Запори у дітей 3 років. здорова дитина


Дитина 3 року, Діти в дитячому саду / Пятница, Декабрь 15th, 2017

Запор у дитини 3 років

Запори у дітей 3 років. здорова дитинаЗапор — клінічний симптом, який виникає в результаті порушення евакуаторної функції кишечника і виражається утрудненням акту дефекації і / або уражень вікового ритму актів дефекації і вимушеним напруженням. Запор супроводжується занадто твердим, мізерним стільцем і недостатнім випорожненням товстого кишечника. Запори у дітей класифікуються по причинному і патогенетическому факторів, механізму розвитку, перебігу, а також поділяють на ідіопатичні, первинні і вторинні.

Первинні запори у дитини трьох років найбільш часто обумовлені органічними причинами і є вродженими чи набутими. До природжених етіопатогенетичним факторів, що викликають розвиток первинних запорів у дітей трирічного віку відносяться вади розвитку товстого кишечника: мегадоліхосігма, мегаректум, аноректальні стенози, хвороба Гіршпрунга, пов’язана з аномалією розвитку іннервації товстої кишки.

Причинами розвитку придбаних запорів у дитини 3 років можуть стати пухлини або поліпи товстого кишечника, спайкова хвороба (при наявності оперативного втручання в ранньому віці).

Етіологічними факторами розвитку идиопатических запорів у дитини трирічного віку відносяться: порушення пропульсаціі проксимальних відділів товстої кишки ( «інертна ободова кишка») і порушення спорожнення дистального відділу прямої кишки ( «інертна пряма кишка»). Але найбільш часто запори є вторинними, найчастішою причиною їх виникнення є неправильне харчування і формування аліментарного запору. Вживання у великих кількостях шоколаду, ікри, мучного, рису, сиру, гранат, груш і айви на тлі дефіциту рослинної клітковини і рідини, вживання рафінованих продуктів, що призводить до зменшення обсягу фекалій і значного уповільнення кишкового транзиту, що може сприяти виникненню закрепів. Аліментарні закрепи зазвичай посилюються взимку. Частою причиною виникнення вторинних запорів у дітей трьох років вважаються нейрогенні запори, пов’язані з присутністю психоемоційних факторів: психічне перенапруження, придушення фізіологічних позивів на дефекацію, прологірованіе акту дефекації і недолік гігієнічних навичок. Їх виникнення часто збігається з початком відвідування дитиною дитячого дошкільного закладу, а також дуже часто при розвитку анальних тріщин, коли акт дефекації супроводжується больовим синдромом і у дитини формується «боязнь горщика». При цьому виникають так звані звичні запори.

Справжні нейрогенні запори у дитини виникають на тлі резидуально-органічного ураження ЦНС, при цьому формується первинна дискінезія кишки — порушення перистальтики кишечника (діскінетіческій варіант запору) при невритах, міопатіях, міеліта, пухлинах і ДЦП.

Рефлекторний варіант (вторинна дискінезія) формується, як правило, при різних захворюваннях, в тому числі і органів травлення: гастрити, дуоденіти, дискінезії жовчовивідних шляхів по гипомоторному типу.

Причинами розвитку наполегливих запорів може бути ослаблення мускулатури діафрагми і передньої черевної стінки при різних грижах або розбіжності м’язів передньої черевної стінки.

Рідше у дітей трирічного віку можуть виникати гипотонические або атонічні запори, з затримкою дефекації від п’яти до семи днів, які характеризуються хворобливим актом дефекації з великою кількістю калових мас.

Батькам необхідно пам’ятати, що при виникненні запору у дитини в будь-якому віці потрібно звернутися на прийом до лікаря-педіатра, встановити причинний фактор, провести додаткові методи обстеження для правильного лікування цього симптомокомплексу.

Виділяють три стадії запору: компенсована, субкомпенсована і декомпенсована. В основі класифікації перебуває обсяг і вид терапії, і її ефективність. При компенсованій стадії запору досить дієтичної корекції і дотримання раціонального харчування в подальшому, а при субкомпенсированной — потрібна медикаментозна корекція у вигляді проносних, пробіотиків, супозиторіїв або вітрогонних лікарських засобів. При декомпенсованому замку недостатньо медикаментозного лікування і необхідне застосування очисних клізм.

    Дюфалак — повна інструкція Народні засоби від запору Магнію сульфат (сірчанокисла магнезія) Насіння льону при запорах Чорнослив при запорах Трави від запору Чай при запорах Мотилиум — інструкція із застосування
    Клізми для очищення кишечника Трансулоза: відгуки, інструкція, ціна Компот від запору Запор при виразці шлунка Дінолак: інструкція, застосування, відгуки Порушення перистальтики кишечника Запор у немовляти: причини, що робити? Запор у кролика

Не тільки про запорі

Запор у дитини 3 років

Запор може з’явитися у дитини будь-якого віку, але у дітей 2,5-3 років виникнення запору часто викликає психологічні проблеми — адже малюки ще зовсім недавно привчилися до горщика, тому хворобливі відчуття нерідко викликають у дитини страх перед горщиком.

Як проявляється запор?

Запори у дітей 3 років. здорова дитина

Найчастіше запор у дітей проявляється в затримці стільця. Батькам варто проявити стурбованість, якщо дитина до 3 років ходить в туалет «по великому» менше 6 разів на тиждень, а для дітей від 3 років — менше 3 разів на тиждень. Але навіть якщо дитина має регулярний стілець, але при дефекації він відчуває болючі відчуття, кал дуже твердий, або йому доводиться сильно тужитися — все це говорить про те, що у малюка проблеми з туалетом.

Причини запорів

Запор у дитини може з’явитися через Неправильного харчування або нестачі споживаної рідини, але може бути і Проявом якихось захворювань . наприклад, алергії або порушення роботи щитовидної залози. Тому при появі проблем з туалетом у дитини, треба обов’язково звертатися до лікаря. Нерідко запори у дітей з’являються Після прийому антибіотиків або через випробовується малюком Стресу . У період адаптації в дитячому садку дитина може соромитися попроситься в туалет — замість цього він весь день стримується, в результаті калові маси застоюються, тверднуть і викликають болі при дефекації. Зазвичай такі замки не тривають довго, але навіть кілька тижнів можуть перетворити життя на муку для малюка і його батьків.

Що робити?

Тривала затримка стільця, безумовно, шкідлива для організму, тому малюкові треба допомагати опорожняться. В першу чергу треба відновити корисну мікрофлору кишечника — для цього необхідно дотримуватися Правильного харчування . лікар також може прописати дитині про — і пребіотики. Але відновлення мікрофлори процес довгий, а в якості «швидкої допомоги» можна використовувати спеціальні свічки або очисну клізму (для дитини 3 років — близько 300 мл кип’яченої води кімнатної температури, можна додати 1-2 ложки гліцерину). У разі гострого болю робити клізму дитині не можна, а треба викликати швидку.

Для профілактики запорів корисно Активно рухатися . особливо «показані» такі вправи як випинання і втягування живота, нахили, скручування і присідання (на повній ступні, ноги на ширині плечей).

У харчуванні дитини повинні бути присутніми Продукти з послаблюючийефект . буряк, курага, чорнослив, ківі, хліб з висівками і свіжі кисломолочні продукти (але не під кінець терміну придатності). Дуже добре допомагають натуральні соки, наприклад свіжовичавлений морквяно-яблучний сік, наполовину розведений водою (нерозведений сік дитині давати не можна).

Якщо дитина відмовляється від горшка

Відмова від горщика — часта реакція малюка на біль і страх. Щоб зняти психологічні проблеми психологи радять грати з горщиком — садити на нього плюшевих ведмедиків або ляльок. Але навіть якщо дитина із задоволенням садить на горщик м’які іграшки, це не означає, що і сам він повернеться до його використання. Деяким дітям в цьому випадку допомагає перехід на унітаз — особливо якщо дитина хоче все робити «як великий». При запорах у дитини спробуйте посадити його на унітаз навпочіпки — так маляті буде легше сходити в туалет. Інші діти, навпаки, вважають за краще повернутися до памперсам, в цьому теж немає нічого страшного — у будь-якому випадку це краще, ніж закріплювати у малюка страх перед туалетом.

Навіть якщо використання горщика принципово важливо (наприклад, для садка), не допускайте тривалого сидіння дитини на горщику і не змушуйте його сильно тужитися — це може привести до появи тріщин, розвитку геморою або випадання прямої кишки. Намагайтеся не нервувати самі і не нервувати дитини — крик не допомагає ні від запорів, ні від страхів перед горщиком.

Запор у дитини 3 роки

Питання запору необхідно піднімати, коли дитина не спорожняв свій кишечник довше, ніж 48 годин або у нього болюча дефекація. У малюка повинен бути стілець з такою частотою: до 1 року досягає 6 разів на добу, коли дитина на штучному вигодовуванні; 10 раз, коли малюк-грудничок. У віці від одного до трьох років спорожнення кишечника має бути приблизно 6 раз в тиждень.

Запор у дитини 3 роки # 8230; Поговоримо про це? Коли вік дитини досягає трьох років і більше, його стілець повинен бути від трьох разів на день і до трьох разів на тиждень. Якщо випорожнення у дитини відбувається рідше цього графіка, то значить, що він схильний до запорів.

Що ж робити, якщо трапився запор у дитини 3 роки? Чим допомогти малюкові?

По-перше, повинен бути Рясний питний режим . Ставте воду в таке місце, щоб дитина змогла без проблем дістати і попити водичку, коли йому захочеться. Адже якщо організм малюка буде зневоднений, то їжа, яка в ньому залишилася, буде позбавлена необхідної кількості води, яка посприяє більш легкому її проходженню по кишечнику.

По-друге, якщо у запор у дитини 3 роки, то необхідно в раціон малюка ввести Фрукти і овочі . Для дітей, які страждають частими запорами, необхідно, щоб кількість фруктів і овочів становило більше, ніж 50% щоденного раціону. Рослинна клітковина, яка міститься в овочах і фруктах є стимулятором для перистальтики кишечника.

По-третє, якщо дитина відмовляється ходити на горщик. давайте йому Пшеничні висівки . Вони є досить потужним стимулятором кишкової перистальтики. До складу пшеничних висівок входять вітаміни В-групи. Якщо малюкові ще немає 1 року, то йому необхідно в добу давати не більше ніж 5 грам, а дітям від 1 року до 3 років потрібно приймати від 5 і до 10 грам пшеничних висівок.

По-четверте, обов’язково давайте дитині Перші страви . Діти в наш час або перші страви зовсім не їдять, або їдять супчики, які приготовлені на м’ясних бульйонах. Молоді батьки! Запам’ятайте, що дітям, які не досягли трирічного віку, бульйони категорично заборонені!

По-п’яте, переконайтеся, що хвороба Гіршпрунга у дітей # 8211; це не ваш випадок.

І останнє, якщо у дитини 3 роки часті закрепи, то давайте йому пити Кефір, ряжанку і інші кисломолочні продукти . Вони будуть сприяти більш легкому спорожнення кишечника, так як в складі цих продуктів є лактулоза. Вона буде позитивно впливати на розвиток мікрофлори кишечника.

Також, з раціону малюка необхідно Виключити такі продукти . копчену рибу, м’ясо (жирних сортів) і яйця; перші страви, які приготовлені на основі бульйонів; рис, різні борошняні вироби і майонез; гриби, чорницю, банани, дуже міцні чаї, різні види киселів, квасоля, муси і т. п.

При виникненні запорів, спочатку обов’язково зверніться до лікаря!

Цікаві статті: вірші про дітей пропонуємо до прочитання.

Візьміть до уваги

Моя ЛЯЛЯ — це інформаційний ресурс. Тут ви дізнаєтеся багато цікавого про вагітність і пологи, дитячій кімнаті, про дітей до року і старше, зможете підібрати собі стиль і стати ще красивіше, дізнаєтеся, що модно в тому чи іншому сезоні, навчитеся виховувати дитину казкою, навчитеся рукоділлю. Вся інформація представлена ​​для ознайомлення. Будь-яке безконтрольне застосування лікарських препаратів без схвалення лікаря неприпустимо. Думка Адміністрації сайту може відрізнятися від думки авторів статей.

— Моя ЛЯЛЯ # 8211; Вагітність і пологи | Копіювання матеріалів без індексується посилання на сайт www. moya-lyalyas. ru заборонено.