Вітамін в в продуктах харчування. Що і в яких продуктах міститься


Болю у дитини, Тварини для дітей / Четверг, Сентябрь 7th, 2017

Вітаміни в продуктах харчування

Вітамін в в продуктах харчування. Що і в яких продуктах міститьсяВітаміни необхідні всім нам для нормальної життєдіяльності. Вітаміни входять до складу ферментів і гормонів, вони необхідні для обміну речовин і мають величезне значення для злагодженої роботи всіх органів. Вони не синтезуються в організмі, тому вони повинні надходити разом з їжею.

Без вітамінів не може бути нормального повноцінного харчування. Нестача вітамінів в харчуванні протягом тривалого часу може призвести до розвитку багатьох захворювань, підвищується стомлюваність, знижується працездатність, знижується імунітет і опірність організму до різних інфекцій.

Також нестача вітамінів може бути причиною авітамінозів або гіповітамінозу. Авітаміноз це майже повне виснаження запасів вітамінів в організмі, а гіповітаміноз — зниження обеспечивания вітамінами організму.

Які бувають вітаміни

За розчинності вітаміни можна розділити на дві групи: водорозчинні та жиророзчинні. Водорозчинні це такі вітаміни, як вітамін В1 (тіамін), вітамін В2 (рибофлавін), нікотинова кислота, вітамін Р, вітамін В6 (піридоксин), вітамін В12 (ціанкобаломін), фолацин (фолієва кислота), вітамін В5 (пантотенова кислота), вітамін Н (біотин), вітамін С (аскорбінова кислота). До жиророзчинних відносяться — вітамін А (ретинол), вітамін Д (кальциферол), вітамін Е (токоверол), вітамін К та ін.

Необхідні вітаміни ми можемо отримувати з полівітамінних комплексів, а також з з продуктів харчування, а в услових все більш погіршується екології нашому організму життєво необхідні і антиоксиданти.

Вітамін С — захистить від застуд, особливо страждають від нестачі вітаміну С курці, вітамін А допоможе шкірі, вітамін Д необхідний для засвоєння кальцію, а значить для поліпшення стану волосся, нігтів і кісткової тканини. Вітаміни групи В зміцнять розхитані нерви, вітамін Е, званий ще вітаміном молодості і краси додасть енергії і захистить клітини від згубного впливу вільних радикалів. Вітаміни А і Е рекомендується вживати разом для більшої ефективності.

Вітаміни в продуктах харчування

У яких продуктах містяться

Які продукти харчування містять вітаміни групи В

Вітамін в в продуктах харчування. Що і в яких продуктах міститьсяДля нормального розвитку організму і підтримки імунітету необхідні різноманітні вітаміни, які людина отримує з продуктами харчування. Багатий різноманітний раціон — ось запорука насиченості організму вітамінами і мікроелементами. У цій статті ми розповімо про вітаміни групи В, які беруть участь у всіх клітинних процесах. Які продукти харчування містять вітаміни групи В, і за що останні відповідають в організмі, читайте далі.

На ньому лежить відповідальність за пам’ять, роботу центральної нервової системи і зміцнення імунітету.

Щоб отримувати цей вітамін в достатній кількості, вживайте в їжу такі продукти харчування, як печінка, хліб з борошна грубого помелу, горіхи, спаржу, картопля, свинину, горох і устриці. Яєчний жовток, кукурудза, квасоля, висівки, гречка, дріжджі, пророщені зерна пшениці та ячменю також багаті тіамін. Цей вітамін руйнується при тривалій термічній обробці, а куріння і вживання алкоголю сприяють зниженню рівня тіаміну в організмі. Також не варто захоплюватися міцним чаєм і борошняними виробами, особливо кондитерськими.

Вітамін В2 (рибофлавін)

Цей вітамін групи В необхідний для відновлення тканин, нормального функціонування органів зору, нормалізації роботи шкіри і слизових оболонок. Дефіцит вітаміну В2 призводить до зниження м’язового тонусу організму.

Рибофлавін міститься в продуктах харчування тваринного походження: молоко та молочні продукти, яйцях, рибі, сирі, м’ясі птиці, печінки і дріжджах. Зелені овочі, крупи, горіхи, цільнозерновий хліб також збагачують організм рибофлавіном. Цей вітамін не руйнується при термічній обробці, але чутливий до сонячного світла.

Вітамін В3 (ніацин, або нікотинова кислота)

Цим вітаміном багаті яйця, м’ясо свійської птиці, риба, горіхи, насіння, зелені овочі і бобові, пивні дріжджі, печінка, крупи і цільнозерновий хліб. Під дією алкоголю і при довгій термічній обробці вітамін В3 руйнується.

Недолік нікотинової кислоти призводить до порушення сну, поганого настрою і дратівливості.

Цей вітамін групи В відповідальний за пам’ять і нервову систему, також за його участю відбувається обмін жирів в печінці.

Холіну багато в яєчному жовтку, мозку, печінці, серці та нирках.

Вітамін В5 (пантотенова кислота)

Даний вітамін, мабуть, найпоширеніший, так як міститься практично у всіх продуктах харчування тваринного і рослинного походження. Особливо багаті цим вітаміном крупи, горіхи, дріжджі, зелені овочі, кисломолочні продукти, хліб, яєчний жовток і печінка.

Вітамін В5 бере участь в обмінних процесах організму і регенерації тканин і слизових оболонок. Тривале загоєння ранок і затікання кінцівок свідчать про нестачу пантотенової кислоти в організмі.

Вітамін В6 (піридоксин)

Це вітамін гарного самопочуття. Він відповідає за міцний сон, піднесений настрій і відмінний апетит. При нестачі піридоксину розвиваються серцеві захворювання.

Які продукти харчування слід вживати, щоб отримувати норму вітаміну В6? Їжте яловичину, яйця, горіхи, м’ясо свійської птиці, цільнозерновий хліб, банани, капусту, зелений перець, рибу, і пийте молоко. Пам’ятайте, що спиртні напої і тривале зберігання продуктів харчування руйнують піридоксин.

Це енергетичний вітамін, так як він відповідає за звільнення енергії, яка міститься в калоріях.

Біотину багато в яйцях, темно-зелених овочах, нирках, арахісі, сої та буром рисі.

Вітамін В9 (фолієва кислота)

Цей вітамін групи В необхідно приймати вагітним жінкам, так як він грає дуже важливу роль у розвитку плоду.

У яких продуктах його можна знайти? Печінка, яйця, проросла пшениця, темно-зелені овочі, бобові, молоко і риба містять велику кількість фолієвої кислоти.

Вітамін В10 (параамінобензойна кислота)

Це вітамін краси, так як він відповідає за чисту здорову шкіру і підтримує баланс мікрофлори в кишечнику.

Цим вітаміном багаті такі продукти харчування: овочі, яйця, картопля, пивні дріжджі, молоко.

Він необхідний для зміцнення імунітету, стимуляції роботи мозку, м’язів, серця і нирок.

Які продукти харчування багаті карнітином? Це риба, м’ясо, птиця, молоко, сир, сир.

Вітамін В12 (ціанкобаламін)

Цей вітамін вкрай важливий для нормальної роботи нервової системи.

Він міститься в морепродуктах, а також в сирі, сої, м’ясі птиці, рибі, печінці, нирках, м’ясі, дріжджах і пророщеної пшениці.

Вітамін В17 (амигдалин, Летра, лаетраль)

Даний вітамін групи В має цілющий ефект і знижує ріст ракових клітин, ніж уповільнює поширення метастазів.

Він міститься в досить специфічних продуктах харчування: насінні яблук, вишневих, персикових, абрикосових кісточках і в зернах бобових.

Обов’язково збагатите свій раціон продуктами харчування, що містять вітаміни групи В, так як вони грають важливу роль в здоровому розвитку і функціонуванні організму.

Вітаміни в продуктах харчування

Вітаміни в продуктах харчування і як їх зберегти

Основним джерелом вітамінів для людини є їжа (див. Табл.). Зміст вітамінів в харчовому раціоні може змінюватися і залежить від різних причин: від сорту і виду продуктів, способів і термінів їх зберігання, характеру технологічної обробки їжі, вибору страв і звичок в харчуванні. Важливу роль відіграє склад їжі.

Джерела вітамінів рослинного і тваринного походження

Продукти рослинного походження

Інші продукти тваринного походження

Морква, петрушка, шпинат, весняна зелень, диня, помідори, спаржа, капуста, брокколі, абрикоси

Зелені листяні овочі, шпинат, брюссельська, білокачанна і кольорова капуста, крупи з цільного зерна

При переважанні в харчовому раціоні вуглеводів організму потрібно більше вітамінів В1. В2 і С. При нестачі в їжі білка знижується засвоєння вітаміну В2. нікотинової кислоти, вітаміну С, порушується перетворення каротину в вітамін А. Крім цього, величезне значення в зниженні надходження вітамінів в організм має вживання високорафінованих продуктів (просіяне біле борошно, білий рис, цукор і ін.), з яких всі вітаміни видалені в процесі обробки. Іншою проблемою харчування людей, особливо в містах, є вживання в їжу консервованих продуктів.

Застосовувані в даний час в комерційному сільському господарстві методи культивування овочів і фруктів призвели до того що кількість вітамінів А, В1. В2 і С скоротилося в багатьох овочевих культурах на 30%. Наприклад, вітамін Е майже повністю зник з салату латук, горошку, яблук, петрушки. Кількість вітамінів в шпинаті одного врожаю може бути в 30 разів менше, ніж в зелені іншого врожаю. Іншими словами, навіть збалансований раціон харчування не завжди може забезпечити потребу організму у вітамінах.

Зміст вітамінів в продуктах може істотно змінюватися:

    При кип’ятінні молока кількість містяться в ньому вітамінів значно знижується. В середньому 9 місяців в році європейці споживають овочі, вирощені в теплицях або після тривалого зберігання. Такі продукти мають більш низький рівень вмісту вітамінів в порівнянні з овочами з відкритого грунту. Після трьох днів зберігання продуктів в холодильнику втрачається 30% вітаміну С (при кімнатній температурі цей показник становить 50%). При термічній обробці їжі втрачається від 25% до 90-100% вітамінів. На світлі вітаміни руйнуються (вітамін В2 дуже активно), вітамін А схильний до дії ультрафіолетових променів. Овочі без шкірки містять значно менше вітамінів. Висушування, заморожування, механічна обробка, зберігання в металевому посуді, пастеризація знижують вміст вітамінів у вихідних продуктах. Зміст вітамінів в овочах і фруктах дуже широко варіює в різні сезони.