Відчувають діти дитячому садку


гімнастика для дітей, Діти в дитячому саду / Суббота, Декабрь 17th, 2016

Тест для дитини: Намалюй дитячий сад!

Як прискорити адаптацію дитини в дитячому саду? Для початку — зрозуміти, наскільки комфортно він почуває себе в групі. Нескладний тест, заснований на аналізі малюнка, дозволяє батькам і педагогам з’ясувати це.

Запропонуйте дитині намалювати картину «Я в своїй групі дитячого садка». Не заважайте, що не підказуйте, не стійте над душею. Малюнок готовий? Відмінно. Тепер подивимося на нього очима дитячого психолога.

Малюнок, де крім власне будівлі дитячого садка більше нічого немає — привід для батьків і вихователів задуматися. Самотнє будова означає, що дитячий сад не викликає у дитини ніяких позитивних емоцій. Він відчуває себе незатишно, немов під замком.

Якщо на малюнку немає людей, то можна сказати, що дитина в садку поки не адаптувався, зазнає труднощів у спілкуванні. Запропонуйте йому доповнити малюнок іграшками, рослинами, тваринами, дітьми, вихователями, казковими героями, «мультяшками» — ким і чим завгодно, лише б там з’явилися радість, рух і життя.

Я, кімната або вулиця

Якщо малюк не забув намалювати самого себе, це значить, що все, що відбувається в дитячому саду, йому цікаво. Для нього важливо і потрібно там перебувати. Однак якщо на малюнку немає інших людей, це вказує, що автору поки не вдалося влитися в колектив.

Запропонуйте доповнити малюнок, наприклад: «Уяви, що ви з дітками повернулися з прогулянки. Хто увійде в групу першим? Кого б ти запросив пограти з тобою? »

Інші діти, іграшки

Дитина добре адаптується, завів друзів (найбільша або ближня до автора фігура — найбільш значимий для нього людина). Зверніть увагу, намалював дитина підлогу, килим, землю… Якщо так — це означає, що він твердо стоїть на ногах і в саду відчуває себе комфортно.

З одного боку, його поява на малюнку — це добре. Це означає, що дитина сприймає вихователя як значущий персонаж. Зверніть увагу, яка обстановка відображена на малюнку — посміхається вихователь, грає з дитиною або навпаки — злиться і суворіше. Все це відображає ставлення і сприйняття дитиною ситуації в саду.

Якщо дитина доповнив свій малюнок сонечком, квіточками, хмарами — можете бути спокійні. У його душі панують мир і гармонія!

Про що говорять кольори?

Жовтий, оранжевий, рожевий, блакитний, синій, зелений кольори вказують на хорошу адаптацію в саду. Чорний і сірий повинні насторожити. Фіолетовий колір може говорити про напругу, а достаток червоного — про надлишок емоцій.

Однак покладатися тільки на цю класифікацію за кольорами не варто. Краще, через якийсь час після малювання, пограти з дитиною в гру і з’ясувати його індивідуальне сприйняття кольорів. Потрібно назвати колір і запитати: «Це злий або добрий колір? Сумний або радісний? »

Цей тест потрібно проводити хоча б раз на місяць-два, щоб тримати руку на пульсі і розуміти, як себе почуває ваш малюк. Якщо є сумніви щодо діагностики малюнка, краще звернутися до психолога.

Текст: Ксенія ВОЛКОВА

Дитячий садок і істерика.

Як часто ми зустрічаємося з ситуацією, коли кожен похід в дитячий сад починається з істерики? Чому? Що відбувається не так?

Насправді, точно розповісти вам, що відбувається, може тільки сама дитина. Так, далеко не всі дітки в свої 2-3 роки вільно розповідають про те, що з ними відбувається, але відшукати спосіб прояснити ситуацію просто необхідно. Яким чином це можна зробити?

  • Спробуйте будинку в спокійній обстановці ненароком задати дитині навідні запитання. При цьому це повинно виглядати дуже коректно і не бути допитом. Наприклад, Сонечко, а що тобі найбільше подобається в садку? , Дітки в твоїй групі подобається ходити в садок? , А які у вас найкрасивіші іграшки? . Зовсім не обов’язково, щоб дитинка чітко перераховувала улюблені іграшки або розповідала про дівчинку Машу, яка постійно плаче. Дивіться на реакцію дитини і якщо одна згадка про садок буде приводити її в жах, це означає тільки одне — дитині поки некомфортно в новій обстановці.
  • Намалюйте вдома садок, улюблене місце в садку або улюблену іграшку. Коли ваша крихітка буде вибирати фарби для свого шедевра, простежте за вибором кольору. Світлі та яскраві кольори говорять про те, що дитина відчуває себе чудово в саду, але якісь дрібні мінуси змушують її засмучуватися. Крім цього, можна попросити дитину намалювати себе в групі дитячого садка. Лише тому де дитинко розташує свою фігуру на аркуші можна визначити, ким вона відчуває себе в колективі, чи комфортно їй в групі, чи вистачає їй уваги.
  • Побудьте з дитиною разом в групі (бажано, щоб це було в кінці дня, коли всіх діточок вже забрали), попросіть його показати улюблені іграшки, улюблене місце і т. Д. Якщо дитині комфортно в групі, то він покаже вам не менше дюжини улюблених іграшок і з радістю продемонструє як він з ними грає.

Крім цього, ви повинні розуміти, що ваша крихітка тільки вступила в ряди вихованців дитсадка і на адаптацію може знадобиться чимало часу. У перші дні, тижні, а то й місяці походи в садок для дитини те саме нової незвіданою іграшці, в пристрої якій дуже хочеться розібратися. Але з часом нові іграшки перетворюються в старі і інтерес до них пропадає, а разом з ними і бажання в них грати. Але садок — це не іграшка, це серйозна робота і саме про це ви повинні говорити з малюком. Ваша крихітка, йдучи в садок повинна розуміти і чути (т. Е. Ви повинні їй про це говорити), що її робота не менш важлива, ніж робота татка або матусі, що кожен кульку, який скачали її маленькі ручки, нескінченно важливий для вас, що кожен день, які малюк пропрацювала в ДУ — це велика перемога і для неї, і для вас. Давайте установку своєї крихті кожен день, коли йдете в сад, виділяйте на цей час і говорите, обговорюйте з ним, як добре йому буде сьогодні в садку, які заняття його чекають в цей день (дізнайтеся заздалегідь розклад) або просто домовтеся з ним, що сьогодні вона не буде турбуватися, а буде грати і веселиться. Позитивні емоції, сміх по дорозі в сад, орієнтація на хороше — це дуже добрий початок робочого дня.

А тепер давайте повернемося до певної ситуації: ви увійшли в групу, дитина зі сльозами кидається до вас і ви насилу його заспокоює. Що в тут не так?

По-перше, ви увійшли в групу і попередньо знявши одяг, здалися на очі дитині? Відмінно, адже це говорить про те, що вам цікава робота дитини, то, що з ним сьогодні відбулося і те, що його оточує. Ви готові витратити достатньо часу на те, щоб подивитися в які іграшки грала крихітка, де поклала рукавички, куди поставила машинку і т. Д. Або ж ви заходите в групу прямо в куртці, всім своїм виглядом демонструючи, що хочете швидше потрапити додому? Роздягатися ви не маєте наміру і навпаки хочете швидше одягнути дитину і забратися звідси. Якщо це так, то фактично ви пропонує дитині скоріше втекти з нелюбимого саду.

По-друге, дитина кидається до вас, ви цьому раді і тому посміхаєтеся? Чудово, зустрічатися з улюбленими завжди приємно! Про це знаєте і ви, і ваш малюк. Або ж ви взявши малюка на руки, ви разом з ним сумуйте і турбуєтеся? Але чому? Ви не бачили дитини цілий день, скучили без нього і він напевно відчуває те ж саме! Мабуть, ця зустріч повинна принести радість вам обом!

По-третє, ви насилу намагаєтеся заспокоїти дитину, але навіщо? Хіба з ним сталося щось страшне, щось загрожувало його життю або доставило йому біль? Ні? Тоді не шкодуйте дитини і не сприяйте тому, щоб він сам себе шкодував. У нього прекрасна робота і чудові вихователі, значить він повинен радіти і з гордістю розповідати про свої щоденні перемоги. Ваша крихітка ридає і чекає від вас співчуття? Здивуйте її! Взявши на руки, не намагайтеся заспокоїти, а спробуйте дізнатися про те, як пройшов його день, про те, що він сьогодні робив на фізкультурі, якого кольору був його пластиліновий кульку і т. Д. Ваш інтерес до життя малюка в дитячому садку, змусить і його по іншому поглянути на власну роботу, допоможе відчути її значимість. І повірте ваша крихітка з радістю втре сльози і побіжить за папкою, в яку сьогодні поклали його новий малюнок ведмедики.

Ясінська Л. І. лікар-невролог, кандидат медичних наук,

Асистент кафедри нервових і нейрохірургічних хвороб БДМУ.

Консультації фахівців

Ви отримали путівку в наш дитячий садок № 8 Перлинка.

Ваша сім’я перебуває тепер на порозі іншого життя. Дуже важлива буде безболісна адаптація вашого малюка до умов і режиму життя дитячого саду.

Для того, щоб адаптація дитини до пройшла менш болісно, ​​дуже важливо заздалегідь зайнятися самостійною підготовкою дитини до дитячого садка.

1. Розкажіть дитині, що таке дитячий сад, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб малюк пішов в дитячий сад. Наприклад: Дитячий садок — це такий великий будинок з красивим садком, куди мами і тата приводять своїх дітей. Тобі там дуже сподобається: там багато інших діточок, які все роблять разом — їдять, грають, гуляють. Замість мене там буде з тобою тітка-вихователька, яка стане піклуватися про тебе, як і про інші малюків. У дитячому садку дуже багато іграшок, там чудова дитяча площадка, можна грати з іншими дітьми в різні ігри і т. Д.. Інший варіант: В дитячому садку діти грають один з одним і разом їдять. Я дуже хочу піти на роботу, тому що мені це цікаво. І я дуже хочу, щоб ти пішов в дитячий садок — тому що тобі там сподобається. Вранці я відведу тебе в садок, а ввечері заберу. Ти мені розкажеш, що у тебе було цікавого в дитячому садку, а я розповім тобі, що в мене сталося за день на роботі. Багато батьків хотіли б відправити в цей дитячий сад своїх дітей, але беруть туди не всіх. Тобі пощастило — восени я почну тебе туди водити.
Коли ви йдете повз дитячого саду, з радістю нагадуйте дитині про те, як йому пощастило — восени він зможе сюди ходити. Розповідайте рідним і знайомим в присутності малюка про свою удачу, кажете, що пишаєтеся своєю дитиною, — адже його прийняли в дитячий сад. І через деякий час ваша дитина буде сам з гордістю говорити оточуючим про те, що скоро він піде в дитячий сад.

2. Детально розкажіть дитині про режим дитячого садка: що, як і в якій послідовності він буде там робити. Чим докладніше буде ваша розповідь — тим спокійніше і впевненіше почуватиме себе ваш малюк, коли піде в дитячий сад. Запитуйте у малюка, запам’ятав він, що він буде робити в саду після прогулянки, куди він буде складати свої речі, хто йому допомагатиме роздягатися, і що він буде робити після обіду. Ставлячи ці питання, ви зможете проконтролювати, чи добре дитина запам’ятав послідовність дій. У дитячому садку малюків зазвичай лякає невідомість. Коли дитина бачить, що очікувана подія відбувається так, як було йому заздалегідь обіцяно, — він відчуває себе впевненіше.
Поговоріть з дитиною про труднощі, які можуть виникнути у нього в дитячому саду. Обговоріть, до кого в цьому випадку він зможе звернутися по допомогу, і як він це зробить. Наприклад: Якщо ти захочеш пити, підійди до вихователя і скажи: Я хочу пити, і вихователь наллє тобі води. Якщо захочеш в туалет, скажи про це вихователю. Не створюйте у дитини ілюзій, що все буде виконано на його першу вимогу і так, як він хоче. Поясніть, що в групі буде багато дітей і іноді йому доведеться почекати своєї черги. Ви можете сказати малюкові: Вихователь не зможе допомогти одягтися відразу всім дітям, тому тобі доведеться трохи почекати.

3. Навчіть дитину знайомитися з іншими дітьми, звертатися до них по імені, просити, а не забирати іграшки, в свою чергу, пропонувати іграшки іншим дітям.

Існують різні думки про те, чи варто перебувати мамі поруч з малям в початковий період адаптації до дитячого садка. Здавалося б, що тут поганого, якщо мама відвідує садок разом з дитиною? Всі задоволені, малюк не плаче, мама спокійна. Але тим самим неминуче розставання тільки затягується. Та й інші діти, дивлячись на чужу маму, не можуть зрозуміти — а де ж у такому разі моя? Тому буде Краще для всіх, якщо з першого ж дня дитина спробує залишитися в групі один, без опіки мами . А досвідчені вихователі візьмуть турботу про малюка в свої руки.

4. Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги — так йому буде простіше відпустити вас. Наприклад, поцілуйте його в одну щічку, в іншу, помахайте ручкою, після чого він спокійно йде в садок.

1. на звикання малюка до дитячого садка може знадобитися до півроку часу. тому ретельно розраховуйте свої сили, можливості і плани. Краще, якщо на цей період у сім’ї буде можливість підлаштуватися під особливості адаптації малюка.

2. дитина відмінно відчуває, коли батьки сумніваються в доцільності дитсадівського виховання. Будь-які ваші коливання хитрий малюк зуміє використати для того, щоб залишитися вдома і перешкодити розставання з батьками. Легше і швидше звикають діти, для батьків яких дитячий сад є єдиною альтернативою.

3. дитина звикне до дитячого садка тим швидше, чим з великою кількістю дітей і дорослих він зможе побудувати відносини. Допоможіть йому в цьому. Зустрітися з іншими батьками та їхніми дітьми. Називайте інших дітей у присутності вашого малюка по іменах. Запитуйте його будинку про нових друзів. Заохочуйте звернення вашої дитини за допомогою і підтримкою до інших людей. Чим краще будуть ваші відносини з вихователями, з іншими батьками та їхніми дітьми, тим легше буде вашій дитині.
Скоєних людей немає. Будьте поблажливі і терпимі до інших. Проте, прояснювати ситуацію, тривожну вас, необхідно. Робіть це в м’якій формі або через фахівців.
У присутності дитини уникайте критичних зауважень на адресу дитячого садка і його співробітників.

Увага — ніколи не лякайте дитину дитячим садом!
У період адаптації емоційно підтримуйте малюка. Найчастіше обіймайте його, цілуйте.

Батькам