Вправи при енурезі у дітей


Вправи для дітей, Плями у дитини, узд дитини / Пятница, Март 18th, 2016

Існує ряд вправ, що зміцнюють сфінктер сечового міхура і м’язи тазового дна. Вправи доступні дитині будь-якого віку, — головне, щоб він уже був в стані розуміти і виконувати вказівки дорослих. Хороший ефект дає виконання вправ разом з дитиною: це його переконає, що батьки теж стурбовані його проблемою і готові йому допомогти впоратися з цим завданням.

У домашніх умовах ці вправи можна використовувати замість ранкової зарядки. Комплекси вправ складають, враховуючи вік і загальний стан хворого, включаючи в них вправи Загальнорозвиваючі і спеціальні: вправи для м’язів тазового дна (рис. 1); вправи для м’язів черевного преса і м’язів стегна (рис. 2); вправи для м’язів спини і черевного преса (рис. 3); вправи для м’язів черевного преса (рис. 4) і вправи з м’ячем (рис. 5).

Вправи при енурезі у дітей

Мал. 1. Вправи для мускулатури тазового дна: 1 і 2 — розведення і зведення колін при опорі рук; 3-5 — згинання тулуба з діставання руками стоп; 6 — перекочування на сідницях з положення сидячи в положення на спині.

Вправи при енурезі у дітей

Мал. 2. Вправи для м’язів черевного преса і м’язів стегна: 1-6 — нахили і повороти тулуба з зімкнутими колінами; 7 і 8 — згинання тулуба в положенні рачки; 9 і 10 — переповзання; 11 — розгинання; 12 — присідання з розведеними колінами.

Вправи при енурезі у дітей

Мал. 3. Вправи для м’язів спини і черевного преса: 1-5 — згинання, розгинання, відведення і приведення ніг; 6-8 — підняття і опускання тазу; 9-11 — розгинання тулуба.

Вправи при енурезі у дітей

Мал. 4. Вправи для м’язів черевного преса: 1-6 — згинання, розгинання, відведення і приведення ніг; 2 — Велосипед (20-30 разів); 7 і 8 — підведення і повороти таза; 9 — зведення і розведення колін; 10 — піднімання тулуба з опорою на лікті.

Вправи при енурезі у дітей

Мал. 5. Вправи з м’ячем: 1-9 — різні рухи ніг в положенні стоячи і лежачи.

Лікувальна фізкультура при енурезі

У домашніх умовах ці вправи можна використовувати замість ранкової зарядки. Кількість повторів кожної вправи 10-15 разів.

Початкове положення (І. П.) — сидячи на підлозі.

1. Ноги зігнуті в колінних і тазостегнових суглобах, п’яти підтягнуті до тазу, руки розташовуються на тильній стороні стоп. Розводити і зводити коліна, чинячи опір руками.

2. Ноги прямі, розведені в сторони; виконати нахили до ніг то однієї, то іншої ноги.

3. Ноги зігнуті і притягнуті руками до грудей, перекотитися на спину і повернутися в І. П.

Початкове положення — стоячи на колінах.

1. Сісти на п’яти, повернутися в І. П.

2. Сісти праворуч (ліворуч) від стоп і повернутися в І. П.

Початкове положення — лежачи на животі.

Імітація повзання по-пластунськи; почергове підтягування зігнутої в колінному і тазостегновому суглобах ноги.

Початкове положення — лежачи на боці.

Підтягнути обидві зігнуті в колінах ноги до грудей, повернутися в початкове положення.

Початкове положення — лежачи на животі.

Підняти тулуб від підлоги, спираючись на кисті і стопи (віджимання).

Початкове положення — лежачи на спині.

2. Зігнути ноги в колінах; виконати підведення тазу від статі (коліна і стопи стоять разом; коліна і стопи розведені; між колінами затиснутий м’яч).

Читайте також.

Синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ): про діагноз, ознаки, як лікувати

Синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ): про діагноз, ознаки, як лікувати

Основною причиною порушення поведінки і труднощів навчання в дошкільному і шкільному віці є синдром дефіциту уваги і гіперактивності.

Неуважний або розсіяний? Що таке увагу і як їм управляти.

Неуважний або розсіяний? Що таке увагу і як їм управляти.

Багатьох батьків турбують проблеми з увагою у дитини, адже вони можуть призвести до неуспішності в школі і інших труднощів.

Страхи у дітей

Нічний енурез

Що таке нічний енурез?

Нічним енурезом називають мимовільне Сечовипускання під час сну у дитини, який вже здатний контролювати свої фізіологічні потреби днем . Найчастіше вікової кордоном, після досягнення якої енурез вважається медичною проблемою, вважається 5 років. Якщо енурез трапляється рідше, ніж 3 рази на тиждень, це вважають періодичним нічним нетриманням сечі.

У кого зустрічається енурез?

Енурез є Поширеним явищем серед дітей . він займає друге місце після захворювань алергічного характеру. Найчастіше трапляється у хлопчиків . ніж у дівчаток. Згідно зі звітом SMG / KRC Poland-Media за березень 2002 року, 6% дитячого населення в Польщі у віці 5-14 років страждає на енурез. Проблема відноситься приблизно до 20-25% дітей у віці 5 років, 10% 7-річних, 1-2% підлітків. Ці дані показують, що Проблема з віком зникає .

Нічний енурез
 • Первинний
  Дитина ніколи не міг контролювати сечовий міхур
 • Вторинний
  Набутий, якщо нічне нетримання сечі з’являється після періоду стабільного контролю (понад 6-ти місяців) сечовипускання
 • Моносімптоматіческій
  Тільки нічний енурез
 • Полісімптоматіческій
  Поєднання нічного нетримання з іншими порушеннями сечовипускання — ургентна, поллакиурией, денним нетриманням сечі — тобто симптомами Гамп

Причини нічного енурезу?

Крім загальних причин нетримання сечі у дітей, нічний енурез може мати такі причини:

 • Генетичні — останні дослідження показують, що основною причиною може бути генетична схильність. Вчені виділили ген, відповідальний за нічний енурез, і виявили, що він успадковується — за умови наявності енурезу в анамнезі у одного або обох батьків, великий ризик появи нічного енурезу у їхніх дітей.
 • Порушення добового циклу сечовипускання — замість скорочення кількості вироблюваної сечі спостерігається її зростання, що пов’язано зі скороченням вироблення гормону, відповідального за регулювання циклу (вазопресин).
 • Скорочення обсягу сечового міхура під час сну в порівнянні з денним обсягом.
 • Порушення пробудження — в результаті затримки темпів дозрівання нервової системи мозок дитини занадто пізно отримує інформацію про необхідність сечовипускання або взагалі її не отримує, тому дитина випускає сечу не прокидаючись.
 • Пошкодження головного або спинного мозку ;
 • Комплекс сонного апное ;
 • Події травмуючого характеру, психологічні проблеми, страх .

Нічний енурез — не тільки фізіологічна проблема. Дитина, який її відчуває, все більше розчаровується, не розуміючи, що з ним відбувається. Чим дитина старше, тим більше болюча для нього проблема . Крім того, батьки і вихователі також часто не можуть впоратися з цією ситуацією. Ранок в сім’ї, де дитина страждає нічним енурезом, часто починається стресом. Як з цим боротися?

Діагностика та лікування

Слід відвідати лікаря і провести обстеження для встановлення правильного діагнозу. Можливо, причиною нічного енурезу у дитини є захворювання, після усунення якого неприємні «мокрі» ночі стануть історією.

 • Пальпація живота і можливо ректальне дослідження;
 • Загальний аналіз сечі;
 • Визначення рівня креатиніну, натрію і калію в сироватці крові;
 • Оцінка кількості денної і нічної сечі на підставі збору сечі;
 • Оцінка порушень сечовипускання за допомогою щоденника сечовипускання;
 • УЗД сечового міхура і УЗД органів черевної порожнини.

Доктор повинен пояснити як дитині, так і його батькам, в чому полягає причина енурезу і як з ним боротися. Дуже важливим є питання розуміння і прийняття дитиною запропонованої терапії. Чим уважніше дитина і батьки прислухаються до порад лікаря, тим більше шанси швидкого і ефективного зменшення або усунення даної проблеми.

Що може запропонувати лікар?

1. Немедикаментозне лікування

Засноване на відновленні контролю над сечовипусканням — спочатку днем, потім вночі; триває від декількох днів до декількох тижнів:

 • Мотиваційна терапія полягає в застосуванні заохочень за кожну «суху» ніч і відмови від покарань за епізоди нетримання сечі — дитина повинна брати участь у ранковій прибирання, яка повинна бути не покаранням, але природним наслідком нічного енурезу; слід обмежити застосування підгузників, так як вони знижують мотивацію;
 • Обмеження пиття ввечері і обов’язкове відвідування туалету безпосередньо перед відходом до сну;
 • У разі «ледачого сечового міхура» — Часте і регулярне його спорожнення ;
 • Нагадування про сечовипусканні ;
 • Використання енурезного будильника. який вчить дитину прокидатися вночі для сечовипускання;
 • Раз на добу дитини просять якомога довше не мочитися.

2. Медикаментозне лікування

Лікування встановлюється індивідуально, залежно від основної причини, триває кілька місяців; Переслідує одну з цілей:

 • Регуляція сечовипускання;
 • Стимулювання обмінних процесів нервової тканини;
 • Корекція невротичних розладів;
 • Вироблення і відновлення порушеного рефлексу на пробудження при позиві на сечовипускання.

Про успішне лікування можна говорити лише в тому випадку, якщо число «мокрих ночей» скоротиться на 90%.

Щоб дізнатися, що можна зробити, щоб допомогти дитині, натисніть тут.