Як здати аналіз на цукор. Здаємо аналізи


Препарати для дітей / Пятница, Декабрь 15th, 2017

Здати аналіз крові на цукор може знадобитися з різних причин. Звичайно, найпоширеніша і неприємна завдання — це перевірка адекватності контролю над цукровим діабетом, але іноді перевірка показника проводиться в плановому порядку, наприклад, при щорічному профобследованіі, підготовці до оперативного втручання, іншими захворюваннями.

Для визначення титрів використовується венозний або капілярний матеріал. Залежно від способу забору крові допустимі значення титрів будуть дещо відрізнятися. Також різними можуть бути і референсні значення для конкретної лабораторії, в якій робиться проба. Навіть якщо вони трохи відрізняються від стандартних, орієнтуватися при оцінці результатів потрібно саме на них.

Як здати аналіз на цукор. Здаємо аналізиЯк здати аналіз на цукор. Здаємо аналізи

Часто Порушення правил підготовки може суттєво спотворити кінцеві результати дослідження . Мало хто знає, що перед аналізом крові на цукор категорично не можна нервувати або виконувати серйозну розумову роботу. Глюкоза при стресі здатна помітно підвищуватися. Звичайно, таке явище при відсутності преддиабета або цукрової хвороби носить лише епізодичний характер, але є дуже неприємним моментом, здатним принести масу занепокоєння самому пацієнту та спостерігає його лікарям.

Ще один важливий момент, який часто забувають дорослі люди і маленькі діти: Пальці перед здачею капілярної крові обов’язково потрібно помити . Це важлива гігієнічна процедура забезпечить безпеку і виключить спотворення результатів через зовнішні причини.

Підготовка до аналізу крові на цукор

При здачі крові на цукор натще мається на увазі 8-годинне, а ще краще 12-годинне голодування. Пити протягом перерви можна тільки воду, алкоголь і солодкі напої строго забороняються. Не рекомендується в цей ранок чистити зуби цукровмісної пастою. Перед будь-яким аналізом на глюкозу можна палити. До слова, при діабеті куріння зовсім бажано виключити з повсякденних звичок! Аналіз крові після їжі (поточний аналіз крові) здається в проміжку 1-1,5 години після прийому їжі. Обережними слід бути і з прийомом ліків. При необхідності лікування гострих або хронічних епізодів хвороби слід попередити доктора про наявні проблеми та перенести дослідження або інтерпретувати його результати у відповідність зі здатністю деяких препаратів піднімати / знижувати досліджувані показники. У період застуд та інших гострих інфекцій результат можливий хибнопозитивний. Напередодні призначеного дня не варто брати участь в рясних застіллях, щільно їсти перед сном, вживати алкоголь, захоплюватися жирною їжею, фаст-фудом і т. Д. Відразу після терапевтичних процедур і серйозних досліджень (масаж, ультразвук, рентген, фізіолікування) аналіз на цукор здавати не можна. Напередодні і перед тим, Як здати кров на цукор не потрібно займатися активним спортом. Бажано провести попередній день і ранок в звичайному режимі.

Багато людей, підозрюючи проблеми з власним організмом, намагаються сховатися від них, всіляко обманюючи техніку лабораторій. Повірте, з цією метою не варто тиждень голодувати перед аналізом, повністю відмовлятися від солодкого і т. Д. Своєчасна діагностика — шлях до адекватного лікування. Пам’ятайте, будь-які способи терапії при ендокринних патологіях можуть застосовуватися тільки після узгодження з лікуючим лікарем! Самолікування може бути небезпечним.

Звичайно, не діяти і незвично лежати на дивані перед аналізом добу безперервно теж не варто. Правильне рішення: харчуватися і рухатися в звичайному ритмі без стресів і зайвих навантажень.

Навігація по публікаціям

Додати коментар Скасувати відповідь

Аналіз крові на цукор: як здавати, норми

Матеріал розміщений за підтримки центру діагностики Московський доктор — Бутово

Аналіз крові на цукор становить дуже важливий метод діагностики, який дозволяє виявити цукровий діабет та інші захворювання ендокринної системи.

У крові кожної людини міститься цукор, що є основним джерелом енергії. Однак все-таки вміст цукру в крові у здорової людини завжди має підтримуватися на певному рівні.

Як здавати аналіз крові на цукор

Умови, які необхідно дотримуватися безпосередньо перед здачею аналізу крові:

    Не можна вживати алкоголь за добу до проведення даного аналізу; не можна їсти за 10-12 годин до аналізу, дозволяється пити тільки воду; вранці не можна чистити зуби, т. к. все зубні пасти містять цукор, який може змінити свідчення аналізу. Не можна також жувати жуйки.

Як правило, даний аналіз береться з пальця.

На сьогоднішній день з’явилася можливість здавати аналіз на вміст цукру крові в домашніх умовах за допомогою глюкометра. Глюкометр — це портативний прилад, який призначений для вимірювання вмісту цукру в крові. Він може помилятися, це, як правило, буває через нещільного закриття тубуса з тест-смужками або його зберігання у відкритому стані.

Норма вмісту цукру в крові

Розшифровка аналізу крові на вміст цукру не викликає особливих труднощів.

У крові, яка взята натщесерце у дорослої людини, норма цукру повинна варіюватися від 3,88 до 6,38 ммоль / л, у дітей — від 3,33 до 5,55 ммоль / л, а у новонароджених — від 2,78 до 4,44 ммоль / л.

Норми в різних лабораторіях можуть трохи відрізнятися. Це залежить від застосовуваних методик, тому орієнтуватися потрібно на ті норми, які вказані на бланку.

Вміст цукру в крові вище норми, як правило, говорить про наявність цукрового діабету, але даний діагноз може бути поставлений не тільки на підставі результатів аналізу на цукор. Крім цього, причинами збільшення цукру в крові можуть виступати:

    Епілепсія; прийом їжі незадовго до аналізу; захворювання ендокринних органів; отруєння окисом вуглецю; значне фізичне або емоційне перенапруження; прийом лікарських препаратів (естрогени, сечогінні, адреналін, нікотинова кислота, тироксин, кортикостероїди, індометацин).

Зменшення цукру в крові можуть викликати:

    Захворювання печінки; захворювання нервової системи; судинні порушення; тривале голодування; захворювання органів травлення; ожиріння; алкогольна інтоксикація; пухлина підшлункової залози; порушення обміну речовин; отруєння миш’яком, хлороформом; саркоїдоз.

Якщо потрібно провести порівняння результатів кількох аналізів, які представлені в різних одиницях виміру, то перевести їх можна наступним чином: результат мг / 100мл, в мг / дл необхідно розділити на 18 і вийти значення в ммоль / л.

Як і де здавати кров на цукор?

Для визначення рівня глікемії показано здавати кров на цукор. Цей аналіз призначають з метою діагностики преддиабета і діабету, а також для контролю рівня глюкози. Медики рекомендують проходити таке дослідження всім людям, особливо у віці старше 40 років. Справа в тому, що при підвищеному цукрі будь-які прояви можуть бути відсутні, при цьому людина не підозрює про своє істинне стані.

Хто в групі ризику?

Коли необхідно взяти напрямок і здати кров на цукор? Це потрібно зробити в таких випадках:

    При наявності зайвої ваги. У віці старше 40-45 років. При швидко наступаючої втоми. При раптово виникає слабкості. При постійній сильній спразі і сухості в роті. При частих сечовипускання. При погано гояться ранках. Якщо турбує свербіж шкірних покривів і слизових оболонок. У разі м’язової слабкості. У разі раптових нападів голоду. Якщо є родичі з цукровим діабетом. Якщо погіршився зір.

Де здати?

Перш ніж здати кров на цукор потрібно записатися на прийом до терапевта або ендокринолога в поліклініці, що знаходиться за місцем проживання. Тут же є лабораторія, куди пацієнт і буде спрямований на аналіз. За полісом ОМС процедура проводиться безкоштовно. Крім цього, пройти обстеження можна платно в будь-якому комерційному медичному центрі.

Як здають кров на цукор?

Кров можна здавати у ранковий час на голодний шлунок. Забір може проводитися за допомогою глюкометра або традиційним лабораторним методом. Використовується капілярна або венозна кров. Отримані різними способами результати можуть відрізнятися. У лабораторних умовах можна домогтися більш точних показників. Глюкометр підходить для отримання попередніх результатів і для домашнього контролю рівня глюкози при діабеті. Якщо після здачі крові цукор виявиться підвищеним, але ніяких симптомів немає, пацієнтові призначають повторну процедуру в інший день. Якщо клінічна картина яскраво виражена, може бути досить одного дослідження.

Як здати аналіз на цукор. Здаємо аналізи Дослідження крові на цукор за допомогою глюкометра відноситься до скринінгових методів

Крім цього, можуть призначити тест на толерантність до цукру. Він може знадобитися для діагностики прихованої форми діабету. Суть тесту наступна:

1. Здача крові з ранку на голодний шлунок. 2. Після цього пацієнт випиває воду, що містить 75 г глюкози. 3. Через годину ще раз беруть кров. 4. Потім повторюють аналіз кожні 30 хвилин протягом трьох годин.

Як готуватися?

На прийомі лікар пояснить пацієнту, як правильно підготуватися до процедури. Щоб отримати максимально достовірний результат, перед тим як здати кров на цукор, потрібно виконати ряд вимог:

    Напередодні слід їсти звичну їжу. Не потрібно заради гарного результату є перед здачею крові продукти, що знижують рівень глюкози в крові, оскільки важливо отримати реальні показники. За добу до аналізу не можна вживати спиртне, багато є, особливо жирної їжі і фаст-фуду. Від останнього прийому їжі до здачі крові повинно пройти не менше 8-12 годин. У цей проміжок можна тільки пити чисту воду і не можна палити. Якщо пацієнт приймає ліки в зв’язку з загостренням хронічного захворювання, необхідно сказати про це лікаря. Доктор або перенесе дослідження, або буде оцінювати результат з урахуванням здатності тих чи інших препаратів впливати на рівень глюкози. Напередодні процедури потрібно відмовитися від фізичної роботи і спорту. У день перед аналізом бажано не нервувати і не займатися інтенсивним розумовою працею, оскільки при стресі і емоційній напрузі підвищується рівень цукру. Слід перенести дослідження при інфекційних захворюваннях, оскільки результат може бути помилковим. Не можна здавати кров на цукор після деяких процедур, а саме масажу, физиолечения, УЗД, рентгену. Лікарі радять не чистити в день аналізу зуби і користуватися жувальною гумкою, оскільки вони містять глюкозу.

Слід знати, що під час вагітності в крові рівень глюкози може бути підвищений.

Як здавати кров на цукор дітям?

Немовляті скринінгову діагностику на рівень глікемії можуть проводити днем, через 3 години після прийому їжі, що пов’язано з графіком годування немовляти. Щоб отримати більш достовірні відомості, здавати кров дитині потрібно з ранку після нічного сну натще. Якщо результат здається сумнівним, є скарги і клінічні прояви, потрібна консультація ендокринолога і більш широке лабораторне дослідження.

На закінчення

На думку медиків, значна частина хворих на цукровий діабет не знають про свій діагноз. У зв’язку з цим всім людям рекомендується раз на рік здавати кров на цукор. Рання діагностика значно підвищує шанси уникнути важких ускладнень і зберегти якість життя на звичному рівні.