У чому міститься вітамін к. Чим лікувати, прибрати


Препарати для дітей, Школяр / Среда, Август 9th, 2017

Зміст статті:

Де міститься вітамін К?

У чому міститься вітамін к. Чим лікувати, прибрати

Вітамін До відноситься до жиророзчинних вітамінів, а значить, складується в жирових тканинах нашого організму. Вітамін До ми зустрічаємо в двох видах: вітамін К1 і вітамін К2.

Для чого потрібен вітамін К?

Вітамін До має першорядну роль в механізмах згортання крові і необхідний нам для нормального формування кісток — оскільки відповідає за належне надходження кальцію в організм. Він також допомагає організму виробляти остеокальцин — протеїн, який сприяє поліпшенню кісткової маси і зменшує небезпеку можливих переломів. Крім цього, вітамін К:

    Захищає суглобові хрящі — нестача вітаміну К викликає остеоартрит; зменшує небезпеку розвитку діабету другого типу; зберігає еластичність шкіри, захищаючи її від старіння і появи зморшок.

Де міститься вітамін К1?

Цей вітамін ми зустрічаємо у всіх листових овочах, які мають соковитий темно-зелений колір.

У яких продуктах міститься вітамін К2?

Його ми зустрінемо в наступних продуктах:

Які продукти містять найбільше вітаміну К?

    Зелені овочі: шпинат, салат-латук, гриби; листові овочі: броколі, цвітна капуста, брюссельська капуста, спаржа, білокачанна капуста; рослини: майоран, чебрець, материнка (орегано), базилік, селера; фрукти: сливи, чорнослив.

Відзначимо, що після варіння овочів вміст в них вітаміну К значно підвищується.

У яких ще продуктах є вітамін К?

До містить вітамін К продуктів відносяться також:

Вітамін К і його добова потреба

Необхідна кількість вітаміну К одно 65-80 міліграмам в день. Зазвичай вживання овочів і фруктів буває достатнім для покриття цієї норми. Для прикладу скажемо, що дві столові ложки нарізаної петрушки містить 153% рекомендованої добової дози вітаміну К.

Чим загрожує нестача вітаміну К?

У випадках, коли вітаміну К в організмі людини міститься занадто мало, може виникнути неконтрольоване кровотеча — хоча такі випадки трапляються рідко. Як правило, нестача вітаміну К спостерігається за умов:

    Захворювання печінки; порушення всмоктування жирів організмом; механічна жовтяниця; порушення нормальної кишкової флори (наприклад, від надлишкового прийому антибіотиків).
    У дуже літніх людей; у новонароджених, які перебувають на грудному вигодовуванні; у недоношених немовлят.

Показниками нестачі вітаміну К можуть служити:

    Кровотечі з носа; великий час згортання крові; втрата кісткової маси (остеопенія); зниження щільності кісткової тканини (остеопороз); тенденція до переломів; ранкове нездужання.

Кількість вітаміну К, яке може відкладатися в нашому організмі, дуже невелика, і його досить тільки на короткий період часу. З цієї причини на нашому столі щодня повинні бути овочі і фрукти — а також інші, що містять вітамін К, продукти.

У чому міститься вітамін к. Чим лікувати, прибрати

В яких випадках вітамін К приносить шкоду?

Миготлива аритмія — захворювання, що викликає аритмії серця, пов’язують з високим вмістом протромбіну що, в свою чергу, співвідносять з надмірним вживанням тих продуктів, де міститься велика кількість вітаміну К. Вітамін К підвищує згортання крові. Це означає, що люди, з якої-небудь причини приймають антикоагулянти, повинні обмежити в своєму раціоні містять вітамін К продукти — щоб не блокувати дії лікарського препарату і уникнути утворення тромбів.

Продукти харчування багаті вітаміном K

Загальна характеристика вітаміну К Інші назви Вітаміну К — менадіон, вітамін коагуляції, антигеморрагический вітамін.

Вітамін До об’єднує групу жиророзчинних речовин — похідних нафтохінону з гідрофобною бічним ланцюгом. Два основних представника групи — це вітамін K1 (филлохинон) і K2 (менахінон, виробляється здорової мікрофлорою кишечника).

Основна функція вітаміну K в організмі — забезпечення нормального згортання крові, формування кісткової тканини (остеокальцин), підтримка функції кровоносних судин, забезпечення нормальної роботи нирок.

Вітамін До був названий від англійського слова Koagulation — згортання.

Добова потреба вітаміну К Добова потреба в Вітаміні До становить 0,2-0,3 мг.

Потреба вітаміну К зростає при: — схильності до зовнішніх і внутрішніх кровотеч — передопераційної підготовки з метою зменшення крововтрати — гемофілії — захворювання, що виявляється зниженим згортанням крові

Засвоюваність Вітамін До є жиророзчинних вітаміном і отже, засвоюється в кишечнику одночасно з жирами і жовчю.

Корисні властивості і вплив на організм Вітаміну К Вітамін До впливає на формування згустків крові і підвищує стійкість стінок судин, бере участь в енергетичних процесах, освіті основних джерел енергії в організмі — аденозинтрифосфорної кислоти і креатинфосфату, нормалізує рухову функцію шлунково-кишкового тракту і діяльність м’язів, зміцнює кістки.

Так само Вітамін До необхідний для запобігання раку шлунка, сечового міхура, нирок, молочних залоз, яєчників і товстої кишки.

Взаємодія з іншими ессенціальними елементами Вітамін До сприяє засвоєнню кальцію (Ca), тим самим бере активну участь у формуванні кісток.

Ознаки нестачі Вітаміну К — уповільнення згортання крові і виникнення трудноостанавліваемих кровотеч — як зовнішніх, так і внутрішніх. — у новонароджених може проявлятися у вигляді геморагічної хвороби

Ознаки надлишку вітаміну К Прийом всередину навіть великих доз вітаміну К рідко супроводжується побічними ефектами. Однак при внутрішньовенному введенні вітаміну К можуть виникнути:

— алергічний шок — жовтяниця і гемолітична анемія (у новонароджених, особливо у недоношених дітей)

Фактори, що впливають на вміст у продуктах Вітаміну К Консерванти в продуктах харчування порушують засвоєння Вітаміну К і навіть можуть сприяти його руйнуванню.

Чому виникає дефіцит вітаміну К Недолік Вітаміну К сприяє порушення його всмоктування в шлунково-кишковому тракті, викликане або захворюванням кишечника, або ураженням печінки, або в результаті хірургічного втручання.

Харчовий фактор не відіграє суттєвої ролі у виникненні недостатності Вітаміну К через широкого поширення вітаміну в харчових продуктах і його термостабільності.

Вітамін K. У яких продуктах міститься вітамін K? До чого призводить брак вітаміну К? Що таке вітамін K?

У чому міститься вітамін к. Чим лікувати, прибрати

Крім широко відомих вітамінів, що мають різні корисні властивості і функції, існує ще вітамін К, що відноситься до групи жиророзчинних вітамінів, який в незначній кількості відкладається в печінці. Руйнування вітаміну К відбувається під впливом розчинів лугів і світла. Жиророзчинний елемент — вітамін, який діє на згортання крові, вперше був виведений в 1929 році біохіміком Хенриком Дамом. Свою назву «К» (koagulations vitamin), вітамін отримав в 1935 році, завдяки своїй дії на процес згортання крові. Через 8 років після цього, в 1943 році, Хенрік Дам став лауреатом Нобелівської премії за своє відкриття.

Що таке вітамін K?

Так що ж представляє із себе вітамін К? За своїми основними властивостями і характеристиками, вітамін К відноситься до коагулятов або протівогемморагіческім вітамінів. Але він має посилений вплив не тільки на процес згортання крові.

Вітамін До активний в процесах формування та відновлення кісткової тканини, відіграє важливу роль у синтезі остеокальцину. Крім цього, вітамін К має вплив на відновлювально-окисні процеси організму і попередження остеопорозу.

У яких продуктах міститься вітамін K?

В наш організм цей чудовий вітамін потрапляє з їжею і всмоктується завдяки жовчі. Також незначна кількість вітаміну синтезується за допомогою кишкової мікрофлори. Існує ціла група вітамінів під загальною назвою «К», як природних, так і синтетичних, абсолютно аналогічних за своїм впливом на процеси організму і хімічним складом від До до К7. Підвищений інтерес викликають до себе природні вітаміни К1 і К2. Вітамін К1 концентрується в листі тих рослин, у яких відбувається його синтез. У великій кількості вітамін К1 міститься в зелених листових овочах. Що стосується вітаміну К2, він виробляється в організмі людини за допомогою кишкової мікрофлори. Також К2 синтезується клітинами печінки тварин і міститься практично у всіх тканинах.

Найбільше на вітамін К багаті трави, такі як морські водорості (ламінарії), кропива, зелений чай, люцерна, овес, соя, пшениця, жито, листя шпинату, брюссельська і цвітна капуста, зелені помідори, шипшина. Ці продукти не тільки джерела такого цінного вітаміну, але і відмінні складові для вашого здорового меню. Крім рослин, вітамін К також міститься в курячих яйцях і печінки домашніх тварин.

Потрібно відзначити, що міститься в значній кількості в рослинах вітамін К, все ж, в основному, має жиророзчинну функцію. Тому для повноцінного засвоєння цього вітаміну, кишечник повинен містити хоча б невелику кількість жиру.

До чого призводить брак і надлишок вітаміну К?

Увага! Якщо ви приймаєте антибіотики, ваша добова потреба вітамінів групи «К» зростає, оскільки антибіотики скорочують кількість бактерій, що беруть участь в синтезі вітаміну К і негативно впливають на засвоєння організмом даного вітаміну. Це говорить про те, що ви повинні уважно стежити за своїм добовим раціоном, і прагнути збагатити його продуктами, багатими на вітамін К.

Вагітним жінкам не рекомендується приймати в надмірних дозах вітаміни групи «К» в останній триместр. Це може відбитися у вигляді токсичних реакцій новонародженого малюка.

Перенасичення організму вітамінами групи «К» виражається в рясному потовиділенні і почервонінні деяких ділянок шкіри.