Тягне біль в правому боці. Все про болях


Висип у дитини, Школяр / Понедельник, Ноябрь 20th, 2017

Головна »Захворювання» Різне »Тупий біль в правому боці

Тупий біль в правому боці

Тягне біль в правому боці. Все про болях

Больові відчуття є своєрідним сигналом про зміни в організмі, які свідчать про порушення роботи різних органів, тканин. Причини болю можуть бути самі різні. Локалізація болю в області живота, спини не завжди збігається з розташуванням хворого органу. Особливо оманлива Тупий біль в правому боці . з’являється в найнесподіваніших точках тіла.

За характером болю, що виникають в правому боці, можуть бути раптовими, сильними, що тягнуть, гострими, тривалими, тупими. Переймоподібні болі частіше свідчать про різкі скорочення мускулатури порожнистих органів, а наростаючі болі більш характерні для процесів запалення, гострі болі частіше виникають при розриві будь-якої освіти, з’являються при внутрибрюшинном кровотечі, перфорації органу. Хворобливі відчуття в правому боці тупого, давить характеру, частіше обумовлені захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту, захворюваннями жіночих статевих органів, апендикса та інших патологій.

Так розвиток гострого апендициту характеризується виникненням больових відчуттів нечіткої локалізації. Нерідко біль з’являється в правому боці, і, поширюючись в верхню частину живота, супроводжується підвищення температури, різким напругою м’язів живота, блювотою.

    Болить поперек в правому боці болить в боці при ходьбі болить правий бік при вагітності болить лівий бік внизу живота Симптоми і ознаки апендициту у дорослих Болі в кишечнику з правого боку болить низ живота після овуляції

Тупий біль в правому боці у жінок частіше пов’язана з хворобами статевих органів. Це може бути і позаматкова вагітність, під час якої зародок розвиваючись в матковій трубі, розтягує її, истончает і призводить до розриву. Жінку турбують тупі болі, що тягнуть, що виникають в низу живота. Раптова гостра біль свідчить про розрив маткової труби. Тупий біль виникають і при хронічному правостороннем аднекситі.

Локалізація больових відчуттів у правому підребер’ї говорить про захворювання дванадцятипалої кишки, жовчовивідної системи, печінки. Біль може бути обумовлена ​​дискінезією жовчовивідних шляхів, гострим калькульозним холециститом. Тупий біль постійного характеру є нерідко сигналом про розтягуванні печінкової капсули, причиною якої найчастіше служить гепатит.

Тупі больові відчуття можуть бути проявом оперізуючого лишаю, причиною якого стала герпетична інфекція. Серед характерних симптомів виділяються висипання на шкірі, частіше у вигляді бульбашок, що розкинулися по ходу нервових волокон.

Болі можуть виникати в правому боці, віддаючи в живіт і спину. Подібні больові відчуття явно свідчать про урологічних захворюваннях (сечокам’яна хвороба. Пієлонефрит, гломерулонефрит. Пухлина, туберкульоз нирки, тромбоз її судин, опущення (нефроптоз) нирки, гідронефроз).

Тупі тягнуть болі характерні при хронічному перебігу правобічних пієлонефриту, гломерулонефриту.

Локалізація тупих больових відчуттів, що виникають в правому боці, може бути обумовлена ​​безліччю різних захворювань. При надходженні тривожного сигналу у вигляді болю з будь-якої точки тіла, має послужити причиною візиту до фахівця, для того, щоб з’ясувати причини її появи, простежити динаміку розвитку симптомів захворювання, здати аналізи і надалі, ґрунтуючись на результати встановленого діагнозу, призначити лікувальний курс.

Тягне біль в правому боці: причини, діагностика

У кожного з нас хоч раз в житті була тягне біль в правому боці. Найчастіше це відбувалося після різких фізичних навантажень (пробіжка, швидка ходьба) або при порушенні режиму харчування. Якщо це біль пов’язана з вашим харчуванням, значить, вам просто необхідно проконсультуватися з лікарем. Швидше за все, у вас проблеми з жовчовивідними шляхами, що супроводжуються застоєм жовчі. Повний жовчний міхур реагує саме так на напругу черевної стінки. Крім того, гострий біль в правому боці виникає і в тих випадках, коли в печінці або правій нирці виникають запальні процеси. Тоді вони збільшуються в розмірах, а виникаючий тиск і стає причиною болю. Може бути, що біль виник в результаті зсуву органів або їх здавлювання іншими органами, що знаходяться поруч, або при ударах.

Від чого виникає біль в правому боці

Крім травмування, тягне біль в правому боці може бути результатом запальних процесів наступних внутрішніх органів:

— верхні відділи кишечника.

Якщо ви відчуваєте гострий, ріжучий біль в правому боці, негайно звертайтеся за допомогою до медиків. Це підтверджує те, що якийсь орган може бути пошкоджений.

Жінки відчувають тягне відчуття внизу живота або при періодичних болях, або при вагітності, коли тиск виявляється ростом плода. Плюс до всього причинами болю, що тягне у жінок можуть бути:

— позаматкова вагітність і розрив маткової труби;

Чоловіки можуть відчувати аналогічну біль при:

— сечокам’яної хвороби (при русі каменю по сечоводу);

При будь-якому з перерахованих станів потрібно терміново звернутися за допомогою. Цілком можливо, що буде потрібно і хірургічне втручання.

Ще одними причинами виникнення болю можуть бути хвороби, такі як панкреатит, гепатит, глистове ураження печінки і жовчного міхура. А ще це може бути остеохондроз, пієлонефрит, синдром Пастернацького. До речі, при панкреатиті біль під ребрами стає оперізує. Тому виникає тягне біль під лівою лопаткою.

Діагностика болю в правому боці

Для правильної діагностики, якщо турбує тягне біль в правому боці, необхідно не тільки зібрати аналізи, але і провести ряд обстежень. Природно, все це необхідно проводити в медичній установі. Лікар при опитуванні та первинному огляді з’ясовує, які хронічні захворювання є і чи не були гострі запальні процеси і гепатит перенесені в минулому. Доктору необхідно з’ясувати, чи були у пацієнта травми або удари недавно. Встановлюється і взаємозв’язок між прийомом їжі і виникненням болю. Важливо врахувати фізичні навантаження, після яких виникає біль.

Після опитування лікар приступає до огляду шкірних покривів хворого. Прощупується черевна стінка. Запалена права нирка буде відчуватися при пальпірованіі через передню стінку. Якщо це запалена печінку, то вона буде видно у вигляді виступу за краєм правого ребра. Жовчний міхур проявиться болем нижче правих ребер. При наявності глистів біль буде навколо пупка.

Не менш важливим є і огляд мови, склер очей. При встановленні діагнозу проводяться додаткові лабораторні дослідження. Потім призначається відповідне лікування.

Не варто займатися діагностикою та лікуванням самостійно. Поставити правильний діагноз і призначити лікування може тільки лікар. Прислухайтеся до свого організму. Краще зайвий раз перевіритися у лікаря, якщо турбує тягне біль в правому боці. Пам’ятайте, що профілактика завжди до речі, саме вона допоможе уникнути серйозних проблем в подальшому. Будьте здорові довгі роки!

Тягне біль в боці

Тягне біль в боці може турбувати як жінок, так і чоловіків. Причин виникнення больових відчуттів може бути безліч — від фізичних навантажень до серйозних захворювань. Біль ніколи не говорить про щось хороше, тому наявність болю — це вже сигнал. Дуже важливо не боятися і не соромитися, а також знаходити час звернутися до лікаря, але перед цим (якщо дозволяє час і стан) постарайтеся самі відстежити ситуації, в яких ви відчуваєте поява болю і інші фактори. Похід до лікаря, медичне обстеження і правильно поставлений діагноз — запорука результативного лікування будь-якого захворювання.

Біль в боці . можливо, говорить про захворювання шлунка, підшлункової залози, нирки або товстої кишки.

Запалення шлунка супроводжується не тільки тягне болем, але і нудотою (іноді, з блювотою). В основному, біль з’являється після їжі і виконання фізичних навантажень.

Біль у нижній частині правого боку може сигналізувати і про Запаленні апендикса . Якщо больові відчуття не знижують протягом дванадцяти годин, можливо діагноз — апендицит. В такому випадку, зволікати просто неприпустимо.

Діафрагмальнагрижа теж здатна викликати больові відчуття в боці під час прийому їжі і після.

Якщо тягне біль в боці виникає при здійсненні будь-яких конкретних рухів, а також, при вдиху і видиху, можливо, мова йде про міжреберної невралгії.

Защемлення нерва може також стати причиною виникнення болю, що тягне в боці.

Якщо тягне в нижній правій частині живота, можливо причина неприємних відчуттів — інфекція кишечника, камінь в сечоводі.

Якщо причина больових відчуттів в боці криється в наявності проблем в травній системі. необхідно відмовитися від жирних, смажених, солоних і гострих продуктів.

Про запалення печінки говорить біль в правому підребер’ї.

Тягне біль в боці може говорити про гастриті. Якщо болить до прийому їжі — це ознака зниженої кислотності, біль після їжі — кислотність підвищена.

При проблемах з жовчним міхуром тягне біль зосереджена у верхній частині правого боку.

У разі якщо біль триває більше півгодини, викликайте швидку.

У жінок тягне біль може спостерігатися при Позаматкової вагітності . пухлини яєчників, кісті яєчника. ендометріозі, а також, при наявності інфекції, наприклад, хламідіозу, трихомоніазу, гонореї та ін.

Можна зробити висновок, тягне біль в боці — нічого доброго не обіцяє. Дуже важливо знайти причину, яка викликає больові відчуття. Для цього необхідно звернутися до терапевта і обійти інших фахівців — гінеколога, уролога, венеролога, гастроентеролога, інфекціоніста, травматолога, хірурга. На підставі обстежень лікар поставить діагноз і призначить лікування.

Чому нові ліки так привертають нашу увагу? Передплачуйте і читайте в новому випуску!

Найцікавіші новини