Як виглядає аналіз крові дитини


діагностика дітей, Шкіра дитини / Пятница, Декабрь 9th, 2016

Допоможіть розшифрувати аналіз крові дитини

Добрий день, дуже потрібна ваша допомога. У дитини (хлопчик 2,5 року) приблизно півтора місяці тому почалися соплі. Перші два дні була температура, але не вище 37,8. Рясно поїли, промивали носик, темпер. не збивав. Через кілька днів сопелькі стали загустевать, температури не було, крім закладеного носа дитини нічого не турбувало. Приблизно через два тижні соплі знову стали текти струмком, темпер. перший день піднялася до 38,2 (на ніч збили), другий день — 37,8 (не збивати), третій — 37,2, а потім більше не було. Соплі загусли, під час сну дитина сопе носиком. Педіатр направив на аналіз крові + мононуклеари, оскільки рік тому нам ставили діагноз інфекційний мононуклеоз (тоді ніякі противірусні нам не призначали, але антибіотик пропили, оскільки спочатку думали, що гнійна ангіна. Коли на Аугментин нас обсипало, здали кров і поставили мононуклеоз). 28.10 аналіз крові показав: ШОЕ 3 Гемоглобін -146 Лейкоцити -13,2 Паличка — 4 Сегмент — 64 Еозинофіли — 2 Лімфоцити -13 Моноцити 11 + 6 вир. Допоможіть розібратися, що з нами. Наш педіатр у від’їзді, по телефону сказав перездати аналіз, щоб бачити динаміку (ми сьогодні перездати). Сказав, що мононуклеари підскочили, бо ми швидше за все підхопили вірус, але якщо лейкоцити збільшаться або залишаться колишні показники, треба призначати антибіотик. Так, ще забула сказати, що за день до першого аналізу у малого була сильна блювота, навіть швидку викликали. Нам вкололи церукал. Сьогодні в поліклініці інший лікар мені сказала, що це швидше за мононуклеоз, оскільки нам минулого разу не призначили ніякі противірусні і ми його не вилікували, а зараз він загострився. Підкажіть, чи може бути мононуклеоз повторно або це у нас вірус? Лейкоцити і мононуклеари у нас на багато збільшені?

Здравствуйте! Теоретично ЕБВІ (той самий мононуклеоз) може повторитися — але такі випадки дуже рідкісні. Зазвичай формується стійкий імунітет — чесно кажучи, поза особливої ​​залежності від противірусного лікування. Мені здається, Ви неточно переписали аналіз крові. Що таке вир. ? не може бути, що там написано Атипія. ? В іншому аналіз дуже навіть непоганий, свідчить швидше про гострої вірусної інфекції, ніж про бактеріальної. Лейкоцити у вас майже нормальні (норма в цьому віці — приблизно 11000. а у вас 13200). Мононуклеарів в цьому аналізі немає. Думаю, Ви плутаєте їх з моноцитами (це вид лейкоцитів, який може збільшуватися в кінці запального процесу; норма для вашого віку — 10%). При Епштейна-Бара вірусної інфекції в периферичної крові з’являються атипові моноцити — мононуклеари. До 5% їх буває в крові і при будь-якої вірусної інфекції — не тільки при мононуклеозі. Я б поки не хвилювалася і просто повторила аналіз крові. Поки клінічних проявів, характерних для мононуклеозу, Ви не описуєте (адже сопе носом — не хропе, як буває при мононуклеозі). До речі, у зв’язку з останніми і густими соплями я б показала дитини хорошому отоларинголога. Як би на тлі перенесеної вірусної інфекції не запалилася носоглоточная мигдалина — аденоїди. Якщо все ж мова йде про мононуклеозе, в найближчі дні з’являться клінічні симптоми, які дозволять точно поставити діагноз. Та й аналіз крові стане ясніше. НЕ вболівайте!

Спасибі за відповідь. Щодо лейкоцитів мені дільничний педіатр сказала, що вони набагато підвищені, тому що для дитини норма до 9%. А в аналілізе у нас в графі Моноцити написано 11% + 6 вир. Якщо я правильно запам’ятала, педіатр сказала, що це вірастіти (або віраціти) і таку кількість разом з лейкоцитами 13,2 свідчить швидше про мононуклеозе. Я подумала що ці 6 вир. і є мононуклеари, тому що в напрямку на аналіз нам напісаліобщій аналіз + мононуклеари. Хоча дитина дійсно не хропе (я пам’ятаю як це було у нас рік тому, коли був мононуклеоз) і крім соплів поводиться як завжди.

Консультація дається виключно в довідкових цілях. За підсумками отриманої консультації, будь ласка, зверніться до лікаря.

Якими повинні бути показники аналізу крові при ангіні?

Стаття про те, навіщо при ангіні проводять аналізи, якою має бути кров при ангіні.

Ангіна — запалення мигдалин, в 99% випадків викликане патогенною мікрофлорою.

Патогенною мікрофлорою називають кілька видів хвороботворних організмів, як то:

 • Бактерії (стафілококи, стрептококи і т. Д.) — За багатовікову еволюцію цей вид мікроорганізмів пристосувався харчуватися живими тканинами, на яких він живе. Крім цього бактерії утворюють отруйні речовини, можуть швидко розмножуватися, формувати цисти і провокувати різні важкі хвороби, в тому числі гнійну ангіну.
 • Віруси — паразити, немають можливості розвиватися поза тваринної клітини, проникаючи в яку вони створюють умови, при яких сама клітина виробляє безліч копій проник в неї вірусу. Однак імунна система живого організму функціонує таким чином, що, незважаючи на зараження, хвора клітина здатна призвести інтерферон, який, вступаючи в контакт з ще здоровими, сусідніми клітинами, активує захисні сили на боротьбу з вірусом.

Показники крові при ангіні

Незважаючи на те що досвідчений ларинголог здатний визначити ангіну, просто, оглянувши хворе горло, він зобов’язаний дати хворому, напрямок на здачу аналізів — мазок із зіву і аналіз крові.

Аналіз крові при ангіні у дитини і у дорослих людей, викликаної вірусною інфекцією має наступну картину:

Кількість лейкоцитів в межах норми (зрідка може бути невеликий зсув в одну або іншу сторону)

 • Зміст лімфоцитів підвищений
 • Кількість моноцитів трохи вище належного
 • Спостерігається зниження кількості нейтрофілів
 • ШОЕ підвищено, іноді трохи, а іноді значно вище нормального
 • Кров при ангіні, викликаної бактеріями

  Слід зауважити, що бактеріальна ангіна може розвинутися як первинне захворювання, або ж стати наслідком інфікування (в тому числі і інфекційної ангіною) індивідуума. Це відбувається внаслідок того, що з-за інфекції, у хворої людини знижується імунітет, даючи можливість активізуватися хвороботворним організмам.

  Через гострий початку хвороби відбувається безпомилкова діагностика бактеріальної ангіни, аналіз крові у дітей та дорослих при цьому може бути ще не зроблений. Проте цей тест все одно треба буде провести.

  Якщо людина хвора бактеріальної ангіною, показники аналізу крові буде виглядати наступним чином:

  • Значне підвищення кількості лейкоцитів
  • Збільшення кількості паличкоядерних нейтрофілів
  • Поява молодих форм (метамієлоцити, міелоціти)
  • Зниження відсоткового кількості лімфоцитів
  • ШОЕ завжди висока

  Примітка. Аналіз крові, при підозрі на ангіну, робити обов’язково, так як ця процедура не тільки підтвердить, або ж спростує, діагноз, але за її результатами, лікар більш точно визначить, якими ліками слід лікувати хворого, що, швидше за все, стане відправною точкою успішного одужання стражденного.

  Як лікувати ангіну інгаляціями? — Про це читайте в статті інгаляції ангіни небулайзером.

  Post by Оля at 26.03, 18:51

  Незважаючи на те, що ларинголог був упевнений, що у чоловіка ангіна, йому призначили аналіз крові, який показав — зниження лімфоцитів, збільшення лейкоцитів і нейтрофілів, ну і, показник ШОЕ був високим. Напевно, аналіз крові — це найвірніша діагностика захворювання на сьогоднішній день при будь-якій хворобі. Спираючись на дані аналізу, лікар потім тільки призначає лікування і дивиться, при необхідності, стан крові в динаміці, протягом хвороби, якщо того вимагають обставини.

  Залишити коментар Cancel