритмічно і абсолютно проти своєї волі починають сіпатися руки, повіки, щелепу, голова або навіть майже весь тулуб. Це явище — не захворювання, воно лише ознака того, що у вас якісь проблеми зі здоров’ям і потрібно звернутися до лікаря.

Може бути так, що тремор вразив цілу сім’ю — в цьому випадку, як правило, говорять про ессенциальном вигляді цієї недуги. У членів сім’ї, якщо вони знаходяться в стані спокою, починають тремтіти кисті, а якщо вони активно рухаються, що це явище може і не проявлятися.

Причини появи тремору

Якщо мова йде не про злоякісному треморе, то він часто супроводжує стресових ситуацій або ж проявляється після стресу. Постуральний тремор — явище, яке часто можна зустріти у людей з підвищеною тривожністю при порушеннях ВНС. У цьому випадку причиною тремору можуть бути збої в роботі щитовидної залози, прийом ліків або алкоголю або спадкові чинники.

Поява интенционного тремору пов’язують з травмами або захворюваннями головного мозку, коли уражається той його ділянку, який відповідає за координацію рухів.

Явище злоякісного тремору може свідчити про наявність раку або говорити про інсульт або хвороби Паркінсона, що характерно для літніх людей. Також його викликають печінкова, дихальна і ниркова недостатність.

Діагностика

Розпізнати тремор нескладно — ви помітите, як почала тремтіти будь-яка частина тіла. Це можуть бути руки або віки, а іноді людини може трясти всього. Потрібно звернутися до лікаря, щоб він провів обстеження. Як правило, постановка діагнозу в цьому випадку — справа нескладна. Іноді пацієнтові прописують діагностичні процедури.

Один з методів діагностики тремору — особлива відеозйомка, яка ведеться з високою частотою, а окремі кадри уповільнено проектуються. Далі перевірку проводить спеціальний апарат термограф, який відстежує тремор в трьох площинах. А за визначення характеру і числа ритмічних коливань відповідає апаратно-програмний комплекс — електроміограф.

Своєчасне лікування захворювання, яке провокує тремор, дозволить швидко його позбутися.

Лікування тремору

Зрозуміло, головне, що треба зробити, щоб позбутися від тремору — вилікувати викликає його захворювання. Крім того, зменшити тремтіння різних частин тіла, а то і зовсім позбутися від нього допоможуть наступні способи.

У найбільш нескладних випадках, коли захворювання, що викликає тремор, не носить злоякісний характер, допомогти можуть розслаблюючі методики. Також пацієнтові потрібно буде контролювати себе, щоб не страждати від стресів, позбавлятися від напруги. Цій меті слугуватиме комплекс заходів — прийом седативних препаратів, дихальна гімнастика і розслаблюючі ванни. Якщо тремор з’явився внаслідок нервового перенапруження, то ці заходи посприяють його усунення.

Якщо тремтіння настільки сильне, що заважає вести звичний спосіб життя, то в цьому випадку вже потрібно приймати сильнодіючі лікарські препарати. Допоможуть бета-андреноблокатори, які, будучи прийнятими в невеликих дозах, зменшать амплітуду тремтіння і поліпшать стан пацієнта.

Іноді буває не обійтися з хірургічної операції, коли область мозочка стимулюють електричним сигналом.

Незважаючи на те, що повне позбавлення від тремору в серйозних випадках — справа складна, проте, прийом відповідних лікарських препаратів значно полегшує життя хворому.

Щоб уникнути рецидиву, потрібно слідувати загальним рекомендаціям лікарів — відмовитися від шкідливих звичок, пити поменше кави або зовсім забути про нього. А тим, хто схильний до появи симптомів тремору, потрібно кинути палити і уникати ситуацій, які викликають стрес. Також корисні будуть заняття спортом — пробіжки вранці, плавання.

Чому руки трусяться: можливі причини

При виникненні тремтіння в руках найкраще відразу звернутися для правильної постановки діагнозу і подальшого лікування до фахівця: невролога, нарколога, токсиколога, психолога або терапевта.

Причин появи тремору чимало. Потрібно вміти розрізняти, як і коли тремтять руки. Виділяють два основних типи тремору: нормальний і патологічний.

Нормальний або фізіологічний тремор

Цей тип тремору не має клінічного значення, зустрічається у більшості здорових людей у ​​вигляді легкого посмикування в витягнутих руках і, як правило, швидко проходить.

Найчастіше тремор виникає при певних умовах:

    При фізичному навантаженні (підняття важких предметів, біг, необхідність довгий час зберігати нерухомість), коли руки і коліна тремтять від утоми; при стресовій ситуації (сильне хвилювання, депресія, істерика), яка підвищує збудливість нервової системи.

Існує також таке поняття, як сімейний (юнацький) тремор. Він виникає на тлі повного спокою. Він починається з однієї руки, потім переходить на іншу, далі поширюється на голову, підборіддя, мову, тулуб і ноги. Зазвичай його не лікують, і лише при значній вираженості лікар може призначити протисудомні препарати або транквілізатори.

Двох тижнів спостереження досить, щоб зрозуміти справжню причину тремору. Якщо руки продовжують тремтіти і це не пов’язано зі стресами і фізичними навантаженнями, то, швидше за все, тремор є патологічним.

Патологічний тремор

Патологічний тремор виникає на тлі серйозного захворювання як один із симптомів. У всіх випадках тремтіння не проходить саме по собі і різниться характером.

Побічний ефект лікарських засобів

Токсична дія хімічних речовин і ліків може викликати мелкоразмашістий тремор в пальцях рук, нерегулярний і низькочастотний. У таких випадках скасування ліки і подальше симптоматичне лікування викликає припинення тремору.

Алкогольний тремор

Виявляється при запущеній формі хвороби. Це тремтіння розведених пальців рук, голови, всього тіла. Виникає вранці в стані похмілля. Після вживання спиртних напоїв зазвичай зменшується або зникає зовсім. Те ж саме стосується синдрому абстиненції при наркотичної залежності.

Гормональні причини

Тремтіння рук може бути пов’язано з надмірною виробленням гормонів щитовидної залози. Додатковим симптомом, що характеризує дане захворювання, є мова, яка дрібно трясеться при висовиваніі. При цьому спостерігаються дратівливість, неспокій, різке схуднення, витончення волосся, серцебиття і пітливість.

При діабеті низька концентрація цукру в крові теж викликає тремтіння. Стан супроводжується слабкістю і пітливістю. Але все проходить після прийняття солодкого.

Паркінсоніческій тремор

Головний відмітний симптом паркинсонического тремору — тремтіння в спокої. Тремор рук нагадує рахунок монет або скочування пігулок. Він виникає асиметрично, тобто більше тремтить ліва або права рука (нога). Як тільки людина намагається зробити довільний рух, тремор зменшується або проходить. Рухи при паркінсонізмі добре помітні, але уповільнені.

Есенціальний тремор (тремтіння дії)

Відрізняється від паркинсонического тим, що руки тремтять не в стані спокою, а при русі або спробі зберегти певну позу симетрично в обох руках. Найчастіше він виникає у людей похилого віку, хоча може з’явитися в будь-якому віці і мати спадковий характер. Есенціальний тремор малопомітний. Вважається, що алкоголь його підсилює.

Мозочковою (інтенційний, атактический) тремор

Виникає при патологічних змінах в мозочку. Виявляється при активних рухах рук, ніг або при утриманні кінцівки в статичному положенні. Амплітуда збільшується під час цілеспрямованого дії (коли рука досягла потрібного предмета), зменшується і зникає при розслабленні кінцівок. Мозочковою тремор може бути проявом черепно-мозкової травми, розсіяного склерозу, отруєння.

Астеріксіс

Вид тремору, який проявляється швидкими, великорозмашистий, аритмічний, пурхають рухами. Виникає в м’язах, що знаходяться в стані тривалого скорочення. Цей тип тремору виявляється, коли при витягуванні рук вперед і тильному згинанні кистей і пальців відбуваються швидкі нерегулярні згинальні руху. Вперше це розлад було описано у пацієнтів з печінковою енцефалопатією.

Ритмічний миоклонус

Виявляється розмашистими рухами рук і тулуба, амплітуда коливань може досягати декількох сантиметрів. Тремтіння виникає при русі, а зникає при повному розслабленні. Щоб припинити тремор, доводиться сісти або лягти на руку. Така картина виникає при хворобі Вільсона, розсіяному склерозі, патологіях стовбура головного мозку, а також судинних захворюваннях.

Рекомендації і думки, опубліковані на Сайті, включаючи матеріали по персональної дієті СлімСмайл, НЕ ЗАМІНЮЮТЬ кваліфікованою медичною допомогою. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Розміщення на сайті інформаційні матеріали, включаючи статті, можуть містити інформацію, призначену для користувачів старше 18 років згідно з Федеральним законом №436-ФЗ від 29.12.2010 року Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров’ю та розвитку.