У скільки років починається клімакс у жінок. здорова жінка


Дитина 2 роки, Препарати для дітей / Воскресенье, Сентябрь 10th, 2017

У скільки років починається клімакс?

У скільки років починається клімакс у жінок. здорова жінка

До недавнього часу не тільки в суспільстві, але і серед лікарів і їх пацієнток складалася така ситуація, що жінки, які досягли відповідного віку, змушені були самостійно справлятися з симптомами клімактеричного синдрому. Лише деякі дами зрідка консультувалися, долаючи збентеження, з лікуючим гінекологом, а найчастіше — питали поради у подруг. Але сьогодні ситуація кардинально змінилася: медицина вийшла на новий рівень розвитку, а в друкованих джерелах з’явилася маса інформації про те, у скільки років починається клімакс і як краще пережити його наступ.

Про клімаксі в цілому

В першу чергу варто відзначити, що клімакс — це не хвороба, а цілком нормальний стан організму, до якого рано чи пізно приходить кожна жінка. Деякі щасливці і зовсім не помічають симптоми кліматичного синдрому, в той час як інші страждають від:

    Порушення сну; частої зміни настрою; дратівливості; раптових припливів; запаморочень; металевий присмак у роті; головного болю; оніміння кінцівок; м’язового болю.

З настанням клімаксу в жіночому організмі падає рівень естрогену, яєчники перестають виробляти яйцеклітини, припиняються менструації. Варто відзначити, що всі зміни відбуваються не миттєво — розрізняють кілька періодів, тому важко сказати точно, зі скількох років починається клімакс.

Середній вік початку клімаксу

Конкретного віку, в якому починається клімакс, в медицині не існує. Є якісь середні норми, на які слід орієнтуватися жінкам, чекаючи в’янення своєї дітородної функції. Розкид між мінімальним і максимальним «нормальним» климактерическим віком досягає майже 10 років. Це приблизно 45 — 55 років. Але якщо жінка пережила стрес, має захворювання статевої системи, страждає від порушень гормонального балансу і веде нездоровий спосіб життя, клімакс може наступити вже в 40 років.

Якщо у жінки від природи виснажені яєчники або вся жіноча половина сім’ї страждає від раннього початку припливів. ймовірність очікувати симптомів клімаксу набагато раніше «середнього» віку у неї велика. Справедлива і зворотна залежність: бабусі і мами можуть передавати у спадок «дітородного довгожительство».

Крім генетики, індивідуальних особливостей і способу життя сприятливо на термін настання менопаузи впливають успішні вагітності й пологів, тривале грудне вигодовування, повноцінна сексуальне життя і в цілому здоров’я жінки: загальне, статевий, психологічний.

Незалежно від того, з яких років починається клімакс, в даний час медицина надає масу можливостей мінімізувати неприємні симптоми і навіть «зрушити» час закінчення дітородного періоду. Для того щоб полегшити стан в період настання клімаксу, жінці рекомендується:

    Відмовитись від шкідливих звичок; виключити жирну їжу; У скільки років починається клімакс у жінок. здорова жінкаПити достатню кількість рідини (близько 1,5 літра на добу); приймати вітамінні комплекси; приділяти увагу спорту і фізичних навантажень, прогулюватися перед сном; засмагати на сонці (у безпечне час); збалансовано харчуватися; уникати стресів; проконсультуватися з лікарем з питання прийому гормональних ліків або рослинних препаратів, які зможуть усунути дефіцит естрогену.

Як починається клімакс

У наші дні, завдяки засобам масової інформації, що це таке і як починається клімакс, знають всі починаючи від дідусів і закінчуючи дітьми молодшого шкільного віку. Кожна жінка, після 40 років, починає прислухатися до себе, намагаючись визначити, чи не почався він у неї. І незважаючи на таку популярність, мало хто з жінок точно знає, що в цей час відбувається в організмі, у скільки починається клімакс і як допомогти собі пережити його.

Що таке менопауза, і в якому віці починається клімакс у жінок.

Клімакс або клімактеричний період — фізіологічний процес, який характеризується віковими змінами статевої сфери. В цей час репродуктивна система жінки перестає виконувати свої функції і рівень статевих гормонів значно знижується, що і призводить до появи симптомів клімаксу.

В якому віці і як почнеться клімакс, залежить від генетичної схильності. Зазвичай клімактеричний період настає у жінок між 45-50 роками і триває протягом 1,5-2 років. Рідше зустрічається ранній клімакс — до 40 років і пізній — після 55.

У скільки років починається клімакс у жінок. здорова жінка

Причини виникнення

Причини, що призводять до настання клімаксу — це зміна гормонального фону, вже після 30 років рівень жіночих гормонів починає потроху знижуватися, з цим пов’язані труднощі в зачатті в більш старшому віці і зміни в зовнішності — поява зморшок, втрата пружності і гладкості шкіри. Рівень естрогенів в крові безпосередньо пов’язаний з дозріванням фолікулів в яєчниках. Їх кількість обмежена і складає 300-400, до 40 років запас виснажується, і дозрівання яйцеклітин в яєчниках припиняється.

Деякий час гормони ще виробляються, але їх рівень поступово знижується і не сягає необхідних концентрацій. Саме це зникнення гормонів, і викликає симптоми клімаксу. Кожна жінка по-різному переносить гормональну перебудову, тому вираженість пров’ялених і тривалість цього періоду, індивідуальна.

Симптоми

Якими неприємними не були б симптоми клімаксу, головне пам’ятати, що все це тимчасове стан. Дуже багато залежить від психологічного настрою жінки: знаючи про причини змін, що відбуваються, не лякаючись і не дратуючись через їх появи, набагато легше перетерпіти цей неприємний період в житті.

Початок клімаксу і ознаки його появи, краще знати заздалегідь. Зазвичай цей період триває кілька місяців і протікає у всіх по-різному. Це залежить від рівня естрогенів, темпу зниження вмісту гормонів і конструкційних особливостей. Якщо рівень гормонів був не надто високим, а знижується він досить повільно — в цьому випадку ознаки будуть малопомітні і не принесуть особливих занепокоєнь. А при високому рівні гормонів і різкому зниженні їх кількості — симптоми менопаузи будуть дуже інтенсивними, особливо помітно це при хірургічних втручаннях — видаленні яєчників, опроміненні або інших подібних ситуаціях. Як би не протікала менопауза — головне пам’ятати, що це тимчасове явище, фізіологічний процес руху нашого життя, а не хвороба.

Як протікає клімакс, залежить від стану організму і рівня естрогенів. Жінка відчуває «припливи» — відчуття жару, приплив крові до обличчя і голові, серцебиття, підвищення тиску.

Крім того, виникають такі симптоми як: підвищена пітливість, тремтіння кінцівок, миготіння мушок перед очима, можуть виникнути судоми і спазми м’язів, сухість шкіри і слизових оболонок, відраза до їжі і безсоння.

Ще одним відмітним ознакою гормональних порушень при менопаузі стає емоційна лабільність. Це може виражатися в появі плаксивості, роздратування, нападів агресії або депресивному стані.

Стадії

Розрізняють 3 стадії клімактеричного періоду:

Предменопауза — перша стадія клімаксу виникає після 40 років, організм починає виробляти все менше естрогену і менструації стають нерегулярними, виділення зменшуються або, навпаки, збільшуються. Цей період триває кілька років, може тривати до 10 років. Менопауза — чи сам клімакс естрогени практично не надходять в організм, менструації припиняються повністю. Період після настання останньої менструації — це і є клімакс, його тривалість 1 рік. Постменопауза — настає через рік після припинення менструацій і триває протягом 3-15 років. Як довго триває клімакс, залежить від швидкості перебудови ендокринної системи та адаптації організму до нових умов. У цей період, через відсутність статевих гормонів можуть виникнути такі неприємні захворювання як остеопороз, порушення в роботі щитовидної залози або серцево-судинної системи.

У скільки років починається клімакс у жінок. здорова жінка

Прийом вітамінів, регулярні відвідування лікаря, правильне харчування і помірне фізичне навантаження дозволять легко пережити вікові зміни і залишатися здоровою і красиво ще багато років.

Якщо у вас почався клімакс і ви не знаєте що робити, рекомендуємо вам статтю на passion. ru # 8211; як зменшить симптоми менопаузи. Рекомендуємо також — Дисфункції яєчників.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на сайт обов’язкове!

Коли очікувати настання клімаксу і від чого залежить початок клімаксу у жінок?

У скільки років починається клімакс у жінок. здорова жінкаРано чи пізно в організмі кожної жінки починаються зміни, що стосуються згасання функцій яєчників. У кого-то цей процес протікає майже безболісно, ​​у кого-то, навпаки, з серйозними симптомами. Які причини клімаксу, і коли його чекати?

Клімакс — норма або хвороба? Основні причини клімаксу

У медицині таким терміном як клімакс прийнято називати період, що передує менопаузі і характеризується певними змінами в гормональній системі. Від фолікулів в яєчниках, що є природною частиною менструального циклу, залежить можливість настання вагітності. Тобто, функція яєчників — репродуктивна. А саме — забезпечення організму прогестероном і естрогеном в достатній їх кількості. При віковому виснаженні ресурсів яєчники втрачають свої функції, що відразу відбивається, як на здоров’я і менструального циклу, так і на психологічному стані жінки. Ключова причина клімаксу — згасання функції яєчників . А ось на його появу впливають:

У скільки років починається клімакс у жінок. здорова жінка

Ліків проти клімаксу ще, на жаль, не винайшли, але підготуватися до його настання — цілком під силу кожній жінці. Головне — «знати ворога в обличчя».

Вік клімаксу у жінок # 8212; коли настає клімакс?

Повна зупинка статевих функцій відбувається зазвичай для слабкої статі, починаючи З 40-ка і до 60-ти років . Хоча все індивідуально, і в залежності від певних чинників, клімакс може наступити раніше або пізніше. Сам процес зниження вироблення гормонів відбувається протягом декількох років, після чого репродуктивний період життя повністю припиняється.

Всього існує три основних стадії клімаксу:

    Період в кілька років, що супроводжується згасанням вироблення гормонів — Пременопауза. Припинення ключових функцій яєчників (визрівання яйцеклітин, вироблення гормонів) — Менопауза . Початком цього періоду вважається 1 день, наступний після останньої менструації. Період остаточного припинення функцій яєчників (він триває до кінця життя) — Постменопауза.

Початок клімаксу — які зміни в організмі жінки відбуваються?

Запас яйцеклітин виснажується зазвичай до 30-35 років. Вироблення естрогену знижується, хоча репродуктивні функції ще зберігаються. Після 45 років рівень гормонів знижується до критичної планки, після чого Припиняються менструації, згасає робота яєчників, відбувається їх зменшення в розмірах . і настає біологічна старість.

Які особливості змін у гормональній системі в період клімаксу?

    При менопаузі ще вистачає гормонів для того, щоб приходили менструації, але Дефіцит естрогенів впливає на їх регулярність і перешкоджає виходу яйцеклітини. Падаючий рівень прогестерону впливає на товщину ендометрія, що підвищує ризик появи раку матки, і викликає порушення в обміні речовин. В результаті Падіння рівня статевих гормонів у багатьох починаються порушення в роботі гіпоталамуса і гіпофіза, наслідком чого стають «припливи» # 8212; підвищення тиску, шум у вухах, почервоніння голови і шиї, нудота, пітливість. Порушений баланс гормонів гіпофіза впливає і на розвиток остеопорозу. Порушений гормональний баланс проявляється нервовими розладами — від депресій і нападів паніки і страху до страху смерті, плаксивості. При Порушенні роботи щитовидної залози з’являється тремтіння рук і напади серцебиття, зміною ваги і розвитком цукрового діабету, а порушена робота надниркових залоз обертається зростанням небажаного волосся, підвищенням тиску, серцевими болями. Судини — ще одна проблема, що з’являється при клімаксі. Раніше захищені естрогенами, вони при клімаксі стають уразливими. Підвищується ризик розвитку атеросклерозу.

У скільки років починається клімакс у жінок. здорова жінка

Варто відзначити, що при дотриманні рад доктора і правильне ставлення до здоров’я, багатьох наслідків клімаксу можна уникнути.

Як починається клімакс — перші ознаки клімаксу у жінок

З симптомів, які супроводжують цей складний період, можна відзначити основні:

Дані симптоми, здебільшого, проходять після того, як період клімаксу закінчується. Тобто, При правильному підході до свого здоров’я, все повертається в норму .