Внутрішній геморой симптоми у жінок. здорова жінка


Розвиток дитини, Симптоми у дитини / Суббота, Октябрь 21st, 2017

Симптоми внутрішнього геморою у жінок

Внутрішній геморой симптоми у жінок. здорова жінкаРозташування гемороїдальних вузлів локалізовано в області прямої кишки. Вузли є ущільненнями кровоносних судин, які можуть збільшуватися в розмірах. У разі деформації вузла починається кровотеча і є ризик розвитку небажаних ускладнень. Перші ознаки внутрішнього геморою у жінок виявляються почуттям дискомфорту саме в області анального отвору і прямої кишки.

Перша стадія захворювання

На ранній стадії у пацієнтки немає можливості побачити вузли, і інші симптоми можуть бути недостатньо виражені. Однак необхідно брати до уваги і інші ознаки внутрішнього геморою у жінок на початковій стадії захворювання:

  Відчуття сверблячки і печіння, яке турбує пацієнтку в процесі спорожнення кишечника. Деякі пацієнтки відзначають виникнення почуття розпирання зсередини, хворобливі відчуття внизу живота. Після акту дефекації полегшення не настає. Залишається відчуття, що в прямій кишці залишилося чужорідне тіло. Кров’яні виділення, які пацієнтка може помітити на своїй білизні або на туалетному папері. Це може бути тривожним сигналом, при виникненні якого необхідно негайно звернутися до лікаря. Слід розуміти, що кров’яні виділення можуть свідчити про розвиток іншого, більш серйозного захворювання. Виділення слизу з області анального отвору. Для внутрішнього геморою характерно освіту в’язкою, густою слизу на внутрішніх стінках кишечника. При попаданні на зовнішні м’які тканини, слиз може викликати роздратування і набряк в області ануса. Часті закрепи також можуть виступати в якості тривожного симптому. Утворився вузол поступово збільшується в розмірі, що надалі може ускладнювати проходження калових мас. Крім цього, спостерігається підвищення тиску в судинах кишечника. Калові маси ущільнюються, що провокує гостру, приступообразную біль. Слизова оболонка роздратована, застій калових мас провокує розвиток запального процесу. Сам акт випорожнення кишечника доставляє хворобливі відчуття і не приносить полегшення.

Друга стадіяВнутрішній геморой симптоми у жінок. здорова жінка

При переході захворювання на другу стадію, відзначають наступні ознаки внутрішнього геморою у жінок:

  Інтенсивні кров’яні виділення після кожного акту дефекації. Якщо на початковій стадії кров можна було побачити тільки на туалетному папері, то на другому етапі кровотеча значно посилюється. Випадання вузлів може відбуватися в процесі дефекації, іноді вузли вправляються самостійно. У деяких випадках може знадобитися допомога лікаря.

Дані симптоми захворювання можуть посилюватися, коли жінка піддає себе фізичним навантаженням, багато ходить пішки. Вузли можуть випадати при підйомі важких предметів, при кашлі та чханні.

Третя стадія

При третій стадії спостерігається випадання гемороїдальних вузлів, які вже не можуть вправлятися самостійно. Вузол може збільшуватися в розмірі, купувати фіолетово-бордову забарвлення. При пальпації викликає інтенсивні болі. На даній стадії хвороби може знадобитися хірургічне втручання.

Можливі ускладнення

Найбільш поширене ускладнення, навіть на ранній стадії, — це тромбоз вузла. Спостерігається застій крові і підвищення чутливості слизової оболонки, процес випорожнення доставляє дискомфорт і хворобливі відчуття.

Крім цього, тромбоз може спровокувати розвиток анальних тріщин. На даному етапі є ризик приєднання різних інфекцій. Патогенні бактерії можуть легко проникати з калових мас в утворену рану. Несвоєчасне лікування загрожує розвитком гнійного парапроктиту і параректальних свищів.

При випаданні вузлів може відбуватися їх обмеження, яке супроводжується інтенсивними хворобливими відчуттями. Навіть неінтенсивні фізичні навантаження стають неможливими через сильного болю. В даному випадку потрібне оперативне втручання.

З чим може бути пов’язане загострення симптомів?

Загострення ознак внутрішнього геморою у жінок може бути пов’язане з низкою чинників:

  Процес народження дитини. В даному випадку спостерігається значне збільшення навантаження на судини і вени органів малого таза, а також прямої кишки. Пологи можуть супроводжуватися випаданням гемороїдальних вузлів і кровотечею. Менструація, в процесі якої відбувається збільшення матки. Це призводить до загострення геморою.

В якості профілактики рекомендовано стежити за раціоном харчування, щоб не допускати розвитку запорів, не переносити тяжкості, не вести малорухливий спосіб життя.

Поділитися з друзями:

Симптоми внутрішнього геморою у жінок

Геморою схильні і чоловіки і жінки. Симптоми внутрішнього геморою у жінок повністю відповідають характерним для цієї хвороби ознаками. Але провокуючі фактори загострень мають деякі особливості.

Внутрішній геморой симптоми у жінок. здорова жінкаЯкі симптоми характерні для внутрішнього геморою у жінок?

Внутрішні гемороїдальні вузли розташовані в прямій кишці. Відповідно, і основні ознаки геморою, особливо на ранній стадії, відчуваються всередині прямої кишки і в області анального отвору.

Геморой на ранніх стадіях проявляється:

Дискомфортом, болями в ділянці анального отвору. Можуть виникати відчуття тяжкості переповненості внизу живота. Розпирання в анальної області, почуття переповнення кров’ю цієї зони. Дискомфорт при дефекації і відчуття неповного випорожнення після неї. Виділення з прямої кишки рідини, свербіж, подразнення ануса. Кровотечі при дефекації.

На ранніх стадіях симптоми внутрішнього геморою у жінок вимагають обстеження і статевої сфери, так як тягне біль внизу живота, відчуття стороннього тіла і дискомфорту в прямій кишці можуть спостерігатися і при гінекологічних захворюваннях.

При переході геморою у 2 і 3 стадії діагностика його не представляє складності. Гемороїдальні вузли на цьому етапі хвороби випадають з ануса і пацієнтка може їх виявити сама під час дефекації.

Що може привести до появи симптомів внутрішнього геморою у жінок?

Загальні для обох статей фактори ризику хвороби — це тривале перебування в положенні сидячи, запори, носіння важких предметів і спадкова схильність.

Але у жінок до цих чинників додаються вагітність і захворювання, пов’язані зі збільшенням розміру матки і яєчників, наприклад, міома, пухлини. Збільшена матка порушує кровопостачання прямої кишки, надає на неї механічний тиск, страждають від цього впливу в першу чергу вени.

Відтік крові по венозних судинах порушується, і кров скупчується в кавернозних тільцях гемороїдальних сплетінь, що призводить до розвитку геморою. Імовірність виникнення геморою у жінок внаслідок патології статевих органів вимагає обов’язкового обстеження у гінеколога при появі ознак захворювання.

Що призводить до загострення геморою у жінок?

Внутрішній геморой симптоми у жінок. здорова жінкаПровокують появу симптомів внутрішнього геморою у жінок не тільки загальні для цього захворювання чинники (тривале сидіння, напруженні при дефекації, підйом важких вантажів), але такі ситуації:

  Пологи — навантаження на кровоносну систему малого тазу і прямої кишки під час пологів настільки велика, що може відбуватися випадання вузлів і кровотеча з них; # 171; нестандартна # 187; інтимна близькість — під час такого статевого акту відбувається розтягнення прямої кишки, можливі пошкодження гемороїдальних вузлів. Сильна болючість при # 171; нестандартної # 187; інтимної близькості також є симптомом внутрішнього геморою у жінок, менструації — зміна гормонального фону, зміна розміру матки під час менструації, особливо при її захворюваннях, також може провокувати загострення геморою у жінок.

Профілактичні заходи при геморої у жінок повинні включати в себе проходження загальним правилам: рухливий спосіб життя, боротьба з запорами, виняток перенесення важких предметів. Крім того, вони повинні бути спрямовані на своєчасну діагностику і лікування гінекологічних захворювань і грамотну підготовку жінки до пологів.

Один коментар до Симптоми внутрішнього геморою у жінок

Здравствуйте, меня мучать болі в задній частині після пологів. Боляче ходити, лежати, ходити в туалет. Спочатку думала що це куприк, але з’їздила до хірурга і він сказав що з ним все впорядке. Була у гениколога теж сказали все добре. Справа в тому що в мене ще загин матки був до пологів і віддавала біль ще до вагітності в область прямої кишки тоді коли я ходила в туалет по великому. Що це може бути у мене? може внутрішній геморой?

Додати коментар Скасувати відповідь

Клінічна картина і етіологія жіночого геморою

Внутрішній геморой симптоми у жінок. здорова жінкаГеморой у жінок, на жаль, не рідкість. Ця патологія утворюється в області заднього проходу і прямої кишки через варикозу гемороїдальних вен. Побутує помилкова думка, що геморой більш характерний для представників чоловічої статі. Насправді, жінки стикаються з цією патологією нітрохи не рідше.

Чому виникає жіночий геморой

Найпоширеніші причини, що сприяють розвитку патології, пов’язані з малорухомістю, відсутністю рухової активності або сидячій професійною діяльністю. Недарма геморой ще називають хворобою цивілізованих країн. Крім того, можливі причини виникнення геморою у жінок:

  Бувають пов’язані з тривалими виснажливими дієтами, що провокують виникнення запорів. Запальні процеси жіночої статевої сфери призводять до застою в судинах малого тазу, чому і з’являється геморой. Подібне застійне явище може бути спровоковано тривалої сидячої або стоячої роботою у жінок. Тривале сидіння перед комп’ютерним монітором теж сприяє застою крові. Часто причини захворювання пов’язані з менструаціями, під час яких спостерігається підвищений кровотік до малого тазу. Процедури очищення кишечника, які так люблять робити дами з метою схуднення, # 8212; теж досить часті причини патології у жінок. Надмірне зловживання анальним видом сексу теж може спровокувати захворювання, особливо якщо статеві зносини проводяться в грубій формі. Проникнення в анус сторонніх предметів, більше за нього діаметром, призводить до мікротріщин і розривів тканин анального проходу, сприяє зростанню гемороїдальних вузлів. Ось чому лікарі рекомендують відмовитися від подібного виду статевих контактів, або звести до мінімуму.

Часто причини жіночого геморою бувають обумовлені вагітністю або пологами, надмірною вагою, онкології органів малого таза та інші.

Клініка геморою у жінок

Внутрішній геморой симптоми у жінок. здорова жінкаКлінічні прояви жіночого геморою індивідуальні, але все ж існує і загальна симптоматика розвитку патологічного стану:

  Перші ознаки. вказують жінці на майорять біля неї геморой, частіше пов’язані з деяким дискомфортом і навіть вагою в задній області. Процес спорожнення кишечника може супроводжуватися незначними кровотечами або присутністю кров’яних вкраплень в каловой масі. В області анального отвору у жінок з’являється характерна набряклість і ознаки розвитку запального процесу в області ануса. У самому анальному каналі може відчуватися деяка хворобливість і поколювання. У жінок розвиток геморою часто проявляється слизовими виділеннями із заднього проходу, що мають їдкий запах.

В цілому, ознаки геморою у жінок, обумовлюються особливостями жіночого організму і стадією розвитку патології. Захворювання не може виникнути раптово і відразу в запущеній стадії. Перші ознаки вказані вище, але про патологічний процес в прямій кишці у жінок говорять ще чимало симптомів. Іноді пацієнткам здається, що в прямій кишці у них знаходиться щось стороннє, відчуваються ознаки нестерпного свербіння і печіння в анальному отворі.

При наявності хоча б одного з характерних симптомів, необхідно без зволікання звертатися до проктолога, хоча б з метою підтвердження або спростування діагнозу геморою.

Про розвиток геморою говорять і сильні болі при сидінні або рухової активності. Після акту дефекації у жінок, як правило, залишається відчуття, що випорожнення сталося не повністю. Крім того, жіночий геморой часто супроводжується здуттям живота і вагою в області шлунка. Якщо хвороба ускладнена сильним запальним процесом, то перші ознаки геморою часто супроводжуються високою температурою. Гемороїдальні шишки при цьому набувають лілово-синій відтінок.

Ускладнення і наслідки

Геморой у жінок може мати вельми неприємні наслідки. Найпоширеніше з них — тромбоз гемороїдальних вузлів. Зазвичай причиною такого наслідки є надміру сильні потуги при акті спорожнення кишечника. В результаті випали гемороїдальні шишки набрякають, кровообіг порушується і починається тромбоутворення.

Таке ускладнення має вельми плачевні наслідки, оскільки супроводжується сильними болями ріжучого характеру і виділеннями з різким, нудотним запахом.

Можливі наслідки захворювання можуть проявитися і у вигляді парапроктита, що представляє собою нагноєння тканин, розташованих навколо області анального отвору. Відсутність належного лікування патології може призвести і до утворення поліпів у кишці, які можуть перерости в ракові новоутворення. У жінок в передклімактеричному віці зростає ризик розвитку онкології прямої кишки. Ось чому не варто самостійно проводити лікування, а краще звернутися до кваліфікованого проктолога.