Заворот кишок симптоми у дитини. здорова дитина


Симптоми у дитини / Воскресенье, Декабрь 17th, 2017

Заворот кишок у дітей

Заворот кишок (інвагінація кишечника) # 8212; закручування кишки з її брижі навколо поздовжньої осі з порушенням кровопостачання і прохідності. Завороти становлять до 5% всіх випадків непрохідності кишечника.

Виділяють завороту сигмовидної ободової, тонкої і сліпої кишки. В якості самостійної форми заворот кишок дуже поширений у новонароджених дітей. Діти до однорічного віку можуть страждати їм через штучне вигодовування. У дітей старшого віку, особливо в 5-6 років, заворот кишок зустрічається дуже рідко.

Як правило, переважає заворот тонкого кишечника. Якщо у дитини виникли болі в животі, блювота і піднялася температура, його необхідно показати хірурга, щоб виключити заворот кишок.

Розпізнавання завороту кишок

Без всяких симптомів раптом піднімається температура, на наступний день вона спадає, однак виникають болі в животі. Напади болю перемежовуються з періодами спокою. Потім може відкритися блювота. Блювотні маси мають неприємний запах, оскільки в шлунок може потрапити вміст кишечника. Якщо відбувається затримка стільця. в ньому спостерігається кров, має місце збільшене газоутворення, при пальпації живота відчувається ущільнення # 8212; це явні ознаки завороту кишок. Заворот кишок може бути частковим або повним, придбаним або вродженим.

Власне його прояви залежать від форми непрохідності. При закупорювання просвіту кишки (обтураційна непрохідність), ускладненою заворотом, стан дитини різко погіршується: посилюються болі, частішає блювота, наростають прояви інтоксикації. При пальпації черевної стінки відзначається хворобливість. Потім настає колапс.

Заворот кишок небезпечний тим, що може привести до омертвіння частини кишечника, сильної інтоксикації і зневоднення організму, летального результату.

Причинами завороту кишок можуть бути

Різкий поворот тіла, сильні запори, травми живота, спайки і обмеження, переповнення каловими масами кишечника, перекриття просвіту кишки гельмінтами, утворення пухлини в кишці.

Подібна патологія дуже небезпечна, оскільки може привести до некрозу кишечника, а наступний перитоніт — до летального результату.

Симптоми завороту кишок

    # 8212; гострі болі в животі; # 8212; підвищення температури тіла; # 8212; блювота; # 8212; вкраплення слизу з кров’ю в калі.

Діти плачуть, відмовляються від їжі, виявляють занепокоєння, підтискають ніжки. Напади починаються і закінчуються раптово. Після нападу відзначається блювота, яку викликає замикання просвіту кишки. Батьки повинні звернути увагу на випорожнення кишечника у дитини. Сильний запор, ущільнення внизу живота через що утворюються газів є ознаками непрохідності кишечника. Через якийсь час відходження калу і газів можуть повністю припинитися.

Наслідки завороту кишок

Якщо малюка не показати хірурга, для його здоров’я можуть виникнути серйозні наслідки # 8212; омертвіння тканин кишечника, сильна інтоксикація і зневоднення організму.

Лікування завороту кишок

Проводять лікування в умовах стаціонару. Консервативне лікування включає паранефральную блокаду (0,25% розчин новокаїну), а також препарати, що виводять токсини з крові.

За допомогою сифонної клізми проводять очисну процедуру, якщо ефект відсутній — оперативне лікування.

У Вас часто бувають проблеми зі здоров’ям? Тоді наша підписка — саме для Вас!

Найцікавіші новини

Заворот кишок: причини, симптоми і лікування хвороби у дітей і дорослих

Заворот кишок симптоми у дитини. здорова дитина

Заворотом кишок в медицині називається порушення прохідності кишечника в результаті його повороту навколо осі. Від чого відбувається явище, представлене на фото?

Часті причини завороту кишок

У більшості випадків до завороту призводять спайки в черевній порожнині, які стають наслідком хірургічного втручання або запальних процесів із залученням очеревини. В результаті формування спайок відбувається здавлювання кишки, тим самим порушується пересування їжі (кишкового вмісту), тобто утворюється непрохідність кишечника. Також причиною непрохідності може бути наявність пухлинних утворень на кишечнику, інвагінація кишок, грижа.

Існує заворот кишок, причини якого криються в неправильному прийомі їжі, а саме в тих випадках, коли за тривалим голодуванням слід переїдання. Заворот сигмоподібної кишки може наступити в результаті запорів в хронічній формі.

У дітей ці обидві патології також може зустрічатися. Причини завороту кишок у дітей досить різноманітні: це може бути травма живота, різкий поворот тулуба, запори, глисти і т. Д. Як і у дорослих, заворот кишечника у дітей може стати наслідком пухлин і спайок. Від чого буває подібне захворювання у немовлят? Причиною утворення завороту у немовлят може стати вроджена патологія або різкий перехід на молочні суміші після грудного вигодовування.

Як проявляється заворот кишок?

Заворот кишок симптоми у дитини. здорова дитина

Симптоми завороту у дорослих: раптово виникла різка біль в животі, іноді невизначеної локалізації, затримка відходження газів, запори. Після акту дефекації можлива блювота. Відчуття здуття живота, блідість шкірних покривів, порушення серцевого ритму, різке зниження тиску — це також ознаки завороту кишок. Симптоми більш виражені при високому розташуванні завороту і при сильному перекручуванні кишки.

Якщо утворився заворот кишок у дітей, симптоми, які можуть свідчити про наявність цієї патології — це різке підвищення температури тіла. Також дитина починає скаржитися на гострий біль в животі, яка різко виникає і швидко припиняється. Основні ознаки завороту у дітей — блювота і стілець з домішками слизу і крові. Захворювання швидко прогресує, тому важко відходження газів і калових мас, а пізніше стілець і зовсім припиняється.

Як визначити наявність даної патології? На початкових стадіях розвитку завороту при поверхневій пальпації черевної стінки хворобливих відчуттів не виникає. Глибока пальпація, представлена ​​на відео, дає можливість визначити наявність петель кишечника, при цьому пацієнт відчуває біль. Точно поставити діагноз можна за допомогою рентгенографії і ультразвукового дослідження: на рентгені види розширені газом петлі кишечника вище місця перекручування, а при виконанні УЗД на моніторі чітко видно запальний конгломерат (через набряклість стінки кишечника і очеревини, яка до нього прикріплюється).

Лікування завороту кишок

Заворот кишок симптоми у дитини. здорова дитина

Це дуже серйозне захворювання — заворот кишок, симптоми і лікування якого не можна залишати без уваги. При наявності симптомів завороту не варто витрачати час на будь-які спроби самолікування, а потрібно негайно звертатися за допомогою до хірурга. Наслідки даного стану вкрай негативні, так як заворот призводить:

    До сильної інтоксикації організму внаслідок омертвіння тканин кишечника; розвитку важкого перитоніту, що вимагає хірургічного втручання; формування зневоднення організму; можливий летальний результат, якщо не буде своєчасного звернення за медичною допомогою.

Як правило, заворот тонкої кишки вимагає хірургічного втручання. Характер операції в цілому залежить від стану ураженої ділянки кишечника. Якщо кишка ще є життєздатною, тобто не повністю порушена перистальтика і кровообіг, можна обійтися розкручуванням. Також шляхом розсічення необхідно позбутися від спайок, які призводять до утворення завороту. Якщо присутні явні ознаки змертвіння кишки, то здійснюють резекцію на відстані 30 см вгору і вниз від місця ураження.

Операція потребує певної підготовки: необхідно видалити вміст тонкої кишки. Для цього за допомогою товстої голки і гумової трубки виробляють аспірацію вмісту кишечника.

Як лікувати завороту сигмовидної кишки? Спочатку в цьому випадку необхідно консервативне лікування (клізми, промивання). Якщо проведені процедури не принесуть очікуваного результату, тоді необхідно приймати більш радикальні заходи.

У дітей до року заворот вимагає негайної госпіталізації. Спочатку малюку проводять новокаїнову блокаду, а також вживаються заходи щодо усунення токсинів з організму. Іноді інвагінірованний ділянку у дітей можна усунути руками за допомогою маніпуляцій на животі. При неефективності консервативних методик немовляті роблять операцію.

Необхідна щадна дієта після операції, про яку більш докладно повинен сказати лікар.

Профілактика завороту полягає у веденні активного способу життя. Також дуже важливо стежити за режимом харчування — проміжки між прийомами їжі повинні бути рівномірними, не слід допускати переїдання. Необхідно також стежити за частотою стільця — на стані кишечника однаково несприятливо позначаються як проноси, так і хронічні запори.

Хвороб малюків # 8212; НІ!

Заворот кишок у дітей

Заворот кишок симптоми у дитини. здорова дитинаЗаворотом кишок або кишкової непрохідності називається захворювання, яке утворюється при перекривання пухлиною простору кишки або її частковому перекручуванні, при цьому порушується в пошкоджених кишках кровотік, що призводить до гангрени. Несвоєчасне надання допомоги в лікуванні захворювання призводить до летальних наслідків. Причинами виникнення захворювання для випадку перекручування однієї з петель в кишечнику, можуть стати Різкі повороти тіла, запори, травми живота, наявність спайок, обмеження, утворення пухлин в кишках . заповнення каловими масами кишечника, перекриття кишкового просвіту і зараження гельмінтозом.

Завороти кишок можуть бути частковими або повними, придбаними або вродженими. За своїми рівнями розрізняють низьку і високу, а також толстокишечную і тонкокишечную непрохідності. Захворювання може мати динамічну і механічну етіологію. Захворюванням спровоковані порушення рухів каловой маси в кишечнику, що призводять до непрохідності. При цьому кишечник переповнюється і розтягується, що призводить до порушення його функції. Здавлювання кишки може викликати важкі наслідки, так як відбувається і здавлювання судин кровоносної системи. При порушенні кровообігу утворюється перфорація, яка може привести до перитоніту і запальним процесам в очеревині.

Щоб уникнути наслідків і своєчасного звернення до лікаря слід знати про симптоми, які супроводжують заворот кишок. Це захворювання найчастіше зустрічається у маленьких дітей і розвивається з причин наявності гриж в стравохідного отвору. Заворот кишок у дітей є найпоширенішим серед немовлят. Рідше зустрічається патологія у дітей у віці п’яти-шести років. Діти на першому році життя зазвичай страждають з причин переходу на штучне харчування. Основні ознаки завороту кишок Заворот кишок симптоми у дитини. здорова дитинаВизначаються підвищенням температури, гострими болями в животі (тут можна почитати про причини болю внизу живота у дитини), появою блювоти, стільцем з вкрапленнями слизу і крові. Діти стають неспокійними, відмовляються від їжі, сильно плачуть і підтискають під себе ніжки. Раптова поява нападів, так само раптово закінчується і після нападу зазвичай відбувається блювота двічі. Причина в замиканні кишкового просвіту. Батькам варто звернути особливу увагу на стілець дитини. Наявність сильних запорів (тут можна почитати як лікувати запор у дитини) , ущільнення знизу живота і утворення газів є явними ознаками непрохідності в кишечнику . Через деякий час відходження калу і газів можуть повністю припинитися. Більшість батьків, не віддає належного значення станом дитини, часто плутаючи Заворот кишок у дітей зі звичайними кишковими інфекціями і замість машини швидкої допомоги, викликаючи на будинок дільничних лікарів, тим самим втрачаючи час. Захворювання підлягає лікуванню негайно і може провокувати досить серйозні наслідки для малюка. Потрібно терміново звернутися до хірурга.

Лікування завороту проводять зазвичай в стаціонарних умовах. Спочатку проводиться консервативне Лікування, що включає в себе паранефральную або пресакральную блокади з 0,25% розчином новокаїну . Також використовуються препарати, які знімають біль і за допомогою крапельниць виводяться з крові токсини. Потім проводиться очисна процедура сифонной клізмою, які часто виявляються досить ефективним способом лікування завороту. У випадках відсутності ефекту, проводиться оперативне втручання. Це більш поширене і радикальне лікування.

Найголовнішим, при наявності симптоматики Завороту кишок у дітей . це відвезти дитину до лікарняного закладу. Самолікування є дуже небезпечним і щоб уникнути важких наслідків, слід вжити своєчасних заходів і будьте здорові!