ВСД симптоми у дорослих лікування. Симптоматика та лікування


Плями у дитини, Температура у дитини / Четверг, Август 31st, 2017

ВСД у дорослих: лікування, симптоми

Серед безлічі тем, що цікавлять людей, ВСД з симптомами у дорослих і лікуванням завжди на піку популярності. Замість того, щоб здавати позиції, хвороба вельми успішно набирає обертів. Вегето-судинна дистонія (вона ж нейроциркуляторна) доставляє своєму нещасливому власникові багато неприємностей. У своєму драматичному досвіді знайомства з ВСД людина стикається з різноманітними болями в області серця, коливаннями артеріального тиску, слабкістю, пітливістю, утрудненістю дихання, порушеннями сну. Симптом може проявлятися в поодинці або відбувається групова атака.

ВСД симптоми у дорослих лікування. Симптоматика та лікування

Діагноз ВСД виставляється 20% звертаються в поліклініки, але щось конкретне сказати про причини захворювання толком ні один лікар не може, що не дивно, коли справа стосується розлади нервової регуляції. Органи все в нормі, а пацієнт страждає # 8212; то серце з грудей вискакує, то ноги не слухаються.

В основі розвитку нейроциркуляторна дистонія лежить схильність до стресів і емоційна нестабільність, при яких порушується узгодженість в роботі вегетативної нервової системи. Такий дисбаланс позначається на роботі серцево-судинної системи. Скорочення / розслаблення судин перестає бути скоординованим, виникають спазми. При поганому кровопостачанні тканини перестають отримувати достатню кількість кисню і поживних речовин, що доставляються з кровотоком.

Факторами, що сприяють розвитку судинної дистонії, вважаються:

  Тривалий стрес, який призвів до перенапруження або нервового виснаження; гормональні причини (клімакс, пубертатний період); індивідуальна особливість особистості (боязкість, істеричність, вразливість); перенесені важкі захворювання.

Симптоми прояви ВСД у дорослих

Розлади нервової системи завжди відображаються на загальному стані здоров’я, тому що під її управлінням перебувають всі органи і системи людського тіла. При невірно проведеному імпульсі в кров викидається адреналін, і підскакує тиск, частішає серцебиття, підвищується температура тіла, без видимої причини починається напад панічного страху. Або в кров потрапляє неабияка порція інсуліну і тиск падає, відчувається слабкість, пітливість, перистальтика кишечника посилюється, і все може закінчитися непритомністю.

Поки на людину не впливають провокуючі фактори, захворювання себе не проявляє, але при впливі несприятливих умов нагадує про себе раптовими приступом.

Типовими симптомами вегето-судинної дистонії вважаються:

  Скачки тиску і / або пульсу (можлива схильність до підвищення або зниження); мерзлякуватість, постійно холодні кінцівки або відчуття жару і припливів; розлади травлення (запори, проноси); порушення координації рухів, головні болі; емоційна нестабільність, дратівливість; поганий сон, труднощі засинання, нічні пробудження без причини.

Перераховані симптоми, взяті окремо, малоінформативні і можуть супроводжувати багато захворювань, тому до того, як буде виставлений діагноз ВСД, потрібно переконатися у відсутності інших хвороб.

ВСД симптоми у дорослих лікування. Симптоматика та лікування

Як перемогти дистонію судин?

Якщо виявлено захворювання, яке послужило поштовхом до розвитку ВСД, терапія починається з нього. В іншому випадку щоб ВСД з симптомами у дорослих при лікуванні успішно відступила, досить почати з коригування способу життя пацієнта # 8212; виправляється режим сну і неспання, нормалізується рівень фізичних навантажень, починається перехід на здорове харчування. Все це якщо не повністю, то значно полегшить прояв хвороби.

Суттєву допомогу надасть фізіотерапевтичне лікування # 8212; вібро, хромо — і фототерапія. В якості методів-релаксантів відмінно діють масаж і акупунктура, гідропроцедуи, ароматерапія. Заняття лікувальною фізкультурою насичують тканини киснем, покращують кровотік, знімають стрес і зміцнюють організм. Підійдуть плавання, аеробіка, катання на велосипеді, лижах і ковзанах.

До медикаментозного лікування дорослих вдаються при виражених больових синдромах, призначаючи настоянку валеріани, Корвалол або Валокордин. При необхідності виписуються антидепресанти або транквілізатори. Суть медикаментозного впливу зводиться до нормалізації повідомлення нервової і серцево-судинної систем. При недостатності вжитих заходів пацієнт направляється до психотерапевта.

Протиборство з вегето-судинною дистонією може затягнутися надовго. Складність в тому, що єдиного рецепту не існує і єдиної думки в медицині щодо ВСД не існує теж. Можна самому поставити собі діагноз і відразу зайнятися самолікуванням, змінивши спосіб життя і застосовуючи народні засоби, але краще все ж звернутися до терапевта і пройти обстеження, щоб переконатися у відсутності інших хвороб.

Лікування вегетосудинної дистонії у дорослих і дітей

Ася, перш за все треба лікувати причину, що викликала ВСД. Це найчастіше остеохондроз, травми, хвороби ЦНС і т. Д. Якщо ви уважно прочитали саму статтю, то зрозуміли, що ВСД буває двох типів: симпатикотония і ваготония. Перший тип пов’язаний з підвищеними тиском і сердебіеніем, другий # 8212; зі зниженими. Але є і змішані типи, при яких тиск скаче від високого до низького, і саме через ці стрибків хворому погано, виникають панічні атаки, болі по типу серцевих, насправді такими не є. Значить, і лікування цієї проблеми повинно вестися не за допомогою знеболюючих або одних лише серцевих засобів. Основне лікування # 8212; прийом седативних заспокійливих і регулюючих нервову діяльність засобів, нормальний сон, заняття спортом, свіже повітря. Про це в статті написано досить докладно і зрозуміло. Але в будь-якому випадку необхідно відвідування невропатолога, який встановить тип вашої ВСД і призначить лікування. Навряд чи хтось допоможе вам заочним радою: у всіх абсолютно різні випадки.

Залишити коментар

   ВСД симптоми у дорослих лікування. Симптоматика та лікування

  ВСД симптоми у дорослих лікування. Симптоматика та лікування ВСД симптоми у дорослих лікування. Симптоматика та лікування ВСД симптоми у дорослих лікування. Симптоматика та лікування

  Статті сайту носять пізнавальний, а часом дискусійний характер і не претендують на істину в останній інстанції. Вони не є рекомендацією до лікування, яке може дати тільки лікуючий лікар.

  © — Zaspiny. ru. Копіювання і використання матеріалів заборонено!

  Вегето-судинна дистонія симптоми у дорослих

  ВСД симптоми у дорослих лікування. Симптоматика та лікування

  Вегето-судинна дистонія (ВСД) являє собою ряд окремих симптомів, які виникають під час розладів роботи вегетативної нервової системи.

  Симптоми у дорослих вегето-судинної дистонії проявляються з боку різних органів і систем.

  Причинами виникнення даного захворювання часто є генетична схильність, фізична втома, емоційні переживання, зміна клімату або на тлі інших захворювань.

  Розрізняють три типи ВСД:

   Перманентне (прояв симптоматики не завжди); Пароксизмальне (проявляється нападами із загостренням і поліпшенням стану); Латентний (протікає без симптомів, виявляють під час обстеження).

  Якщо лікування симптомів вегето-судинної дистонії у дорослих не дає бажаного полегшення, виникає криз.

  ВСД симптоми у дорослих лікування. Симптоматика та лікування Причинами виникнення даного захворювання часто є генетична схильність, фізична втома, емоційні переживання

  Симптоматика вегето-судинної дистонії

   Серцеві порушення: відчуття стиснення і хворобливості в грудній області на вдиху, поколювання, ниючі, саднять болю (які мають постійний або періодичний характер) в серце. Виникає мінливість ритму серця: пульс може опускатися нижче 60 ударів за хвилину, або частішати, більше 90 ударів, також може виникати так зване завмирання ритму. Такі симптоми проявляються не залежно від навантаження; Порушення судинної системи: артеріальний тиск коливається (може знижуватися, і різко підвищуватися), змінюється колір шкірних покривів (блідість, почервоніння або ціаноз), руки і ноги стають холодними, хворому різко стає жарко або дуже холодно; Дихальні порушення: дихання прискорене, з’являється задишка, яка в деяких випадках, призводить до нападів ядухи, повітря не вистачає, і хворий не може зробити глибокий вдих, відчуття, ніби в горлі стоїть ком. При переживаннях або навантаженнях симптоми з боку дихання можуть посилюватися; Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: виникають болі в животі (бувають спазматического характеру), перистальтичні скорочення, можуть з’являтися запори, почуття здуття, нудота, рідко блювота; Розлади з боку нервової системи: головний біль різного характеру, паморочиться голова, порушення вестибулярного апарату, мушки перед очима, погіршується гострота зору, в вухах з’являється шум, голова стає важкою, безсоння, метеозалежність, запаморочення; Порушення терморегуляції: субфебрильна температура тіла (37 ° -37,6 ° С), також температура може знижуватися до 35,4 ° С без причини;
   Розлади потовиділення: посилене виділення поту, або надмірна сухість шкірних покривів; Порушення в м’язах: тремтіння рук і ніг, судомні скорочення в м’язах (в основному це лицьові м’язи і литкові), мимовільні посмикування; Чутливі ознаки: відчуття поколювання й оніміння в тілі, під час емоційних переживань з’являється відчуття плазує мурашок по тілу; Порушення сечостатевої системи: поліурія, хворобливі відчуття під час сечовипускання, дисфункції сексуального характеру, ознаки імпотенції у представників чоловічої статі, розлади менструації у жінок; Розлади психоемоційного стану: проявляються у вигляді слабкості, млявого і тривожного стану, плаксивості, людина швидко стомлюється, стає дратівливою, з’являються фобії (страх перед поїздкою транспортом, закритого приміщення і т. Д.).

  Лікування вегето-судинної дистонії у жінок, а також і у чоловіків проводять в індивідуальному порядку в залежності від особливостей прояву клінічної симптоматики, виходячи з даних обстежень і результатів аналізів.

  Лікування вегето-судинної дистонії у дорослих проводиться у таких фахівців, як ендокринолог, лікар-невролог або психіатр.