У яких продуктах міститься вітамін в 12. Що і в яких продуктах міститься


Плями у дитини, Тварини для дітей / Четверг, Август 31st, 2017

Продукти харчування багаті вітаміном В12

Загальна характеристика вітаміну В12 Інші назви Вітаміні В12 — Антианемічний вітамін, кобаламин, ціанокобаламін.

Вітамін В12 називають антианемічні. Його відкриття стало великою подією у вивченні механізму анемії та її лікування — вже однократна ін’єкція декількох мільйонних часток грама цієї речовини викликає поліпшення кровотворної функції.

Невелика кількість Вітаміну В12 синтезується мікрофлорою кишечника і додатково він надходить з їжею тваринного походження. Хоча цей вітамін є водорозчинним, він може накопичуватися в здорової печінки в значних кількостях.

Добова потреба вітаміну В12 Добова потреба Вітаміну В12 становить 3 мкг на добу. Верхній допустимий рівень споживання Вітаміну В12 не встановлено

Потреба вітаміну В12 зростає при: Потреба зростає (в 4 рази) при: — заняттях спортом — вагітності та годуванні груддю

Засвоюваність Шлунковий сік містить білок мукопротеїдів (так званий внутрішній фактор Касла), який, з’єднуючись з вітаміном В12 (зовнішній фактор Касла), утворює складний білок. Вітамін В12, пов’язаний в такому білковому комплексі, успішно всмоктується з кишечника

Корисні властивості і вплив на організм Вітаміну В12 Основна функція Вітаміну В12 — забезпечення нормального кровотворення. Він сприятливо впливає на жировий обмін в печінці, стан центральної і периферичної нервової системи, на обмін речовин (особливо білковий), стимулює зростання, знижує вміст холестерину в крові.

Організм використовує Цианокобаламин для створення молекул ДНК, синтезу амінокислот і переробки жирів і вуглеводів.

Взаємодія з іншими ессенціальними елементами Вітамін В12 разом з вітаміном В9 беруть участь в процесі кровотворення, росту і розвитку організму.

Ознаки нестачі Вітаміну В12 — неприємний запах від тіла — відчуття печіння і поколювання в мові — виразки в порожнині рота і на мові — нервозність і неврити — слабкість, швидка стомлюваність — запаморочення, головний біль — серцебиття і задишка при фізичних навантаженнях — зниження апетиту — блідість з легкої желтушностью шкіри — відчуття оніміння і повзання мурашок по тілу — болі в спині, труднощі при ходьбі

Ознаки надлишку вітаміну В12 немає даних

Фактори, що впливають на вміст у продуктах Вітаміну В12 Вітамін В12 стійкий до нагрівання і залишається біологічно активним навіть при кип’ятінні, тривалому зберіганні при кімнатній температурі, але без доступу світла — на світлі він швидко втрачає свою активність.

Чому виникає дефіцит вітаміну В12 Нестача Вітаміну В12 зустрічається при тривалому строговегетаріанском харчуванні, при порушенні його засвоєння (атрофічні гастрити, видалення шлунка або кишечника, важкі ентероколіти, глистяні захворювання, хвороби печінки), при хронічному алкоголізмі.

При звичайному харчуванні в печінці є великі запаси вітаміну В12, тому симптоми недостатності іноді можуть проявлятися через кілька років після захворювання.

У яких продуктах міститься В 12

У яких продуктах міститься вітамін в 12. Що і в яких продуктах міститься

Читайте також:

Продукти харчування, що містять вітамін В12 заслуговують докладного розмови. Найдивнішим серед всіх вітамінів вважають В12 (ціанокобаламін). Серед всіх водорозчинних вітамінів тільки цей здатний накопичуватися в організмі людини, в таких органах, як легені, печінка, селезінка та нирки. Ціанокобаламін стійкий до впливу високих температур і світла, з цієї причини він значно краще зберігається в продуктах.

У яких продуктах міститься В 12. Продукти харчування, що містять вітамін В12 — фактично тільки тваринного походження. Але в невеликих обсягах вітамін В12 міститься в таких рослинах, як наприклад, соя і хміль. А ще він є в бадиллі деяких овочів, в шпинаті і зеленому салаті, морській капусті і дріжджах, проте всі перераховані продукти люди вживають рідко і в маленьких обсягах. До того ж довелося б їсти багато сої або морської капусти, щоб отримати маленький обсяг цього вітаміну.

В організмі людини цей вітамін не синтезується. Найбільше уваги заслуговують такі продукти харчування, що містять вітамін В12, як яловича і теляча печеня, нирки, жовтки яєць, сухе молоко (тільки нежирне), сардини, оселедця, лосось, устриці, краби. Трохи менше цього вітаміну В12 в м’ясі (яловичина, свинина, курка), морепродукти, кисломолочні продукти і твердий сир.

Продукти харчування, що містять вітамін В12 — в невеликих обсягах цианокобаламин наявна в молоці, а так само м’якому сирі (домашньому).

Найбільше ризикують шанувальники вегетаріанства, особливо ті, хто відмовляється не просто від м’яса, але й риби, сиру, молока, яєць, оскільки їм немає де взяти цей вітамін.

Деякі шанувальники рослинної їжі впевнені, що дані побоювання зовсім необґрунтовані, так як в деяких країнах Сходу бідні люди, харчуються в основному злаками і овочами, і при цьому у них відсутні симптоми дефіциту вітаміну В12.

Але все це просто пояснюється, так як в разі, якщо зерно не обробляють пестицидами, то в ньому залишаються мікроскопічні комахи, а саме в них і міститься вітамін В12. Його обсягу вистачає для того, щоб організм отримував необхідний мінімум.

У рік людині потрібно 0,001 грам, а щодня всього 0,000003 грама. Але цей обсяг ми повинні обов’язково отримувати, так як може виникнути небезпека для життя. Для вагітних і годуючих норма збільшується в 2-4 рази. Вегетаріанці, літні люди, курці і шанувальники спиртних напоїв повинні приймати цей вітамін додатково в формі таблеток.

Роль вітаміну B12

В організмі ціанокобаламін виконує велике безліч функцій. Він захищає людину від ожиріння, перешкоджаючи накопиченню жиру в печінці, підсилює імунітет, а ще стимулює активність лейкоцитів. Саме з цієї причини хворі на СНІД, які отримують достатній обсяг вітаміну В12, живуть довше за тих яким його недостатньо.

Функціонування мозку і емоційну рівновагу безпосередньо залежить від наявності вітаміну В12. Так як він запобігає розвитку депресії, усуває безсоння, а ще добре допомагає адаптуватися до зміни режиму дня, бере участь у формуванні шарів, які захищають нервові волокна. А ще якщо додатково приймати вітамін В12 в формі таблеток, то знижений кров’яний тиск швидко приходить в норму.

Дефіцит вітаміну В12 призводить до виникнення нервових захворювань. Тому так важливі продукти харчування, що містять вітамін В12. Він цілком може стати причиною такого захворювання, як розсіяний склероз, при якому мієлінові шари, що захищають наші нервові клітини руйнуються. Результатом даного процесу виступають паралічі, а термін життя сильно зменшується.

Повноцінний білковий, жировий, вуглеводний обмін абсолютно неможливий без цього вітаміну, оскільки без нього Part2 не можуть нормально функціонувати інші активні елементи. Тільки в разі взаємодії даного вітаміну з іншими речовинами можливий синтез в ядрах клітин РНК і ДНК, що містять в собі генетичну інформацію. Вживайте продукти харчування, що містять вітамін В12 і будьте здорові.

Пропонуємо вашій увазі інформацію про те. в яких продуктах міститься вітамін В12.

Таблиця: Зміст вітаміну В12 в продуктах харчування

Вміст вітаміну в12 в продуктах

Достатнє надходження вітамінів і мікроелементів в наш організм — запорука нормального функціонування окремих органів і всіх систем в цілому. Особливу увагу варто приділити вітаміну В12, який грає найважливішу роль в нашій життєдіяльності. Але, на жаль, організм практично не в змозі самостійно синтезувати цей елемент. Так що наше завдання полягає в тому, щоб подбати про надходження його в організм, підібравши продукт з високим його вмістом.

Користь вітаміну В12 для організму

Вітамін В12 в нашому організмі виконує важливу функцію — відповідає за роботу нервової системи. На клітинному рівні він бере участь в утворенні нервових відростків і закінчень, а його хронічна нестача в організмі з часом може призвести до повного руйнування нервів. Крім того низьке його зміст в організмі може спровокувати і брак вітаміну В1, що викличе порушення в роботі мозкових клітин і травлення.

У яких продуктах міститься вітамін в 12. Що і в яких продуктах міститься

Ще одна важлива функція, виконувана вітаміном В12 — участь в розподілі всіх клітин в організмі. Клітини шкіри і крові, імунні клітини — інтенсивність розмноження кожної з них буде залежати безпосередньо від вмісту вітаміну В12. Крім того він бере участь в обмінних процесах, тісно взаємодіючи з мікроелементами і вітамінами інших груп.

Добова норма вітаміну

У яких продуктах міститься вітамін в 12. Що і в яких продуктах міститься

Добова норма вітаміну В12 складає всього 3 мкг, але навіть така невелика кількість має надходити в наш організм щодня, щоб уникнути проблем зі здоров’ям. Особливу увагу цьому питанню повинні приділити вегетаріанці, так як основним джерелом цього вітаміну є їжа тваринного походження, в рослинних продуктах його не так багато. Тут потрібно поповнювати запаси аптечними препаратами та вітамінними комплексами. Але все-таки краще буде заздалегідь порадитися з лікарем, щоб не перестаратися. Адже вміст вітаміну В12 в організмі в надлишковій кількості також вкрай небажано. Так що краще за все буде віддати перевагу натуральним продуктам, в складі яких вітамін В12 міститься в потрібному вам кількості.

Продукти, в складі яких міститься вітамін В12

Отже, лідером за кількістю вітаміну В12 визнана печінку, теляча або яловича. У цьому плані з нею не зрівнятися жоден інший продукт, так як вміст потрібного нам вітаміну в ній найвище. Так що цей субпродукт в обов’язковому порядку повинен бути присутнім в раціоні дітей і жінок під час вагітності. Адже добова норма вітаміну В12 для них збільшується в два, а то і в чотири рази.

Джерелом вітаміну В12 також служить риба і морепродукти. Недарма багато людей при складанні меню на тиждень один день виділяють виключно під рибні страви, наприклад, рибний четвер. Так що якщо ви є любителем морських делікатесів і зупиняєте свій вибір на цих продуктах, можете бути впевнені, що дефіцит вітаміну В12 вас не торкнеться.

В окрему категорію виділяються молочні продукти, в кожному з яких міститься вітамін В12 в тій або іншій кількості. Причому надходить в організм цей вітамін не тільки з молоком, але також він міститься в таких продуктах, як сир, бринза, кефір, сметана, йогурти та інші кисломолочні продукти.

У яких продуктах міститься вітамін в 12. Що і в яких продуктах міститься

Не варто нехтувати і сухими сніданками на основі злаків. Звичайно ж, натуральне походження цих продуктів у багатьох людей викликає сильні сумніви, але все ж присутність їх в раціоні також може бути вкрай необхідно. Якщо ви все-таки віддаєте перевагу виключно натуральним інгредієнтам, тоді вибирайте злакові сорти круп, використовуючи їх для приготування страв. У цих продуктах, як і в швидких сніданках також міститься вітамін В12.

Незважаючи на невисокий вміст вітаміну В12 в продуктах рослинного походження, скидати її з рахунків не варто. Так як достатню кількість даного елемента міститься в салатних листках, зеленій цибулі і шпинаті. Просто додайте їх до салатів, супів і інших страв в процесі приготування, і вміст вітаміну В12 в організмі буде потроху збільшуватися.

У найбільшій кількості вітамін В12 міститься в таких продуктах:

    печінку, нирки та інші субпродукти оселедець, лосось і сардина краби молочні та кисломолочні продукти сири

Наведена нижче таблиця дозволить вам швидше зорієнтуватися в кількості вітаміну В12 і продуктах, в складі яких найбільше його зміст.

Вітамін В12, зміст в мкг / 100 г