Як правильно тримати дитину стовпчиком. здорова дитина


Годування дитини / Среда, Ноябрь 15th, 2017

Як правильно тримати дитину стовпчиком?

Як правильно тримати дитину стовпчиком. здорова дитина

Багато молодих людей, які стали батьками вперше і не мають досвіду спілкування з маленькими дітьми, часто відчувають страх перед новонародженими, тому що вони бояться зробити боляче дитині. З найперших днів життя малюка, батькам доводиться дуже часто брати його на руки і носити. Важливо це робити правильно.

Основним способом носіння новонароджених є поза «стовпчиком». Тому в цій статті розглянемо, навіщо і як правильно тримати новонародженої дитини стовпчиком.

Для чого потрібно тримати стовпчиком?

Думки лікарів і батьків про необхідність тримати в такій позі дитини розходяться. Одні вважають її неприродною для новонародженого, інші говорять про її корисності.

Користь від носіння дітей стовпчиком полягає в наступному:

    Відбувається звільнення стравоходу від надлишків їжі і повітря, що потрапив разом з їжею, що сприяє травленню; допомагає заспокоєнню дитини, особливо при кольках; зміцнює м’язи спини, формує правильно хребет і вміння тримати голову.

Точного часу, скільки потрібно тримати дитину стовпчиком, немає. Тримати в такому положенні його потрібно до того моменту, як він зробить відрижку повітрям або сригнет. Зазвичай для цього вистачає 30-45 секунд. Рекомендується носити в положенні стовпчиком після кожного годування, для профілактики скупчення газів в шлунку у дітей.

Як правильно тримати стовпчиком дитини?

Щоб положення стовпчиком було правильним треба:

Голову і шию малюка обов’язково покласти на плече, а тулуб розташувати вертикально. Його положення повинно бути схоже на гак. Однією рукою акуратно притиснути шию дитини, вказівним пальцем притримуючи голову в області вуха. Другою рукою підтримувати тулуб, намагаючись розподілити навантаження рівномірно уздовж хребта, краще в районі лопаток. Дуже важливо при цьому не притискати з силою, а тримати міцно, але ніжно і акуратно. Як правильно тримати дитину стовпчиком. здорова дитинаНоги дитини повинні бути рівними, тільки якщо він їх сам не підібгав.

Мамі, яка в такому положенні носить дитину, треба рівно тримати спину і добре розправити плечі, тоді навантаження на руки буде менше.

Піднімати в такий стан дитини необхідно плавно, інакше можна спровокувати зайве зригування у новонародженого. Тримати малюка можна і однією рукою, але обов’язково притримуючи голову, так діти ще цього не вміють або роблять це невпевнено.

Ця поза зручна не тільки дитині, але і дорослому, який його бере на руки. Тримаючи новонародженого стовпчиком, дуже легко можна змінювати своє положення: сісти, лягти, встати, ходити.

Тримати чи вам дитини стовпчиком чи ні, залежить тільки від вашого бажання.

Навіщо і як тримати новонародженого стовпчиком?

Поява маляти на світ — це завжди подія. Але у багатьох молодих батьків, особливо тат, виникає страх перед крихіткою. Адже він такий маленький, не вміє ще самостійно тримати голівку, а раптом йому боляче при дотику. Тому багато хто дивується такій позиції, як «стовпчик», і цікавляться, як правильно тримати новонародженого таким способом.

Насправді, ця позиція всім відома, адже при ній малюка просто тримають у вертикальному положенні. Звичайно, у немовляти в перші місяці слабо розвинена шийна мускулатура, отже, голову він самостійно тримати не може. Саме тому багато батьків бояться перекласти малюка вертикально до себе на груди, адже головка може смикнути. Але такі страхи зайві, головне, зрозуміти техніку притримування.

Позиція «стовпчик» — для чого вона потрібна?

Деякі вважають, що тримати новонародженого стовпчиком не обов’язково, інші дотримуються думки, що така позиція для малюка дуже корисна. Що стосується супротивників, то вони обґрунтовують все тим, що вертикальне положення неприродно для крихти, тому може викликати викривлення хребта.

Але насправді, якщо правильно тримати малюка, то дана поза допоможе впоратися з такими проблемами:

Під час їжі в ще маленькому і вузькому стравоході застряють залишки їжі, в тому числі і мамине молоко. У вертикальному положенні всі шляхи розпрямляються, що дає можливість пройти їжі до шлунку. При годуванні, будь то грудне молоко або суміш, у новонародженого завжди заковтується повітря, а це викликає больові відчуття. Це обумовлює те, що, коли малюка тримають стовпчиком, він так часто і тривало починає відригувати. До третього місяця у крихти починаються коліки. Тому, крім спеціальних ліків і відварів, малюкові необхідно приймати позицію стовпчиком. Це полегшить його стан. Такий стан, щоб не говорили, але все ж благотворно впливає на м’язи спини і шиї, допомагає їм міцнішати. Малюк швидше навчиться тримати самостійно голову.

Як видно з вищенаведених моментів, вертикальне положення все ж більше допомагає, ніж взагалі хоч якось шкодить.

Тримаємо дитини правильно

На перший погляд, взяти малюка з рук і перекласти на плечі, особливих труднощів не становить. Але і тут є свої нюанси положення:

Голова і шия повинні лежати на плечі батьків, яке послужить додатковою опорою. З боку тіло повинно нагадувати гак. Щоб головка у новонародженого не бовталася, її притискають великим пальцем вільної руки в області вуха. Щоб навантаження на тіло дитини йшла рівномірно, дотримуватися рука повинна лежати уздовж хребта. При цьому важливо тримати міцно малюка, інакше він може вислизнути. Якщо малюк не підтискає сам ноги, то вони повинні бути випрямленими.

Носити малюка стовпчиком буде легше, якщо мама постарається тримати спину рівно, а плечі розправить. Зручність цієї пози в тому, що батько легко може не тільки стояти, але і сидіти. Єдине, про що варто сказати, це про те, що, поки новонародженому не виповниться місяць, в такому положенні його краще не тримати. Справа в тому, що у малюка в цей період ще заживає пупкова рана, а значить, в положенні лежачи на животі у нього може статися травмування ранки.

Тривалість утримання малюка стовпчиком

Насправді, немає точного часу того, як довго утримувати маленького в положенні стовпчиком. В першу чергу варто орієнтуватися на відрижку малюка. Зазвичай для цього потрібно 1-2 хвилини. Хоча, може статися й так, що дитині знадобиться більше часу. Щоб полегшити процес відрижки зайвого повітря або залишків суміші або молока, слід виконувати погойдують руху вперед і назад. При цьому нахил тіла новонародженого варто трохи змінювати. Добре ще робити рухи, що погладжують долонею (від низу до верху) по спинці.

Але от якщо справа стосується кольок, то тут може знадобитися більше часу. Все залежить від ефективності прийнятої емульсії. До того ж в цей час можна наспівувати дитині, що допоможе йому швидше заспокоїтися. Проблеми з животиком можна визначити по тому, наскільки малюк неспокійний і смикає він ніжками при істериці. Якщо такі ознаки спостерігаються, то це, однозначно, коліки.

Як правильно тримати дитину стовпчиком. здорова дитина При кольках положення «стовпчик», безсумнівно, допоможе вашому малюкові. Погладжування батька, його ласка і тепло тіла обов’язково допоможуть йому заспокоїтися

За що варто стежити?

Якщо маленький не встиг заснути після годування, то педіатри рекомендують його обов’язково поносити трохи вертикально. Але тут є моменти, на які молодим батькам обов’язково варто звернути увагу:

    Голова крихти повинна обов’язково лежати на плечі або грудей, інакше хребетний стовп буде неправильно формуватися; обійми повинні бути міцними, але ніжними, в іншому випадку малюк почне багато упиратися, а це не допоможе позбутися від грудочки повітря всередині стравоходу; в цій позиції дитини не тягнуть за долоні або стопи, так як можна спровокувати вивих; новонародженого варто поперемінно перекладати з одного плеча на інше, щоб він міг повертати голову то в один бік, то в іншу (це допоможе уникнути кривошиї).

Такі зворушливі моменти близькості допоможуть створити відчуття комфорту і щастя як мамі, так і її «маленькому скарбу».

Як правильно тримати дитину стовпчиком. Чим корисна ця позиція.

Як правильно тримати дитину стовпчиком. здорова дитина

При появі первістка перед матусею постає багато питань, які стосуються правильного поводження з малюком. Якщо жінці раніше не доводилося тримати на руках новонародженого, то вона боїться незручних рухів. З цієї статті ви дізнаєтеся, як правильно тримати дитину стовпчиком.

Звертатися з малюком треба ласкаво і акуратно. Слід виключити ризик його випадкового удару або падіння. М’язи шиї у новонародженого дуже слабкі, тому шийку треба підтримувати рукою.

Як взяти дитину на руки

Головне правило — робити плавні рухи. При цьому треба посміхатися з малюком і розмовляти з ним, так як він реагує на голос, інтонацію і дотику.

Одну руку слід покласти під головку новонародженого — в область шиї. Інша рука повинна бути під спинкою (в районі попереку). Якщо малюк лежить на животику, то руку треба підвести під його груди. При цьому шийку і підборіддя дитини треба підтримувати вказівним і великим пальцями.

Не поспішаючи підійміть малюка двома руками, притисніть його до себе. При підйомі над ним треба нагнутися ближче, щоб скоротити відстань між вами. Дитина виявився у вас на руках. Тримати його можна в декількох положеннях. Після годування рекомендується вертикальна позиція — «стовпчик».

Як тримати його стовпчиком

Плавно підніміть малюка з горизонтального положення у вертикальне. Його головка повинна виявитися на вашому плечі. Рукою обов’язково підтримуйте голову і шию дитини. Інша рука повинна тримати його в нижній частині спини. Таким чином, ваші руки будуть служити опорою для хребта малюка. Тримати слід міцно, створюючи дитині комфорт. Він повинен відчувати спокій. У такому положенні мама може стояти, сидіти або ходити. Дитина упирається голівкою в мамине плече або майже повністю кладе її на плече.

Як не можна тримати малюка

Неприпустимо положення, при якому у малюка закинута голова. Шию і головку дитини треба підтримувати до тих пір, поки м’язи шиї не стануть сильнішими (до 2-3 місяців). Після цього малюк зможе сам тримати голову.

Не можна брати новонародженого однією рукою або піднімати його за кисті. Суглоби у таких дітей дуже слабкі, тому вони не витримають таке навантаження. Різко піднімати і опускати дитини теж заборонено. Тиск і занадто міцні обійми теж викликає занепокоєння у малюка. При позиції «стовпчик» ніжки дитини не повинні бути зігнуті. Виняток становлять випадки, коли малюк їх підгинає спеціально.

Навіщо тримати малюка стовпчиком

Положення стовпчиком дуже корисно для новонароджених, так як допомагає усунути повітря з травної системи. У вертикальному положенні малюка треба тримати після їжі, поки він не сригнет. При годуванні немовля заковтує деяка кількість повітря, що викликає дискомфорт в подальшому. Особливо це характерно для годування з пляшечки. Позбутися від набраного повітря допомагає зригування.

Лікарі радять тримати малюка стовпчиком після вживання кожних 30 мл. суміші. Якщо дитина не сригнет повітря, то у нього може захворіти живіт, що доставить чимало занепокоєння всієї сім’ї. Тому після годування не забудьте потримати його вертикально. Якщо виникли кишкові кольки, то така позиція допоможе їх усунути. Животик дитини притискається до тіла мами, що знижує больові відчуття і неспокій.

Багато фахівців вважають, що положення стовпчиком сприяє зміцненню м’язів спини і шиї. Однак занадто довго це положення зберігати не рекомендується. Досить потримати малюка близько 30 секунд стовпчиком. Коли він сригнет, його треба перекласти в горизонтальне положення.